Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Szóval kényelmetlen, pocsék a hangja,de legalább drága.

valami

(#2) kokov


kokov
tag

ha nagy a külső zaj, akkor már alig hallani valamit

Vagy én vagyok teljesen eltájolva vagy a cikkíró. Én úgy tudtam, hogy pont az elviselhetetlen mértékű külső zajterhelés esetén nyer értelmet, amikor a hallójáratot teljesen le kell zárni a maradandó halláskárosodás elkerülése miatt és a lezárt hallójáratú emberrel hogy kommunikálsz, hát így. Víz alatt meg nyilván adja magát miért jó.

(#3) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Húú de olcsó :N mindjárt veszek kettőt is! :N
Magyarul : Drága is, szar is!

(#4) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Látássérültek körében nagyon nagy jelentősége van, hogy hallják a külső zajokat pl. közlekedés, navigálás közben.
Plantronics M25 ebben a körben ajánlottabb, olcsóbb.

Köszi a cikkért.
:R

...

(#5) Romvr válasza kokov (#2) üzenetére


Romvr
őstag

Ezt egy torokmikrofonnal megspékelve máris lehet zajos környezetben, hallásvédelemmel együtt használni kényelmesen(?).
Itt a cégnél mondjuk ezt olyan fültokkal oldják meg amiben van rádió és így tudnak a munkások kommunikálni ha szükséges és védve vannak a zajok ellen is. Bár böszmenet nehéz egy normál fültokhoz képest.

A víz alatti részt nem teljesen értem. Én legalábbis nem szoktam medence alján zenét hallgatni, bár tudom... a lehetőség most már adott :DDD

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#6) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Most Ti csak azt nézitek,hogy átlag füles helyett/mellett ez mennyire jó.nyilván amellett labdába sem rúghat.
Nekem sajnos gyerekkorom óta van a fülemmel baj (öröklött betegség)gyakorlatilag egyik fülemben sincs dobhártya,sem üllő kalapács(egyensúlyért felelős). Kicsit vicces így leírni,de konkrétan csak a napszemcsi miatt kell a fülem,h ne essen le :D
Én ezekkel sokkal jobban hallok,bár használok sima fülest is (bár elvileg nem szabadna,de lesz@rom :D )
Ennek inkább ilyen gyógyászati segédeszközként van helye.

(#7) pomorski válasza Medocsabi (#6) üzenetére


pomorski
őstag

Hát igen..., amíg ezt az írásod el nem olvasták mások, addig nem gondoltak arra, hogy egy fejhallgató másra is használható, pl. gyógyászati segédeszközként.

(#8) Pxs válasza pomorski (#7) üzenetére


Pxs
aktív tag

Minap vettem használtan egy sportoláshoz kifejlesztett Sony NWZ-W262 lejátszót (ami fülhallgató is egyben és nem lehet rákötni külső forrásra, csak a belső memóriájából játssza le a dolgokat). Na, ez olcsó volt, de a hangminőség legalább itt is gyatra. Véleményem szerint sportoláshoz/edzéshez csakis egy minőségi Bluetooth füles való. Hacsak valakinek nem elég, hogy a ritmus megvan, de élvezeti értéke a zenének már nincs..

(Itthon van egy AKG K550, volt mivel összehasonlítani.)

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#9) kokov válasza Romvr (#5) üzenetére


kokov
tag

A puding próbája az evés.
Ha jól vettem le, akkor pont a lényeget nem próbálták ki. Értesz, ha nem dugták be a fülüket még jó, hogy nem hallottak a fülesből semmit végtére is a dobhártya aprónyit könnyebben rezeg be, mint a csont, de létezik, hogy ennyire semmi eszűek voltak? Csak szerkeszteni kéne akkor a cikket, ekkora fiaskót. :DDD

Szerintem sem meglepő, ha itthon a könnyűbúvárkodás annyira nem trendi arra tekintettel, hogy a vizeinkben látótávolság van vagy 20cm :)

(#10) Aprósólyom válasza kokov (#2) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Teljesen igazad van. A cikkíró nem tud kilépni az irodai életteréből és valami más felhasználási területben gondolkodni. (Most már többször tapasztaltam itt a mobilarena-n, szóval ez egy nem jó trend. Már kezdem is észrevenni, jogy egyre többször máshol keresek fel ilyen jellegű cikkeket.) Ezúton javaslom neki, nektek, hogy menjetek ki az utcára és beszélgessetek emberekkel, kapcsoljátok ki az elektronikát minél többször. Sajnos "butít" ez a sok elektronika, berozsdásodik a gondolkodás képességünk. (Ezt most nem célzásként, hanem általában mondom. Rám is érvényes.)
Ha már a cikk, irodába elég lehet egy nyitott füles, vagy pici hangszóró halkan hallgatva. De amire ezt a szerkezetet kitalálták más nem ogazán alkalmas. Én külföldön láttam először ilyesmit halláskárosultakon. Hasznos találmány.

Jevons paradox

(#11) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Maradjunk inkább a normál fülhallgatóknál.

A térerő veled van!

(#12) Aprósólyom válasza Pxs (#8) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Régen szemezgettem vele, de hosszú latolgatás után nem adtam neki bizalmat. Azért is mert kipróbálni nem tudtam.
Szerintem sportoláshoz a legjobb a clip-on rendszerű fülhallgató. Az in-ear sportoláshoz nem jó, mert beizzad a fül. A fejhallgató túl nagy.
A múlt héten az MM boltban akartam is venni, de nem volt Panasonic csak valami más márka. Régen Pana-m volt, elégedett voltam vele.

Jevons paradox

(#13) pomorski válasza Pxs (#8) üzenetére


pomorski
őstag

Akkor tökéletesen egyetértünk!

(#14) debrejo válasza Romvr (#5) üzenetére


debrejo
senior tag

Én például régóta keresek egy olyan sportfülest beépített lejátszóval amit úszáshoz is lehet használni. Rendszeresen úszok, alkalmanként olyan 1-1,5 órát. Örülnék ha valami zene szólna közben, ugyanúgy mintha futnék vagy görkorizáskor szoktam. Nem kell a minőség, elég ha valami "cicceg" a fülemben. Ezidáig sikertelenül kerestem, szóval ha van valakinek tippje, megköszönném :)
Ha ebből a csontrezegtetős típusból lenne beépített lejátszós kivitel, egy vevőjük már biztos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16) n0tr3adY81


n0tr3adY81
aktív tag

Ez nettó gyógyászati segédeszköz kategória, értelmetlen összehasonlítani a "hangzásvilágot" bármilyen más fejhallgatóval. Még ha annak is nevezik.

Annyira releváns a cikk, mintha egy Sennheiser füles hangzását hasonlítanánk össze pl. egy Danavox, v. Canta hallókészülékkel.

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#17) alfiboy válasza n0tr3adY81 (#16) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Látássérültként örülnék, sztem a többi látás, hallássérült is, ha ténylegesen gyógyászati segédeszköz lenne.

Ez így van, semmi értelme hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

...

(#18) cantus


cantus
tag

Azt gondolom, akinek a hallása rendben van totális csalódás, mert a minősége elmarad a rendes fülestől, esetleg az úszás miatt köthető kompromisszum. Hallássérültek számára már lehet alternatíva. Jómagam hallássérült vagyok, ismerem ezeket az eszközöket, a legmodernebb implantátumos BAHA rendszert használom és még ez is bőven elmarad attól az élménytől, amit a valódi hallás adhat. Természetesen a semminél jóval több. Örülök a cikknek, csak fontosnak tartottam megemlíteni, ha már felhasználási területeket keresünk a fogyatékossággal élők körében lesz igazán értelme ennek...

(#19) joghurt


joghurt
addikt

Nemsoká készülök írni teszteket úszáshoz használható cuccokról (ahol kifejezetten lényeges a vízállóság).
Pl. a Finisnek sok éve van hasonló elven működő MP3 lejátszója. Szintén "de minek?". :)

A tej élet, erő, egészség.

(#20) Chrys_ válasza Medocsabi (#6) üzenetére


Chrys_
addikt

Akkor te úgy hallasz, hogy ezek az eszközök a koponyacsontod rezegtetik, az meg direkt a csigaszerű részt a belső füledben?
Egyébként neked nem lenne jobb, ha az idegpályád összekötnék egy bőr alá ültethető egységgel és arra menne a fül köré helyezhető készülék?

(#21) Medocsabi válasza Chrys_ (#20) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nem,tulajdonképpen hallok (a szó szoros értelmében), csak 85%-os halláskárosodásom van.
Nem használok semmilyen segédeszközt,hozzászoktam gyerekkorom óta,hogy szájról olvassak,akkor van tré ha mögöttem beszélnek(rohadék haverok szoktak szívatni :D ) lekopogom,eddig senki meg nem mondta,akivel először találkoztam h ilyen betegségem van,hallókészülékem majd akkor lesz ha száz éves leszek és punktum :D
volt már szó ilyen belső fülbe ültethető hallókészülékről,de horror áron,így ez kiesik sajnos... :(
nálam azért tiltott (elvileg) az agybadugós füles,mert egy úgymond radikális üreg van (tesóm úgy mondaná h peleköpne a fülembe leköpi az agyamat :D ) és nagy a veszély ugye fertőzésekre,baktériumok behordására stb...de szeretek zenét hallgatni,és havonta járok kontrollra,úgyhogy szeretek veszélyesen élni :DDD :DDD ;] ;]

(#22) Whysperer válasza Quasi_modo (#1) üzenetére


Whysperer
addikt

Most nem azért ,de egy óráig rezegtetnéa koponya csontomat. Nem kapsz fejfájást?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#25) kovsol


kovsol
titán

Ha már sportra szánják, meg vízállóság akkor egy bluetooth elférhetett volna benne.

May the Force be with you!

(#26) fila


fila
senior tag

[link]

Ez a cég is hasonlóakat gyárt, kifejezetten futáshoz ajánlva, van mikrofonos modelljük is.
Sőt vezeték nélküli is.

[ Szerkesztve ]

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#27) Chaser


Chaser
titán

pár ezresért vettem volna, futáshoz, sporthoz tényleg jó, de egyébként semmire, és még bt-t se tud...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Lehet maradi vagyok, de én nem "rezegtetném" a csontjaimat. Ki tudja mit okoz hosszú távon, vajon kísérleteztek ilyennel?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#29) Chaser válasza tibaimp (#28) üzenetére


Chaser
titán

majd most fognak a vevők ;] mondjuk ennyiért sehol nem hiszem hogy wr eladásokat fog döntögetni, lehet halláskárosultaknak tényleg jó, abba nem gondoltam bele, de nekik meg lehet van más alternatíva is olcsóbban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) Auratech


Auratech
őstag

Önmagában nem baj, hogy van egy ilyen eszköz. Ép hallással, normál körülmények között nincs túl sok igény ilyesféle eszközre, mivel a bőrre helyezett rezgőlap erősen csillapodik, míg elér a középfül csontjaihoz.
Ha a rettenetes zaj miatt a hallójáratot le kell zárni, akár hasznos is lehet. Például helikopteren, ahol egy jól izoláló füldugó mellett ezzel lehet a kommunikációt megoldani. Lehet, hogy van is ilyen céleszköz. Nem feltétlenül kell a nagy füles. Sportolóknak, edzőknek, biztonsági embereknek is jó lehet. Nem kell félfüllel hallgatózniuk, míg egy dugaszon jön az ukáz, hanem sztereóban és más nem hallja. Ez nagyon fontos!
Kerékpárosoknak is előnyös, ha hallják, amint rájuk dudálnak... Szóval nem hülyeség de azért nem rohanok a boltba.
Az én megoldásom otthon a nyitott füles, amin áthallik a környezet..

Auratech Field Recording

(#31) Tian66 válasza Medocsabi (#6) üzenetére


Tian66
senior tag

Csak pici kiigazítás. A kalapács, kengyel, üllő hármas felelős a hangrezgés továbbításáért, az egyensúlyért pedig a félkörös ívjáratok felelnek. A hallócsontok nem.
Ez az eszköz meg kifejezetten gyógyászati felhasználásban célszerű és mint ilyet nem szabad összevetni szórakoztató elektronikai felhasználású eszközzel.
:)

(#32) Chaser válasza Tian66 (#31) üzenetére


Chaser
titán

sportolásra is nagyon jó lenne, de akkor már bt és barátibb ár, mert a "minőségét" alázza egy pár k-s füles

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ennek az egyik felhasználása kifejezetten az úszás közbeni zenehallgatás. Próbálni nem próbáltam, de mikor vízálló fülest kerestem ez hamar előkerült. Kompromisszumos, így egyedileg kell mérlegelni hogy kell-e.

Biciklizéshez én inkább maradtam egy mono külső hangszórónál. Volt néhány veszélyes esetem fülhallgatóval, pedig viszonylag kihalt bicikliúton használtam. Pl. mikor egy robogó elhúz mellettem "váratlanul" 50-el. Azóta inkább külső hangszóró, mert így hallom a környezetet is. A lényeg meg a nézelődés, biciklizés, sportolás, nem a minőségi zenehallgatás.

Erdei túrázásnál is visszatértem a külső hangszóróra. Túl nagy volt a kontraszt hogy kimegyek a szabadba túrázni, de nem hallok semmit csak a zenét a fülesből. (mondjuk én hangoskönyvet, meg nyelvleckéket hallgattam, de ez lényegtelen ebből a szempontból).

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) Tian66 válasza Chaser (#32) üzenetére


Tian66
senior tag

Ez olyan helyzetekben jó , ahol a normál fülesek nem használhatóak. Például a fentebb említett halláskárosulás esetén. Nem a hangminőség az elsődleges szempont. Inkább , hogy 1általán hallható.

(#35) daniel_229


daniel_229
csendes tag

Eddig senki nem hozta fel, de zh/vizsga mint lehetséges felhasználási terület? ;) Hosszú hajjal persze. Tudom hogy erre létezik jobb megoldás is, de ebben az iparban is folyamatos az innováció :D Viccet félre....mennyire hallatszik ki?

(#36) Chaser válasza Tian66 (#34) üzenetére


Chaser
titán

az nem indokol 5x árat 5x kevesebb minőségért cserébe sztem
ha kifejezetten ipari/eü-s cucc akkor más téma

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) Tian66 válasza Chaser (#36) üzenetére


Tian66
senior tag

Igen, eü/ipari kategóriában kellene játszania. Az 5xes árat semmi sem indokolja. :)

(#38) schawo


schawo
titán

Furcsállom, hogy szó sem esett az eszköz egészségügyi kockázatairól. Hogy gyerekek milyen kortól használhatják, hogy mennyi ideig lehet egyfolytában használni stb. Mert tudtommal e csontfülesek nagyon durván elbánnak a koponyacsontotkkal...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) turbulencia8 válasza schawo (#38) üzenetére


turbulencia8
őstag

Gondolom USA-ban nem is merik piacra dobni.

(#40) forgacsp válasza debrejo (#14) üzenetére


forgacsp
csendes tag

Off
Én a nagy kék francia sportáruházban (D....lon) vettem vízálló mp3 lejátszót és működik. Nem tökéletes, de megfelel és a fülembe sem megy bele a víz (ha sikerül rendesen beledugni).

(#41) debrejo válasza joghurt (#19) üzenetére


debrejo
senior tag

Ha ismersz ilyen füleseket, dobhatnál 1-2 linket privátban
Forgacsp: Ha van linked dobj meg vele. Olyan érdekel ami befér az úszósapka alá, szóval az lenne az ideális ahol a füledbe van beépítve a lejátszórész.

[ Szerkesztve ]

(#42) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Továbbra is túllihegettnek érzem a fülessel tekerés veszélyeit... Majdnem egy évtized bedugott fülessel tekerés után állíthatom: ha az ember megszokja, akkor nemhogy a mentőt meghallja, de még azt is tudja: kocsi vagy teherautó közeledik mögötte.

Amúgy az eszköz drága, kiforratlan... Úszáshoz mondjuk valóban jó lehet, ha valaki a leírt hangminőséggel akarja kínozni magát.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#43) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

"A gyártó szerint egészségesebb, mintha a dobhártyánkat bombázzuk a hangokkal, illetve higiénikusabb is. "

Akkor a gyártó hazudik. A halláskárosodás szempontjából tökmindegy, hogy a dobhártya (és a halló csontok) révén jut a cochlea-ba a mechanikai inger, vagy általánosabb csontvezetéssel. A higiénikus dolog meg értelmezhetetlen ebben a kontextusban, kivétel, ha valakinek nem 24/24 van bedugva a füle agybadugós fülessel.

Egyébként szimpatikus kis cucc, jó látni, hogy a speciális igények kielégítésére is léteznek már ilyen termékek.

"Furcsállom, hogy szó sem esett az eszköz egészségügyi kockázatairól. Hogy gyerekek milyen kortól használhatják, hogy mennyi ideig lehet egyfolytában használni stb. Mert tudtommal e csontfülesek nagyon durván elbánnak a koponyacsontotkkal..."

Valószínűleg tévesek az információid.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#44) Tulkas


Tulkas
tag

Csak úszás közben nem lett tesztelve...
Pedig azt hittem lesz értelme végigolvasni.

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#45) debrejo válasza daniel_229 (#35) üzenetére


debrejo
senior tag

Sose fogom elfelejteni: Első félév vége az egyetemen, 300 fős előadóban fizika zh, kemény tanár, síri csend. Egy csaj headseten próbált puskázni. Minden szót lehetett hallani. Mire észrevette hogy más is hallja, már ki is vágták😁

(#46) asvald


asvald
senior tag

Ez is egy zsákutca lesz :))

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#47) joghurt válasza debrejo (#41) üzenetére


joghurt
addikt

"Ilyen"ből csak néhányat. Az úszó fórumon az lett a konklúzió, hogy valamelyik fülbe dugható változattal érdemes próbálkozni leginkább. Lejátszó szempontjából pedig inkább vízhatlan tokba a tarkóra egy hagyományos (értsd: rendes visszajelzéssel rendelkező) MP3 lejátszó, mintsem egy párgombos, max. egy leddel villogó vízhatlan csoda.

A tej élet, erő, egészség.

(#48) pomorski válasza debrejo (#45) üzenetére


pomorski
őstag

Azóta már vannak olyan termek, amelyekben nem működik a mobil és miegymás, hogy nehezebb legyen csalni.

(#49) carr


carr
őstag

Ez most akkor mi is tulajdonképpen?
Csak a létjogosultsága miatt érdeklődöm.
Jó ötlet, ha bele van építve egy BT modul, és egy akku. A telefon a medence széléről szórja a muzsikát, úszás közben meg hadd szóljon. :)
Így magában viszont nem túl életképes. CSak a különcök fogják megvenni, azok közül is akik tehetősebbek.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#50) gergejly


gergejly
aktív tag

A szabadon maradt fülekbe meg be lehet tenni egy pár fülhallgatót

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.