Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Kicsit off, de Win8 bemutató nem lesz itt? :)
Másrészt egy DX11.1 Win8-alatti bemutató hogy mit hoz a konyhára? :DDD

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#2) Löncsi


Löncsi
őstag

Akkor az MS hajára kenheti a technológiát egyelőre... illetve az AMD/nVidia/Intel is...

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#3) boeing


boeing
senior tag

Windows 7 kuka,ennyi.

(#4) Thrawn


Thrawn
félisten

Ezt mire szánják? Így akarják növelni a Windows 8 népszerűségét? Metrómentes Edisün nem lesz belőle véletlenül? ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5) GIJoe


GIJoe
addikt

A Windows 8 RT-t nem látta valaki még a Rockhip 3066 és társaira portolni?

(#6) munky


munky
őstag

Anno Windows XP és a DX10 esetén még el tudtam ezt fogadni, de itt már kicsit bosszantóbb dolog. Szerintem Windows 7-ről egyelőre nem sok minden indokolja 8-asra a váltást, így gondolom muszáj minél több ehhez hasonló megoldásokhoz folyamodniuk..

Mondjuk ha ez is annyit tesz hozzá a játékokhoz felhasználói oldalon, mint anno a DX10.1 , akkor gondolom sok mindenről nem maradnék le egy későbbi HD 8000 szériás kártya + Win7 felállással sem..

[ Szerkesztve ]

(#7) Gl4diator


Gl4diator
tag

Dettó, laptopom van, amiben GeForce GT 630M van, ami csak DX11-et tud. És mivel ezt nem lehet cserélni,a hajukra kenhetik a DX11.1-et a Win8-al még pár évig nálam :B

[ Szerkesztve ]

(#8) Abu85 válasza GIJoe (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem Win 8 RT, hanem csak Win RT. Nem bántásból írom, csak legyünk pontosak.
A Rockhip 3066 ARM Malit használ. Ők ki akarnak maradni a TB(D)R szívás időszakából. Akkor lesz Windows RT támogatásuk, amikor megfelelő kiterjesztések lesznek az ultramobil IGP-k egzotikusnak mondható architektúráira a DirectX-ben. Amíg ez nincs meg, addig a PowerVR és az Adreno is csak szívni fog, mert a DX logikai futószalagja nem ideális ezekre a rendszerekre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Televan74


Televan74
nagyúr

Hát a DirectX11.1 miatt nem fogom egyenlőre a Win7 -et lecserélni. Főleg azért nem mert a Win8 alatt hiányozna a régi desktop és a start menü. :N

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) grunge válasza Thrawn (#4) üzenetére


grunge
addikt

Igen, akkor engem is érdekelne. A játékfejlesztők meg nem hinnm hogy honapok mulva ontani fogják a 11.1-es témákat. Számomra DX10 szaga van a dolognak, bár ez kissé erős. Bár lehet MS-nél Ballmert leszámítva szeretik önnön hajuk ápolását.. :)

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#11) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Az egyszeri júzereket talán lehet így Win 8 felé terelni, nem tudom mennyire lesz sikeres.

<< Heimdal >>

(#12) Abu85 válasza Retekegér (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem terelni akarják. Inkább csak ennyi erőforrást elvenne a funkciók Windows 7-be való beépítése, hogy nem érdemes belevágni. Akinek kell váltson, a többiek pedig maradhatnak. A DX11-et is megkapta a Windows Vista. Pontosan azért, mert jóval egyszerűbb volt az implementálás. Ha akarták volna ott is terelhettek volna embereket a Windows 7-re.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) direwolf válasza boeing (#3) üzenetére


direwolf
őstag

"Windows 7 kuka,ennyi."

Windows 8 kuka, ennyi. ;] :P

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#14) Chp válasza direwolf (#13) üzenetére


Chp
őstag

Hasonlóképp gondolom! :U Meg fognak kövezni, tudom! :DDD

(#15) Milka 78 válasza Chp (#14) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az sem én leszek :N

(#16) ddekany


ddekany
veterán

Ha a Win7 is olyan élettartamú lesz, mint a WinXP, akkor ez elég gáz az egész GPGPU-s (ha még úgy hívják...) mozgalomnak, lévén a WDDM 1.2-be olyan téren voltak értelmes fejlesztések. Pl. preemptive multitasking. És ezt még majd tovább kell fejleszteni, de akkor azokat a fejlesztéseket is csak a Win8 és utódai kapják meg, ha már az 1.2 sem kerül portolásra Win7-re.

[ Szerkesztve ]

(#17) Angel1981 válasza Löncsi (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Hát kb...
Abban lehet bízni, hogy ha majd látják a Win 8 "terjedését", mégiscsak átrakják a 7-re! :P

(#18) Abu85 válasza ddekany (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

WDDM 2-től lesz igazi preemptive multi-tasking. A WDDM 1.2 csak gyorsít a a WDDM 1.1 megoldásán, de ez nem zárja ki az alkalmazás futtatását.

Ez a legutóbbi tervezet:
WDDM v2.0:
- New generation of GPUs designed
for multi-tasking
- Mid command buffer preemption
- Demand faulting of resources
- Surface fault (preferred mode for v2.0)
- Page fault (stall the GPU)
- Per process page tables
- Better multi-tasking than WDDM v1.0,
still some client cooperation required

WDDM v2.1:
- Everything WDDM v2.0 GPU can do
- Fine grained context switching
- Can preempt mid pixel
- Doesn’t stall GPU on page fault
- True preemptive multi-tasking
- Ultimate flexibility for the GPU
- GPU can be used for any scenarios without impact
on the desktop

A Win 8 hiánya csak azokat a rendszereket érinti kellemetlenül a C++ AMP programok szempontjából, ahol nincs DX11-es GPU, mivel nem tudják a WARP nélkül emulálni. Win 7-en futni fog az alkalmazás. Persze elképzelhető, hogy lassabban, mint Windows 8 alatt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) Zotya84 válasza ddekany (#16) üzenetére


Zotya84
őstag

Ne aggódj, az WDDM 1.2 utódait meg majd a W8 nem fogja megkapni... ;]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#20) Specter


Specter
tag

Egyáltalán nem szükséges senki életében a DX 11.1
Nem csodákat hoz el :D

Úgy,hogy kb szerintem mindenki lef*ssa.

(#21) Abu85 válasza Specter (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A fejlesztők számára szükséges. A Windows 8-ban hatékonyabb kódokat tudnak írni, mivel jobb lehetőségeik vannak a kóddiagnosztikára DX11.1 alatt. Persze ennek az előnye a felhasználó oldalán a Windows 7 rendszeren is jelentkezik, de ettől a fejlesztőknek ez egy komoly előrelépés.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) Joe.36


Joe.36
addikt

Nekem akkor sem kell a 8 as, maradok a 7 nél.... ( Szánalmas próbálkozás )

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#23) bolvar válasza Joe.36 (#22) üzenetére


bolvar
senior tag

hát én még mindig az xp-t gyűröm és eszem ágában sincs se a 7-re se a 8-ra váltani :D.valahogy nem értem szükségességét és gyakorlatilag most láttam először hátrányát(igaz ez is csak egy játék de hát ki mire használja a gépét én már nem játszok csak a régi klasszikusokkal)hogy az új nfs nem támogatja már az xp-t :D

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#24) cskamacska válasza Abu85 (#21) üzenetére


cskamacska
addikt

Egyébként ez nem vág alá a AMD nagyra törő rövid-közép távú terveinek? HD4000 sorozat óta a több DX feature támogatással tolták a Radon sorozatot a Geforce-ok nyers erejével szemben, de ha a fejlettebb funkciók nem lesznek elérhetőek a felhasználok igen nagy részénél(például ha a Win8 Vista módra nem terjed), akkor annak nem fogja az általános grafikai haladás meginni a levét? :F

Én speciel nem akartam elhinni, mikor pár hete azt hozták fel a Win8 melletti érvként, hogy a Win Vista/7 mindörökre marad DX11 szinten, minden újabb DX fejlesztés már csak Win8 alá érkezik. És lám! :Y

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#25) kpal


kpal
veterán

Akkor ezek szerint pl. GTX 680-at se éri meg venni mer nem tud DX11.1 -et :F (kezdek megkavarodni)

[ Szerkesztve ]

(#26) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Nem kell leírni minden win 8 hírnél 1000X hogy ezért nem éri meg váltani, tudjuk és ahogy írta Abu ez a fejlesztőknek jön jól, kalap.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#27) Abu85 válasza cskamacska (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD-nek a Windows 8 a grafikus vezérlők szempontjából maga a csoda. A fejlesztők most már a segítségük nélkül is nagyon bonyolult compute shadert írhatnak, hiszen sokkal egyszerűbb lett a debugolás. Tök mindegy, hogy telepíted-e a Windows 8-at, a program Windows 7 alatt is profitál ebből.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) Dr. Romano válasza atti_2010 (#26) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Minden új platform csak a fejlesztőknek jó? Már a DX10 óta ezt szajkózza mindenki, nekem mikor lesz végre jó? :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#29) Alchemist válasza Retekegér (#11) üzenetére


Alchemist
addikt

Az egyszerű juzerek azt sem tudják, mi az a DirectX.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#30) kovsol válasza Alchemist (#29) üzenetére


kovsol
titán

Hogyne tudná! Egy felirat a VGA kártyák dobozán! :D

May the Force be with you!

(#31) atti_2010 válasza Dr. Romano (#28) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ha ők jobban boldogulnak talán nekünk is jobb lesz egyszer, egy olyan változás kellene már mint a Far Cry 1 -nél volt grafikában.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#32) devast válasza kovsol (#30) üzenetére


devast
addikt

Egyszerű júzer vga dobozt sem lát.... :DDD

(#33) ddekany válasza Abu85 (#18) üzenetére


ddekany
veterán

"WDDM 2-től lesz igazi preemptive multi-tasking."

Valamilyen preemptive multitasking az Anandtech szerint már 1.2-ben is van:
"The second major feature of WDDM 1.2 is GPU preemption. As of WDDM 1.1, applications effectively use a cooperative multitasking model to share the GPU; this model makes sharing the GPU entirely reliant on well-behaved applications and can break down in the face of complex GPU computing uses. With WDDM 1.2, Windows will be introducing a new pre-emptive multitasking model, which will have Windows preemptively switching out GPU tasks in order to ensure that every application gets its fair share of execution time and that the amount of time any application spends waiting for GPU access (access latency) is kept low." [link]

(Azt meg még gondolom senki sem tudja, hogy WDDM 2.0 lesz-e Windows 8-ra/RT-re, de ha lesz, akkor nem lesz Win7-re, ha ott nem volt 1.2-es előtte.)

[ Szerkesztve ]

(#34) icigecsi


icigecsi
csendes tag

I LOVE PROHARDVER! :DD

(#35) TK36


TK36
aktív tag

" de kicsi az esélye, hogy ez megtörténik, mivel rengeteg munkával járna." - pedig van ott sok ember, és már a Win' 8/RT oprendszer fejlesztése is befejeződött. Átterelhetnék őket más munkára.

Ha jól emlékszem, korábban mindig azzal magyaráztak a Microsoftnál némely projekt csuszásat, halasztását mivel fejleszteni kell - ezáltal több ember kell - az oprendszerhez.

(#36) Chp válasza atti_2010 (#31) üzenetére


Chp
őstag

Next-gen előtt ez felejtős. :( Konzol, mint tudjuk...

[ Szerkesztve ]

(#37) szurmais válasza Televan74 (#9) üzenetére


szurmais
tag

Hát Én se.
Habár Xp-ről is nehezen váltottam Win7 -re

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=szurmais

(#38) r-chee


r-chee
őstag

Ez a DX11.1 egyenlőre olyan, mint amikor lett DX10-et támogató VGA-m, azt azt kihasználó játékok, amik érdekeltek, csak rá egy évre jelentek meg.

Na meg Win8 ki a francot érdekel a csempéivel? :U Én gépindítás után a gyönyörű hátteremre, s a tálcáról elérhető programjaimra vagyok kíváncsi, nem kategorizált, gyerekes csempékre.

Átlag, mezei user szemmel nézve.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#39) arty válasza Abu85 (#12) üzenetére


arty
veterán

vista idején szvsz az ms el se tudott képzelni egy vista méretű "bukást"

ezért most biztosra mennek: mindenki win8azzon, sőt: mindenki metrozzon - aztán takarodjon w8 mobilért, w8 tábláért, hogy ugyan azt a felületet "szokja meg". elképesztő, mennyire nem bíznak semmit a véletlenre, mennyire nyomják a w8 szekerét... pedig - elsősorban a borzasztó metro miatt - desktopra igen csak korlátozottan alkalmas/hatékony a cucc. hiába van a motorháztető alatt csomo fejlesztés, franc se akar egy gyönyörűre fényezett wartburg kasztnit :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#40) Abu85 válasza ddekany (#33) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem csak szerintük. Van benne fejlesztés, de igazából ez sebességben lesz előnyös.
A komolyabb fejlesztések később jönnek.

Valszeg nem lesz WDDM 2 Windows 8-ra. Túl nagy változás az, hogy azt korábbi OS-re levigye a Microsoft. Ezt is szerintem ezért nem csinálják meg Windows 7-re. Egyszerűen sok erőforrást emésztene fel.

(#39) arty: Igazából üzletileg és a befektetendő erőforrás szempontjából is érthető az MS döntése. Nem köteleznek rá, hogy válts. Ha megkötöd a sebességben a kompromisszumokat, akkor továbbra is jó lesz a Windows 7. Továbbra is lesz komoly terméktámogatása. A programok funkcionalitása nem szenved csorbát.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41) kengyel


kengyel
nagyúr

Na azért már ez felháborító !!! Máris el kell felejteni a hetest :(

kengyel

(#42) Sub-ZeRo válasza kengyel (#41) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egyszerű marketing ez az egész. Persze benne van, hogy a 7-re nehezebben írják meg, dehát mivel így less nekik bevétel, ha váltasz operációs rendszert, ők nem fognak egy "régi" rendszerre írni dx-et.
Megveszed örülsz. Nem veszed, dx11 és kalap. Úgy is csak a 3trémárk és barátai fognak ebből profitálni. Ami meg less játék, az meg talán 2013 év végére jön ki, amihez kb. 4 csúcs 8xxx -as vagy gtx7xx széria kell majd 1 million forint értékben hogy legyen full hd-ben 20 fps-ed.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#43) kengyel válasza Sub-ZeRo (#42) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ebben teljesen egyetértek veled :K De azért egy 4-éves rendszert ami a legjobban bejött a piacra és tarolt , azt még támogatni kellene mint a most kiadott nyolcast fogják. Pedig szerintem meg se közelíti :W

kengyel

(#44) atti_2010 válasza kengyel (#43) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Miért milyen támogatást nem kapsz meg hozzá?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#45) kengyel válasza atti_2010 (#44) üzenetére


kengyel
nagyúr

Még most igen . De ha már így kezdik,annak nem lesz jó vége ! Még csoda hogy ráírják az IE 10-est :) Ha minden igaz :F

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#46) killerjohn válasza Abu85 (#21) üzenetére


killerjohn
addikt

Ha megnézzük a fejlesztők eddigi hajlandóságát a legfrissebb DX verziók támogatására, akkor NAGYON soká lesz még az, hogy az endusernek fájhat a feje, hogy "xyz játék csak DX 11.1-en fut"...
A fejlesztőknek meg az lenne a komoly előrelépés, ha nem kellene minden windows-al debütáló új DX verzióra fejleszteni, ezzel potenciálisan többet dolgozni (hogy támogassa a régi DX-eket IS), vagy egyáltalán piacot veszíteni azzal, hogy nem támogatják...

A Microsoft legutolsó prioritása a fejlesztők. Lásd: silverlight MPV több1000 dolláros tanúsítványokkal: kihalt állatfaj. Lásd: Windows Presentation Foundation. És kb sorolni lehetne a teljesen behalt, optimalizálatlan, nagy csinnadrattával beharangozott, majd egy az egyben elhagyott technológiákat. Nekem MS technológiákra fejlesztő cégem van (mellesleg masszívan MS partner), nem hasraütésre mondom... DX fejlesztő ismerőseimnek már a ****uk van ki a különböző DX verziókkal. Persze, most örüljenek a devek a kóddiagnosztikának, aztán majd WDM2-vel megint mást és máshogyan kell és így tovább. Nem szívesen élnék abból amiből ők, pedig a desktop app fejlesztés sem egy leányálom Microsofték platformjára. Amikor legutoljára megkérdeztem "nagyembert" (nevet nem mondok) arról hogy adott technológia jójó, hogy most van, de 5 év múlva vajon lesz értelme most egy 2 éves fejlesztésnek, akkor röhögött, hogy majd 3 év múlva megmondja. Köszi :) Nagyon azért nem hinném hogy kapkodnának holnaptól a cégek hogy DX 11.1-re fejlesszenek...

[ Szerkesztve ]

(#47) Sub-ZeRo válasza kengyel (#43) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem meg jobb mint a 7. Hozzáteszem a 7-est nagyon szeretem, mert jó. Nem tudok róla rosszat mondani. Vannak hibái, de akkor is. Ahogy a 8-at megvettem, nem kell már a 7-es. Az elején nehéz, meg fura, de ha megszokja az ember, nem megy vissza a 7-re. Szerintem legalább is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48) kengyel válasza Sub-ZeRo (#47) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nálam is volt fent a 8-as ! Hazudnék ha azt mondanám hogy gagyi ,csak nekem hiányzik még belőle a stabilitás ami már ugye a 7-ben megvan. Most ez a véleményem ami lehet hogy 3-4 hónap múlva változik.

kengyel

(#49) Sub-ZeRo válasza kengyel (#48) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem ugyan olyan stabil mint a 7 :F Nem tudom, a játékok jól mennek, egyedül a vga driver telepítéssel voltak bajok, de meg oldottam.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#50) mrhitoshi válasza Abu85 (#12) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Mégis kinek kellene egy olyan újabb op.rendszer, aminek az összes szolgáltatása benne van a egy régebbi változatban ?
Szerintem ez nem csak szakmai lépés, hanem marketing is egyben.
Amúgy ideje váltani Win7-ről. Úgyis ideje már váltani. 2009 óta használom a Win7-et. :K

[ Szerkesztve ]

PS4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.