Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Celegorm


Celegorm
csendes tag

Szoktak olyannal üzletelni, hogy badsectoros winyó elektronikáját adják olcsón. Ráadásul ez nem is ritka típus, lehet hogy van esély rá, hogy találsz.

Robi

(#2) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Fel a fejjel, én anno ellúzerkodtam a 9600XT-m hűtéscseréjét, aminek következtében egészen tisztességesen lesarkaztam szegényt. Azért egy darabig még megvolt, csak érdekesebb lett minden alkalmázás pár vad színnel.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3) Armahun válasza Celegorm (#1) üzenetére


Armahun
addikt

Elektronikát csak adig tudná használni, amíg az adatokat lementi róla. Nem lehet 2-ből összerakni 1 vinyót.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4) DarkByte válasza Celegorm (#1) üzenetére


DarkByte
addikt

Ez nem, vagy csak nagy szerencsével működne. A Kürt KFT. oldaláról javaslom hogy töltsd le azt a híres "kisregényt" amely egyrészt hasznos tanácsokat tartalmaz az adatmentés területére, másrészt érdekes történeteket tálal. Ebben szerepel, hogy meg ne próbáljunk egy ilyen vinyót egy másik épp elektronikájával életre kelteni. A vinyók esetében nem tudják 100% ig hibátlanra legyártani a lemezeket amelyek benne vannak, hosszabb tesztelés után a lemez hibás részeiről (amelyek alkalmatlanok az adattárolásra) készülő térképet belevésik a vinyó belső firmware-jébe, amely egyedi az adott vinyóra nézve akár csak az újlenyomatunk ránk nézve. A vinyón lévő vezérlő így az egyes írásokat/olvasásokat ennek megfelelően végzi el. Ha most átcseréled a két elektronikát, a két vinyón esetében ez a térkép biztosan nem fog megegyezni így valószínűleg az adatoknak csak töredéke fog látszani, másrészt ez utánna olyan katasztrófálisan hathat az elektronikára hogy a másik egyébként jó winchestert is teljesen használhatatlanná teszi.

Agostino: köszi a bíztatást. Szerencsére úgy tűnik pótolhatatlan adatom nem volt rajta, és már értékre sem képvisel hatalmas összeget. De azért rosszul érintett, ez a vinyó ahogyan kezelve volt még legalább ennyi időt kibírt volna ha ez most nem következik be. :(

[ Szerkesztve ]

(#5) Thunderzolee

Én egyszer egy 250-es Samsungot adtam kölcsön, ahol mint utólag kiderült,
a mobil rackra fordítva dugták rá a tápot (nem tudom hogy csinálták, de sikerült beleerőszakolni), azóta nem működik a hdd.
Filmek voltak rajta. Teljesen tele.
Gyűjtés. DivX-es filmek. 250GB-ra pedig nagyon sok film fér.
Elképzelhetitek, majdnem sírtam.
Jó lenne lementeni, vagy megcsináltatni az elektronikát, ha csinálnak egyáltalán ilyet valahol. :O

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) DarkByte válasza Thunderzolee (#5) üzenetére


DarkByte
addikt

Mi tagadás ezen én is elgonddolkodtam hogy nem-e fordítva dugtam a rack-be az áram dugót, mert ugyan a táp végén lévő dugó meg a rackben lévő is sarkított ahogyan kell (a rossz irányban bedugás végett), de a táp végén gumi szerű anyagból van a dugó és az könnyen deformálódik. Mivel már ez semmit nem változtat a dolgon nem próbáltam ki hogy lehetséges-e. :W

(#7) Tomaaasz válasza DarkByte (#4) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

De egy másik elektronikáról át lehet forrasztani azt a kis pöcök cuccot, esetleg... :DDD

Amúgy részvétem! :( :)

Oda mentem, ahol vagyok!

(#8) dekac válasza Thunderzolee (#5) üzenetére


dekac
tag

én egy barátomét füstöltem el, fordítva dugtam bele a molex csatit, nem tudom, hogy csináltam, de nagyon könnyedén belepasszolt...
természetesen nagy puffanás és égettszag..meg utána, nah most mitévő legyek
(160-as volt, csurig filmmel)
láttam, hogy egy dióda szállt el a bemenő 12V-os ágról, elkezdtem forrasztgatni a nyákon:D persze, hogy nem lett jó...
elmondtam a srácnak, előtúrta a garlevelet...bevittem a számtechboltba és előadtam, hogy beleégett a mobilrackbe:D
szépen be is vették (igaz, igencsak látszott a forrasztgatás nyoma :W ), mondták, hogy megy Pestre elbírálásra:) nah ott berezeltem:D de aztán 1 múlva jött is az új wincsi...

(#9) dekac válasza DarkByte (#4) üzenetére


dekac
tag

működik az elektronika csere...
haverom leégette a wincsijét és nekem pont ugyanolyan volt, mint neki (kb 4 hónap különség volt a gyártási dátumok között, de a sorozatszám, típus, kapacitás, kinézet stimmelt) és simán át tudtam menteni az én elektronikámmal az ő adatait:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.