Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fiery


Fiery
veterán

Remelem, ez csupan azert tortenik, mert helyet csinalnak a 7950K-nak...

(#2) solfilo


solfilo
veterán

Hát ez csodálatos... Tegnap vettem A8-7600-at. Kb két hónapja elérhető csak, de már csökken az ára. :W

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#3) Oliverda válasza Fiery (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

Ilyen árakkal kellett volna kezdeni, mert eddig erősen túlárazott volt a teljes lineup. Ezek az összegek legalább már közelítenek a reálishoz.

Indulóárak:

A8-3850: $135
A10-5800K: $122
A10-6800K: $142
A10-7850K: $179

Még most sem értem, hogy anno mi alapján árazták be $179-ra a 7850-et.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) Valdez válasza Fiery (#1) üzenetére


Valdez
őstag

Olyan is lesz? Semmi más csak órajel lesz nagyobb?

(#5) Alert89 válasza Oliverda (#3) üzenetére


Alert89
tag

A többől könnyebb csökkenteni, mint a kevésből. :)

(#6) Ruuwa


Ruuwa
tag

Ideje volt, 22k környékén lehet benevezek egy A8-asra.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#7) djculture válasza solfilo (#2) üzenetére


djculture
félisten

Nefélj itthon ez a csökkentés sose fog megjelenni szokás szerint.
Televannak a nagykerek egyik se fogja a drágán megvett cuccot olcsóbban adni majd max ha elfogy a készlet, ami tekitve hogy ezek a kutyának se kellenek nem mostanában lesz.
A10-7700K pedig jó lenne nekem is de barom áron 36 ezerért vesztegetik.

[ Szerkesztve ]

(#8) brupe


brupe
csendes tag

Ha tényleg olcsóbb lenne nálunk is én vennék egy A10-7850-et.

[ Szerkesztve ]

(#9) solfilo válasza djculture (#7) üzenetére


solfilo
veterán

Azért idővel begyűrűzik ide is. Majd feldolgozom valahogy. Végül is 25,5k-ért vettem az A8-at. Annak szerencsére eddig sem volt annyira elrugaszkodva az ajánlott ára, mint pl az A10-7700K-nak. (159$ vicc érte, mikor "csak" egy szorzózármentes A8-as)

solfilo

(#10) Oliverda válasza djculture (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez kb. annyira igaz, mint az USD=EUR átszámítás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) 7time válasza djculture (#7) üzenetére


7time
senior tag

A nagyker sohasem vesz meg semmit csak lerakatban van nála, a vétel a számlázástól számít amit a vásárlónak állítanak ki, ha mindent előre megvennének nem lenne nagyker ami pár éven belül csődbe ne menne a folyamatos értékvesztés miatt.

(#12) Raymond


Raymond
félisten

"Amennyiben a vásárló munkára vette az APU-t, úgy az említett játékok helyett esetlegesen választható egy Corel Aftershot Pro 2 licenc, amelyért az eredeti 60 dollár helyett csak 5 dollárt kell fizetni."

Instant buy!!!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) T_Stark


T_Stark
őstag

Ideje már, mert eddig nagyon el voltak szállva az árak.
Teljesítményben kb alig van előrelépés a 6800K után (CPU-ban semmi, GPU-ban is kevesebb mint vártuk), csak kaptunk egy csomó ígéretet, hogy majd később ez a sok új feature milyen jó is lesz nekünk, aztán ennek rendesen meg is kérték az árát... :(((

Majd ha 35K alatt lesz a 7850K, akkor visszanézek rá, addig esélytelen.

(#14) seolwon


seolwon
tag

Ezek között van olyan ami elmegy egy 60Wattos tápról? Jelenleg i3 2100 van, de opencl-lel szeretnék kísérletezni amihez ez a proci nem jó (működik de inkább lassít mint gyorsít). Vagy esetleg újabb Intel?

(#15) bteebi válasza Fiery (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Jó lenne... Bár nekünk örvendetes hír ez az árcsökkentés, de az AMD-nek nagyon nem. Szerintem így se nagyon lesz kereslet az APU-ikra, pedig így már végképp nagyon budget modellek lesznek.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) sb válasza T_Stark (#13) üzenetére


sb
veterán

Ez jó párosítás - nekünk - mert megvárhatjuk:
1. A további árcsökkentéseket.
2. És az ígéretek beteljesülését.

(#17) 7time válasza seolwon (#14) üzenetére


7time
senior tag

Az A10-7800 65W TDP jó lenne mert lehet módosítani a TDP limitet, ezzel valamelyest veszítesz az IGP erejéből de még így is bőven az Intel felett teljesít.

(#18) FX9 válasza seolwon (#14) üzenetére


FX9
tag

Anno A4-3400 komplett konfigot hajtottam az antec itk-300as haz 60w kulso tapjaval. A gyari alapfeszt visszab veszed kicsit es csont nelkul megy.

(#19) seolwon válasza FX9 (#18) üzenetére


seolwon
tag

Na ezt jó tudni. Kérdés hogy a nagyobb teljesítményű szintén 65W-os procik mit csinálnának.
Az i3 elmegy gyári órajelen is, de vissza van véve 2GHz-re hogy ne hangosodjon fel sose. (4gb ram ssd+2,5" hdd, semmi egyéb extra nincs).
Csak az igp nem tudja az opencl-t.

(#20) 7time válasza FX9 (#18) üzenetére


7time
senior tag

Már limitálható a TDP keret egyes APU-nál nem kell bohóckodni a feszültségekkel ha nem akar.

(#21) Angel1981 válasza Oliverda (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

+1

(#22) FX9 válasza 7time (#20) üzenetére


FX9
tag

Na akkor egy rendes tappal nem lehet gond.

(#23) Geller72


Geller72
veterán

7850k: Ha az igp-t nem nézem, - mert mondjuk nekem kevés és inkább használom a natív vga-t - akkor tisztán cpu-ban egy 20 ezres 6300 jobb nála. Ez van. :(( .

(#24) solfilo válasza Geller72 (#23) üzenetére


solfilo
veterán

A10-7850K IGP nélküli változata az Athlon X4 860K. Jelentősen olcsóbb.

solfilo

(#25) brupe válasza Geller72 (#23) üzenetére


brupe
csendes tag

Az a baj ezzel, hogy te úgy tekintesz ezekre az APU-kra, mint szimplán a CPU és GPU egybetokozására. Pedig éppen hogy a Kaverivel lett a legnyilvánvalóbb, hogy mire is tervezték ezeket.
Intel:
"...mai és a jövőben érkező processzorok fele, vagy éppenséggel háromnegyede integrált grafikus vezérlő lesz, így aki nem használja ki az említett részegység erejét, nem tudja majd növelni a programjának a teljesítményét."

(#26) 7time válasza brupe (#25) üzenetére


7time
senior tag

Annyiban igaza van hogy ezeket a szoftvereket játékokat bizony egy jó ideje ígérik és jó volna már látni valamit belőle mert egyből megnőne a kereslet a Kaveri APU-ra is.

(#27) Geller72 válasza brupe (#25) üzenetére


Geller72
veterán

..mivel nem tudok máshogy tekinteni rájuk, ezért így tekintek. Én játszani nem tudok velük, mert ahhoz kevés. Amire szerinted jók, arra jó más, olcsóbb alternatíva is. Most akkor? :F :U Ha neked lenne abszolút igazad és nem nekem, akkor ezek a procik eladási rekordokat döntögetnének. De valszeg nem azért csökkentik az árát, hanem mert a kutyának sem kell. Egyrészt, mert drága, másrészt, mert igazából külön-külön és egyben sem jó semmire.

[ Szerkesztve ]

(#28) Shreky


Shreky
tag

Az én A10-7850k-m oda van perpillanat gariban, ezután csak reménykedni tudok hogy hátha valami kuponos megoldást is kapnák az új mellé. :))

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#29) Vigec válasza 7time (#26) üzenetére


Vigec
csendes tag

Ha megnézed nem véletlenül ezt a Corel Aftershot Pro 2 licencet adják hozzá. De ettől még szerintem nem lesz jó vétel, mivel általános használatra vannak jobb ár/érték arányú termékek (akár házon belül is).

(#30) 7time válasza Geller72 (#27) üzenetére


7time
senior tag

Egyrészt, mert drága, másrészt, mert igazából külön-külön és egyben sem jó semmire.

Ez így hatalmas baromság.

(#31) brupe válasza Geller72 (#27) üzenetére


brupe
csendes tag

Az tény, hogy aki APU-t vesz az a jövőbe fektet be, ezért egyeseknek nehezen érthetőek ezek a HW-k. :)

(#32) VaniliásRönk válasza Oliverda (#3) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem is ugyanez volt a bajom amikor megjelent, botrányosan túl volt árazva a Kaveri.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#33) Geller72 válasza 7time (#30) üzenetére


Geller72
veterán

Mert?
-Drága: Így van? Így.
-Külön-külön: magában a cpu sem nagy eresztés és a "VGA" része is kevés játékhoz. Így van? Így.
-Egyben: Dettó. De hagyjuk. A piac épp ott kezeli, ahova való. Sehova.

[ Szerkesztve ]

(#34) Geller72 válasza brupe (#31) üzenetére


Geller72
veterán

A jövő az eléggé relatív. Mire beérne, jön más valami, ami negyed ennyiért többet tud nála. Akár házon belül. ;). Volt már rá példa..

(#35) brupe válasza Geller72 (#34) üzenetére


brupe
csendes tag

Rizikó mindig van. De ahogy a jelenlegi árakat nézem nem lesz itt óriási csökkenés, csak ha sikerül átállniuk a szilíciumról.

(#36) bteebi válasza brupe (#31) üzenetére


bteebi
veterán

Az a baj ezzel, hogy egy elképzelt (remélt), nem igazán közeljövőbe fektet be vele az ember egy nagyon gyorsan változó piacon, szóval van kockázat - anyagilag mondjuk nem túl nagy, mert viszonylag olcsók :). Sokat gondolkoztam egy APU vásárlásán, de végül maradtam az i3-nál. Kevesebbet fogyaszt, és nagy általánosságban gyorsabb. Pedig szívesen vettem volna AMD-t, de nem a legjobb vétel lett volna.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#37) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Baromira kíváncsi vagyok, hogy itthon, hogy fog alakulni az árazás. Félek, hogy mire ideér a hullámból csak enyhe vízfodrozás lesz!

(#38) #97716736 válasza Alert89 (#5) üzenetére


#97716736
törölt tag

Valahogy úgy :))

(#39) meblo


meblo
csendes tag

A hardveraprón biztos megjelenik a csökkentés.

Amit ma megihatsz ne halaszd késöbbre!

(#40) sad_Vamp válasza Geller72 (#33) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Magát a cuccot nagyon is kilehetne használni. A probléma ott van, hogy senki nem mer/akar fejleszteni ezekre a megoldásokra, ez teszi ezeket a APUkat "kevéssé".

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#41) nyakdam válasza sad_Vamp (#40) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Igen, az egész azon múlik mikor lessz a piacon több apu, mint hagyományos proci. Az Intel Skylake-ével elindul valami. Ha ok tolnak egy kis pénzt a fejlesztoknek, akkor hamarabb megindul valami. Talán sikerül elérni, hogy több efekt legyen a játékokban és ne keljen hozzá i7 szintű proci, hanem elég egy Kaveri.

(#42) parampa


parampa
aktív tag

A gyártó nézöpontjából a cikkeid által behülyített agymosott usererrorkák szintén a jó vásárlót testesítik meg?

Vegyetek konzolt meg CMD -t mert a jövöbe fektettek be. Ekkora parasztvakítást. :C

(#43) vinibali válasza Geller72 (#33) üzenetére


vinibali
őstag

annyira rosszul sikerült, hogy 1 db sincs jelenleg eladósoron :)

másrészt nagy pacsi a Corelnek, van az Aftershot 2-ből natív linuxos verzió is!

(#20) 7time: hiába a konfigurálható TDP, ha romlik a hatásfok :)

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#44) sad_Vamp válasza parampa (#42) üzenetére


sad_Vamp
őstag

en bloc tényleg mindneki azt várta, hogy az APU-s konzolok bevezetésével megindul az APUra való fejlesztés, ezzel szemben a kiadók/fejlesztők még mindig hátrafelé játszanak:
-kiadnak olyan PC-re is amiben nincs APU
-kiadnak mindent prev.gen.-re is
-régi motorokat használnak

egyszerűen nem lépnek előre, pedig a sok példát látva van olyan birka a nép, hogy ha Halo xxx meg Fifa5000 meg bármi más kedvelt játéka nem jön ki az aktuális cuccára akkor bizony beújítana olyan masinára amin elfut. De mivel nincs ez a hajtó erő ezért senki sem sieti el az újítást. És imho a kör bezárul.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#45) 7time válasza vinibali (#43) üzenetére


7time
senior tag

hiába a konfigurálható TDP, ha romlik a hatásfok

A fórumtársat az érdekelte hogy belefér e a 60W keretbe és ha leveszed a TDP-t még csökkent hatásfokkal is jóval az Intel felett teljesít OpenCl -ben itt ez volt a lényeg.

(#46) Sanya válasza vinibali (#43) üzenetére


Sanya
nagyúr

Energiamegmaradás törvénye...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#47) vinibali válasza Sanya (#46) üzenetére


vinibali
őstag

rákattintottál a linkre? ha igen, akkor az a baj, ha nem akkor meg az!
ezt akartam :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#48) Geller72 válasza vinibali (#43) üzenetére


Geller72
veterán

"annyira rosszul sikerült, hogy 1 db sincs jelenleg eladósoron "
-És nem lehet, hogy azért, mert nem is nagyon vettek belőle? Nem mindegy, mennyi van "kint" a piacon. :U

(#49) pakriksz válasza nyakdam (#41) üzenetére


pakriksz
őstag

hát ahhoz hogy ne kelljen játékhoz i7 nem kell gpgpu, csak egy mantle vagy dx12...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#50) Prof


Prof
addikt

Szep meg minden, de a mobil verziokat kene nyomatniuk, lassan a kutya se vesz mar desktopot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.