Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LÁZ


LÁZ
addikt

grat, jó teszt lett, lehet a következő lapom biostar lesz....

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#2) Savanya


Savanya
addikt

Nagyon jó teszt :R Hiánypótló főleg mert Biostar-ról eddig semmi itthoni cikk nem jelent meg . HIFI verzió nagyon megtetszett korábban csak nem mertem venni még .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#3) toyone


toyone
őstag

Köszönöm.
Nekem eddig mindegyik lapjukkal (890FX,I45,H55,X58,X79,Z77), túlnyomórészt, pozitív tapasztalataim keletkeztek.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#4) Cifu


Cifu
nagyúr

Grat a cikkért, a lehetőségekhez képest alapos és igényes munka! :R

Azért had jegyezzem meg, hogy nincs feltétlen szükség különálló hangkártyára igényesebb hangfalaknál / AV vagy Hifi rendszernél. Ezt sok hangkártyagyártó igyekszik belesulykolni a vásárlókba, és szép tábor mantrázza azt, amik ők előhoznak. Ha digitális a forrás (optikai vagy HDMI), akkor a jel/zaj viszony már a hangrendszer DAC-jától függ, vagyis a számítógépnek nem sok köze lesz hozzá.

Amit te teszteltél, feltehetjük akkor az analóg rész, és igen, itt is van eltérés alaplapi és alaplapi rendszer között (sajnos sokan még mindig ott tartanak, hogy egy alaplapi hangkeltő csak rossz lehet... tévednek...). Bizony ez azt jelenti, hogy nem kizárt, hogy akár a drágább hangkártyákat is megszorongathatja / sőt, akár le is pipálhatja egy jobb alaplapi megoldás. Örömteli, hogy a Biostar ráfeküdt erre. :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) Raucher


Raucher
tag

Az írás jó és hiánypótló is egy kicsit, de ezt már előttem is írták.

A teljesítmény tesztekből kitűnik, hogy a processzorba mindent integráló tendencia, egybemossa az eltérő szintű alaplapok teljesítményét. Habár a legolcsóbb alaplap egy leheletnyivel lassabbnak tűnik, az eltérés nem lépi át a mérések hibahatárát.
Érdekes lenne, az azonos árkategóriába tartozó, de eltérő gyártók alapjainak teljesítmény tesztjét megnézni.
Bár borítékolhatóm hogy hasonló mértékű eltérések mérhetőek, mint ezen tesztben.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#6) markzolee


markzolee
tag

Jó kis cikk, gratulálok :R

Nekem is volt szerencsém vásárolni egy Biostar lapot, de sajnos nem keltett mély benyomást.
Papírvékony deszka volt és a hangkártya körüli smd-k java része össze volt forrasztva. Szerencsére ahogy kivettem a zacskóból, feltűnt és tettem is vissza, majd irány vele a boltba...

Telefon: +36304421483

(#7) Egzee


Egzee
őstag

Hi-Fi alaplap optikai és koax nélkül... :( nehogy visszakontrázzatok egy hdmi-vel mert akkor felsírok!

(#8) V.Dave


V.Dave
senior tag

jó teszt, élvezet volt olvasni!

Mondjuk én továbbra is maradnék az msi alaplapoknál :)

Xiaomi mi 8 6/128

(#9) Cifu válasza Egzee (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Először is rakd össze a Hi-fi alaplap és a digi kivezetést fogalmakat. Ugyebár neked NINCS szükséged Hi-fi alaplapra, ha digi kimenetet használsz! Ekkor a DAC feladatát az erősítőd (TV-d, DVD-d, akármi) látja el. Egy akármilyen tré alaplapi Codec jó lesz alaphangon.

Hi-fi alaplapra akkor van szükséged, ha te analóg kimenetet akarsz használni. Nem bonyolult.

Egyébként van lehetőség optikai kivezetésre, de csak opcionálisan.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) markzolee válasza Cifu (#4) üzenetére


markzolee
tag

"Bizony ez azt jelenti, hogy nem kizárt, hogy akár a drágább hangkártyákat is megszorongathatja / sőt, akár le is pipálhatja egy jobb alaplapi megoldás."

Ha pocsék fülessel hallgatsz analóg jelet, akkor elhiszem, hogy neked mindegy az alaplapi hangkeltő és egy komolyabb kártya közötti különbség :U

Telefon: +36304421483

(#11) Cifu válasza markzolee (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Meg is jöttek a dedikált hangkártyák védelmezői... :P

Az Abit NF7-S (Soundstorm) óta csak szükségből használtam számítógépen analóg kimenetet. Ez talán válasz a kérdésedre is. A DAC a lényeg, és ezt nem értik meg sokan. Vedd ki a gépből a DAC-ot, és a probléma meg van oldva, ráadásul nem a géphez van kötve a hangrendszered forrás terén, másra is rákötheted.

Ha meg mindenáron analóg összekötést akarsz, akkor választhatsz, vagy komolyabb hangkártya (amik úgy 50e Ft-től kezdődnek), vagy az ilyen Biostar Hi-fi szintű alaplapok...

Ha pocsék fülessel hallgatsz analóg jelet, akkor elhiszem, hogy neked mindegy az alaplapi hangkeltő és egy komolyabb kártya közötti különbség

Szövegértelmezés, egyébként, külön írtam, hogy jobb alaplapi hangkeltő. Nyilván egy gyengébb AC'97-es codec zajos lesz, mint állat. Ellenben a jobb, minőségibb alaplapoknál sokkal jobb a helyzet, és ha a DAC-ra is fordítanak figyelmet (mint ennél a lapnál), akkor bizony ott tartunk, hogy a jobb hangkártyák szintjét hozza...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sata port nem 45fokkal van elforgatva, hanem 90fokkal

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) Remington


Remington
őstag

Mi az XE4 alternatívája véleményed szerint?

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#14) toyone


toyone
őstag

(#6) markzolee
Szerencsére soha nem találkoztam ilyennel, pedig most nálam van a legolcsóbb FM2-s lapjuk. Ha valahol ott spórolhatnának, de ami rajta van, az jól van rajta.

(#12) Duliee
Javítottam, köszi.

(#13) Remington
Ezen az áron, ilyen képességekkel a GIGABYTE Z77X-UD3H alternatíva még. Bár ott nem tetszik a felemás VRM hűtés ( műanyag rögzítés, meg miért csak az egyik részén van?) és gyérebb a tápellátás is. Valahogy nem a világom az Ő EFI-ük, de az személyes dolog.
Azon kívül még szóba jöhet az MSI Z77A-GD55. Az egy jól összerakott deszka, és alig van különbség az EFI-ben mondjuk a GD65 vagy Z77 MPower hez képest. ( csak ugye a felépítés más)

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#15) Male válasza Cifu (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Kivéve, ha a játékot nem sztereóban akarod hallgatni... mert ahogy nézem nem nagyon erőltetik az integrált hangkártyáknál a DDL-t vagy a DTS Connectet... sőt, leginkább erről infó sincs az adatlapokon.

(#16) Cifu válasza Male (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Asrock és ASUS deszkákon láttam mostanában is DTS Connect vagy DDL támogatást, P8Z77V Pro-n biztos van ha például Z77-es deszkákról beszélünk. Az összes ALC888/889/89x-es codec-nek van DD vagy DTS támogató verziója, innentől csak a deszka gyártóján múlik, hogy milyet akar - sajnos sok gyártó mostanság tényleg hanyagolja a DDL/DTSC támogatást (korábban pl. még a középkategóriás MSI deszkák között is volt ilyen, most a Z77-eseknél ha jól tudom nincs ).

Egyébként ez megint összetett és zűrös dolog, a gyártók többsége a jelek szerint úgy véli, hogy a HDMI untig elég erre a feladatra. Ha alaplapi digi 5.1/7.1 kimenet kell - hát ott van a HDMI. Ha meg van dedikált VGA-d, akkor azon is ott a HDMI. Vannak gyártók, akik még támogatják a DDL/DTSC-t, (mint az ASUS), és vannak, akik inkább az analóg kimenetek felé fordulnak (Biostar).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) wutuka


wutuka
aktív tag

Olvasgatom a hozzászólásokat.Pro és kontra a minőségről.nem volt még sosem BIOSTAR deszkám,ehhez nem tudok hozzászólni.
Mindössze csak annyit szeretnék hozzászólni a dologhoz, hogy a lapok színvilága, különösen a narancs-fekete nagyon szépre sikeredett. A másik kettőnél is szép a kivitelezés.Szerintem igényesen néznek ki!

Lionel Messi : The Best !

(#18) markzolee válasza Cifu (#11) üzenetére


markzolee
tag

Naná, hogy védelmezem őket, hiszen mindig analóg hangrendszert használtam. Ha zenét hallgatok, akkor azt kénytelen vagyok fülessel tenni, mert nem biztos, hogy a szomszédok örülnének. Fejhallgatóból nem nagyon tudok (személy szerint) digitálisról :D
Ezernyi alaplap megfordult már a gépemben, de az integrált hangkeltőkirtózatosan sz@r minőségben szólt mindegyiken. Egyszer egy ismerős msi deszkájának integrált Creative hangját is kipróbáltam, hát az sem ejtett ámulatba. Hely szűke miatt az eredetileg 56db kondenzátort csak 8db-bal pótolták...na ez meg is hallatszott.
A DAC-mániáról csak annyit, hogy egy félmillás házimoziban biztosan normális van, de egy 50ezresben tuti nem találsz olyan minőséget, mint egy jó hangkártya+analóg hangfalszett párosításban. Itt jön elő az analóg jelforrás előnye...az ár...és persze a hibaszázalék is az analóg mellé áll, kevésbé alkalmas a romlásra. Egy drágább dedikált hangkártyán viszont képtelen tönkremenni a DAC. Házimozit meg hányat kidobnak, mert megkukul benne...
Hidd el, tapasztalatom van és nem alkalmi tesztélményem.

Telefon: +36304421483

(#19) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Köszönöm!

Nagyon ritkán olvasok magyar nyelven alaplapokról, most egyszerre 3-ról is volt alkalmam. Lehetne minden márkából 3-at minden héten. De akkor inkább 6-ot, amd-s is legyen benne. Vagy inkább 8-at, és akkor minden foglalatból lenne 1-2, olcsó is, drága is. :DDD

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#20) Male válasza Cifu (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, ez a másik gáz, hogy a chip hiába támogatja, ha a lapgyártó olyan drivert ad ki, ami nem tudja :(
(A mostani lapom VIA hangchipje is tudja a VIA szerint, de a driverben nincs rá lehetőség, hogy bekapcsoljam.)

Tényleg, ugyan ilyen esetben HDMI-n kimegy az 5.1-es hang, ott nem kell ehhez semmi? (tehát nem film, hanem játék esetén)

(#21) toyone válasza PC-rev-RM (#19) üzenetére


toyone
őstag

Folyamatban az AMD FM2-s is. Nagyon nagyon olcsó, a legolcsóbb A85X-s, és a jelenleg Magyarországon kapható legjobb lapjukkal.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#22) DIESELPOWER


DIESELPOWER
aktív tag

Jó kis tesz lett gratula!

[ Szerkesztve ]

(#23) zimi1991


zimi1991
aktív tag

Ez a Hifi alaplap nagyon tetszik és lehet be is nevezek egyre mert igaz, hogy van egy remek külső usb-s dac-om de arra sajnos a fejhallgatómat nem tudom rákötni mert nincs kimenet és így fülesen mindig az alaplapit használom.
Igazából minden megvan a lapon ami nekem kellhet talán több sata portra volna szükség de hanyagolható
az egyre nagyobb tárhelyek miatt.
Az meg hogy egy jobb alaplapi letudja váltani a diszkrét hangkeltőket azon vitatkoznék de az tuti hogy vannak jobba alaplapik mint például az asus maximusaiban de azok megsem közelítenek egy komolyabb usb-st vagy egy auzentechet vagy prodigy-t...

A privátokra illik válaszolni!

(#24) Male válasza Cifu (#16) üzenetére


Male
nagyúr

ASUSnál a drágábbakon tényleg van, de az Asrocknál most átfutottam a Z77-es ATX-es lapokat (ilyen kéne), és egyiknél sem láttam feltüntetve :(
Te tudsz ilyet? Vagy hol lehet ere rákeresni náluk?

(#25) subaruwrc


subaruwrc
félisten

szokásos minőség, jó kis cikk lett :C

(#26) kromatika


kromatika
veterán

köszi a tesztet.

(#27) toyone válasza subaruwrc (#25) üzenetére


toyone
őstag

szokásos minőség
Nem tudom eldönteni hogy ez most pozitív vagy negatív gondolatnak szántad. :D

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#28) subaruwrc válasza toyone (#27) üzenetére


subaruwrc
félisten

neked élőben cinikusan szoktam szánni, de jelen esetben pozitív kritikának szántam :R

(#29) Cifu válasza markzolee (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

@Markzolee: az USB-s fejhallgatók ugye digitálisak, csak persze csodákat nem szabad várni tőlük. :)
Én erre csak azt tudom mondani, hogy azért kíváncsi lennék mit mondasz mondjuk egy ilyen Biostar Hi-fi deszkára. :)
A külföldi teszteken kimérve és szubjektív teszteken is általában csak dicsérik őket. ;)

@Male: Videókártyák esetén igen, én jó ideje így használom a gépemet (Radeon 4870X2 óta, anno írtam a Logouton a tapasztalataimról), ha egy mód van rá. Az alaplapi kivezetéseknél, ahol ugye a CPU felelős mindenért, az APU-k esetén biztos nincs gond, az Intel megoldásairól nem tudok nyilatkozni. Bevallom hiába van i5-ösöm, még sose próbáltam ki. De lehet egyszer kipróbálom már csak azért is. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) M.W.H


M.W.H
aktív tag

nekem a hifis doboza adja legjobban:)

jó kis iromány, még nem döntöttem el, hogy egykét mondat csak nekem kacifántos vagy nem ittam még eleget. kávéból

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#31) Stef3


Stef3
csendes tag

Az én választásom is erre a chipkészletre esett, csak más gyártótól. Nem csalódtam benne.
Jó kis lapok ezek, de egy valami azért szembe tűnt.
A lemezelérési tesztet érdemesebb lett volna egy gyorsabb SSD-vel megcsinálni. A WD raptor felett már eljárt az idő.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#32) aram01


aram01
nagyúr

a teszt jó, de a márka még mindig nem győzött meg

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#33) wutuka válasza aram01 (#32) üzenetére


wutuka
aktív tag

Én így voltam az ASROCK lapokkal.
Aztán miután pár barátomnál láttam élőben is,és hallottam a véleményeket tapasztalatok alapján,nem hallomások alapján,mára kicsit megváltozott a véleményem.
Bizony mára hozzák a minőséget,amit pl. az ASUS hoz,csak lényegesen olcsóbban... Persze,kinek mit jelent a lényegesen olcsóbb megjelölés. :)

Lionel Messi : The Best !

(#34) Stef3 válasza wutuka (#33) üzenetére


Stef3
csendes tag

Nem akartam írni hogy ASROCK lap amit én is választottam, tartottam tőle, hogy megköveznek, mivel korábban nekem is más volt a véleményem a gyártóról. Ez mostanra nálam is megváltozott, szerintem felnőttek a nagyok közé. :K

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#35) wutuka válasza Stef3 (#34) üzenetére


wutuka
aktív tag

Bizony az ASROCK-ot,ma már nem szabad lebecsülni. Lehet,hogy a BIOSTAR is elindult a felfelé vezető úton. :K Mint írtam,nagyon tetszenek a lapjaik! Külsőre. Ha,,Belsőleg,, is rendben van,akkor bizony jó választás lehet!

Lionel Messi : The Best !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.