Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morden24


Morden24
nagyúr

Ha már ennyire dícsérik, gondoltam megnézem az árát, de valahogy 7K-ért annyira nem izgatja a fantáziám :)
(Az anime film mondjuk elég olcsó BR-en 2,8K-ért, de arról meg sok jót nem hallottam.)

Egyébként ez a használtjáték-biznisz valóban jó dolog. Egyrészt a már nem játszott játékok legalább nem fogják a port a polcon, másrészt ha valaki véletlenül mellényúl egy vásárlásnál, akkor kellő gyorsasággal gyakrolatilag vissza tudja szedni a teljes pénzösszeget.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#2) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Csináljanak jó multit, kötelező serialregeléssel, és nem kell/lehet továbbadni a játékot. A portolás PC-re meg ne legyen hulladék minőségű, így nem csoda hogy sokan nem veszik meg :U

(#3) OkosTibiKing válasza Morden24 (#1) üzenetére


OkosTibiKing
tag

hát sztem is jó dolog a használt játék vevés föleg úgy, ha akitöl veszed ég alig használta vagy ki sem bontotta.

amugy nem ebböl volt az egyik hipermarketben 1-3k közöt vmi hiba miat pár héten át?

Okos Vok.

(#4) Morden24 válasza BloodyEddie (#2) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem tudom, miért lenne jó, ha nem lehetne eladni egy megunt játékot...

Sectumsempra - For Enemies

(#5) - = Zk = - válasza Morden24 (#1) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a játék az irányítás végett sajna nemjöttbe. :(
de az anime-video nekem kifejezetten tetszett. :C
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6) BloodyEddie válasza Morden24 (#4) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Ne érts félre, nem vagyok a használtjáték adásvétel ellen, csak a warez miatt a PC-s fejlesztőknek így is épp elég a bevételkiesésük, ergó egyre kevesebb játékot fognak kiadni rá. Ráadásul sokan (köztük én is ) vesznek használt játékot, ami duplán betesz nekik. Viszont egy jó multi módot jóval tovább tart megunni mint a szinglit, és serial miatt is rákényszerül a játékos megvenni, de cserébe mindenki jól jár, a vásárló minőségi játékot kap, a fejlesztő pedig nem halmoz fel adósságokat a warez/játékkeresedelem miatt.

OkosTibiKing: de, a tecsóban 3k volt egy hétig, és 2 nap alatt elfogyott mindenhol, de még megvan a hirdetőújság :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) Inv1sus válasza - = Zk = - (#5) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ugye nem vertikális szinkronnal játszottál? Mert ha igen, akkor elhiszem, hogy nem jött be. ;)

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#8) Khaal


Khaal
őstag

Én bekapcsolt vsync-el játszottam, először fura és zavaró volt, de kb fél óra alatt meg lehet szokni, a játék hangulata pedig simán kárpótol minden bosszúságért.

(#9) Croissant válasza Khaal (#8) üzenetére


Croissant
aktív tag

Tényleg ennyire más lenne az irányítás vsync-kel és anélkül? Én ezt eddig egy játékban sem vettem, vagy csak itt volt észrevehető? Lehet, hogy csak emiatt újra feltelepítem, hogy megnézzem :)

(#10) DEV_NULL válasza BloodyEddie (#6) üzenetére


DEV_NULL
őstag

multi mód = minőségi játék :C
ez még viccnek is rossz..

(#11) Rigel77


Rigel77
tag

Mókás mondat föleg a vége

"Nyilván azért a használt játékok mellett a 3 millió egyedi felhasználó között akadt olyan is aki esetleg valamilyen warez verzióval játszott és mutatkozott a Live-on vagy PSN-en"

Mióta van ps3ra warez ?

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#12) Ant@ válasza BloodyEddie (#2) üzenetére


Ant@
senior tag

Szerintem kivételesen jól sikerült a portolás. Kétszer végnyomtam, amit nem sok játékról mondható el mostanában. Igaz nem volt vmi hosszú.

A használt játék kereskedelem meg szerintem egyfajta warez Light. Azt nagyon utálom mikor azt dörgölik az orrom alá ,hogy köcsög warezoló vagy, én meg megveszem az "eredetit" ami persze valójában használt DVD, így a kiadónak semmi bevétele nem származik belőle.

Amúgy meg sok PC-s fejlesztő összetenné a két kezét ,ha lenne legalább 50% az eredeti szoftverek aránya.

[ Szerkesztve ]

(#13) - = Zk = - válasza Inv1sus (#7) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nézd el tudatlanságomat, és segits ki annak eredjéből:
ezesetben mi az a "vertikális szinkron"?:U:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#14) Ant@ válasza - = Zk = - (#13) üzenetére


Ant@
senior tag

A lényeg annyi ,hogy ha van mondjuk 60Hz-es képfrissítésed és több mint 60 Fps-el fut a video akkor csíkozódik a kép. Na a Vsync ezt gátolja meg.

(#15) dabadab válasza Ant@ (#12) üzenetére


dabadab
titán

"A használt játék kereskedelem meg szerintem egyfajta warez Light"

Igen, a hasznaltautovetel meg lopas light. :W

DRM is theft

(#16) Ant@ válasza dabadab (#15) üzenetére


Ant@
senior tag

Használt autó adás-vételelekor (jobb esetben) szerződést kötnek, az után adót fizetnek, amiből aztán kórházakat, tűzoltóságot meg csomó más haszontalan dolgot üzemeltetnek. Látom fekete kereskedelemről még nem hallottál.

(#17) gabi81


gabi81
tag

én mint csak laikus kérdezem, hogy az nem lehet, hogy mint a cikk is említi drasztikusan nől a warez konzolon is?

just believe in yourself

(#18) BloodyEddie válasza DEV_NULL (#10) üzenetére


BloodyEddie
őstag

te elolvastad egyáltalán mit írtam? :U

Ant@: nekem a PC-s irányítás nem tetszett, konzolon viszont a legjobbak közt van szvsz a kezelhetősége :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Alexios válasza Ant@ (#16) üzenetére


Alexios
veterán

De a gyártó ott se kap semmit az egészből, gondolom a wareznál nem az állam panaszkodik, mert nemkapja meg az adót utána..

(#20) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Ha játékon belül vertikális szinkront állítottatok be, akkor nem tartotta magát a szó meghatározásához, ugyanis mindössze 30 fps-re lőtte be magát. Ez azt eredményezte, hogy habár nem volt sávos megjelenítés a monitoron, a játék lassú volt és még hatalmas mouse input delay is volt. Amennyiben kikapcsolta az ember a vertikális szinkront, az fps felugrása mellett eltűnt a beviteli késés is és kényelmesen lehetett nézelődni, de villódzó, gyors jeleneteknél (amiből nem kevés volt :) )darabos képet láthatott az ember, ami szerintem elég gusztustalan, főleg 2009-ben. Én inkább az utóbbit választottam, minthogy játszhatatlan legyen.
Persze van lehetőség arra is, hogy nvidia control paneljéből vagy D3DOverrider segítségével a rendes értéket, vagyis 60 fps-t határozzunk meg. Nálam még ennél az értéknél is delayes volt, bár közel sem annyira, mint a játékon belüli opcióval. Sok oldalt átnyálaztam ennek a hibának a kiküszöbölésére, de úgy látszik ennél a játéknál ezt igen elszúrták.

Megjegyzés: Call of juareznél bekapcsoltam D3DOverRiderben a vsyncet, de nem volt jó, mert durvább helyeken lement 30fps-re, amikor vsync nélkül meg simán bírta 70fpsesel ugyanazt a helyet.
Számomra optimális megoldás az lett, hogy a vertikális szinkronizációt alapértelmezésben kikapcsolom, de ha a program azt akarja, akkor bekapcsol. Ez minden esetben jó, kivéve a Deadspace-t, ahol szörnyen k@k1 lett.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#21) - = Zk = - válasza Ant@ (#14) üzenetére


- = Zk = -
félisten

értem köszönöm:R

nálam nem csinált ilyet a gém:U ésakkor most mi is van?.... :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22) Nunder


Nunder
őstag

Én is néztem, de nem igazán ragadta meg a fantáziámat. Pedig az a 7k az nem lenne sok érte. Ezen az adaton meg nem is lepődök meg, szerintem minden online játékkal jóval többen játszanak, mint ahányan ténylegesen megvették, és itt nem csak a warezra gondolok.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#23) Ant@ válasza BloodyEddie (#18) üzenetére


Ant@
senior tag

BloodyEddie: Elolvastam amit írtál. Én is PC-n játszottam. Nem volt bajom az irányítással, miután túltettem magam rajta ,hogy nincs first person nézet.

adam014: Igazad van. Használt CD nem egyenlő warez. Mindenesetre abban a dologban hasonlít a kettő egymásra, hogy a kiadó mindkét esetben pénztől esik el. Erről szól a hír is. Gondolom az jött le ,hogy a használt CD-k ellen vagyok, pedig nincs így. Nem vagyok én szoftverfejlesztő :))

- = Zk = - : Ha nem csikozódik a kép kapcsold ki a Vsync-et mert csak lassítja a játékot ,ráadásul nem is kicsit. Szerintem... :)

(#24) - = Zk = - válasza Ant@ (#23) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nemértem, hogy jön ez ide, az irányításbeli, nézetbeli gondokhoz?:U
nekem sosem csíkozódott:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#25) Ant@ válasza - = Zk = - (#24) üzenetére


Ant@
senior tag

Ne kérdezd ezt én se értem.

(#26) DEV_NULL válasza BloodyEddie (#18) üzenetére


DEV_NULL
őstag

:K

"..egy jó multi módot jóval tovább tart megunni mint a szinglit, és serial miatt is rákényszerül a játékos megvenni, de cserébe mindenki jól jár, a vásárló minőségi játékot kap.."

(#27) Khaal válasza Inv1sus (#20) üzenetére


Khaal
őstag

Nem lehet, hogy ez csak nvidia vga-ra igaz? Én legalábbis folyamatosnak és megfelelően gördülékenynek éreztem a játékot, bár tény hogy teljesen más volt a mozgás sebessége mint egy UT3-ban pl.

Nálam a driverben van beállítva, hogy mindig kapcsolja be a vsyncet, mert anélkül szinte minden játékban szétesik a kép.

(#28) Inv1sus válasza - = Zk = - (#21) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ha az fps-ed alapból 60 alatt van, akkor nem csíkozódik. Ha meg fölötte van, akkor vagy szimplán nem olyan jó a szemed észrevenni vagy lehet kevés a válaszideje a monitorodnak, így összemosódik. Ez utóbbiban nem vagyok biztos, hogy így működik-e, mert nekem 2ms-es monitorom van. De talán úgy a legészrevehetőbb, ha gyorsan rángatod az egeret az egérpadon vertikálisan. Nekem ilyenkor három sávban csúszik el a kép kb. pont az aranymetszés-középpontoknál. Ha ez nem tetszik, akkor egeret kímélő megoldás lehet, ha a Deadspace-ben, miután megkapod az irányítást, átmész a szomszédos fülkébe ahol a nagy narancssárga monitor van. Ha nem történik semmi, akkor kicsit mozgasd az egeret és voalá. Gyönyörködhetsz a látványban. :(

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#29) Inv1sus válasza Khaal (#27) üzenetére


Inv1sus
addikt

Nekem ati kártyám van és az ati beállítások sose hatnak ki a játékokra. Legalábbis én úgy vettem észre, hogy semmi beleszólásuk nincs, akármit állíthatsz be. Nvidiánál ez jobb, mert ott mindig azok a beállítások lehetnek, amit belősz. Ati-nál nem tudom mikor csinálják már meg ezt végre, mert már több éve is ez volt a gondom a 6600gt előtti ati kártyámmal.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#30) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Ez a Vsync különben olyasmi, mint az interlace a videóknál, csak itt mindössze max 3 jelenhet meg és az egész képet darabolja kettőbe vagy háromba. De ha valaki még mindig nem érti, csinálhatok egy mintaképet, ami remekül bemutatja. :D

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#31) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hú, nekem se jött be az irányítás. igazából megnéztem, aztán három percen belül töröltem is, hányingerem volt tőle (a szó legszorosabb értelmében). és ilyen eléggé ritkán szokott velem lenni (kivétel: dirt, bcsoport, 150+os átlag a bukkanókat is tartalmazó betonpályán -aholis nulla csillapítással szoktam menni-, illetve colin2.0ában az egyik finn gyorsasági után szoktam rosszullenni).

kb olyan volt, minthaegy részeg tengerészt próbálna az ember fixálni. viszont cserébe képtelen voltam a kamerát úgy beállítani, hogy lássak is valamit:) na szóval úgy döntöttem, hogy fpsnézet nincs, ez így a gyomromnak sok, pedig akkor még szörnyek se jöttek.

de, lényegre térve, akkor most már a secondhand eredeti játékkal játszók is ellenségek?

a dologban lenne valami, ha nem pont az EA lenne a kiadó. az az EA, ami a játékosok egy részénél konkrétan bojkottlistán van (patch nincs, majd a jövőre kijövő verzióban se javítsuk (NBAknél, de volt sok más nagyon bugos is); spore másolásvédelem; játékosok totál hülyének nézése(NFS)...).

hát, ez ellen pár dolgot lehet tenni:
1.: játék viszonteladásának tiltása (kérdés, hogy a profitra ez hogyan hatna)
2.: egy idő után second hand árra való leértékelés (na ebben sosem jeleskedtek)
3.: strucctaktika, avagy mintha mi sem történt volna (ez ha nem nagy a bevételkiesés a tanulmányok és egyebek miatt akár a legjobb megoldás is lehet)
+1: olyan játékot csinálni, amit a user nem ad el, mert úgyis évente leveszi a polcról (persze, nem mindenki, de pl egy időben diablo2 -meg úgy általában blizzard- magyar disztributor nem volt, a kulcsát -és mellékesen a cdit- meg persze senki nem adta... én sem:DDD)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#32) danilla


danilla
őstag

Nagyon jó játék én nekem nagyon tetszett, igen élveztem, és nem volt kínszenvedés végigvinni, mint a mai játékok többségem, amit már iszonyat megunok a végére, viszont 11240FT-ot semmiképpen nem ér meg.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#33) Ari18


Ari18
őstag

Ezen mit csodálkoznak, amúgy tényleg nagyon jó játék lett.

(#34) Zirowe


Zirowe
nagyúr

De most komolyan, már a használt játék vétel is gáz?
Ez eléggé szánalmas hozzállás!

Warez oké, de hagy legyen már jogom eladni a megunt játékomat, és ha van rá kereslet, a másik félnek legyen rá joga, hogy megvegye, anélkül, hogy a kiadó vmelyikünket "lebűnözözne"!

Lehet nem kéne ilyen magas áron indítani egy új game-t,és akkor nem lenne ilyen.

Pl: májusi gamestar 2000ft-ért, benne teljes gears of war. El is fogyott rendesen, vettme is magamnak, elfogadható ár:D

Haveromnak van ps3-ja, mondtam neki, hogy drága, meg nincs rá warez, és hogy gyakori a zsákba macska rá..
Erre ő. dehogyis, eddig kb 2 játékot vettem meg, mert amint kijátszom, rögtön elcserélem egy másikra, ami szerintem teljesen jó--> tehát akkor ő is bűnöző?:S

Tényleg már nem tudnak mit kitalálni a kiadók.

esetleg legközelebb azt is rosszalóan fogják nézni, aki nem a megjelenést követő 3 hétben veszi meg full áron a játékot, hanem megvárja, míg kicsit diszkontálják..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#35) Peat;) válasza Ant@ (#16) üzenetére


Peat;)
veterán

Egy használt dvd adás vétele milyen adót vonz maga után?

(#36) Mr.Csizmás válasza Ant@ (#16) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és a PH apró? én se adóztam a cuccok után, amiket vettem :)

és nem hinném, hogy Bog, Thrawn, és a többi fejes helyettünk adózna :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#37) BloodyEddie válasza Ant@ (#23) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Az első mondat nem neked szólt :N

(#38) dabadab válasza Peat;) (#35) üzenetére


dabadab
titán

A tipikus, maganszemelyek kozti adasvetelnek gyakorlatilag semmilyen adovonzata nincs.

DRM is theft

(#39) dabadab válasza Inv1sus (#30) üzenetére


dabadab
titán

"De ha valaki még mindig nem érti"

Az te vagy :)

A vsync meg a regi katodsugarcsoves idobol maradt rank, az mukodott ugy, hogy a katodsugar szepen vegigszaladt a kepernyon soronkent, majd amikor leert a kepernyo aljara, akkor szepen visszarohant az elejere - ilyenkor ott a vsync (vertical synchron) jel es ebben az idoben illet frissiten a framebuffert (vagyis gyakorlatilag kirakni az uj kepkockat), mert kulonben a "tearing" c. jelenseg kovetkezett be, amikor a kepernyo egyik reszen a n. kepocka, alatta meg az n+1. latszott (es hat nyilvan a ketto nem illeszkedik egymashoz).

DRM is theft

(#40) - = Zk = - válasza Inv1sus (#28) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nézd el értetlenségemet.
ez az esemény sorozat miért van?:U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#41) Inv1sus válasza - = Zk = - (#40) üzenetére


Inv1sus
addikt

adabab megmagyarázta :)

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.