Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Egyenlőre ügyes marketing fogás,aztán majd kiderül mennyit profitálnak belőle az AMD kártyái.De ügyes trükk eddig az AMD részéről. :K

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) Sinesol


Sinesol
veterán

Hát ha mégis hátrány éri a felhasználók 80-90%-át lefedő Nvidiásokat, akkor kb kár is kiadni, csak egy újabb szög a PC koporsójába.

(#3) Dilikutya válasza Sinesol (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Őket még a saját kártyájuk gyártója által támogatott DX11-es játékok alatt is hátrány éri. ;] AMD-s címeknél ilyen azért nem szokott előfordulni. Ha meg szabványos DX12-ről van szó, és az Nvidia újabb kártyái valamit nem bírnak rajta... :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) djculture válasza Sinesol (#2) üzenetére


djculture
félisten

Nvidia csinálhatja ugyanazt a szr middleware effektjeivel mi?

(#5) nghost válasza djculture (#4) üzenetére


nghost
tag

+1

Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

(#6) dergander


dergander
addikt

Az nvidia is mocskos módon már nagyon rég ezt csinálja,nekik a gépigény a fontos minnél nagyobb legyen,hogy minnél jobban ne fusson a kártyádon,és igy venni kell. Aki ezt nem látja hogy ez megy az vak. Az AMD spozorált játékok legalább minden gépen jól futottak. AC pedig szükség van mert rohadt unalmas már az nvidia optimalizálatlan hulladékjai.

(#7) R9DEON válasza dergander (#6) üzenetére


R9DEON
senior tag

Ott a legutolsó példa a COD Black Ops 3, a grafika a Crysis3 képest relatív gyenge mégis 12GB ramot kér és a 3 pach után sikerült játszhatóvá tenni de még így is akad 8GB memóriával, ez elméletileg nem az Nvidia hibája de érdekes módon mindig az általuk szponzorált játékoknál fordul ilyesmi elő.

(#8) Televan74 válasza dergander (#6) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem vak, csak zöld hályog van a szemén! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) MC Pite


MC Pite
veterán

Valahogy a directx 8/9 óta elég sokszor van hasonló szituáció, nem is értem...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#10) Sinesol válasza djculture (#4) üzenetére


Sinesol
veterán

Kicsit különböző azért a helyzet, mivel az nvidia elég nagy részét fedi le a piacnak, ezért a pc-s felhasználók nagy részét nem érte hátrány az ő esetükben, még ha nem is szimpatikus amit csinálnak.
Viszont egy kicsi szereplőnek kedvezni elég öngyilkos fogás, mivel emiatt jelen esetben a játékosok 80%-a lesz megszivatva. Na és ebből ha már a fele konzol felé kezd kacsintgatni, az igen nagy csapás a Pc-s játéknak.
De lehet nem lesz semmi hátrány és a szoftveres megoldás is tökéletesen működik majd, ami kisebb mélyütés lehet a GCN hívők számára. :D Na mindegy, nagyon kiváncsian várom a teszteket.

[ Szerkesztve ]

(#11) Dilikutya válasza Sinesol (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Batman: Arkham Knight nem a 20% AMD tulajdonos miatt került le a Steam-ről hónapokra.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) #06658560 válasza R9DEON (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

A RAM igény mondjuk marhára felvirágoztatja az NV kártyák eladását...

(#13) Sinesol válasza Dilikutya (#11) üzenetére


Sinesol
veterán

A Batman az ugy sz@r ahogy van, ha kókányolnak a fejlesztők, az aztán egyik gyártónak sem a hibája.
Ott még azt sem lehet mondani, hogy rosszul vagy jól fut, mivel gyakorlatilag működésképtelen volt az egész. :(((

[ Szerkesztve ]

(#14) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Majd jön megint az a szöveg hogy a DX12 kód lassabb mint a DX11 ezért nem adjuk még ki... :P

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15) djculture válasza FollowTheORI (#14) üzenetére


djculture
félisten

11-el ugyanez volt először csak mutatóba volt 11-es renderelőt használó játék az is siralmas teljesítményt nyújtott, kell neki 2 év hogy a programozók kiismerjék.

(#17) Dilikutya válasza djculture (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

Néha úgy érzem, még kéne 2 év... :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Az hogy az utobbi ~ egy evben az NV adta el a kartyak haromnegyedet nem jelenti azt hogy a felhasznalok haromnegyedenel NV van. Sokan nem csereltek vagy hasznaltan vesznek.
Igen biztos hogy tobb NV tulaj van, de az tuti hogy kozel nincs a 80%-hoz az arany ha azt nezzuk milyen kartyat birtokol a user.

(#19) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

A PC-nél teljesen mindegy, hogy kinek mi van. Ezen a piacon nem kell, hogy minden felhasználó gépe vigye maximumon az adott játékot. Ha nem viszi, akkor butítani kell a grafikát, vagy venni kell egy erősebb hardvert. A lényeg a grafikai skálázhatóság biztosítása, hogy akinek nincs pénze új gépre, az visszavehesse a minőséget.

Egy szabványos multi-engine kód is skálázható. Szimplán ki lehet kapcsolni a compute effekteket, ha ezekkel nem az igazi a sebesség.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) Yutani válasza Sinesol (#10) üzenetére


Yutani
nagyúr

Kettős a mérce? Ha az AMD csinál valami exkluzívat, akkor fújfúj, de ha az Nvidia csinálja, akkor az már kicsit különböző helyzet? :DDD

Elfogultságot vélek kihallani szavaidból, nagy jó uram! :K

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#21) djculture válasza Abu85 (#19) üzenetére


djculture
félisten

A Divison féle szöveghez mit szólsz hogy majd konzolon is visszább lehet venni a grafikát?:)

(#22) Abu85 válasza djculture (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tulajdonképpen az teljesen oké, ha a fejlesztő nem akarja helyetted eldönteni a sebességet, így készítenek egy 30 fps-re és egy 60 fps-re optimalizált grafikai szintet. Ilyenkor a te döntésed, hogy mit akarsz. Ez teljesen rendben van. Őszintén szólva a ma sok effekt marginális előny biztosít a képminőségben sok fps árán, tehát sokan inkább nem akarják ezeket használni. Nem beszélve, hogy sokaknak nem tetszik a blur vagy a DoF effekt. Ezek természetesen konzolon is kikapcsolhatók, ha a fejlesztő fontosnak tartja kiszolgálni az alternatív igényeket is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) FollowTheORI válasza Malibutomi (#18) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Steam survey szerint kb 1/3-2/3 lehet az arányuk... szóval nem sokkal jobb még így se.

Engem nem lepne meg, ha a TR is a nVidia miatt nem kapott volna DX12 módot a rajtra... majd jön a Pascal és azzal lesz mit reklámozni, meg cserére kényszeríteni. :)

Valami "véletlen" folytán pont akkor fog azis kijönni, vagy nem sokkal előtte. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24) dergander válasza djculture (#15) üzenetére


dergander
addikt

Még az új konzolt se ismerték ki,akkor mi lesz a PC-vel , szerintem bőven évek lesznek azok. Úgyis minden először konzolra jelenik meg aztán valami siralmas konzolport formájában megkapják a PC-sek.a DX12 már egy bő éve ismerik a fejlesztők.

(#25) Sinesol válasza Yutani (#20) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát nehezen lehetek elfogult, mivel vagy 3-4 éve nincs zöld kártyám, csak az szúrt egy kicsit szemet, hogy egy olyan hardverre akarnak itt épiteni, amivel a felhasználók igen kis része rendelkezik. Na és amint utólag kiderült GCN-ből is csak a legújabbak ideálisak az aszinkron mókára, de vajon az összes eladott GCN mekkora hányada az ami fejlettebb? Lassan el jutunk oda, hogy még a GCN-en belül is csak egy bizonyos töredék megfelelő. :)
Pluszban még az is eszembe jut, hogy rengetegen durcás kisgyerek módjára ragaszkodnak a régi Win7-hez, ami egy újabb akadály, ha még a GCN adott is ;]

Na de mint mondtam, az lenne a legviccesebb fejlemény ha szoftveresen is kifogástalanul menne, a sok GCN huszár meg csak hápogna ;]

Malibutomi: Az összes AMD százalékhoz érdemes megjegyezni, hogy azoknak jó része nem is GCN, hanem valami régebbi erős kártya, amihez totál nulla támogatás van. Szóval a viszonylag elég kicsi részesedésnek is csak x hányada az ami megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#26) Z_A_P válasza Sinesol (#10) üzenetére


Z_A_P
addikt

a játékosok 80%-a lesz megszivatva

Nem lesz megszivatva, csak hw limit miatt lassabb/csunyabb lesz, de ugyanugy jatszhato. C'est la vie.

OK

(#27) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Ha a játék a dx12 / aszinkronnal kedvez, akkor a gépigényben miért 290 van a 770 mellé párosítva? Nem ugyanaz a kategória azért..

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#28) Parano1d válasza Sinesol (#25) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Azért ne felejtsük el, hogy AMD találta ki az asinc shadert, ha Nvidia féle megoldást támogatnának a fejlesztők, csak azért, mert nagyobb a piaci részesedés, az sem volna túl igazságos.
Amúgy a könnyebb portolharóság is nyomós ok.

Ui: A régebbi Nvidia kártyák amúgy sem támogatják az aszinkront, csak a Maxvell tudtommal, ergo, így nézve nem is biztos az a 80%

[ Szerkesztve ]

(#29) djculture válasza dergander (#24) üzenetére


djculture
félisten

Fene tudja bejelentették az első dx12 játékot Április 5-én jón a Quantum Break only win10. Akkor csak előrébb tartanak ezzel mint ahogy a tempóból gondoltuk.

[ Szerkesztve ]

(#30) Parano1d válasza Parano1d (#28) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Korr: Rosszul emlékeztem a Kepler is támogatja.

(#31) #79621120 válasza FollowTheORI (#23) üzenetére


#79621120
törölt tag

" Steam survey szerint "

Felejtsük már el azt a listát .A világ összes PC felhasználójának csak töredéke használja a Steamet .

(#32) kila25 válasza djculture (#29) üzenetére


kila25
csendes tag

A Quantum Break nem Xbox only??? :F Vagy valamiről már megint lemaradtam??? :W

(#33) nonsen5e válasza kila25 (#32) üzenetére


nonsen5e
addikt

(#34) djculture válasza kila25 (#32) üzenetére


djculture
félisten

Már nem az, kijön pc-re is április 5-én ha minden igaz első win10 only és dx12-es cím lesz.

[ Szerkesztve ]

(#35) Raysen623 válasza Sinesol (#25) üzenetére


Raysen623
addikt

"egy olyan hardverre akarnak itt épiteni, amivel a felhasználók igen kis része rendelkezik"

Talán nem ártana hozzáteni, hogy mindkét gyártó részéről ez a helyzet! Ugyanis nem mindegyik NV kártya támogatott, mint ahogyan nem mindegyik AMD sem.
GCN ide vagy oda, szoftveresen erősen kétlem a jobb futtatást asszinkron compute-al. Ha pedig mégis, akkor nincs jól megírva.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#36) kila25


kila25
csendes tag

Kössz mindenkinek erről tényleg lemaradtam... :R

De azért a gépigény az odaver... Bár ebből a szempontból csak a VGA-ra vonatkozót szoktam megnézni, mert ezidáig a régi Phenom II 955-öm a haver gépében egy 280x-vel még durván visz mindent majdnem maxon... :K

(#37) Menthirist válasza Sinesol (#10) üzenetére


Menthirist
veterán

Értem, tehát az nv-nek szabad bármilyen kirekesztő módszerrel tovább növelni a piaci részesedését és a monopóliumát, mert ő a nagyobb. Éljenek az elvek!
Kérdés hogy ezt már 51%-tól lehet érvényesíteni, vagy csak mondjuk 70-től?

De jó is lesz mindenkinek ha végképp beadja a kulcsot az amd, aztán az nvidia végképp elfelejt fejlődni, csak árat fog tudni emelni.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#38) R9DEON válasza Menthirist (#37) üzenetére


R9DEON
senior tag

De jó is lesz mindenkinek ha végképp beadja a kulcsot az amd, aztán az nvidia végképp elfelejt fejlődni, csak árat fog tudni emelni.

Azért az átcímkézést sem felejtették el, majd lesz Nvidia TIC-TOC, egyik évben árat emelnek másik évben átcímkéznek. Vegyük komolyra miért lenne jó a vevőknek ha csak Intel vagy Nvidia lenne, nagyon megszívnánk, mindkét cég már így is átlépte a becsületes kereskedés küszöbét pedig még nincsenek egyedül.

[ Szerkesztve ]

(#39) Parano1d válasza Menthirist (#37) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Miért is rekesztett ki AMD akárkit akármiből? Fejtsed ki légyszi!

Inkább azon kellene elgondolkozni, hogy idén jön ki az első játék, egy olyan technológiához, amit már egy 2011-ben!!! megjelent videokártya támogatott. Szerinted miért van ez?

Ui nem neked akart válasz lenni.

[ Szerkesztve ]

(#40) Menthirist válasza Parano1d (#39) üzenetére


Menthirist
veterán

nem mondtam hogy az amd kirekesztett volna bárkit bármiből. De amúgy az nvidia sem rekesztett ki senkit, csak némi akadálypályát hagy a vetélytársaknak.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#41) FollowTheORI válasza #79621120 (#31) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Aha persze... aki játszik PC-n az kb mindenki. :P

Mellesleg közvéleménykutatásokat szerinted úgy csinálják hogy a világ összes felhasználóját megkérdezik?

Hagyjuk már... a steam survey az egyik legpontosabb képet adja ami ma lehetséges a PC játékosállományról.

Ráadásul jóideje a többi platform is gyűjti ezeket, ha engeded (Windows, Origin stb.).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42) Sinesol válasza Menthirist (#37) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem gondolom, hogy bármelyik oldalról is oké lenne, csupán objektive nem a legjobb ötlet olyasmire alapozni valamit, amivel az userek talán 95%-a nem rendelkezik és ebbe már mindkét oldalt beleszámoltam. Szerintem rengeteg egyéb DX12 feature-t lehetne kihasználni, amire a jelenlegi hardverek nagyrésze megfelelne és aztán nem lenne sírás. Egyébként inkább a fejlesztőt kéne emiatt ostorozni, nem a gyártókat.

Mondjuk kicsit lehet túlreagáltam a dolgot, hiszen lesz dx11 verzió is, ami lehet ugyanolyan szép lesz mint a 12-es. Hiszen jelenleg is elég sok parasztvakitó feature van a játékokban, amit inkább kikapcsol az ember...gondolok itt a blur és egyéb dolgokra. :K
Majd ha itt lesz kiderül mennyit ér és hogy tényleg "szép" lesz-e.

[ Szerkesztve ]

(#43) Menthirist válasza Sinesol (#42) üzenetére


Menthirist
veterán

"hiszen lesz dx11 verzió is, ami lehet ugyanolyan szép lesz mint a 12-es."
Még az, de lehet hogy ebből fakadóan messze nem olyan alapos dx12 implementációról lesz szó, ami tisztességgel bemutassa hogy mire képes a dx12. Mert ha pl a feladatokat ugyanúgy ütemezed mint dx11-hez, és ugyanolyan tempóban, akkor nem lesz gyorsabb, sőt akár lassabb is lehet.

a normális dx12 támogatás nem csak annyi hogy A helyett B metódust használjuk.

A videót elnézve nem lesz hihetetlen szépség.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#44) Fücsök007 válasza Menthirist (#43) üzenetére


Fücsök007
őstag

+1, a DX12-es átmenet nem lesz gyors, mindegy melyik cég csinálja az adott játékot.

(#47) Abu85 válasza Sinesol (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A multi-engine alapfunkció. Kötelező támogatnia mindenkinek. Vagy hardveresen, vagy szoftveresen, de ott kell lennie a meghajtókban a DXKG specifikációkhoz idomuló implementációnak. Nincs értelme ostorozni senkit, amiért alapfunkciót használ. Azért alapfunkció, mert mindenkinek kötelező valahogy támogatnia, hogy a rá írt kód valahogyan fusson.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) kikikirly válasza Abu85 (#49) üzenetére


kikikirly
senior tag

Abu. a multi Engine kezelésében van érdemi különbség GCN-1-2-3 között?A Microsoft formálisan véglegesítette a DirectX 12-t (http://prohardver.hu/hir/microsoft_formalisan_veglegesitette_directx_12.html) szerint a GCN 3 és a Hawaii,Kaveri GPU(GCN2) között nincs különbség.290X videó kártyám van, ezért is érdekel a dolog.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.