Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Hát ez nagyon LoL , de tényleg :)

Olvastam a blogod bevezetésében, hogy foglalkozol külpolitikával is, ill jobban érdekel mint a belpolitika. Namármost, én kiváncsi lennék mi a véleményed a jelenlegi helyzetről.
Értem ezalatt, hogy pl USA Irakban, afganisztánban háborúzik. Közben a Törökök is bombázzák a Kurdokat. Aztán ott van Irán, ahol számomra az jön le, hogy az USA ott is háborúzni akar. Pedig nem lenne jó, mivel az Oroszoknak, ill Kínának is elég nagy gazdasági érdeke fűződik Iránhoz. Ergo ha az USA megtámadná Iránt, Orosz o. is és Kína is nagyon "morcos" lenne. Hoppá Kína...Ugye Kína kijelentette, hogy akár erővel is, de meg fogja akadályozni Taiwan elszakadását vagy hogy is mondjam teljessen függetlenné válását Kínától stb... Viszont annak idején az USA megígérte Taiwan-nak, hogy meg fogja véde amennyiben Kínaiak erőszakoskodnának. Akkor még ugye Kína messze nem volt ilyen gazd.-i és katonai hatalom mint manapság...De úgy érztem kezd átfordulni a mérleg nyelve. És elég sok akár világ méretű konfliktus is kilalakulóban van szerintem.
Namármos ha egyszer lesz időd, kedved, stb. Akkor írhatnál ezekről egy cikket, bejegyzést vagy hasonlót. Engem érdekelne egy olyan hozzáértő ember véleménye, aki nem kötődik politikai beállítottságú TV társasághoz, és nyíltan esetleg érvekkel elmondaná az ő véleményét.

Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.