Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nbg


nbg
senior tag

Varhato volt valahol.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#2) AxBattler válasza nbg (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Jah.
Megyek is, nézek valami FM2+-os ITX lapot... :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Azért a Phenom 2-ek elég tartják magukat....

(#4) Dtomka


Dtomka
veterán

Sandy van, Broadwell, vagy Skylake lesz... :D

(#5) tDr1v3r válasza B.Á.L.!.N.T (#3) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Kíváncsi vagyok hogy mennyi lehet feloldott magos. :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#6) B.Á.L.!.N.T válasza tDr1v3r (#5) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nálunk faterék gépében, véletlenül pont feloldott magos x4 van :D

[ Szerkesztve ]

(#7) Yutani válasza B.Á.L.!.N.T (#3) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mert aki ragaszkodik az AMD-hez, annak átlagos felhasználásra és játékra elég (nem high-end gamingre gondolok!). Nekem is Phenom II X4 van (@4GHz), ezzel simán kihúzom a Zenig.

#tarcsad

(#8) Thrawn


Thrawn
félisten

Nem semmi, hogy az AMD Phenom II brigád majdnem dobogós lett.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9) SpongyaBob válasza Thrawn (#8) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Meglepődtem, hogy a Phenom tábor (velem együtt) ott van közvetlen az intelek mögött..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#10) kriszpontaz válasza SpongyaBob (#9) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nem rosszak azok a procik. Én évekig nyúztam DDR2 memóval egy Phenom II X4 925-öt, most meg az uncsitesóm gépében zümmög DDR3 memók társaságában. Tolja vele a BF4-et, GTA5-öt egy R7 260X mellett és elvan vele. Azért ezekben még az L3 ott figyel.

[ Szerkesztve ]

(#11) MrM94


MrM94
őstag

Mostmár lehetne pollt csinálni hogy milyen i5 milyen i7 :)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#12) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Nem semmi mennyi i5 meg i7 van :Y

Másik topikban meg megy a lázongás dajcstomi ellen hogy szarul élünk nem is telik netre :DDD

Na jo ez vicc volt :))

I'Egyébként egy ilyen oldal látogatói között tényleg várható volt.
Nyilván egyébként nem releváns a dolog hisz azért átlagembereknél sokkal több a régebbi gép.Sokan valószínűleg nem is tudják mi van benne :)

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#13) FireKeeper válasza Thrawn (#8) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Phenom II powa #RedArmy :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14) M0ng00se


M0ng00se
őstag

fx8000-> kevesen maradtunk de így érünk sokat ;] :P

V6

(#15) Televan74


Televan74
nagyúr

Én most váltok 4690k -ról 4790k -ra.Utána vagy Skylake vagy Zen FX lesz.APU -m volt kettő is 6700,7850k.
Nem nyűgözött le a teljesítményük.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Most akkor van értelme különszedni az i3-akat, vagy nem :)?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#18) -=MrLF=- válasza ledgeri (#17) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Én is elvagyok a Phenom 2-mel, majd jövőre váltok, majd meglátjuk ki lesz a jobb ár értékben.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#19) rudi


rudi
nagyúr

Nagyjából egy harmad tolja AMD processzorral ami azért a világviszonylati 20% alatti arányhoz képest elég sok.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) Whysperer


Whysperer
addikt

Ez tök klassz 100-ból 32.8 használ amd-t 3188 ember! 3187 ember 8 tized de azt nem tudtam. Szerintem ez teljesen reális szám. nagyobb távlatban is. Oli csináltok ilyen tesztet NV - ATi-ból is ?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#21) mcload21


mcload21
tag

A Core 2 Duo is jól tartja magát szerintem. Én még azt használok. Nem tudom mire lenne majd érdemes váltani, ami játékokhoz is megfelelő lesz ... Kaveri, Carrizo, Broadwell felejtős ... Skylake esetleg ...

(#22) B.Á.L.!.N.T válasza Whysperer (#20) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

(#23) ukornel válasza rudi (#19) üzenetére


ukornel
aktív tag

A világviszonylati 20% az a pillanatnyi eladás, vagy a jelenleg ténylegesen használatban levő procik aránya?
Ha figyelembe vesszük, hogy az AMD-sek között a Phenom II-esek vezetnek, az Intelesek közt meg a Haswell i5/i7-esek, akkor az látszik, hogy van egy komoly szegmens, aki mindig beújítja az aktuális legjobb, vagy közel legjobb (Intel) procit, a de az AMD-sek hosszú ideig nem cserélnek, vagy, akiknek nincs pénze (gyakori cserére), az AMD-t vesz.

(#24) Bounti


Bounti
aktív tag

Az A6-6310 az ugye Amd egyéb?

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#25) tDr1v3r válasza B.Á.L.!.N.T (#6) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Anno majdnem vettem is egy feloldható magos Athlon II X2-t. :D

Nagyon durva hogy ezek (és az i3) még mindig agyonüthetetlenek játékoknál, pedig mennyi idős konstrukciók, 5-6?

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#26) satee76 válasza ukornel (#23) üzenetére


satee76
aktív tag

"de az AMD-sek hosszú ideig nem cserélnek"

Mert időtállóak és szerethetőek :D

(#27) B.Á.L.!.N.T válasza tDr1v3r (#25) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hát ja elég jók a korukhoz képest, bár szerintem!! a két magos játékos korszaknak vége :)

(#28) CPT.Pirk válasza satee76 (#26) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A derék Celeron hogy odatette magát! :D

Amúgy igen, Phenom2 rulz. Csak kissé sokat fogyaszt. Olyan ez, mint a szovjet harckocsik meg repülők esete. Nekik is volt komoly gépük, csak zajosabb, meg füstösebb volt mint bárki másé. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29) Whysperer válasza B.Á.L.!.N.T (#27) üzenetére


Whysperer
addikt

Köszi a linket és nekem ebből egy dolog jött csak át. Na ez nem is rossz AMD 32,8 % - Intel 67,2% - ATI 63,5% - NV 36,5%

Az ,hogy AMD ott van 33%-ban a CPU piacon és 63,5%-ban a VGa piacon.. az intel 67,2%-ban csak a CPU piacon az NV csak vga piacon 36,%-ban..... Ehhez hozzá veszem a konzolokat és Én nem sajnálom annyira az AMD-t,hogy őszinte legyek! 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#30) Lacok


Lacok
őstag

Az eredmény borítékolható volt.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#31) W.Wilson válasza Whysperer (#29) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Aztán megnézed a nem csak a PH-t olvasók körében reprezentatív állományadatokat, hanem világviszonylatban a negyedéves eladásokat valamint a profitot, és elkezded sajnálni.

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#32) gtamate2


gtamate2
veterán

Ha van rá igény.. megcsináltam a szavazást.
Akik az intel i5/i7-re szavaztak, azok szavazhatnak ide

*Sn0w

(#33) satee76 válasza CPT.Pirk (#28) üzenetére


satee76
aktív tag

2004-ig én is Inteles voltam, de azóta az elsődlegesen használt gépeimbe csak AMD volt.

"Olyan ez, mint a szovjet harckocsik meg repülők esete. Nekik is volt komoly gépük, csak zajosabb, meg füstösebb volt mint bárki másé"

Ez így is van. Januárban vettem egy GTX 750-et, de 2 hónap után eladtam, Nem bírtam meg szeretni. Se hangja, se hő se semmi. De több évig volt egy HD 4870-em előtte. Na az igen. Süvöltött, és alaphangon beizzítva vitte a 90°-ot. Az ember érezte,hallotta az"erőt" a ház mellett ülve. :C ;]

[ Szerkesztve ]

(#35) putti


putti
aktív tag

Én nem tudom mennyire reális ez a szavazás, mert akárhányszor megnyitottam a szavazás oldalt, mindíg le tudtam adni a szavazatomat, bármelyikre.

(#36) lemusz


lemusz
addikt

Az a durva hogy többet között most ez is csak arra ösztökél, hogy váltsak a több éves hagyományaimmal és áttérjek az intelhez. Legutóbb P2-es gépem volt intelt, azóta vettem többször is gépet, de mindig csak AMD-re futotta. Ennek most vége.

(#37) AxBattler válasza satee76 (#33) üzenetére


AxBattler
félisten

"Mert időtállóak és szerethetőek :D"
"Januárban vettem egy GTX 750-et, de 2 hónap után eladtam, Nem bírtam meg szeretni."

+1 :K
Dettó így vagyok a jelenlegi konfigommal - szép is, jó is, hűvös is, megy is, de sehol semmi buhera, állítgatás, semmi egyéniség. Most is FM2+-os lapokat, konfigokat nézegetek... :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38) leviske válasza ukornel (#23) üzenetére


leviske
veterán

Ha a Core 2-t ugyanúgy egybemosva nézzük, mint a Phenom II-t, akkor azokból több van (3,2% + 6,8%).

Egyszerűen ez a generáció még sokaknak tényleg nem égetően kevés.

(#39) Dilikutya válasza Bounti (#24) üzenetére


Dilikutya
félisten

'AMD 6000-es APU (Richland)' nem jó?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#40) Praston válasza gtamate2 (#32) üzenetére


Praston
tag

Megszavaztam ott egy i5-öt. :)

Én nem rég újítottam q6600-ról. Ha tél elején jön a felmérés, akkor még azt szavaztam volna. :K Ezt a konfigot sem tervezem hamar cserélni.

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#41) ukornel válasza Dilikutya (#39) üzenetére


ukornel
aktív tag

Nem, az Puma magos cucc. LINK

#38 leviske
"Ha a Core 2-t ugyanúgy egybemosva nézzük, mint a Phenom II-t, akkor azokból több van (3,2% + 6,8%).
Egyszerűen ez a generáció még sokaknak tényleg nem égetően kevés.
"

Ja, ez is egy szempont. (És igaz is.)

[ Szerkesztve ]

(#42) hemaka


hemaka
nagyúr

i5-3570-et használok teljes megelégedéssel.

(#43) Penguin95 válasza satee76 (#33) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ha ennyire szereted hallani az erőt, én szívesen cserélek veled CPU-t. :DDD Szerencsétlen Phenom X4-em hűtője néha olyan hangosan üzemel, hogy nem lehet megmaradni mellette.

(#44) Gergosz2


Gergosz2
veterán

I7 920 hajtja az otthoni asztalimat, és nem tervezem mostanában a cseréjét :N Pedig már 2009 óta húzza az igát.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45) tom_tol válasza ukornel (#23) üzenetére


tom_tol
addikt

Egy 2014-es IDC felmérés szerint, azóta valószínűleg csak romlott a helyzet.
"Intel respectively controlled 98.5%, 90.3%, and 81.8% of the server, notebook, and desktop CPU markets in the third quarter of 2014, according to IDC"

(#46) Whysperer válasza #32839680 (#34) üzenetére


Whysperer
addikt

Hjaja megneztem az aktualisat... Dell vostro alianware most jonnek apukkal... Az NV meg 2%-os veszteseget konyvelt el... Eleg jo... Mielott belrm kot mindenki attol meg jo eredmeny.... Pl ez egy 9 millios orszag ellemben egy UK-val ahol konzolja van 85% embernek es pc jatekot csak online vesznek... Oda is menj fel nyugodtan.. Pl argos.co.uk... Van csomo a8 a10 laptop..... Pelda. 10-en vagyunk itt. Ebbol 5-nek amd ati egy intep nv negy meg konzol es okos telefon. De nyugodtan akar ebay.co.uk ird be gamer pc es meglatod mit dob ki.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#47) 80hun


80hun
addikt

Látszik hogy van itt pénz, sok i5,i7. :C

(#48) PSti


PSti
tag

Aki i5 vagy i7-et használ otthonra, attól kérdezném, hogy mire? Komolyan érdekelne.

(#49) gtamate2 válasza PSti (#48) üzenetére


gtamate2
veterán

i5- Játék, vágás.

*Sn0w

(#50) Milgram1


Milgram1
aktív tag

3,4-es i7 860 bőven jó még mindenre. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.