Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) Suker10


Suker10
aktív tag

Nekem is vannak paprikáim. Elég sok. :D
A képek alapján kellene nekik sok víz, nitrogén, foszfor, kalcium és bór. Én biostimulátort használok, soha nem voltak betegek. Az igaz, hogy nagyon drága (kb. 15 000 Ft/liter).
A csilik nagyon szeretik a vizet, sokat kell őket öntözni. Szerves trágyából az egyik legjobb a szarvasmarha, de az igazán jó minőségű abból is drága, kb. 4 000 Ft 20 liter. Rendkívül erős, csak keveset kell adagolni. A mulcs jó ötlet, kevesebbet kell öntözni és a paprikáknak a fűrészporból készült különösen jó. A gyengébb minőségű talajban is jól érzik magukat, de komposztot is szoktam nekik adni.
Az összes paprika évelő. A habanero nálam 3 méter magasra nő, a trinidadi skorpió pedig eléri a 3,5 méteres magasságot, a szára 5 cm vastag. A legidősebb most 6 éves és még mindig rengeteget terem. Soha nem permetezem őket. Nekem a legtöbb cserépbe van, folyamatosan teremnek, télen is. Van köztük több igazán veszélyes paprika: a narancs és sárga habaero 300 000 - 350 000 SHU, a vörös (Red Savina) 500 000 - 600 000 SHU, a bhut jolokia 1 000 000 SHU, a trinidadi skorpió 1 500 000 - 2 000 000 SHU és a Carolina Reaper 2 200 000 SHU. Ezek mind nagyon erősek.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.