Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) CPT.Pirk válasza Sinesol (#37) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Önmagában az agrofólia nem jó, azt valamivel le kell fedni különben megint úgy járok vele mint tavasszal. Na meg szakad is szét magától, nem egy erős dolog. Most hogy a mulcs alá tegyek-e, azt még nem tudom.

A talaj kifagyásával viszont nem értek egyet. Nézd meg ezt a videót az ökológiai intézettől: [link], ha lenne állattartásunk, akkor adná magát ez a dolog.

Viszont a marhatrágya dolgot szerintem megcsinálom, tényleg nem drága.
"Zöldségtermesztésben négyzetméterenként 10 liter marhatrágyát egyenletesen keverjen be a talaj felső 15-20 cm-es rétegébe. November .. február"

A zöld teára azt tudom mondani, hogy azon élnek a cserepes növényeink is, mindegyiken látszik a pozitív fejlődés.

Suker10: Nekem is van egy ilyen szerem kb. növényi olajokból áll. Azt ha ráöntöd a kemény földre, pár nap múlva bele tudod dugni az ujjadat. Nem tudom pontosan mi a neve, nem is kapni másra csak mezőgazdasági felhasználásra.

Amúgy vizet azt folyamatosan kaptak, minden nap a kerti kútból. Ennél többet már csak akvaponiában kapnának. :) - annak az építése szintén tervben van egy készülő kerti tó részeként majd az ősz során.

Volt most alkalmam Trinidad Scorpiont kóstolni, az elég kemény volt. Magamnak Jolokiát vettem, azt daráltam kápia mellé, az is ott van a szeren. Elsősorban nem a durva csilikre mentem rá, meg most szereztem magot egy olyan csiliből is, ami kápia méretre nő, de ereje alig van, hogy legyen mennyiség növelő csilim is.

***
Amúgy nem tudom átjött-e a cikkben, de ez az első alkalom, hogy szabad földben termesztek dolgokat, szal... :)

erick_b: ez a PH mérés érdekel, szerzek majd lakmusz papírt és megnézem.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.