Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Yutani válasza neduddki (#45) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hi,
Asszem pont az szerepel benne, ami tőled származik! ;)

Uraim,
Megintcsak köszönöm az elismerő szavakat! :R
Bizony, volt vele munkám. A tesztelés igen elnyúlt a különböző tételek beszerzése miatt, és maga a teszt megírása és formába öntése is majd 1 hétig tartott.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#52) Thomas1


Thomas1
őstag

Nah, ezért tényleg hatalmas gratula, élvezet volt olvasni!

Nekem is volt Cyrix 233-as procim, és K6-2-eseim is, de az tény, hogy nagyon gyenge FPU-val voltak megáldva szerencsétlenek.

Jó volt látni a Katmai, Mendocino és Deschutes magok közötti különbségeket is.

Egy szóval nagy-nagy Respect! :R :R

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#53) nyunyu


nyunyu
félisten

A középmezőny vegyes képet mutat. Ami meglepő számomra, az a Deschutes PII és a 66 MHz FSB-s Mendocino viszonya egymáshoz: dacára a PII 50 százalékos FSB előnyére, szinte ugyanolyan eredményt értek el. Ez lehet mérési hiba is, bár a méréseket többször is megismételtem, és stabil eredményeket jegyeztem fel.

Deschutes mag mellett 512KB kulso L2 cache van, ami az orajel felen mukodik, mig a Mendocino negyedakkora L2-je integralt, teljes orajelen fut.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#54) Yutani válasza nyunyu (#53) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, ez köztudott, de a Katmai hasonló felépítése és eredménye miatt ettől is 700 MB/mp körüli sebességet vártam volna. Mindkét BX-es alaplapban ezt az 530 körüli eredményt produkálta, szóval tényként fogadtam ezt el.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#55) siriq


siriq
őstag

Hatalmas grat a teszt miatt. Aszem ilyet meg nem irtam. Keretik komolyan venni. Ilyen minosegu tesztet kellene a Ph! csapatanak is csinalnia. Tudom hogy retro meg minden de nekem akkor is hianyoznak ezek. Anno nekem is szinte egytol egyig megvoltak ezek a procik csak en kidobaltam oket alaplappal egyutt :B Mindegy , ez van ... :D

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#56) #65675776


#65675776
törölt tag

A K7-nek mintha 200MHz lett volna az FSB-je. Az EC az tényleg 100MHz volt, de maga az EV6 busz az DDR átvitelt alkalmazott.

(#57) HDDave


HDDave
csendes tag

Amindenit! Ez nem semmi. Remek otlet volt ez a teszt, mondhatni sokat tanultam belole. Koszonom.

Csinlahtnal egy hasonlo tesztet az ujabb procikkal. Nagyon szivesen olvasnek egy reszletes tesztet arrol hogy a Core Duo / Solo szeria nemzedekei es tagjai mennyiben kulonmboznek teljesitmenyben.

Nagy vagy; Reszpekt :R :R :R

"Don't party!! It's like drugs; it's addictive!!!"

(#58) XuChi


XuChi
addikt

Nagy :R a szerzőnek.

Anno haveromnak volt cyrix 333 procija, nekem megy 233mmx p1 és mind kettőnknek Voodoo1 4mb. Akkoriban még nem értettük hogy az ő 333mhz procija miért gyengébb az én 233mmx-emnél :D. De hát idővel rájöttünk hogy nem minden arany aminek nagy az órajele :D.

(#59) mephi666


mephi666
nagyúr

gratula a teszthez, nem kevés idő/energia kellett hozzá :R

anno mi a duronomat teszteltük, a következő volt a konfigom:
acorp 7kta lap, duron 750mhz, 128mb sdram@133mhz (alaplapi freki 100mhz volt, de külön lehetett állítani a ram frekijét) meg asus v7100... ez a kártya sógoromé volt, de egyszer, amikor eljöttek, csináltunk egy házi tesztet... ugyanazzal a vga-val leteszteltük az ő jóval drágább intel-es rendszerét meg az enyémet is... neki egy 800-as p3 volt a gépében, valami menő asus lapon és 256mb ramja volt mellé... a kisebb órajelű duron több helyen is beelőzte a p3-at, de pár pontot azért kicsivel alulmaradt... arra a végkövetkeztetésre jutottunk, hogy az áráért sokkal jobb vétel az amd... :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#60) #27483136


#27483136
törölt tag

Remek írás :C

Tudod mit néztem volna meg szivesen? Egy C2D-t, vagy A64-et visszafogva 500-ra, mit mutat köztük.
De ne legyek telhetetlen :)

(#61) Yutani válasza #65675776 (#56) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, köszi hogy szóltál! :R
Nekem annyira evidens a dolog, hogy külön nem tértem ki rá, de most pótoltam az első oldalon update formájában.

#tarcsad

(#62) #65675776 válasza Yutani (#61) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyébként ha már szóba került, hogy visszafogja a RAM: nem volt a közelben DDR RAM-os alaplap (vagy ez a következő teszt lesz)? Mondjuk akkor meg lehetett volna azt kifogásolni, hogy a többi rendszer meg SD-vel ment.

Egyébként jó kis írás. A WinRAR tesztben meg szerintem nem az AMD procik szerepeltek le, hanem maga a program.

[ Szerkesztve ]

(#63) Yutani válasza #65675776 (#62) üzenetére


Yutani
nagyúr

Van DDR-es Athlon alaplapom (Abit KX7-333), de direkt SDRAM-os KT7-et szereztem be a teszthez, hogy csak az alaplap és a processzor különbözzön, és a K7 ne kerüljön igazságtalan előnybe a többi SDRAM-os összeállítással szemben.

Esetleg készítek később egy SDR vs. DDR tesztet. Annyi mindent tudnék tesztelni... ;)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#64) Lars válasza Yutani (#63) üzenetére


Lars
őstag

Anno pont ez volt az egyik óriási fegyverténye az Athlonoknak, hogy DDR volt hozzájuk, nem is vészesen drágábban ( mármint az alaplapok nem voltak drágábbak )
Aki új gépet épített, érdemes volt már arra építeni.
Persze az SD-nek meg az volt az előnye, hogy a régi ramodat át tudtad rakni az új lapodba az új proci mellé.
Nekem ezért volt Asus A6A266 lapom. Tudott ddr-t és sd-t is kezelni.
Bár az Ali chipset rányomta a bélyegét erősen a sebességre :U
Hú régi vasak, de szeretem őket :B

(#65) schwanz


schwanz
tag

Tényleg nagyon jó cikk, én is gratulálok.

Szvázi tag

(#66) Yutani válasza Lars (#64) üzenetére


Yutani
nagyúr

Van itthon egy olyan Asus A7A266 lap, de csak az SDR része jó sajna. Jó lett volna tesztelni egy kicsit az SDR -s DDR közötti különbséget! ;)

#tarcsad

(#67) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nekem van itthon egy Dell Optiplex gépem, amiben Intel 82443BX/ZX chipes lap és egy PIII 500MHz Katmai van. Le is futtattam rajta az Everest Cache tesztjét. Hát elég érdekes eredmény született (legalább is számomra)
Eszerint még a RAM is gyorsabb tud lenni (főleg íráskor), mint az felezett tempójú L2. :F

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#68) nTom


nTom
aktív tag

hát kell türelem és megszállottság az ilyesmihez

(#69) Yutani válasza nTom (#68) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az biztos, meg idő is! ;)

#tarcsad

(#70) nandon


nandon
tag

Ez a cikk bizony kimaradt nekem november végén...köszi az írást, rögvest elolvasom...

RISC86 Power

(#71) nandon


nandon
tag

Végigolvastam... a Duronról már több tesztet is volt szerencsém olvasni, mégis sokadszorra is meglepő, hogy milyen jól sikerült cpu-k voltak! Szinte csak az Athlonok tudták megelőzni őket...!

RISC86 Power

(#72) KROK640


KROK640
veterán

így 10+ év után is azt mondom érdekes olvasmány volt. Annak idején kb ezeket úgy tudtam is az 500MHZ-es időkben, perszea pénztárca miatt leginkább a Celeron volt célkeresztben.
Volt is egy 466-osom Celeronom 585-re húzva, ami azért eléggé elégedettséggel töltött el :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#73) KROK640 válasza nandon (#71) üzenetére


KROK640
veterán

Igen, furcsa ez, mert ugye a Duronokban 64KB L2 volt, a Celeronban meg 128, és nekem a logika azt diktálta, hogy még a Celeronoktól is lassabbak lesznek.
Később egyébként volt is olyan tervem, hogy valami 1200MHZ körüli Duront megküldök 1400-1500MHZre és az lesz a gépem, de helyette lett inkább egy Athlon XP 1466@2166MHZ ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.