Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) Lenry válasza D1Rect (#33) üzenetére


Lenry
félisten

szerintem megéri. aki sokat utazik, annak lehet, hogy nem, de az megint csak nem sétakocsikázik, hanem dolga van. aki keveset utazik (kirándul, látogatóba megy, stb) annak olcsóbb egyszer kifizetni az egész családnak a vonatjegyet, mint fenntartani egy autót, amit minden bizonnyal csak a környéken járat, ahová akár tömegközlekedhetne is.

de számszerűsítsünk (lehet, hogy a végén nem is lesz igazam :DDD ) : vegyünk példának engem, szegedit, aki mondjuk 3-4 hetente hazautazik a szüleihez, hétvégéit a barátnőjénél tölti, egyébként meg csak Szegeden belül mozog.
egy év alatt:
havi egyszeri hazautazás, 95 km-re, oda-vissza: 12x2x1650 = 39600
heti egy barátnő, oda-vissza, 35 km-re: 52x2x640 = 66560
Szeged, helyi, összvonalas havibérlet: 12x6200 = 74400 (de ezt a munkahelyem 100%-ban téríti)
összesen tömegközlekedésre 180.560 Ft-om menne el, ha a bérletemet is én venném, így 106.160.
ennyiből nem tartanék fönn egy autót.

egy átlag nagyvárosi ennél többet nem közlekedik önszántából, aki kisebb településen él, az esetleg, mert mondjuk ügyeket kell intéznie, de ugye ez sem rendszeres dolog.

fogalmam sincs, mennyibe kerül egy autó egy évben, de hogy 100.000-nél többet költesz rá, arra azért mernék fogadni :)
ha két fővel számoljuk a fentieket, akkor kétszer ennyi, de valószínűleg még ekkor is olcsóbb, mint az autó

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.