Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1143) veector


veector
senior tag

Sziasztok!

A 45 nap ami után lehet kérni újraküldést/refundot az naptári vagy munkanap?

Amúgy eddig 41 vásárlásból 4 veszett el. Annyira nem jó arány. Szerencsére mindegyiket visszafizették eddig.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1146) veector válasza vegyszer (#1145) üzenetére


veector
senior tag

Nekem volt már olyan, hogy kértem egy újraküldést, másnap megjött a cumó, viszont az újraküldött nem érkezett be :D

(#1204) veector


veector
senior tag

Rendeltem egy ilyen "20Ah"-s power bankot, majd ha megjön letesztelem mennyi az annyi.
Meg egy ilyen kis tűzcsiholót. Erről is írok majd pár sort.

(#1405) veector válasza veector (#1204) üzenetére


veector
senior tag

A power bankot újra küldettem.
Az öngyújtó ma megérkezett:

(#1407) veector válasza Hauptmann (#1406) üzenetére


veector
senior tag

Inkább néha nem.

(#1409) veector válasza -secret- (#1408) üzenetére


veector
senior tag

Ő
Van egy lánc rajta aminek az egyik vége a kupakra a másik az öngyújtóra van kötve, na az szart se ér. A legelső dolog ami történni fog, hogy letörik a kupakról és a gyújtóról a műanyag fül ami tartja a láncot. Vigyázok a dolgaimra de az tényleg olyan szinten gyenge, hogy zsebben hordozást tuti nem bírja pár percnél tovább. Ezen kívül amúgy eddig jó. Nem robbantam fel, működik. Még nem olvasztottam vele semmit, csak a kétforintos izzott ennyire, de nem olvadt meg.

(#1420) veector válasza draco31 (#1410) üzenetére


veector
senior tag

De simával. Legalábbis én azzal használom.

(#1411) mate3553
Profi fotót lőttem látszik :D

(#1412) Melack
Tyű :D Egészen baráti.

(#1413) htc07
Na ez egy jó kérdés. Tegnap töltöttem fel, azt se tudom hogy sikerült-e teljesen feltölteni (nemtudom min látszik vagy hallatszik :D). És meglehetősen ritkán használom. De eddig nem fogyott ki ha ez mond valamit :D

(#1502) veector


veector
senior tag

Na van egy meglehetősen negatív élményem, kérdés, hogy tudok-e valamit csinálni?

szept. 26-án megrendeltem az akkubankot
nem nagyon akart megérkezni, ezért
okt. 25-én nyitottam egy support case-t
okt. 27-én arra jutottunk az eladóval, hogy újraküldi nekem a cuccost
nov. 24-én automatikusan záródott a support case
ez se akar megérkezni, ezért
dec. 2-án ráírtam, hogy ez se érkezett meg, és szeretnék egy full refundot.

Természetesen negatív már nem játszik, support case-t se tudok nyitni. Nem meglepő módon nem kaptam választ az üzenetemre.

Van esélyem visszakapni a pénzem?

(#1504) veector válasza draco31 (#1503) üzenetére


veector
senior tag

Ebayéknek írtam, egyelőre úgy néz ki, hogy megoldódik a dolog, majd szólok, hogy mi lett a vége.

(#1507) veector válasza petipetya (#1505) üzenetére


veector
senior tag

Most épp úgy áll, hogy nem tudnak mitcsinálni, mert nem jeleztem a support case-ben hogy gond van a második szállítással, de igazából írtam pár órával a case zárása előtt h még mindig nincs itt a cucc és max 1 hetet várok hogy megérkezzen ha nem jön akkor refund. Szal vagy nem nézték meg rendesen az üzeneteket vagy nem tudom.
Kíváncsi vagyok mit válaszolnak.
Szívás, hogy pont a legdrágább rendelésemmel történik ez.

(#1508) veector


veector
senior tag

Nos az derült ki, hogy egyrészt az ebay ... anyját, mert a vásárlót kevésbé védik mint az eladót. Ami a support case bezárása után történik az gyakorlatilag meg se történt.

Tanulság:
Ha valami nem érkezik meg, mindig refundot kell kérni support case-en keresztül. És nem szabad elfogadni az újraküldést.

Írok egy szép elköszönő levelet és hagyom a fenébe.

(#1511) veector válasza Mate (#1509) üzenetére


veector
senior tag

Ebay customer supporttól. Reggel megírtam, aztán később észrevettem hogy egy noreplys emailre küldtem el :D. Azután inkább egy olyat írtam, hogy ha már kényszeríteni nem tudják a visszafizetésre, akkor legalább egy emailt írjanak neki hogy jó lenne ha visszafizetné. Bár erre a kérésemre nem jött válasz egyelőre.

Ezelőtt nekem is mindig megoldódott a problémám. Addig visszafizetnek bármit amíg kényszeríthetőek a customer support által vagy bárhogy. Utána gerinctelen módon szarnak bele válaszolni. Legalábbis akitől most rendeltem.

(#1545) veector válasza veector (#1511) üzenetére


veector
senior tag

No már véglegesen elbúcsúztam a pénzemtől. :o

(#1769) veector


veector
senior tag

Rendeltem összesen 4 Ft értékben 5 pár bogyót fülhallgatóra.
2 pár kék
3 pár fekete
Biztos nagy haszon lehet rajta.

(#1824) veector válasza -secret- (#1823) üzenetére


veector
senior tag

43 pozitív, 0 negatív :)

(#1830) veector


veector
senior tag

Na akko mindjárt rendelek még 2 ft-ért egy rakás szart :DDD

(#1887) veector válasza fraba (#1884) üzenetére


veector
senior tag

Nekem a nyomkövetés az úgy néz ki, hogy miután kilép csájnából, olyan státuszt kap, hogy nem lesz további információ, és egy dátum h kb mikor érkezik meg. De a cím stimmelt a nyomkövetésben, szóval attól nem félek hogy feladta nem létező címre és akkor 2 ft-okból meggazdagszik :D

(#1891) veector válasza fraba (#1889) üzenetére


veector
senior tag

Majd az eladó küld egy üzenetet hogy hol lehet nyomon követni a csomagot.

(#1893) veector válasza fraba (#1892) üzenetére


veector
senior tag

Igen :D
Ezt írja nálam a tracking az összesen 4 ft-nyi csomagra:

Departured from SFC warehouse
2014-01-07, 11:30:30, Shenzhen

Economy intl shipping, no further tracking available, ETA 2014-01-13 ~ 2014-01-26
2014-01-07, 10:25:21, China

Parcel arrived SFC warehouse
2014-01-06, 22:35:01, Shenzhen

Szal nem valami hasznos. De legalább van :D

[ Szerkesztve ]

(#2124) veector válasza veector (#1893) üzenetére


veector
senior tag

Éééés megérkezett a 4ft-os csomag :C És elég gyorsan.

(#2661) veector


veector
senior tag

Tud valaki olyan USB-microUSB kábelt ami sokáig bírja? Eddig mindegyik meghalt pár hónapon belül.

(#3583) veector


veector
senior tag

Ha már powerbankokról van szó:
Ilyet vettem
Ilyen cellákkal
Mennyire lenne nagy hülyeség rábízni erre a százforintos vacakra ezeknek a drága celláknak a töltését? :F

(#3586) veector válasza batagy (#3585) üzenetére


veector
senior tag

Mindkettő.
De lehet. :)

(#3588) veector válasza batagy (#3587) üzenetére


veector
senior tag

Jó kérdés, ha megérkezik megírom :)

(#3652) veector


veector
senior tag

Na megint vásároltam egy rakást.
Eddigi legdrágább vásárlásom: forrasztóállomás
És a többi:
ellenálláspakk
gombok
A többi annyira nem érdekes. (A raspberry pi-s online termosztát projektemhez vettem még digitális hőszenzort, 20x4 kijelzőt meg 2x13-as pineket)

(#3658) veector válasza wwenigma (#3654) üzenetére


veector
senior tag

Forrasztóállomás 2-3ezerért? Ejjehajj mostantól nem csak a vödrös vaniliás karikára fogok vadászni az Aldiban :DDD

(#3653) mrgergoke
mindenképp :)

(#3664) veector


veector
senior tag

Amúgy itt egy kis videó az ebayes állomásról.
Elég gyorsan eléri a beállított hőmérsékletet és tartja is szépen. Viszont engem leginkább az érdekel, hogy meddig fogja bírni.

Hegy meg fűtőszál utánpótlás meg elég egyszerű ebayen. Eddig 2 márkanevet találtam ami tökugyanezt dobozolja: HAKKO, Aouya. HAKKO néven találni a legtöbb kiegészítőt.

[ Szerkesztve ]

(#3948) veector válasza Zirowe (#3939) üzenetére


veector
senior tag

Ennyiért ez elég durván megéri :)

(#4053) veector


veector
senior tag

Na megérkezett a forrasztóállomás. Nehéznek nehéz, működik, kaptam hozzá 5 hegyet, gyorsan melegszik. Egyelőre csak ennyit tudok mondani, mert volt kőkemény 10 percem elemezgetni a dolgot. Holnap megpróbálok lőni egy képet a belsejéről :)

(#4073) veector válasza veector (#4053) üzenetére


veector
senior tag

Bele:

Biztosítékos kapcsoló

Kapott hegyek:

Működés közben:

Eddig semmi precízet nem forrasztottam vele, csak egy elosztó kapcsolóját, szóval annyit kb tudok, hogy melegszik rendesen :D És persze gyorsan.

(#4079) veector válasza doc (#4074) üzenetére


veector
senior tag

Ő az
10%-kal volt leárazva amikor vettem.
Szerintem nem vészes az ára. 500 forintért már vettem hozzá fűtőszálat (aukciós volt, de nem sokkal drágább a fix áras se)

(#5122) veector válasza peter889 (#5121) üzenetére


veector
senior tag

bike compassra rákerestem a bell és bells kulcsszavakat mellőzve és kb semmi sem maradt.
van egy ilyen drágáért, de nem látszik belőle semmi, és nagy

szerintem valami barkácsmegoldás lesz a nyerő

[ Szerkesztve ]

(#5216) veector válasza Gépötty (#5200) üzenetére


veector
senior tag

Mert ez ebay.com.au-s. ebay.com-ról nem kosarazhatsz. De így igen.
Ugyanígy ha vmi UK, akkor ebay.co.uk-ról lehet basketba rakni

(#5224) veector


veector
senior tag

Na megérkezett a mujihome-os xiaomi 10400as power bankom. Garantáltan eredeti, van rajta kaparós matrica is és le lehet csekkolni itt kód alapján.
Amúgy meglepően nehéz kis dög.

(#5229) veector válasza Blaise (#5227) üzenetére


veector
senior tag

A csomagoláson van (lehet, hogy ez új dolog). Van ugye az átlátszó műanyag doboz amiben a cucc érkezik és akörül volt egy papírréteg.

(#5233) veector válasza wwenigma (#5232) üzenetére


veector
senior tag

Átnéztem, eredeti minden téren. Szerintem új móka a kaparós sorsjegy. És a xiaomi hivatalos oldalán kell ellenőrizni és ott is átment a teszten.

zseko: eBay mujihome

(#5240) veector válasza Jofi81 (#5236) üzenetére


veector
senior tag

Ez már más téma. Ilyenkor lehet olyat, hogy bepakolod a kosárba a cuccokat, és utána nyomsz Request total from sellert a kosárban az eladó neve mellett. Bár ezt előbb érdemes lelevelezni, mert ha ezt megnyomod akkor elkötelezed magad a vásárlás mellett.
Csavarokat rendeltem így és egyenként 5 font lett volna a szállítás, de jófej volt az eladó és így összesen kellett 5 font szállítást fizetnem.

(#5234) wwenigma
Ez a mujihome az amit itt ajánlott mindenki, hogy innen eredeti jön. Én is innen kaptam matricásat.

[ Szerkesztve ]

(#5243) veector válasza Nestor16 (#5242) üzenetére


veector
senior tag

Több oka is lehet:
-olyan termékeket, amiket fontban hirdettek meg, csak ezen az oldalon lehet egy kosárba rakni
-előre rakja az UK-s találatokat (vámmentes, gyors postázás)
-adv. search-ben co.uk-n ki lehet választani, hogy EU-s termékeket listázzon, .com-on nem.

Biztos van még valami ok.

(#5246) veector válasza Nestor16 (#5244) üzenetére


veector
senior tag

Hát igen, általábban drágább is az UK-s termék.

(#5430) veector válasza Matykoh (#5427) üzenetére


veector
senior tag

Elvileg nem kéne bezúzniuk ha G-Shock nincs ráírva.

(#5680) veector válasza Zjunior (#5669) üzenetére


veector
senior tag

Alin ugyanúgy eladók vannak mint eBayen. Biztonságos az is, csak jó eladót válassz. Pénzvisszakunyerálás sem nagy dolog, bár én innen még nem rendeltem, de apám igen. Vett drágáért valami táskákat és kapott helyette egy halas karkötőt :D. Nem volt nagy ügy visszaszerezni a pénzt.

(#6162) veector válasza Flexy90 (#6159) üzenetére


veector
senior tag

Elvileg él, csak 150$ feletti rendelésekre mostmár.

(#6482) veector válasza fraba (#6481) üzenetére


veector
senior tag

Én is bepróbáltam, úgyis most akartam rendelni. Ugyanez történt nálam is. :S

(#6641) veector válasza NORBl (#6639) üzenetére


veector
senior tag

Ding Dong :D

(#7702) veector válasza tboy93 (#7699) üzenetére


veector
senior tag

Az a baj a 300 forintosakkal, hogy dildónak néznek ki. Szerintem jót vettél.

(#7903) veector válasza szabifotos (#7902) üzenetére


veector
senior tag

Ez a Frying Pan eléggé elbeszél melletted. Tipikus.
Én úgy csináltam volna, hogy berakom a kosárba és a kosárban nyomok egy request total from sellert. Úgy nem nagyon tudott volna mellébeszélni, max mondja h 26 dojál mintha mit sem beszéltetek volna eddig, és offolod a dolgot.
Hol zajlott ez a beszélgetés? Nem ismerős a felület. Ha eBayen belül, akkor PayPal még segíthet. Így nemtudom.

mod: ja Ali. Ahhoz én nem értek. De ettől az eladótól nem számítanék sok együttműködésre.

[ Szerkesztve ]

(#8393) veector


veector
senior tag

Nekem gyanús, hogy mindenkinek ma jött meg mindenféle csomagja. (nekem is)
Elaludt a posta egy időre?

(#8398) veector válasza Gépötty (#8394) üzenetére


veector
senior tag

Helyes. Nekem a szeptember 9.-i 3 csomagom közül egy megjött tegnap. Jöhetne ma a másik kettő :D

(#8687) veector


veector
senior tag

Na megérkezett ma a (szept 9-én rendelt) kék kütyüszétszedő szett :)

(#8694) veector válasza Blaise (#8689) üzenetére


veector
senior tag

Nem nagyon foglalkoztam vele. Annyi látszik hogy sorjásak :D

(#8688) Laza... én pont tegnap nyitottam case-t :D azután délután zárhattam is be :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.