Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Vélemények?

(#2) God Vazzeg válasza Dany007 (#1) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Fejlesztések lesznek, ha egy vonal, vagy szerver elégtelennek bizonyul, fejlesztik. Egyszerre minden nem borulhat össze, nagyon komplex az internet maga, nem tartom elképzelhetőnek a dolgot :U

(#3) cizoe


cizoe
őstag

Az indexről annyit, hogy nemrég azt írták, Bin Ladent megtalálta egy Marsjáró robot a Marson. Kiderült a cikk végére, hogy csak egy kő árnyéka volt.

A lényegről annyit, hogy szvsz össze sem hasonlíthatóak az internet mai alappillérei a 2000-esekkel. Amíg van elég hely a pusztán, elférnek a szerverparkok. :)

(#4) Dany007 válasza cizoe (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Tudom, hogy milyen az index ;) De nekem reálisnak tűnt...
Fejlesztések persze vannak.... De elég az ? Itthon még nem is hallani az optikai kábelen vezetett netről... A max az a gigabites utp. Hát a fene tudja... : ) Én csak örülök ha ez is egy túllihegett dolog...
De erről nemcsak az indexen lehetett hallani. Sz.tem van némi valós esélye. Főleg a hirtelen megnövekedett letöltések, meg a streaming médiák miatt. Egyszerűen nem erre tervezték. A fejlesztésekről meg annyit, hogy az ipv6-ra is igen nyögvenyelősen állnak át, pedig lassan az ip címek is elfogynak xD

(#5) Jancsi válasza Dany007 (#4) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Szerintem butaság a cikk. Iszonyatos adatmennyiséget képesek már átpumpálni pár rézvezetéken is, az optikai kábelekröl nem is beszélve. Még a kisebb távolságra használatos optikai kábelek is több tíz Gbit/s sebességűek. Folyamatosan fejlődik az internet és egyre nagyobbak a rajta lévő tartalmak is, de a az elektorinika és az optolektronika is fejlődik, csak az embernek annyira nem feltünű, mert nem tudja és nem is akarja megvenni mint a legujabb procit/videokártyát.

(#6) Vladi


Vladi
nagyúr

:W

'stenem a bulvár... Elfogy a sáv mi? Akkor elkezd minden szolgáltató priorizálni, mint az júpíszí.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7) bbazsy válasza Dany007 (#4) üzenetére


bbazsy
őstag

ajánlom figyelmedbe többek között barabási: behálózva c. könyvét.

sok más mellett ezt a témát is érinti
(igaz nem túl mélyen, de sztem a könyv bőven megér pár estét!)

[ Szerkesztve ]

..

(#8) God Vazzeg válasza Dany007 (#4) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Pedig optikán mennek a gerincek nagyon sok helyen. Még nálunk is MO-n :K :D

(#9) Dany007 válasza God Vazzeg (#8) üzenetére


Dany007
veterán

A gerincvezetékek persze. Csúnya lenne ha nem xD De amíg nyugaton egyes lakásokba is az megy már, itthon még káromkodásnak számít az egyszerű ember köreiben. ( igaz az utp meg rj-45 is xD )

(#10) Dany007


Dany007
veterán

Összeségében köszönöm a felvilágosítást =) Akkor ezek szerint ez is csak rémületkeltés volt... hát jó...

(#11) talmida válasza cizoe (#3) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Az indexrôl nekem is hasonló a véleményem... de az origó sem különb semmivel sem..Rendszeresen olvasok bennük totál félreértett, félre fordított írásokat.. tele óriás tartalmi bakikkal

IN GOD WE TRUST!

(#12) VladimirR válasza Dany007 (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

szerintem _mar_ osszeomlott

kb mint a vendeglo a vilag vegen elejen:

van egy elmelet, miszerint, ha egyszer kiderulne, hogy mi is valojaban az Univerzum, es mit keres itt egyaltalan, akkor azon nyomban megszunne letezni, es valami mas, meg bizarabb, meg megmagyarazhatatlanabb dolog foglalna el a helyet

van egy masik elmelet, amely szerint ez mar be is kovetkezett

(#13) Dany007 válasza Jancsi (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Mellesleg épp ezt mondom. Ahogy írod több tíz Mbit. De az semmi... Ha azt veszed, hogy már itthon is elterjedt, a 20Mbit-es netkapcsolat elérhető áron. Franciában pl már 3-4 éve volt fillérekért 20Mbit... És így tovább.
Most számold ki, hány júzernek kell full sávszéllel tölteni ahhoz, hogy megteljen az a 10Gbit. Mondjuk... Durván 512 felhasználó....
Tudom jól, több tíz megabitről van szó. Meg azt is, h a gerincvezetékek jóval többre is képesek. De csak elég belegondolni, mekkora balhék voltak itthon is és külföldön is a "nagyletöltőkből".
Tudom persze, nemcsak azért korlátozták nekik mert nembírta a sávszél, hanem mert akkor a szolgálltatónak is többet fizet.
De akkoris csak pár júzerről volt szó... És elég nagy balhé lett belőle... Sz.tem nemcsak a pénz volt itt a gond...
Exponenciálissan növekszik a net felhasználása viszont a technológia nem fejlődik olyan ütemben...hát nemtom... Majd meglátjuk :)

(#14) cizoe válasza talmida (#11) üzenetére


cizoe
őstag

Előbb fognak eltűnni a kábelek otthonról , mint hogy optikai fusson idehaza a lakásokban is. Olyan vezetéknélküli technológiák készülődnek, hogy ihaj! :K

talmida: Hát igen az Origo. Na azt még nagyobb alja kategória. Indexet néha olvasok, mert nagyritkán összehoznak egy jó cikket, de a tech-tudomány rovat felejtős. Origo meg kuka. Inforadio, Figyelonet amit tudok értékelni. Nameg a ph! persze. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Crystalheart válasza Dany007 (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Figyelj, elhiszed, hogyha megéri a szolgáltatónak oprikai kábelt telepíteni, akkor fognak is? :) Amíg bírja a sima is, addig nem fognak.

(#16) Rive válasza Dany007 (#13) üzenetére


Rive
veterán

Most számold ki, hány júzernek kell full sávszéllel tölteni ahhoz, hogy megteljen az a 10Gbit. Mondjuk... Durván 512 felhasználó....
A kisámfázásához elegendő illetve a használhatatlanná válásához elegendő adatmennyiség közel sem azonos.

Ahogy az eredeti cikkben is említették, nem technológiai, hanem beruházásbeli korlátai vannak a dolognak. Egész egyszerűen az egyre csökkenő haszonkulcsból nem futja a szükséges beruházásokra. Közben pedig a felhasználók egyre nagyobb adatmennyiséget forgatnak meg.

Várhatóan egyrészt a szolgáltatók 'termék'palettája differenciálódni fog, és a power-userek majd szépen mennek szélessávú, ténylegesen korlátlan vonalakra. A többiek meg kapják a pofájukba a korlátozásokat. Közben persze a gerinchálózat szépen lineárisan fejlődik tovább.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#17) Rive válasza cizoe (#3) üzenetére


Rive
veterán

Tudom, hogy közkeletű téveszme ez a 'sok masina egy kupacon az internet alapja' dolog, de az 'internet pillérei' nem annyira a szerverparkok, hanem a közöttük - és a felhasználók között - feszülő nagysebességű hálózat.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#18) Rive válasza cizoe (#14) üzenetére


Rive
veterán

Olyan vezetéknélküli technológiák készülődnek, hogy ihaj!
Tipikusan minél gyorsabb egy efféle hálózat, annál rövidebb hatótávú és annál több pénzben van a kiépítése. És ez még mindig nem érinti az eredeti gondot, ami a gerinchálózatok terheléséről szólt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19) ollie válasza cizoe (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A vezetéknélküli hálózatnak is van kapacitása, ami nem végtelen.

Hehe, kicsit régi már a hozzászólás, na nem baj. :D

[ Szerkesztve ]

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.