Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) depmod


depmod
senior tag

Azt azért még hozzá tenném, hogy a cod4 és a ut3 valahogy jobban bejött.
Habár csak 1950pro-m van, de azok nem döcögtek úgy, mint eme műremek.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#52) Omega81 válasza depmod (#50) üzenetére


Omega81
senior tag

Mán elnézést, de erre nem is 100e-t kéne költeni. A legjobb vason sem megy normálisan high/very high, pedig nálam is az autodetectre azt írta ki, hogy a very high-ot állítja be... SLi-re nincs optimalizálva, több szálra procira megint nincsen. Hogyha egyszerű akarok lenni, akkor azt mondom, nem fostos biliben kellett volna tálalni ezt az ékes tortát.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#53) edgR válasza Omega81 (#49) üzenetére


edgR
őstag

#31

(#54) depmod válasza Omega81 (#52) üzenetére


depmod
senior tag

Szép játék, nem az a gond, hanem az, hogy mennyire lesz kelendő akkor, ha alap a 4mag és a 8800xx széria. Csak nehogy meghaljanak a szépségben, mert kár lenne.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#55) Omega81 válasza edgR (#53) üzenetére


Omega81
senior tag

Köszi, ez felett átsiklottam. :R
Kipróbálom, de az a 20-22FPS, az nagyon fura... nagyobbat szokott ingadozni, bár ugye lehet hogy a fő befolyásolót kapcsolnám lejjebb. Nekem a 25 az nagyon minimum, az alatt sajnos látom a szaggatást, érzékeny vagyok erre. :(

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#56) Omega81 válasza depmod (#54) üzenetére


Omega81
senior tag

No igen... pl. én sem veszem meg, pont azért, mert csúcsvason szaggat. Nagyon remélem, hogy ez a pre béta még csak egy előzetes, és optimalizálnak annyit, hogy legalább C2Extreme órajelek feletti procival, 8800Ultrával, 2GB RAM-mal szaggatásmentes lesz 1280-ban szűrők nélkül very high-on. :K
(Remélem, de sajnos kizártnak tartom. Majd kipróbálom 3 év múlva az új vason, ha...)

[ Szerkesztve ]

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#57) rumkola válasza Winner_hun (#1) üzenetére


rumkola
veterán

Mivel DX10 alatt 64bites színmegjelenítés van tudtommal.

(#58) edgR válasza rumkola (#57) üzenetére


edgR
őstag

ha igy is van, akkor ez meg csak azert furcsa, mert az emberi szem pedig csak 24bit-ig tudja erzekelni a kulonbseget :B :)

(#59) Omega81 válasza edgR (#58) üzenetére


Omega81
senior tag

Én tutira látom a 24VS 32bit közötti különbséget, egyenletes színátmenetnél feltűnő (CRT VS mondjuk a Samsung 971P-m). :) Azt viszont ne kérjétek, hogy soroljam fel a színeket. :DDD

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#60) Speed® válasza rumkola (#57) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

64bites oprencer nem 64bites színmegjelenítést takar.
32bit van DX10 alatt is, csak gondolom a színhőmérséklet más.

(#61) Nortid válasza Omega81 (#56) üzenetére


Nortid
aktív tag

Egy crytek-es fazon azt mondta egy interjúban, hogy kis ideig nem lesz olyan hw a piacon amivel ki lehetne teljesen járatni...

[ Szerkesztve! ]

(#62) edgR válasza Nortid (#61) üzenetére


edgR
őstag

es akkor ok is 8-10fps-sel tesztelhettek full maxon? ;]

(#63) psn


psn
tag

Nincs szar géped, de 8 fps??? :F

Enyhe kifejezés a fekete leves!!! :W

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#64) rollins


rollins
őstag

(#65) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Most kezdtem el letölteni a demót, de elszomorít, hogy a full grafhoz atomerőmű kell, mikor a CoD4-et is majdnem maxon tolom a gépemen.

Na mindegy, ha lejött én is beszámolok a tapasztalatokról valamelyik topicba :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#66) Speed® válasza rollins (#64) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mikor jön az első Moorhuhn Mod? :D

(#67) rollins válasza Speed® (#66) üzenetére


rollins
őstag

A környezet rombolható, de az élőlényeket eddig nem tudtam cafatokra tépni. Bedombtam egy gránátot a tengerparti csibék közé, de nem lett belőlük darálthús. :)

(#68) Omega81 válasza edgR (#53) üzenetére


Omega81
senior tag

Nos, beállítottam úgy, ahogy írtad, 1280x1024, szűrő nincs... hát, nálam diavetítés van akcióknál, a 20-22FPS az nem nagyon jellemző, esetleg max amikor egy fatörzset nézek közelről. :B

Vista 32bit, driver 163.69 WHQL. :F

[ Szerkesztve ]

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#69) Ryuk


Ryuk
csendes tag

A DX10 sokat dob a játékélményen? Ja amúgy Vistán nem rosszabb a teljesítmény?
Nekem XP-n medium-high -on 25fps-t vitte csak :(

(#70) Winner_hun válasza Ryuk (#69) üzenetére


Winner_hun
félisten

DX10 az FPS esésen dob sokat. Lefelé. Vistán rosszabb a teljesítmény, a játék topikjában páran írták tapasztalataikat

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#71) edgR válasza rollins (#67) üzenetére


edgR
őstag

ige, ez engem is qrvara idegesit igy ut mellett, hogy nincsenek cafatok :D

(#72) edgR válasza Dr. Romano (#65) üzenetére


edgR
őstag

mert a cod2 egy dx7-es cod2 motor felcsicsazasa? lehet azert.. :)

(#73) MegalodonS


MegalodonS
őstag

En 1920*1200 4x AA minden High beallitassal min 15-25 FPS de megis az erzem gyorsabb itt 15-25 FPS itt a Crysisban mint masik jatekban 30FPS vagy csak en erzem igy?
Gyonyoru jatek eros FarCry hangulat.Kotelezo darab lessz az FPS rajongok koreben. :C

(#74) Omega81 válasza Ryuk (#69) üzenetére


Omega81
senior tag

Biztosan. :) Szebb, és lassabb.

No, 1280x1044-ben nekem játszható (30-60FPS), minden medium... konfigot írtam #49-ben. :(

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#75) Omega81 válasza MegalodonS (#73) üzenetére


Omega81
senior tag

:F wtf

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#76) rollins


rollins
őstag

dx9 -ben veryhigh ez és ez vagy ez Csak bemásoltam a veryhigh cfg-ket, de a játék menüben nem tudtam veryhigh-ra rakni, mert inaktív. Gondolom így is a legmagasabb minőségen van. Ugye? Szóval dx10-ben sem sokkal szebb?

[ Szerkesztve ]

(#77) dragonfx


dragonfx
veterán

loll inkább le se szedem majd 2 év múlva mikor bármilyne vgan el fog menni,lolll 8800 u kevés :C

egy rkat trágya gém.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#78) Omega81 válasza rollins (#76) üzenetére


Omega81
senior tag

Very high beállítások DX10-et vonultatnak fel, ez WinXP alatt nem elérhető... vagy mégis? erre kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#79) rollins válasza dragonfx (#77) üzenetére


rollins
őstag

Na még egy pár kép:[link] [link]
dragonfx: öö, hát tul.képen van benne valami, "kissé" lehúzás szaga van a dolognak.

(#80) dragonfx válasza rollins (#79) üzenetére


dragonfx
veterán

szép, de 7600gtvel mi értelme van? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#81) tocsa


tocsa
senior tag

Nem olvastam vegig a thread-et, csak par megjegyzes/gondolat:

1. Akik ott voltak az 1. Jatekfejlesztoi Konferencian iden, nagyon erdekes demot lathattak a jatekrol. A Crytek eddig is foglalkoztatott jo par magyar jatekfejlesztot. Egy csoport kozuluk kulonosen profi a jarmuvek modellezeseben (nem csak 3D modellezest ertek, hanem programozast is). A demot sepciel pont ok tartottak, a jarmu kezeles az o erdemuk is tobbek kozott. De meg sokminden masban ott van magyar fejlesztok keze nyoma. Le a kalappal elottuk! Gratulalok! Lelegzetelallitoak a screenshot-ok!
2. Meg ide kapcsolodik, hogy a Crytek fejleszto studiot nyitott Magyarorszagon, a tehetseges fiatal programozok mehetnek, es tobbek kozott ilyen jatekok fejleszteseben is reszt vehetnek.
3. Koszonom a bejegyzes szerzojenek a sok screenshot-ot, ugyanis nekem jo ideig nem lesz olyan gepem, ami elvisz ilyen jatekot.
4. Kicsit leesett az allam a konfig lattan (quad core, brutal grafikus kartya, stb).
5. Aki esetleg szinten fejleszto, es ert a modern garfikahoz, arulja el, hogy azokon a jatek jeleneteken, ahol sok fu, aljnovenyzet van, miert olyan durvan "reces" a fuszalak szele, ahogy egymast kitakarjak? Eleg szembanto, ez csak valamilyen DX10-es feature kikapcsolasa miatt van? Nem lehet ezt a hatas valamilyen technologiaval elnyomni/elmosni/elkenni?
6. Amugy tenyleg lenyugozo/lelegzetelallito a grafika, semmi szogletesseg az arcokon, minden nagyon reszletes. Gratula!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#82) tocsa válasza rollins (#64) üzenetére


tocsa
senior tag

:)

Szinten az 1. magyaroroszagi jatekfejlesztoi konferencia demojan lathattuk, ahogy a fejleszto kulonbozo modokon leamortizalt egy terepjarot. (A jarmu szep szabalyos leamortizalodasara hangsulyt fektettek!!!) Szoval az egyik modeszer ezek kozul az volt, hogy jobb hijan egy tyukkal bedobtak a terepjaro uveget! :)

Oriasi nevetes volt a mozi nezoteren! Felejthetetlen elmeny marad szamomra, hogy mindezt szelesvasznon oriasiban lathattam!!!

Megegyszer respect a fejelsztoknek!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#83) rollins válasza dragonfx (#80) üzenetére


rollins
őstag

nálam így (tuninggal) 800x600 -on alig játszható ezzel a veryhigh csomaggal, persze nem lesz így sem dx10 ahogy Omega81írta. v.h cfg-k nélkül high-on 800x600 -ban valamivel jobban megy, 1024x768 -on médiumon (ekkor egyedül az objectiv quality high) már sokkal jobban megy, 7600GT -vel nem tudom mi lenne az ábra, sztem 800x600 mediumon lehetne vele.

(#84) edgR válasza Omega81 (#68) üzenetére


edgR
őstag

bocs, kisse elhamarkodott volt valoban. 15-25fps, tehat nagyobb az ingadozas. nem teszteltem le alaposan, es eleg kis objektumszamu kornyezetet hasznaltam. hamarosan megosztok vmi updatelt options menut, csak ido kene egy ujabb teszthez.. :)

(#85) Geffry


Geffry
aktív tag

Nálam gyönyörűen ment 1440*900on, minden mediumon kivéve textúrák ill hangok, ezek high-ra voltak nyomva. Nem szaggatott, szépnek így is szép volt és élveztem :)
Felraktam a kártyámhoz járó OC tool-t ill hitvallásomat megszegve húztam 400mhz-t a procimon és kipróbáltam high shader-el. Szebb lett, de ekkor már belassult egyes helyeken ill valamiért ki is lépett néha... (?)
Mindazonáltal élvezhető volt számomra így is, sőt, megszerettem és várom már nagyon! :C
A cikk egyébként remek!

De előbb jöjjön a Timeshift ;]

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#86) Omega81


Omega81
senior tag

III

Shadows Quality - Medium
Shaders Quality High
Többi Very High

Tökéletes a game! 1280x1024, szűrőket még nem néztem... de szerintem az árnyékolás fogta!

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#87) Omega81 válasza edgR (#84) üzenetére


Omega81
senior tag

Bocs, erre ment! Próbáld ki az előző hozzászólásban írtakat! :C

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#88) eddie17 válasza dragonfx (#80) üzenetére


eddie17
addikt

1024*768 Medium-Low keverékkel szépen elmegy, vagy 800*600 minden medium:)
Kb olyasmi gépem van mint neked, így elvezhetően ment.

(#89) Omega81 válasza Omega81 (#86) üzenetére


Omega81
senior tag

Szűrő megfogja... de azon kívül így full játszható. ;)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#90) Dany007


Dany007
veterán

Nekem sikerült találni egy optimális beállítást :D
Amúgy c2d 3Ghz, 2Gb kingston 8800gts640MB van. (vista ultimate)
1280x1024ben, a shadder mediumon van, 1-2cucc még Highon, viszont a nagyrésze VeryHigh-on van, és így is 35-50 az átlag fps!!!
Kicsit furcsállom, hogy nincs olyan gép amin minden maxon szépen elfutna :S Nemtom mit gondoltak a készítők...Jobban optimalizálhatták volna. Amúgy valaki írta feljebb hogy 2magosra nincs optimalizálva. Hát én épp 1-2napja olvastam egy interjúban, hogy támogatja a 2-4magos procikat, sőt egy Index cikkben még úgy is írták hogy követeli a dual magot :D
Azt is olvastam v.hol, hogy majd adnak ki hozzá patcheket, hogy javítsák a teljesítményt, meg remélhetőleg a teljes verzió mégjobban optimalizállt lesz.
Amúgy egész jó lett a játék :) Teccik ahogy a sotry folyamatát kezeli. És eléggé felkeltette az érdeklődésemet a folytatás iránt :D Már azon is gondolkodtam hogy megveszem :D
Engem az idegesített az egészben, hogy hasalni (vagymi) nem mindig tudtam. Mondjuk ha közel voltam a sziklákhoz, (ezérthető) de sok egyéb esetben sem :S
Ja, meg találtam egy füstöt az égen...Amikor a parton megy végig, majdnem teljessen fel kell nézni és egy kis fekete füst gomolyog az egyik felhőben a semmiből :D Ez csak nálam van vagy más is észrevette már ?
Összeítve a játék hangulata szuper. A játszhatóság is nagyon jó, a grafikáról ugye nem is beszélve... azért az bosszantó, hogy egy olyan gépen, mint ami a tesztben is van, nem fut el fullon...

(#91) Bici


Bici
félisten

Hali!

Én évek óta nem játszom FPS játékokkal, mert a GF4 karim nem bírná. :)
Most, hogy megsasoltam a képeket, eszembe jutott, hogy az Unreal Tournament (első rész) óta sokkal kevesebbet fejlődött a grafika minősége, mint amennyivel erősebb a hozzá szükséges videokari.
Unreal tournament lazán elment egy GF3-on, 30 fps felett max. grafikán, ez meg 8 frame/sec-el döcög egy 8800GTX-en? :( Én nem érzek ekkora különbséget a grafikán a képek alapján.
Persze, nem lehúzni akarom ezt a játékot, de valahogy úgy képzelem el a goldot, hogy a játék motorok bonyolultságának növekedésével minimum egyenes arányban csökken a hatékonyságuk. Vagyis - gondolom - egyre kevésbé írják meg őket rendesen, mert akkor folyamatosan egyre tovább tartana egy új motor elkészítése, vagy egyre több embert kellene fizetni.
Ti mit gondoltok erről?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#92) Omega81 válasza Dany007 (#90) üzenetére


Omega81
senior tag

"Amúgy valaki írta feljebb hogy 2magosra nincs optimalizálva. Hát én épp 1-2napja olvastam egy interjúban, hogy támogatja a 2-4magos procikat, sőt egy Index cikkben még úgy is írták hogy követeli a dual magot"

Bizony ha naplózod a proci-kihasználságot, nem úgy néz ki, mint a Zindexes cikkben (LOL), különben az introban is QuadCore szerepelne, nem Core2 Extreme. De egyébként mindegy is, tuti optimalizálatlan a game, és biztosan nem véletlenül. :DDD
Viszont marha jó - főleg hogy megtaláltam, miket kell lejjebb állítani az autodetect-el szmben, ugye.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#93) Omega81 válasza Bici (#91) üzenetére


Omega81
senior tag

Felgyorsult a szakma, a piac, de értelmetlenül. Azaz hogy anyagi értelme van, de nincs idő megírni a kódot rendesen, nincs idő fejleszteni, holott késnek a játékok rendesen. Elsietett a HW és a SW rész egymás mellett, váltófutás van. Sajna.

[ Szerkesztve ]

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#94) fpeter07 válasza keIdor (#2) üzenetére


fpeter07
veterán

nekem is tetszik, minden van benne

(#95) fpeter07


fpeter07
veterán

very highről nemtudsz vidit csinálni? :)

(#96) Pocoksari


Pocoksari
csendes tag

én az UT3-at próbáltam,az jó volt...lassan lemek pécsre a gépemhez és ezt is kipróbálom...remélem ez is jó lesz...

(#97) edgR válasza fpeter07 (#95) üzenetére


edgR
őstag

tudnek, ertelme nem sok lenne a konstans 8fps mellett.. :)

(#98) edgR válasza Omega81 (#86) üzenetére


edgR
őstag

az arnyekolas nem foghatta jobban, mert nalam is mediumon van/volt.. post processingre gyanakszom, de olyan nehezen valnek meg a sunshafts-tol.. :(
na, mindjart megnezem mi a helyzet :)

(#99) szacsee


szacsee
nagyúr

Gratula a cikkhez! :C
Nagyon sokat bíbelődhettél vele.
Tegnapig S3 Trio-val nyomtam, de ma gépet kaptam javításra és a tulajnak ráér, meg még van vele meló!
Egy-két képnél mintha olajfoltos lett volna a screen, ezt betudtam a 16 bites színmélységnek.
Ma viszont újranéztem a képeket és eszem-pofám leszakad!
Ennyire realisztikus játékot nem nagyon láttam, ami a valóságot így lemásolja grafikailag, talán a FEAR közelítette meg anno ezt az érzést, de itt a cérna elszakadt.
Biztos vagyok benne, hogy a 4 magos procitulajok a fullal majd jobban élvezhetik a játékmenetet, nem hinném, hogy a beharangozott merketing-videó után megcáfolnák magukat.
Kösz a screeneket, a többieknek pedig jó játékot kívánok! :R

(#100) cousin333


cousin333
addikt

A cikk jó, külön pozitívum a sok (saját) kép! :R

Én is kipróbáltam a demót, nos a videokártyám most először nagyon megizzadt :). Az adatlapomon található konfig 1024x768 felbontás mellett, mindent High-ra állítva 10-20 fps-re volt képes (WinXP), szerencsére azért inkább az utóbbi volt a jellemző. Így a játék meglepően jól játszható, bár azért érezni, hogy nincs meg a kellő lóerő...

A grafika nagyon szép, néha kifejezetten fotorealisztikus, amin sokat segítenek a részletes textúrák (érdemes összevetni a sziklás hegyormokat mondjuk a Far Cry-beliekkel). Külön poén a terep részleges elpusztíthatósága, előszörre elfogyott a töltényem, annyira írtottam az esőerdőt :)

Két hibát találtam (az eddig említetteken kívül). Az egyik, hogy egy vityillónak kilőttem 3 lábát a négyből, mégsem omlott össze, sőt akkor sem hajlott meg, amikor ráugrottam a tetejére. A másik valószínűleg egy paraméter állítása lenne, valahogy zavaróan gyorsan hajladoznak a növények (és a fű) a "szél" hatására. Így kicsit olyanok, mint egy metronóm.

Ettől függetlenül hozza a Far Cry hangulatot és megint magasra tette a lécet a többi játék előtt (bár érthető okokból nem üt akkorát, mint anno a FC), grafikailag mindenképpen. Külön tetszett a víz alatti táj valamint a képernyőn időnként megjelenő vérfoltok és vízcseppek. Még a belső terekre lennék kiváncsi, van ilyesmi a demóban?

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.