Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) yodamastah


yodamastah
őstag

Dezz igaz hogy a moziban nem sRGB-ben vetitenek :) A film gamut joval szelesebb es ez latszik is a moziban. De mivel digitalis hazimozinal a megjelenitett forras forras sRGB gamutra van masterelve ezert kutya kotelessegunk oda allitani a mozi megjenitot.

Az sRGB-t enis legszivesebben kihajitanam a francba. Legjobb lenne egy jo szeles gamutos szabvany, aztan hasznalja mindenki azt. Erre vannak torekvesek hazimozinal. Ennek megoldasara jot ki az x.v.Color es deepcolor egyuttes... egyelore meg massziv mennyisegben nincs hozza forras....

Igazatok van abban hogy PC monitornal abszolut van letjogosultsaga a szeles gamutnak, csak eppen hogyan hasznaljuk ki? Leulok a gep ele, dolgozom rajta, fotozok egy atlag digitalis kameraval, webezek, jatszom, megnezek 1-2 filmet. Hol talalkozom atlag emberkent szeles gamutos forrassal?

"Szóval, az egy dolog, hogy pl. a Blu-ray által használt videós színtér is az sRGB-n alapul (nem teljesen egyforma a kettő gammában), de attól még nyugodtan nézhető wide-gamutban, miáltal sokkal mozisabb feelinget kapunk!" - Ezzel nem ertek egyet. Nem lesz mozisabb. Szinesebb lesz. Igaz hogy egy Ferrari vagy a tenger szine kozelebb lesz wide gamutban a valosaghoz( vagy az is lehet hogy szinesebb lesz a kelletenel), de az emberek borszine is telitettebb lesz mint ahogyan azt legyartottak nekunk. En tenyleg nagyon sok hazimozi megjelenitot nezek, mozifilmekkel. Mindig akkor lesz termeszetes filmszeru a kep, ha behuzom a szinteret sRGB-re, vagy legalabbis a kozelebe.

Reszemrol az egesz problemazas egyebkent onnan fakad hogy amikor kalibralom a megjelenitoket kenytelen vagyok szabvanyhoz igazodni. Nem mehetek oda hogy na akkor beallitom oda ahova nekem szimpatikus. Innen fakadhat hogy ragaszkodom a forrashoz rogzitett szabvanyos szinterhez. Lehet tul konzervativ lettem ezugyben mar az evek alatt :)

"Amikor először láttam H-IPS-t, nekem is furcsa volt, de 2-3 nap alatt hozzá lehet szokni. Most már fel sem tűnik." A 2711 elott Apple-m volt, 23as ACD. AZ egy kivalo sRGB S-IPS monitor. Ugyanilyen anti glare volt azon is. Hasznaltvam vagy 9-10ezer oran at, megsem tudtam soha igazan megszokni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.