Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsopu


zsopu
tag

Még mindenki próbálja emészti a látottakat!
Ekkora gányolást már régen láttam…
Hővezetést számolgatni ezen... az első hajlításnál elvesztette a hővezető cső mivoltát!

[ Szerkesztve ]

(#2) pet007


pet007
aktív tag

Szuper iras, koszi! Gep meg... tipikusn olyan leny ami villamcsapas utan kel eletre :D

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

Csak átfutottam, de ez a vicc jutott eszembe:
"Vadász, vadász, te szopni jársz ide."

A cikk viszont szórakoztató.

[ Szerkesztve ]

(#4) joghurt válasza zsopu (#1) üzenetére


joghurt
addikt

A közösségnek ilyen beteg emberekre is szüksége van, már csak a "hogyan ne csináld" ismeretek terjesztéséhez is. :DDD

A tej élet, erő, egészség.

(#5) kormoskandur


kormoskandur
tag

hatalmas cikk

(#6) Horbal


Horbal
őstag

Egészen elképesztően tudományos gányolás ez itten kérem szépen! :R :Y

Minden elismerésem. Várom a következő részt

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#7) ncc1701


ncc1701
veterán

Nem is tudom, mikor olvastam utoljára itt egy ennyire szórakoztató cikket! Hatalmas gratula, és köszönet. :) Aki meg fikázza, hát csináljon jobbat.

(#8) -Skylake- válasza ncc1701 (#7) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Aki meg fikázza, hát csináljon jobbat."

Miert kell ironak lennem ahoz, hogy eldontsem egy iromanyrol hogy az jo e vagy sem? Ez valami ilyen orok tevhit lehet... Mikor nezed az X-faktort akkor sem kell enekesnek lenned ahoz, hogy eldontsd hogy valakinek van e hangja vagy nincs. En nem olvastam el a cikket, elkezdtem de nekem ez a stilus nem jon be, nem fikazom (mert nem olvastam) de mar latatlanba is igazat adok annak is akinek nem fog tetszeni, mert tudom hihetetlen dolog, de nem mindenki rendelkezik azonos izlessel.

Szerk : meg egy aprosag. Sok dolgot sokfele kepp lehet csinalni, !szamomra! ha azt mondja valaki, hogy modding, akkor hogy magyar embert emlitsek, kb jones modjai azok amikre en nyugodt szivvel aggatom ra ezt a jelzot. Itt most csak arra probalok celozni, hogy ha lesz fikazas, az nagy valoszinuseggel lehet real.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#9) d@vee válasza ncc1701 (#7) üzenetére


d@vee
őstag

"Aki meg fikázza, hát csináljon jobbat"
Bármikor :D
Rég olvastam ilyen szórakoztató gányolást, de komolyan. Emellett még működő képes is a gép eddig, szóval a célját elérni látszik :D Bár távlati tekintetben nem tudom, meddig megy még...ez a ti gondotok lesz. Azonban várom a folytatást :C

(#8) -Skylake- +1

Ja

(#10) Male válasza zsopu (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Bizonyos szinten hajlíthatóak, de ez forró vízzel egy pillanat alatt ellenőrizhető.... de hajlításra valóban nem ezek valóak, hanem a flexible heatpipe néven futó lapok. (mivel lapos, így a bordához és a procihoz "kapcoslása" is simább ügy)

(#11) #54067968


#54067968
törölt tag

Szerintem nagyon jó cikk! Szuper a nyelvezete, látszik hogy van mögötte tudás mind egyetemi mind kreativitás, hogy ilyet kitaláljatok. :C
Egyedül az nem világos számomra, hogy most ezt ketten csináltátok, avagy ez egy erőltetett többes szám végig ?

(#12) BlackPriest


BlackPriest
őstag

félúton járok, de már csalódtam..hát nem szebb két darab rövid távtartót egymásba csavarni, mint venni készen egy hosszút? ;]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#13) Sutee89


Sutee89
aktív tag

Így kell kérem cikket írni! Annak ellenére, hogy a szakmai rész nem elhanyagolható részét nem értem, a maradéktól pedig "vérnyomásom" lett, mégis volt gusztusom végigolvasni. Feldobta a napom, várom a folytatást!

Personal favourite:
"A preparálásra előkészített munkadarabokat az ősi hagyományok szerint egy csodálatos vasárnap reggelen, a kert akusztikailag legmegfelelőbb pontján méretre flexeltük."

(#14) Analog303


Analog303
tag

Olvasmányos :) élveztem minden sorát,újfent..hajrá :)

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#15) batai15


batai15
félisten

csak át futottam,de helyenként nyerítettem. mindjárt jól meg olvasom !

(#16) Mokó válasza zsopu (#1) üzenetére


Mokó
aktív tag

Jó cikk lett gratula!-külön dícséret a változatos,ékes-édes fogalmazásért 10/10 :R

[ Szerkesztve ]

(#17) Ruuwa válasza zsopu (#1) üzenetére


Ruuwa
tag

Kikérem magunknak, nem számoltunk hővezetést, mi nem olyan családból származunk. :DDD
Komolyra fordítva a szót, szerencsére még mindig rendesen funkcionálnak a hőcsövek. Nyilván nem olyan jól, mint teljesen ép állapotukban. De ha tönkrementek volna, nem így nézne ki a melegedési és hűlési görbe:

ncc1701 és -Skylake-:

Valljuk be, ennél azért tényleg nem nagy mutatvány szebbet vagy jobbat alkotni, nézzük akár szubjektív, akár objektív szempontok szerint a cikket vagy témát. Az írás stílusa tudatosan került kialakításra, ez most egy ilyen geg. Teljesen természetes ha valakinek nem tetszik, a poénok töménysége miatt számítani lehetett némi nemtetszésre. Ennek hangot is lehet adni, minden visszajelzés egyfajta visszacsatolás. Az már adott esetben a mi dolgunk, hogy a helyén kezeljük ezeket. :R

Male:

Néztük a flexi csöveket is, volt olyan variáció ahol a borda aljára mart vájatban kerültek volna rögzítésre, a borda és a tartólemez között szendvicsben. Végül azt nehezebben kivitelezhetőnek ítéltük és a hengeres megoldás mellett döntöttünk.

vigzolti:

Ha jól sikerült, az én voltam, egyéb esetben ketten csináltuk. :DDD
Viccet félretéve az írás oroszlánrészét én követtem el, természetesen utólag egyeztetve. Az iparosmunka nagy részét közösen végeztük.

BlackPriest:

Még arra is sorkerülhet. ;]

Mindenki másnak pedig köszönjük a biztatást, örülünk ha sikerült némi fájdalmat csempészni a felhőtlen mindennapokba. ;]

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#18) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Nem is tudom, mi tetszik legjobban: az írás jellege, az ötlet, vagy a megvalósítás? Na jó, utóbbi biztos nem, az szörnyű lett :P ;]

A 3. oldalon amúgy van egy elírás: embere-->emberre.

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#19) UnA válasza Hunmugli (#18) üzenetére


UnA
Korrektor

(Köszi, javítva, pedig kétszer is átolvastam :) )

(#20) Ruuwa válasza UnA (#19) üzenetére


Ruuwa
tag

Wow dolgozik az őrangyalunk. :R

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#21) Vesa


Vesa
veterán

Nos kérem, gánynak gány, de jó értelembe vett gány, amit maximal respektálni tudok! A cikk szövegezése pedig kifejezetten ütős!

Ez a cikk olvasmányos, vicces és formabontó! Kell az ilyen nagyon! Gratula, jöhet a többi ultragány! :-D

A tudomány a valóság költészete!

(#22) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Elolvastam, de azok a hűtőmegoldások, félelmetes kókányolás :D

Nem akartál valami segítséget kérni? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) forandor


forandor
tag

Szinte veled együtt szenvedtem. :) Mindazonáltal remek olvasmány, és alkotás. :C

(#24) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Bocsi de nem maradhatott ki, kb 10 évvel ezelőtti sufnisom:



Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#25) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Azta kva :D Ez brutális föleg, ahogy vér komolyan van dokumentálva minden benne van. Igazi hungarikum, annyiért vettél hővezető csövet amennyiért vehetél volna egy teljes hütő rendszert is, DE NEM inkább össze sufnizod!
:C

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#26) Ruuwa válasza Graphics (#22) üzenetére


Ruuwa
tag

Duliee:
Sajnos foglalt volt a lelki-segély vonal. :(
;]

sanchezsa:
Üdvözlünk az Anonim Kókányolók Klubjában! Volt nekem is egy hasonló próbálkozásom, amikor az Asus féle ATI Radeon 9550-es ventilátora feladta a harcot. Kellett valami megoldás, és épp kéznél volt egy northbridge hűtő valami abit alaplapról. Szépen fel is lehetett pattintani, szinte pontosan megegyezett a furattávolság. Csak a rugók nem feszítették eléggé, szóval át kellett pántolni egy kis szigszalaggal. :D De ilyen menő szélcsatornát nem jutott szembe köré rakni.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#27) Analog303 válasza Sanchez638 (#24) üzenetére


Analog303
tag

Atyaúristen :D szép elgondolás,bravúros megvalósítás :DD

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#28) pet007 válasza Sanchez638 (#24) üzenetére


pet007
aktív tag

Tudom regi kep, de az a borda nem fejteton van a kartyan? :DD

(#29) #97746176


#97746176
törölt tag

Na jó gyerekek :D én kiégtem ... Értem én hogy tákimáki de ez már ... inkább áldozott volna egy Mini-ITX gép tuningra :D

(#30) Kisgépkezelő válasza Sanchez638 (#24) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Jól látom, hogy pofával lefelé van rajta a borda? Mi vezette így a hőt? Egyébként nekem is volt egy hasonlóm, csak én egy gyári PIII hűtőt gányoltam rá a VGA-ra. Közel sem nézett ki ennyire vadul, viszont 4 slotot elfoglalt. :D

(#31) Sanchez638 válasza Kisgépkezelő (#30) üzenetére


Sanchez638
addikt

Elozo tulaj hovezeto ragasztoval bele ragasztot egy socket a bordat. Vagyis remelem h hovezeto volt...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#32) simonzé


simonzé
addikt

Fantasztikus kókányolás, zseniális stílusban dokumentálva. Nagyon várom a folytatást.
A humortalan dementorokkal ne foglalkozz, inkább olvasd el az egyik 13 éve nyitott topicomat a gagyimoddingról.
A 13 év alatt a képeket sajnos megette a Zorbánviktor...

I don't fit in. I fit out.

(#33) UnA válasza simonzé (#32) üzenetére


UnA
Korrektor

A "Zorbánviktor" egy eddig ismeretlen mumus faj? :)

(#34) #25954560


#25954560
törölt tag

szuper olvasmany!
szerintem pontosan egy hardveroldal kozonsegenek valo, minden poen ul. felrohogtem tobbszor olvasas kozben en is :R

(#35) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Köszönjük szépen, még ötletet is lehet meríteni!

Jöhet majd a következő rész a régi mikróval, szendvics sütővel, vagy bontásra ítélt birodalmi lépegetővel! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi, nagyon jó, szórakoztató cikk lett! :C
Kicsit keveslem a kutyás képeket...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37) snpetit


snpetit
aktív tag

Nagyon "beteg" :DD

Köszönöm és várom a folytatást! :R

(#38) #16939776


#16939776
törölt tag

A hőcsöveket simán rá lehetett volna forrasztani a réz lemezre, ami így a hőt is vezetné, nem csak "szaftos" lenne. :U

A többi meg "kérem kapcsolja ki", és a "jaj, ezt ne" között van. Az látszik, hogy sok munka van benne! :C

[ Szerkesztve ]

(#39) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Mostanában futottam bele a Streacom márkába. Nekik vannak olyasmi hőcsöves blokkjaik amik ilyen célra ránézésre megfelelnek, de ahogy nézem csak FM1-es és AM4-es blokkot adnak külön, az univerzálisokat pedig csak a (gondolom marha drága házaikkal együtt). Elvileg csak beletolod a hőcsövet, megkened pasztával aztán működik a másik végét pedig a ház falára rögzíted. [link] [link] Elvileg elég komoly procikat is képesek passzívan hűteni, ha a ház fala nem egymilis bádoglemez, hanem egy jó böhöm 5 kilós aluborda.

[ Szerkesztve ]

(#40) cinemazealot


cinemazealot
addikt

A Házi barkács topicba linkelte be a cikket egy kolléga, kíváncsiságból rákattintottam. Maxi riszpekt mind a műszaki eredményekért, mind pedig az előadásmódért. :R Így kell kezdeni egy reggelt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.