Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Durván én is ennyiből hoztam ki anno ezt :DDD :
[link]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#2) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

Ezekben a kompakt vizes hűtökben a pumpa hangja mindig elrettent h mennyire hangos annó egy Antech kühler 920 at adtam vissza...

(#3) Daywalker válasza Don't Panic (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem Corsair H50 van évek óta, egyáltalán nem hallom a szivattyút...a vinyók a leghangosabbak a gépemben.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Van másnál is réz radival? Az első, amiről hallok. Érdemes lenne összevetni valamelyik alu megoldással.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) #16939776 válasza Don't Panic (#2) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem egy swiftech ApogeedriveII van 10W-os DDC-vel összeépítve, 200x200x36-os radiátor-al összecsövezve, és 200/230mm-es, 800Rpm-es high pressure ventivel megtámogatva.
A pumpa hangja az egyetlen negatívuma, de a hűtőteljesítménye kárpótol érte, amíg megkínoz az ember a 1-2 CPU-t addig ki lehet bírni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6) hash99


hash99
senior tag

Nekem van h80i -m és épített vizem is. Abszolút nem hallom a compact hangját néha kicsit kattog amúgy csendes mint a D5. :)

De 40+ ezerért inkább épített víz mint ez a fractal matricás valami. :)

(#7) gianni85 válasza Snip3r_HUN (#1) üzenetére


gianni85
veterán

és itt legalább pumpát is tudsz cserélni, ha esetleg megadná magát. Én is inkább egy Alphacool Eisberg (vagy már Eisbär?) vagy EK Predatort vennék

(#8) eventus


eventus
veterán

Volt kompaktom és a vrm köszönte szépen max 50 fok volt. Asus gryphon armor is rajta van, kis venti nélkül.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#9) eventus válasza Jim Tonic (#4) üzenetére


eventus
veterán

Ha jól rémlik a be quiet silent loop is réz lesz.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#10) Snip3r_HUN válasza gianni85 (#7) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Ha jól tudom egy dc-lt ketyeg az eisbergekben ami pár ezer Ft-os tétel,így könnyen cserélhető és nem kell komplett blokkot venni. Bár nálam nem került bevetésre,épített vízre váltottam ~2 éve.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#11) Panzika


Panzika
tag

Majdnem egy ugyanilyen vízhűtés adta meg magát BitWit csatornáján :D

Majdnem a videó elején mutatja meg. A közepe felé meg az okozott károkat :D
[link]

[ Szerkesztve ]

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#12) Lacok válasza Panzika (#11) üzenetére


Lacok
őstag

A videóban egy Kelvin T12-es van. Hát ez nem túl jó reklám a Fractal-nak. :Y

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) #16939776 válasza Panzika (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

kb. mindegyik AIO-ra lehet szivárgós videót találni yt-n. A bontható csatlakozók nagyobb eséllyel engednek el, persze más konstrukciójú rendszernek meg máshol vannak a gyenge pontjai, ahol ugyan így utat tud törni magának a víz. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) P.e.t.ya.


P.e.t.ya.
senior tag

Pont ilyenem van az 5930K-n, és tényleg nagyon jó kis cucc. Kussol és hűt mint állat :DDD

(#15) dogab93


dogab93
tag

Corsair H110i-hez volt szerencsém nekem tetszett ,hasonló áron van az is én inkább azt venném.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#16) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Sajnálom hogy hiányzik a ventiknél a légnyomás érték...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17) jim bcs válasza ledgeri (#16) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"A dinamikus csapágyazásúnak kikiáltott, GP-12 PWM típusjelű légkavaró....."
Az aláhúzott rész segít megtalálni a honlapjukon a kérdéses ventit és annak minden információját. Ha már csak az aláhúzott részt kimásolod és beilleszted a google keresőbe akkor is kidobja elsőnek.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18) ImpersonatoR

De gondolom egy NH-D15 meg mindig jobb és halkabb meg olcsóbb is. :F

(#19) ledgeri válasza jim bcs (#17) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak amikor az RPM, CFM, decibel, RPM szerepel, akkor nem értem, hogy ez, a radiátorra nyomó ventiknél lényeges adat miért nincs leírva a cikkben...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#20) zetor2000


zetor2000
senior tag

Víz helyett nincs valami olyan folyadék, ami nem okoz károkat, ha szivárog, de eléggé híg a kellő áramláshoz? Pl. olaj? Biztos szar, amikor törölgetni kell, de legalább nem okozna több problémát.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21) Jim Tonic válasza zetor2000 (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Desztillált víz? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) Sz.Péter válasza zetor2000 (#20) üzenetére


Sz.Péter
tag

Az olajoknak lényegesen kisebb a hűtési teljesítménye,mint a víznek.Sztem pl a tápnak sem tenne jót,ha ráfolyna. ;)

[ Szerkesztve ]

(#23) #16939776 válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

Amíg a steril flakonból öntöd nagy sugárban az alaplapra, addig tényleg kicsi a vezető képessége, veszélytelen. De a hűtőkörből távozva már tartalmazhat mindenféle fémsót amit kioldott, amitől ugyan úgy elkezdheti bontani a 1-1,4V@200A amit a VRM biztosít, mint a "nem tiszta vizet" és ugyan úgy le oxidálja az érintkezőket.

Az viszont megoldható hogy a víz és az áram ne találkozzon:
-valamekkora, -a külső nyomástól eltérő - nyomáson kell üzemeltetni a zárt kört, ha megszűnik/túl gyorsan csökken a nyomás, automatán el lehet venni a delejt a géptől.
-Nem a vízhűtés alá kell a gépet építeni, hanem fölé. :)

(#20) zetor2000: Egy srác WWT alkohol-t használt hűtőközegnek a dual P3/xeon munkaállomásán, olyan szilikon csövekkel, amelyekbe ha beleszúrsz egy tűt visszazár, és nincs szivárgás. ha jól emlékezem rendszeresen utána kellett tölteni a közeget, mert lassan de átment a tömítéseken, és fogyott.

[ Szerkesztve ]

(#24) jim bcs válasza ledgeri (#19) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mert kikereshető, másrészt nem a ventin van a hangsúly hanem a minőségi pumpán és egy jó radiátoron, valamint azon, hogy elemeire szedhető/bővíthető. De előtted a lehetőség, keress valami új kompakt vizet amiről még nincs hír és írj egy cikket róla.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#25) Sz.Péter válasza ledgeri (#19) üzenetére


Sz.Péter
tag

Hiányzik a tolóerő.:)

(#26) ledgeri válasza jim bcs (#24) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja jó.. szóval nem a ventiről szól a cikk, de a típusjelzésén kívül fel van sorolva 4 lényeges adata...
Értem... és a logikádat is...

Mégsem..

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27) access_denied


access_denied
senior tag

Sosem foglalkoztam gyakorlatban vízhűtéssel, de összességében tetszett, érdekes volt a cikk.

"A tükörsima felületekhez gyakran nem kellően tapad a hővezető zsír, és a mai processzorok legtöbbjénél a szűk hőátadási keresztmetszet amúgy is saját kupakjuk alatt található."

Ez a mondat azt sugallja, hogy jobb, ha nem tükör sima a processzorhűtő érintkező felülete? Régen, még Pentium 3, 4 korszakban fokokat (kb. 1-5) jelentett a polírozott felület. P4-nél ugyebár a processzort sajka védte a lesarkazás ellen valamint a jobb hőelosztás érdekében. Ezeknél a processzoroknál is jobb, hatékonyabb volt a polírozott felületű CPU hűtő.

(#28) #16939776 válasza access_denied (#27) üzenetére


#16939776
törölt tag

Kb. mindegy, mert a kupak sem sík, illetve ha lesíkolnád beépítés után akkor is homorú(lga 115x) vagy domború(lga 2011) lesz, a leszorító mechanizmusnak "hála".

Van olyan hűtő, aminek a talpa közepébe koncentrikus körök vannak belemarva, hogy a magnál általában domború IHS-el jobb kontaktot adjon.

Nálam kupak nélkül megy a CPU. 130W-os hőterhelés mellett átlag 8C° alacsonyabb így a hőmérséklete, mint a kérdéses minőségű kupakkal, 2 réteg ugyan olyan egyszerű pasztával.

[ Szerkesztve ]

(#29) access_denied válasza #16939776 (#28) üzenetére


access_denied
senior tag

Értem amit írsz, de a kb. mindegy ellentmond annak a tapasztalatnak amit leírtam. P4 sapkája se volt sík, mégis fokokat jelentett a polírozás (csak a hűtőé).

Amit írtál az érdekes. Mekkora a magja egy mostani Intel (?) CPU-nak egy régi Pentium 3 processzorhoz képest? A lesarkazás veszélye gondolom itt is fennáll.

(#30) #16939776 válasza access_denied (#29) üzenetére


#16939776
törölt tag

Akkor kiegészítem: Ma már mindegy.

A mag és az IHS között 5X nagyobb a hőellenállás, mint a leghanyagabbul felrakott minőségi hűtéssel a kupak és a hűtő között van 3C°, addig a beljebb a mag és a ihs között 15C°-os hőlépcső lehet @TDP, ha a 3C°-ből csinálsz 1C°-ot akkor sem vagy sokkal beljebb.

A CPU magmérete nem változott jelentősen 90mm2 vs. 80-180mm2 a viszont a TDP kb. 2x-3x akkora lett!

A lesarkazás veszélye megvan, de megfelelő kialakítású, szilárdságú hűtő leszorítással és "lesarkazás védővel" a mag körül, nagyon hülyének kell lenni hogy megöld, a kupak levétele sokkal veszélyesebb ebből a szempontból.
Viszont van más probléma: az hogy minden pin-nél egyenletes legyen a nyomás, ne deformálódjon a CPU PCB-je. ha ezt megoldod (itt is a megfelelő "lesarkazás védő" és a cpu hűtő lefogatás szisztémája a megoldás) akkor stabilan működik., sőt meg merem kockáztatni, hogy sokkal kevésbé veszi igénybe a BGA-foglalatot és az alaplapot, mert nem feszül/görbül semmi, csak rá merőleges irányban hatnak az erők.

[ Szerkesztve ]

(#31) Chibass


Chibass
tag

"az alaplap tápfeszültség-ellátó részlege (VRM) körül nincs légáramlat."...ezt mennyire kell komolyan venni? Az alap házhoz adott venti elég lehet, vagy akár anélkül is elmegy?

Ti ezt vennétek vagy egy NZXT Kraken X61-et? A következő procimat megkínálnám valami ilyesmi (AIO) hűtéssel.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#32) #16939776 válasza Chibass (#31) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezek akkor problémák, ha egy K-s processzort tuningolsz, ahol a cpu hőtermelése ~2x-ese lesz VRM veszteségei hirtelen 2-4x-ére nőnek.
Az Aio-nak sincs értelme ettől eltérő körülmények között, egy 65W-os CPU-val bármilyen heat-pipe-os hűtő elbánik, és az ekkor keletkező a VRM-en keletkező 5W hő sem öli meg azt, ez biztos.

Rém egyszerű a dolog: ráteszed az ujjbegyed a VRM bordájára, ha tartós terhelés alatt nem süti meg a kezed, akkor elég a légáramlás.

[ Szerkesztve ]

(#33) access_denied válasza #16939776 (#30) üzenetére


access_denied
senior tag

Abszolút érthető volt a leírásod, köszönöm! :K

(#34) kpal


kpal
veterán

1366-ra jól jönne :B

(#35) dstern válasza kpal (#34) üzenetére


dstern
tag

Pontosan így van, egyetértek veled:)

(#36) 04ahgy válasza #16939776 (#30) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Köszönöm, hogy elmondtad, magam sem fogalmaztam volna meg szebben. :R Szabadságon voltam. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#37) TeeBee73 válasza 04ahgy (#36) üzenetére


TeeBee73
addikt

(Szabadságon, vagy szabadlábon?) ;]
Köszönjük a tesztet! :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.