Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dax27


Dax27
csendes tag

Megdöbbentő, hogy az intel ennyire megvette a magyar forgalmazókat. Egy darab amd-s konfig sem fért bele a mai ajánlóba, miközben ma már kimondhatjuk, ők a jobbik processzor gyártó....

(#2) Male válasza Dax27 (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Nem azt fogják reklámozni, amiből simán eladják a teljes készletet mindig...

Amúgy 10/100-as hálókártya... hol találnak még ehhez chipeket? Bár azt is el tudom képzelni, hogy valójában gigabites a chip, csak nem kötik be az összes érintkezőt, hogy a belépő rosszabb legyen.

(#4) Geller72


Geller72
veterán

Az szép. 50k felár a 1650 vs. 1660Ti miatt ánuszéknál. Nem kicsit lehúzós a dolog.. :U :Y :D.

(#5) kromatika válasza Geller72 (#4) üzenetére


kromatika
veterán

Igen én is ezt néztem.egyébként meg hol vannak a amd-s konfigok?

(#6) CzG001 válasza Dax27 (#1) üzenetére


CzG001
tag

Ebből a Genius hangfalból kettő ment nálam tönkre egymás után. :D :D

Bocsi,nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING, AMD Ryzen 2700X, Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Red KIT, Inno3D GeForce GTX 1660 Super Compact, FSP Hyper M 600W, Samsung 860 Evo 500GB

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

régebbi gépekbe, vagy win alá nem rossz a 10k-s SSD.

(#9) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Értem én fizetnek érte hogy a már-már eladhatatlan régi szutykokat valahogy kisöpörjék a raktárból de ez azért durva......

Dell Inspiron 3581 (2mag) 114 890,- Ft / PassMark - Intel Core i3-7020U @ 2.30GHz - 3526 pont
Lenovo IdeaPad L340 (2mag) 100 190,- Ft / PassMark - AMD Ryzen 3 3200U @2.6 GHz - 4812 pont

(kijelző ram stb ugyan az, ugyan abba az üzletbe )

Ki az a nem normális aki 14700-al többet ad egy 36% al gyengébb gépért? :R
Amit hónapról hónapra lassítanak a biztonsági rések javításai miatt? :W

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#10) #00137984 válasza #95152384 (#3) üzenetére


#00137984
törölt tag

Autós magazinok cimplapján és a főbb cikkeiben szintén a felső kategóriás sport és luxus kivitelű autók szerepelnek és ezekből ajánlanak az olvasóiknak. Azért nem mindenki fog a legújabb merdzsó és bömcsi tipusokra pályázni, amikor egy Toyota vagy Peugeot középkategóriás személyautó is olyan 3-4 milliónál kezdödik. Céges felhasználásra jóval olcsóbb laptopokat vesznek, de jellemző a 150-200ezer forintos ársávban keresnek sokan laptopokat. Nagyon olcsó belépő szintű laptopokat itt a PH! és Logout oldalakon sem fognak ajánlani, mert a negativ tapasztalatokat megosztják velünk. Nehéz helyzetben nem a Magyarország vezetői, henem az átlagos bérből éldegélő átlagpolgárok vannak, ahol a céges minőségű laptopra valamikor csak részletfizetés mellett van pénz :)

(gyenge grafikus és proci teljesitmény, kevesebb bővithetőség és akku idő, stb...).
Gamer laptopnak ára van, mert a teljesitményt és a ROG nevet meg kell fizetni... Ez csak itthon pénz, de nálunk nyugatabbra inkább erre a minőségi szintre van igény.

[ Szerkesztve ]

(#12) Braddock válasza #95152384 (#3) üzenetére


Braddock
őstag

"A másik, amit kevésbé értek; hogy 1 ilyen nehéz gazdasági helyzetű országban miért ilyen drága laptopokat ajánl a Prohardver??"

Mert nem csak szegények olvassák a Prohardvert és a cikkeket.
Tudom frusztráló, de ez van.

(#13) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

A 210 ezer forintos laptop 4 GB RAM-mal (gondolom egy csatornás, isteni lehet az integrált GPU-val…) szíven ütött.... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14) Akula válasza CzG001 (#6) üzenetére


Akula
őstag

Pont ezt akartam én is írni.
Aki ezt megveszi, az meg is érdemli.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#15) Akula válasza Dax27 (#1) üzenetére


Akula
őstag

Én már régóta Dell Latitude fan vagyok. Most tervezem lecserélni a jelenlegit és egy Ryzen-es cuccot nézni.
Itt a hazai felhozatal. Akkor most miről is beszélünk?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#16) Khelben válasza #95152384 (#3) üzenetére


Khelben
nagyúr

50k-s laptopot nem tudsz használni semmire normálisan, még böngészésre sem.

(#17) Predatorr


Predatorr
őstag

Heti viccrovatunkat olvastátok. :) Régebben azért még belefért pár értelmes ajánlat, mára inkább szórakoztatás felé ment el.

Khelben: a baj az, hogy a jelek szerint a 200e-st sem! Használtban esetleg 50-ért.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#18) CzG001 válasza Akula (#14) üzenetére


CzG001
tag

Szükségem volt egy hangfal szettre amig nem jött meg a normális cuccom és amikor az első tönkrement rögtön cserélték garanciában. A második meg pont akkor halt meg amikor megjött a komolyabb rendszerem. :D Azt már nem gariztattam mert nem volt kedvem foglalkozni vele. Ami a legdurvább az MM-ben 21 ezret kérnek ezért a vacakért. :D

Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING, AMD Ryzen 2700X, Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Red KIT, Inno3D GeForce GTX 1660 Super Compact, FSP Hyper M 600W, Samsung 860 Evo 500GB

(#19) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Jót röhögtem azon hogy fahatású genius... Miért nem írják egyszerűen hogy műanyag...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#20) Decske


Decske
aktív tag

Ezt az SSD-t majdnem egy hónapja 8500-ért vettem a PCX-nél. Szép kis akciós ár...

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#21) CzG001 válasza Vikthor (#19) üzenetére


CzG001
tag

Mert a hangsugárzók és a mélyláda tényleg fából van de a hangzásuk nagyon gyenge. :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING, AMD Ryzen 2700X, Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Red KIT, Inno3D GeForce GTX 1660 Super Compact, FSP Hyper M 600W, Samsung 860 Evo 500GB

(#22) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Nincs olyan elfogadható árú hangszóró amit ütné a Sony STR-GX315+Sony SS-H2500 szintet. :(

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#23) gzbotii válasza #95152384 (#3) üzenetére


gzbotii
veterán

Nehéz gazdasági helyzet? Zimbabwe?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#24) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Szoktak lenni 80-90.000 -ért is új laptopok a rovatban. Ami a használhatóság alsó határa.
És miért ne szerepelhetne ugyanott egy 115e-s és egy 415e-s laptop?

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#25) SyMbioTe válasza #95152384 (#3) üzenetére

A prohardver kritizálta meg?:D
Kaptál a PH!-tol egy neked címzett, elsőbbségi levelet, hogy sajnálatos módon ez még az nem jó az ajanlásodban?:) Vagy hogy kell ezt érteni?

Nehéz gazdasagi helyzetű? Hát, azért annyira szerintem nem állunk rosszul.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#26) Noukoum válasza DjFlanker (#24) üzenetére


Noukoum
veterán

Ezt én sem értem, legyen változatos az ajánló ez pont így jó.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#27) Geller72 válasza Khelben (#16) üzenetére


Geller72
veterán

Ezzel tudnék vitatkozni. Egy Dell előtt ülök, (Latitude, patika állapotban) 1600x900 kijelző, i3 (ebben a kategban az i5 és i7 is csak 2/2, tehát értelme nagyobbnak sem sok van, de 4k-ért már lenne bele i5) 8 GB RAM, 128GB SSD és 45k volt. És ez össze van rakva, nem papír. Szemben azokkal a laposokkal, amiket még 200k körül is csak egy nyamvadt 1368x768-as gagyi kijelzővel adnak el. Ha neked egy ilyen konfig nem elég a mindennapok 99 százalékára és az emberek ugyanennyi százalékának, akkor nem tudom. Tehát inkább azt mondanám, hogy nem igazán ültél egy ilyen (semmilyen) 50k-s lapos előtt. Minden rossz indulat és vita szándéka nélkül írom ezt le. ;). :R Játékon kívül mindenre elég. Jogtiszta W10-el. (W7 seriállal).

(#28) Geller72 válasza hemaka (#7) üzenetére


Geller72
veterán

Ennél olcsóbban van jobb és újabb házon belül is, más márkából én hónapokkal ezelőtt 9k alatt vettem WD Green-t is 240-es verzióban. És most sincs 10k. De egyetértünk, a gépek 99 százalékában egy ilyen ssd több mint elég. :K

(#29) pandras83 válasza #95152384 (#3) üzenetére


pandras83
senior tag

Azért fizetnek nekik, hogy ezeket ajánlják és - most kapaszkodj meg valamiben - ennek köszönhető, hogy egyáltalán van prohardver és van hova sírni járnod.

Cyberfuck Patchrunner

(#30) Khelben válasza Geller72 (#27) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új gépekről volt szó, nem használtról. Ez egy ajánló cikk, amiben új gépek vannak.

(#31) #00137984 válasza SyMbioTe (#25) üzenetére


#00137984
törölt tag

Hát azért ennek a gazdasági helyzetnek és a fogyasztói társadalomnak a kritázálása szerintem jogosan volt megemlitve. Iskolaszezonban, amikor sokan beszerzik a tanuláshoz szükséges eszközöket, akkor elég sokan szívják a fogukat. Felkészülve a legrosszabb reakciók elkerülésére együtt megbeszélik az elvárásokat, aztán a pénztárca vastagsága miatt többé-kevésbé sikerül jól majd az iskolakezdés. Nagyon olcsó laptopban a PUGB nem lesz játszható szinten, mert a tanuláson kivül ezeknek az igényeknek is meg kell felelni...
Az alsótagozatos általános iskolában a fűzetek és a táska dizájn (megjelenés) az elsődleges, de mostanra azért az okostelefonok megvételére is többet kell számolni, mert a belépő és butafon az iskolatársak szemében elavult és gáz... :) Azért a szűlőknek egyre nehezebb megfelelni a magasabb elvárásoknak, miközben az árak igy emelkednek, és a fizetésekből nehezen kerül minden jó dologra... :F

[ Szerkesztve ]

(#32) Akula válasza #00137984 (#31) üzenetére


Akula
őstag

Maradjunk abban, hogy van egy ún. ár-érték arány. A szar dolgokat kisöprik a polcokról, a marketing bullshit meg ugyebár szinte ingyen van. És mikor, ha nem most, iskolakezdés előtt. Nem sokan néznek utána, hogy mit vesznek. Elég lenne csak vásárlás előtt az árukeresőn lévő véleményeket elolvasni, ha már szakmai oldalakat nem néznek. A lustaságnak pedig ára van.
Én már évek óta csak prémium noteszgépet használok. Szinte ingyér jutottam hozzájuk használtan, csak egy akkucsere kellett és rendben is volt a dolog. Engem egy noname zongoralakk nyeklik-nyaklik cuccal nem tudnának elkápráztatni. Ha csak annyi maradna meg az emberek fejében, hogy a matt kijelzőt tessék majd keresni, már bentebb lennének. Szóval nem szar itt a gazdasági helyzet kérem, csak nem szabad bedőlni a hülyeségnek.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#33) Dr. Akula válasza #95152384 (#3) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Autó helyett is lehet gyalog közlekedni, legyen ez az ajánlóban? 50k-s noti az valami használt őskövület, még a kilóra árult teszkós vackok is 125k-nál kezdődnek. Noteboknak nevezhetőt pedig 300k alatt nem kapsz. Persze ahol az árat a gémer videokártya dobja meg, nem a minőség, ott még ennyiért is csak a teszkósat kapod. Hogy ez sok pénz? Az. Az autó vagy a lakás is sokba kerül (főleg a CSOK óta), nem viszik lejjebb az árát csak azért mert a magyar pénztárcához egy nullával kevesebb passzolna.

(#34) Akula válasza Dr. Akula (#33) üzenetére


Akula
őstag

+1

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#35) #04430080


#04430080
törölt tag

Felesleges a vita, ez már nem ajánló. Nincs feltüntetve sehol, hogy ajánló.

(#36) #00137984 válasza Akula (#32) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szerintem egy PH!-es véleménye inkább szakmai megközelitésű, de ez a kérdés inkább gazdasági és társadalmi jellegűnek tekinthető. Én itt a Hardverapró oldalán szereztem több hardveremet, ezért eddig jelentős ősszegeket takaritottam meg. Mások ezt a teljesitményszintet az üzletből jóval drágábban vásárolták meg, és csak a jótállási idővel vannak néhány éven át pluszban. Viszont a jó minőségű választásom miatt ettől még a saját hardverem tovább használható maradhat, és addig sem kell laptopra váltanom... Mivel több asztali gépet ilyen gazdasági helyzetben nem állitok őssze magamnak... Játékra is inkább a PS5 konzolra és játékokra költekeznék, mint egy drága és mégis gyengén felszerelt alaplapra + 8magos procira és 16GB DDR4 RAM-ra + új videókártya konfigra.
Sok szűlő csak a FB bejegyzéseket fútja át, és a gyerek kivánságát megfontolja, hogy a PUGB legalább elinduljon a laptopján...
Legalább egy ideig nyugalom lesz és a karácsonyi ajándékozás is letudva... :)

[ Szerkesztve ]

(#37) Watchdog válasza #04430080 (#35) üzenetére


Watchdog
aktív tag

... hanem "bemutató". Az ajánlható termékeket pedig nyilván senkinek nem kell bemutatni... :DDD

(#38) Dr. Akula válasza gzbotii (#23) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Erről kérdezz egy londoni mosogatót, aki előtte magyar ápolónő volt! :)

(#39) Akula válasza #00137984 (#36) üzenetére


Akula
őstag

Így van. Én is innen vásároltam és volt olyan laptopom amit két év használat után ugyanannyiért tudtam eladni, mint amennyiért vettem.
Amúgy mi az a PUGB? :F

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#40) #00137984 válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


#00137984
törölt tag

+1 :)

39. Akula [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#41) gzbotii válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez ilyen mucsia ország, minden is szar, az is lesz, ha még nem szarabb.
Azért vannak tele az utak 1,5-7 milliós autókkal és nem lehet BP-n ingatlant venni, mert mindent elkapkodják.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42) #00137984 válasza gzbotii (#41) üzenetére


#00137984
törölt tag

Elég sok ingatlant és lakást megvesznek, majd épitkeznek és kiadják albérletnek. Igy az albérletárak nem is fognak csökkeni, de a munkahelyek miatt néha muszály átköltözni egy új városba. Országba... Kontinensre... Bolygóra... :D

[ Szerkesztve ]

(#43) Khelben válasza gzbotii (#41) üzenetére


Khelben
nagyúr

Esetleg ugyanezt a szöveget add elő egy nyírségi mezővárosban, kíváncsi vagyok, mennyi ideig nem vernek meg :)

(#44) Dr. Akula válasza gzbotii (#41) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Ha egyszer ilyen jól élünk, miért panaszkodnak az emberek hogy miért nem az 50k-s notebookokat ajánlgatják nekik? Ha jól élünk, akkor telik a félmillásra is, problem solved.

(#45) gzbotii válasza Khelben (#43) üzenetére


gzbotii
veterán

:)
Én sem bp-i vagyok, elég hátrányos vidéken nőttem fel. Szüleim sem gazdagok, ha ez lenne a következő lépés.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#46) gzbotii válasza Dr. Akula (#44) üzenetére


gzbotii
veterán

Érdekes módon, drága HW topicja is tele van szépen...
Elmész egy random plázába, Balaton partra, nem azt látom, hogy mélyszegénység lenne erre.

De persze mindenki 50-120.000 laptopokkal rohangál, tényleg, mást se látsz. Meg szétrohadt Swift, Galaxy S3 és üveg híján nylonnal foltozott ablakok mindenfelé.

Közben azt nem veszik sokan észre, hogy Európában is sok olyan ország van, ahol a havi nettó ~100€ ha van. És HA van munkád, akkor milyen jó. De bezzeg Svájcba'. Itt minden szar. Szegények vagyunk. Mucsai ország. Semmi nincs. 9 millióból 9,5 millió mélysegénységben él.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#47) Akula válasza gzbotii (#45) üzenetére


Akula
őstag

:C :C :C :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#48) Dr. Akula válasza gzbotii (#46) üzenetére


Dr. Akula
félisten

A 3-as számú hozzászóló valószínűleg nem érzékelte ezt a gazdasági fellendülést. Lehet hogy ő nem fér hozzá közpénzhez. :D

(#49) nyunyu válasza Dr. Akula (#33) üzenetére


nyunyu
félisten

még a kilóra árult teszkós vackok is 125k-nál kezdődnek.

Épp ma néztem, Aldiban volt kirakva egy Medion 149k-ért: Pentium Silver N5000, 4GB RAM, 256GB SSD, 15.6" fullHD.
Többi paraméterére nem emlékszem, gondolom Win sem volt hozzá.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#50) gzbotii válasza Dr. Akula (#48) üzenetére


gzbotii
veterán

Hát, én sem lopokkapok semmilyen közpénzt. Azért lehet másképp is. BP-n nem egy villanyszerelő, víz-gáz szerelő, kőműves keres bőven 300 fölött.

Persze az élet olyan mint minden más, ha hülye vagy nehéz.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.