Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Remélem ez azt jelenti jövőre fixen kiadják végre a szemüveg kereskedelmi verzióját a sok pöcsölés után. Ciki lenne kukázni a kártyát, ha eltolják a megjelenést.
Kíváncsi leszek még az nvidia Pascal-jára és az új mobil gpu generációra. Illetve az amd elkezdhetne végre mobil gpu-t gyártani. :U

(#2) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

NVidia eleg szopoagon van VR teren. Bar ha a szuttyogas folytatodik, siman behozzak az AMD-t.

Egyebkent ez velemenyem szerint egy valos kontent nelkuli retegtermek lesz, rohadt dragan. Senki nem fogja tamogatni az AMD specifikus hardver kepessegeit.

(#3) Fiery válasza [CsuCsu] (#2) üzenetére


Fiery
veterán

"NVidia eleg szopoagon van VR teren"

Miert is? Hol vannak azok a kereskedelmi forgalomban kaphato, mainstream VR termekek, amikhez kenytelen vagy Radeont hasznalni, mert GeForce-szal nem (vagy nem jol) mukodnek? :) Szerintem varjuk meg, amig ide eljutunk, utana lehet fikazni ezt vagy azt.

(#4) he7edik. válasza [CsuCsu] (#2) üzenetére


he7edik.
addikt

Köszönjük CsuCsu! :C

Égő szöveg a flém vázon

(#5) lenox válasza Fiery (#3) üzenetére


lenox
veterán

Amugy VR mediaplayert eleg konnyen lehet kb. barmelyik platformra csinalni, es azzal kb. barmilyen normal gpu megbirkozik, meg erdekes is szerintem. Persze egy VR webcam alkalmazas is jo lehetne, megintcsak nem kell hozza kb. semmi... Persze ertem en, hogy biztos kiraly jatekot is lehetne csinalni, azt fogjak talan legkevesebben hasznalni, legfeljebb nem...

(#6) sayinpety válasza Fiery (#3) üzenetére


sayinpety
tag

A timewarp latency nagyon magas. GCNen 0.3-1.6 ms kozott merek. Geforceon nem tudok 4 ms ala menni. Atlag 5-7 ms keses. Skylake/Broadwell Gen_9/8 timewarp latency 1-3 ms kozotti.
Oculus irja, hogy draw based context switch preemption VRre rossz.

Erdekes a Motion to Photon latency. GCNen 7-13 ms kozott merek, am valamiert Nvidia/Intel nem megy sosem 15-18 ms ala. GameworksVRt probaltam, am nem er semmit. Multi-GPU meg nincs.
Early SDKban valoban AMD legjobb VRre. Intel masodik. Nvidia harmadik. Oculus sracok szerint Intel Gen_9 kepes arra, amire a GCN, am nincs API hozza. Vulkan extension? Nvidianak uj hardware kell. Pascal?

[ Szerkesztve ]

(#7) lemusz


lemusz
addikt

És ha leég a videokártyád a szemed is kisül majd tőle?

(#8) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom ez lesz a Fury "Richie Rich edition". :(((

Szerintem az csak a marketingesek álma, hogy ezek a VR megoldások széles körben fognak terjedni. Tippem szerint 4-500 ezerbe lesz egy vas szemüveggel együtt, amivel már élvezhető lesz a dolog. A Sony PS4-es megoldása gondolom elérhetőbb lesz, de cserébe teszkósabb is.

Üzletileg szerintem a Sony megoldása sikeresebb lesz, ha hozza a minőséget, mert sokkal több PS4 van már a háztartásokban, mint Oculus Rift-et meghajtani képes PC és még nulláról kezdve is olcsóbb megvenni 90-100 eze Ft körül egy PS4-et, mint háromszor annyiért egy elég erős PC-t. Itt komolyan visszaüt majd a prémium videokártyák árazása. Az AMD-nek legalább annyi előnye van, hogy ha PS4-et vesznek, drága AMD videokártya helyett, azzal is nyer egy keveset, mert abba is ők adják a vasat. Az Nvidia viszont sokat veszthet a Playstation VR sikerén.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) #06658560


#06658560
törölt tag

Mennyire lesz a sebessége vissza nyesve, ha egy fury X képes 400W felett is fogyasztani peak?

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Azért egy ilyet hozzám vághatna valaki. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) Simi37 válasza #06658560 (#9) üzenetére


Simi37
őstag

Hát kb semennyire (vagy pont annyira mint egy Nano) mert 2x Nano lesz rajta ami alapbol 175re van fogva itt meg a 2 kap 375ot szoval meg +12,5W kartyankent standard allapotban.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#12) #06658560 válasza Simi37 (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kösz.

(#13) jacint78 válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


jacint78
addikt

Tippem szerint 4-500 ezerbe lesz egy vas szemüveggel együtt, amivel már élvezhető lesz a dolog.

Miva? Annyiért a kártyát sem fogod megkapni szerintem. :)

type your text here..

(#14) #20691712


#20691712
törölt tag

Es ez a cucc mennyit is fog kajolni ?
6-800-wattot?
Ulsz 2 mobillal a fejeden es a villanyorad meg lekorozi a legdurvabb pulzart....

[ Szerkesztve ]

(#15) Simi37 válasza #20691712 (#14) üzenetére


Simi37
őstag

Ha van 400-500k-d VGAra akkor nem hiszem, hogy a fogyasztasa faj majd...

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#16) #20691712 válasza Simi37 (#15) üzenetére


#20691712
törölt tag

Ahha csak a fogyasztassal nem a csak a fizetni valod no meg ugye vagod?
Ja dehogy.
Gondold at ujra.

Segitek.
A felvett teljesitmeny vesztesegkent ho formajaban jelentkezik...

[ Szerkesztve ]

(#17) Z10N válasza #20691712 (#14) üzenetére


Z10N
veterán

Benne van a cikkben :U

Abunak: "virtuális valósáGhoz viszont "

Mas tema: Probaltam most a DK2-t 7970-nel es van meg mit fejleszteni a tartalmakon. Mondjuk a VR Videonal mar eleg sok felnott tartalom van. Mar ugykodnek a 4K VR Videon az elobbi tartalom szolgaltatok.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#18) velizare válasza #20691712 (#16) üzenetére


velizare
nagyúr

egyszer majdcsak kilyukadunk valahova.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19) #85552128


#85552128
törölt tag

Ha ilyen kényelmesen haladnak mire ténylegesen kapható lesz lehet már a Pascallal kell majd versenyeznie...

[ Szerkesztve ]

(#21) zzola válasza #85552128 (#19) üzenetére


zzola
félisten

Le vannak maradva, szerintem is..

(#22) Simi37 válasza #20691712 (#16) üzenetére


Simi37
őstag

Tesznek egy olyasmi hűtést rá mint a 295x2-re azt kész...

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#23) guftabi96 válasza #20691712 (#14) üzenetére


guftabi96
addikt

Oda van írva a cikkben.
De amúgy meg miért ne tudnák lehűteni?
A fogyasztás meg... Akinek ilyen kártyára lesz pénze, az sok mindent fog nézni, csak azt nem, hogy mennyit fogyaszt a cucc.

#KeepFightingMichael

(#24) #52815360


#52815360
törölt tag

375W? Csodálkoznak hogy itt a globális felmelegedés :DD

(#25) jacint78 válasza guftabi96 (#23) üzenetére


jacint78
addikt

Gondolom neked akármit is ír az ember, el sem olvasod, ugyanis nem az ár a gond, de mindegy is..

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#26) jedis válasza Simi37 (#11) üzenetére


jedis
senior tag

Csak a Nano-nál 1db PCI-E + 1db 8-as tápcsati = 175Watt , szóval nem lehet a "Nano X2" 2x175Watt = 350Watt , mert igaz a 2db 8-as tápcsati meg van, de mellettük csak 1db PCI-E táp van, úgy hogy max. 300Watt . :D Szóval az eleve válogatott Fiji-ket, még egyszer átválogatták :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#27) Simi37 válasza jedis (#26) üzenetére


Simi37
őstag

1x8 pin = 150 W
2x8 pin = 300 W
+ a pcie slot 75W
a nanón is kitolhatod a tdp limitet.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#28) jacint78 válasza jedis (#26) üzenetére


jacint78
addikt

Csak a Nano-nál 1db PCI-E + 1db 8-as tápcsati = 175Watt

Ezt hülyeség így számolni, mivel az expressz slot és a tápkábel nincs összekötve és olyan sincs, hogy kicsit egyikről, többet másikról legalábbis, ha csak a GPU menne róla. Ez úgy szokott kinézni, hogy az expresszről mennek a ramok és a többi kis energiaigényű áramkör a tápcsatlakozóról pedig a GPU. Ennél is simán megoldható, hogy a ramok elmenjenek az expresszről, a GPU pedig a csatlakozóról, persze, ha külön vannak táplálva a hábéem ramok ezeken a zizéken. :)

type your text here..

(#29) velizare válasza jedis (#26) üzenetére


velizare
nagyúr

az én kártyámon is 2x8as tápcsati van, és egy pci-e slot, és mégis 500w tdp van ráírva.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#30) guftabi96 válasza jacint78 (#25) üzenetére


guftabi96
addikt

Miért is?

"Es ez a cucc mennyit is fog kajolni ?
6-800-wattot?
Ulsz 2 mobillal a fejeden es a villanyorad meg lekorozi a legdurvabb pulzart...."

Ezt kérdezte.
Én erre írtam a választ.
Szóval nem értem mi a gond.

De, ha akarod levezetem:
Aki ilyen kártyát vesz, annak sok pénze van.
Akinek sok pénze van, azt nem fogja érdekelni a kártya fogyasztása sem a villanyszámla szempontjából sem a táp szempontjából, mert arra is lesz pénze.
Másrészt láthatjuk, hogy a Nanon is meg van oldva a hűtés. Az R9 295X-en is meg van oldva. Itt se lesz semmi probléma.
Szóval akkor mi is a kérdés? Lehet, hogy csak a fáradtság miatt, de nem értem mi a probléma.

#KeepFightingMichael

(#31) actival63


actival63
aktív tag

Apu! Gyere gyorsan kezdődik! :C

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#32) #06658560 válasza jacint78 (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

HBM tudja máshonnan venni a delejt, mint a GPU?

(#33) flashpointer


flashpointer
őstag

Érkezik az új hajtóerő ami felpörgeti az eladásokat mint win 10?
Miért nem lehet csak simán jó kártyákat csinálni amiknek nem kell mindig másra támaszkodni : /
Az meg kicsit beszédes hogy az Oculus Nvidiával promózik és a kiállított gépekben is csak az van.

Viszont ha két GPU jobban hasznosodik a csúcstermékekre csúnya idők jöhetnek.

(#34) wattafaka válasza he7edik. (#4) üzenetére


wattafaka
senior tag

Baszki, az aláírásodon hangosan felnevettem :D
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#35) jacint78 válasza #06658560 (#32) üzenetére


jacint78
addikt

Nem ismerem a technikai részeit, de az elég valószínű, hogy nem a GPU tápját csapolják, főleg, ha nem egyezik, ráadásul azon van terhelés így is bőven. :)

type your text here..

(#36) Duree válasza guftabi96 (#30) üzenetére


Duree
veterán

Maximálisan igazad van,a jó cuccért akinek van pénze az megadja az árát,még ha van olyan is amikor halvány fogalma sincs arról, hogy mit vesz.

duree54

(#37) Borzoló


Borzoló
senior tag

Uuuu de varom mar a vv-t!!

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#38) #06658560 válasza jacint78 (#35) üzenetére


#06658560
törölt tag

Viszont egy tokozáson belül vannak, így két táprendszert integrálni eléggé sok helyet igényelne szerintem.

(#39) dangerzone


dangerzone
addikt

és....Driver lesz hozzá? :DDD

(#40) Jim Tonic válasza dangerzone (#39) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És cikkolvasás megy? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41) Jim Tonic válasza jacint78 (#35) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pedig valószínű, mivel ugyanazon tokozásban vannak.

szerk.: Kopi előzött, nem láttam a hozzászólását elsőre. Egyetértek vele.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) Male


Male
nagyúr

Fury két GPU-val.... mint régen a Rage Fury MAXX... van némi ismétlődés náluk, úgy tűnik :)

(#43) farkas1 válasza flashpointer (#33) üzenetére


farkas1
tag

Ha elolvasom (#6) sayinpety írását, aki tapasztalatból beszél, meg a "Az meg kicsit beszédes hogy az Oculus Nvidiával promózik és a kiállított gépekben is csak az van." hozzászólást, abból az derül ki, hogy az NV komoly pénzeket fizethet azért, hogy a nép azt higgye, az ő alkalmatlanabb vasukat érdemes jelenleg is megvenni a VR-hez. És biztos vannak sokan akik elhiszik ezt a "reklámot". Ilyen az erős hit :)

(#44) wattafaka válasza farkas1 (#43) üzenetére


wattafaka
senior tag

Jók ezek az elméletek. Esetleg a 3rd party programokat is az Nv fizette le, hogy füstölje ki a konkurenciát? Szó szerint. (Már ha követed a legújabb driveres hírt)

Az AMD is lefizetne már bárkit hidd el, ha lenne miből.

[ Szerkesztve ]

(#45) b. válasza farkas1 (#43) üzenetére


b.
félisten

ja kezd el a baromságokat légy szíves.persze az Nv felelős a menekülthelyzetért is természetesen, Szegény, szegény kicsi AMD.
Más:

NV nél is már benne van az új meghatóban ez a dupla GPU-s támogatás VR-hez nem?vagy a Pascallal jön?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46) Abu85 válasza b. (#45) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Most ezt bonyolultabb összehasonlítani, mert egyik VR implementáció sem szabványos. Tehát a multi-gpu nem jelenti ugyanazt, de mindkét gyártónál van támogatás a két GPU-ra.
Ezek egyébként nem teljesek még. Az NV-nél DX11-re és OpenGL ES-re van support, az AMD csomagja pedig csak a Mantle-lel működik API interoperabilitással.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) farkas1


farkas1
tag

(#44) wattafaka
(#45) b.

(#6) sayinpety írt számokat is, ti meg nem...., akkor nektek csak az NV-be vetett hit maradt :)
Miért kizárt dolog az, hogy az AMD valamit jobban csinál mint az NV?

[ Szerkesztve ]

(#48) wattafaka válasza farkas1 (#47) üzenetére


wattafaka
senior tag

Egyáltalán nem kizárt, sőt engem hidegen hagy melyik márka az erősebb vagy fejlettebb, csak ez az "Nv lefizet mindenkit" elméletgyártás már kicsit unalmas. Egyébként meg igen, marketingnek hívják.

(#49) #16939776 válasza sayinpety (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

hasonló nagyságrendű különbség évekkel ezelőtt is megvolt, kizártnak tartom hogy hardvertől függene, vagy az limitálná. A drivert kellene megnézni és a frame buffert hogy mennyit várakozik ott a képkocka.

Az én tippem az hogy így érik el az egyenletesebb fps-t, küszöbölik ki a microlagot, ez az "NV titok" :Y ;]

[ Szerkesztve ]

(#50) Ren Hoek válasza [CsuCsu] (#2) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ilyen képet azért ne.

Trollvonat beindult :D (csak viccelek, no offense)

Szerintem se temessük még az NV-t vr szopóág ügyben, mert kb semmi nem jött még ki. Először amúgy is csak az ilyen egyszerű rollercoster féle cuccok lesznek, amik elmennek népkártyákon is röhögve 90 FPS-el rendesen belőtt timewarppal, ami nV-re is működik. Persze majd rohannak az emberek dual fiji-ért, hogy a számtalan fullosan implementált Occulus játékkal játszhassanak. Tényleg mire a köztudatba is elér a VR, már quad Pascal VR állomások lesznek a csúcs Mátrix élményért :)

[ Módosította: #65675776 ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.