Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

Jóféle. :K

Esetleg a hangrendszert is lehetett volna integrálni a keretbe. :)

Asszem mindenféleképpen!

(#2) HuMarc


HuMarc
addikt

Hú, ez nagyon szép, le a kalappal előtted :R

(#3) FatalEror


FatalEror
addikt

Nem lett rossz,vagyis nagyon szép,és az anyaghoz képest,szerintem kihoztad azt ami lehetett a dolgokból.
Észrevettem az asztalon egy BOSCH töltőt,ha nem tévedek ezek az új Li szériás zöld fúró-csavarozók.Mi a véleményed a róla?Ma már elég erősen vesztett régi híréből a BOSCH a minőséget illeti,szóval nálad,hogy muzsikál a gép?Meg vagy vele elégedve? :R

HardCore is my LifeStyle

(#4) Bari


Bari
Modder

#1 EczkE: Köszönöm :R . a hangszórók beépítése is megfordult a fejemben, de végül elvetettem, talán majd egy másik hasonló házba az is beépítésre kerül :D

#2 HuMarc: Köszönöm :R , remélem a végleges állapot is fog majd tetszeni, még nagyon az elején járok az építésnek.

#3 FatalEror: Köszönöm :R Még sok munka vissza van vele, eléggé az elején járok még az építésnek.
Jól láttad az egy bosch 18V-os Li-os aksis fúró töltője. Eddig meg vagyok elégedve vele (kb másfél éves), nem merül le ha nem használom,mindíg harcra kész, az aksikat teljesen feltöltve sokáig használhatóak, volt hogy egy teljes napot végigcsavarozgattam, fúrtam vele, és csak estefelé merült le. Szerencsére két aksit kaptam hozzá, így egy mindig feltöltve várja, hogy a másik lemerüljön. Nem bántam meg hogy megvettem.

Üdv: Bari

(#5) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Amikor görgettem lefele a blogoutban, és szembe jött a cím, akkor mentem is tovább, de valamiért odapillantottam a szerzőre, láttam, hogy egy fehér bárány, úgyhogy mégiscsak rákattintottam gyorsan a cikkre - nem is bántam meg :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6) Bari válasza hoffman_ (#5) üzenetére


Bari
Modder

:R

Üdv: Bari

(#7) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Gratulálok, nagyon jó lett. Egyúttal örülök, hogy megint találkozunk. :C

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8) Bari válasza TESCO-Zsömle (#7) üzenetére


Bari
Modder

Köszi :R
Örülök hogy az eddigiek tetszenek, remélem a végeredmény is fog, de még nagyon az elején járok.
Szintúgy.

Üdv: Bari

(#9) TESCO-Zsömle válasza Bari (#8) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem már az is tetszik, ami az utolsó képen van. A "kezeletlen" fa és a kijelző feketéje szép kontrasztot ad.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10) Bari válasza TESCO-Zsömle (#9) üzenetére


Bari
Modder

Az mdf-nek nem sok köze van a 'fához' talán csak annyi, hogy valamikor fa volt a fűrészpor amiből készítették. Azért választottam ezt az anyagot, mert viszonylag könnyű megmunkálni, elég tömör, és jól kezelhető a felülete. A végeredmény remélem olyan lesz amit elterveztem, selyemfényű fekete festés. Remélem úgy is tetszeni fog :D

Üdv: Bari

(#11) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Elismerésem! :) Tetszik hogy kettő monitor van egybeépítve, nem 1 db! :)
Ügyes megoldás, hogy a monitorok hátulját egybe építetted!
Az előlapból vastagságából kivan marva a monitornál?
Várjuk a végeredményt! :R

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#12) Bari válasza ViiiiktorOC (#11) üzenetére


Bari
Modder

Köszönöm :R
A monitorok kerete 10mm-es mdf lapokból készült, a legelső rétegbe be van süllyesztve a monitor, így a kijelző elé csak egy kb 2mm-es anyag nyúlik csak be. Ha teljesen elkészült lesz róla egy részletes, az építését bemutató írás is.

Üdv: Bari

(#13) TESCO-Zsömle válasza Bari (#12) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem Ő arra gondolt, hogy a két monitor találkozásánál lemartad-e a monitorok előlapjából amit csak lehet, hogy minél közelebb kerüljenek a panelek egymáshoz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14) ViiiiktorOC válasza Bari (#12) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Értem, köszi! :R Jó megoldás! :)
Várós a cikk is! :)
Kb. mikorra szándékozol befejezni?

(#13) TESCO-Zsömle: Az mdf lapra gondoltam. Bari le is írta hogy csak 2 mm maradt ott.

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#15) Bari válasza ViiiiktorOC (#14) üzenetére


Bari
Modder

Szeretném minél hamarabb, az elsődleges cél március vége lenne, de majd kiderül, hogy addigra minden eltervezett része elkészül e, most minden szabadidőmet erre áldozom, szerencsére a család jól tűri, hogy kevesebbet lát :D . A lényegesebb haladásokról ebben a bejegyzésben is beszámolok, de amint kész a mod, küldöm is be az írást róla, a jelenlegi állapotig már a szöveg is megírva, eddig 77db képet tartalmaz. Az eddigi képkészítési szokásaimat figyelembe véve kb 150+ kép várható :D

(#13) TESCO-Zsömle: Gondolkoztam az lcd panelok megvagdalásán is, mármint az összetartó keretén, de elvetettem, mert nem tudtam volna megfelelően összerögzíteni a panel+fényterelő fóliák rétegeit, így mindössze 5mm-t sikerült nyerni csak, 20mm-es lett a két panel képe közötti távolság.

Üdv: Bari

(#16) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Nagyon szép lett. :R

(#17) jenei0330


jenei0330
tag

Ez nagyon pofás, én majd 1 asztalba épített pc-t szeretnék összehozni, de ez még a jövő zenéje. :R

(#18) csabi112


csabi112
Modder

A kettő monitor így összeépítve nagyon jól néz ki! Sok sikert a további építéshez!

“Kreativitás = 10% tehetség és 90% elszántság.”

(#19) Bari


Bari
Modder

(#16) Andrew_31: Köszönöm :R , de még messze van a végleges állapottól.

(#17) jenei0330: Köszönöm :R . Sok sikert az asztalba építéshez, remélem a logouton írsz majd az építéséről.

(#18) csabi112: Köszönöm :R . Én is sok sikert kívánok Neked az építéshez.

Üdv: Bari

(#20) hege8888


hege8888
aktív tag

Bitang jó!
Szerintem Dual-wiev-os modding még világszinten sem nagyon volt...

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#21) Andrew_31 válasza Bari (#19) üzenetére


Andrew_31
Modder

Majd lassan én is elkezdek cikket írni.
Remélem az én művem is tetszeni fog másoknak.
De van még vele munka bőven.

(#22) xtevo


xtevo
őstag

Ezzz nagyon tuti, az már biztos, hogy Te vagy a famester! :R Igényes, jó elgondolás, várjuk a folytatást! ;)

Azért a két monitor összeillesztéséért virtuális kockacukor is jár. :DDD

(#23) Bari


Bari
Modder

hege8888, xtevo: Köszönöm :R

Andrew_31: Kíváncsian várom az írásod.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Bari

(#24) Andrew_31 válasza Bari (#23) üzenetére


Andrew_31
Modder

Meglesz. :R
Az kicsi más stílus lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#25) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Gyönyörű és persze minőségi munka. Persze ez már megszokott. :R

Verba volant, scripta manent.

(#26) Bari


Bari
Modder

Frissítve pár képpel a bejegyzés.

(#25) saw4: Köszönöm a megtisztelő véleményed :R

Üdv: Bari

(#27) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Szép lesz kolléga. :R

(#28) razorbenke92 válasza Bari (#26) üzenetére

Csodálattal tekintem munkáidat :R :R :R

Nagyon tetszik ez a duplamonitor ötlet. Azt lehet tudni, hogy a videókártyád alapból kezel 2 monitort, vagy használsz valami kütyüt hozzá, hogy kiterjessze az asztalt?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#29) Bari válasza razorbenke92 (#28) üzenetére


Bari
Modder

Megtisztelő :R

Az alaplap egy gigabyte ga-350e brazos-os cucc, alapból 3 monitor kimenet van az alaplapon. Egy dsub, egy dvi, és egy hdmi. egyszerre csak két kimeneten tud képet adni, és nem képes eyefinity-re. Nem kellett semmit tükrözni, hogy mindkét monitoron legyen kép. Az egyik monitor dvi/dvi kábellel, a másik meg hdmi/dvi kábellel lesz bekötve.

(#27) Andrew_31: Köszönöm :R

Üdv: Bari

(#30) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Látom szépen haladsz! Gratula! :R
Szép lesz. :)
Idpközben el is felejtettem hogy a monitornak is kellenek gombok a beállításhoz. Most meg látom hogy van Baris PCB. Hihetetlen! :) Brazosnak lesz a hátulján egy kis doboz? Vagy azt h képzeljük el?

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#31) Bari válasza ViiiiktorOC (#30) üzenetére


Bari
Modder

Köszönöm :R

A hardverek (12V-os táp, paneltáp, alaplap, ssd, hdd) hátul a perforált lemezre lesznek felrögzítve, és készül borításként egy burkolat szintén perforált lemezből. Ha a talp teljesen elkészül már az lesz soron.

Üdv: Bari

(#32) BomiBoogie válasza Bari (#23) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Bari, itt láthatod Andrew_31 Ferrariját. :)

(#33) Bari válasza BomiBoogie (#32) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Köszi a linket, már láttam :) , figyelem a nevezetteket :D

Üdv: Bari

(#34) BomiBoogie válasza Bari (#33) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én is kilátogatok majd Veletechre, hogy meglessem a kreálmányaitokat. :R

(#36) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Szia Bari!

(#31) Bari: Èrtem, köszi. :)

Hogy áll a Pc?
Mikor lesz cikk frissítès? :)
Addig is jó munkát!

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#37) Bari válasza ViiiiktorOC (#36) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Köszi az érdeklődést. A frissítést az elmúlt hétvégére terveztem, de sok minden közbejött és nem haladtam úgy ahogy terveztem. Jelenleg a talpon dolgozok, amint elkészül lesz frissítés. A mikorra nem tudok konkrét választ adni, de remélhetőleg a héten.

Köszi.

Üdv: Bari

(#38) ViiiiktorOC válasza Bari (#37) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Köszi!

Már várjuk nagyon! :)
Amúgy nem gondolkodtál el még egy 3. számú monitoron? :P
Akkor mondjuk kevéske lenne a Brazos.
Jó munkát még akkor ami még hátra van! :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#39) Bari válasza ViiiiktorOC (#38) üzenetére


Bari
Modder

:))

Sajnos kisebb komplikációk merültek fel, a már elkészült talp darabok egy részét újra kell készítenem, de remélem hétvégén sikerül frissíteni a bejegyzést.

Három monitor helyileg nem fér már el az adott helyen ahova ez a gép készül, a kettő is már bajosan, így nem is volt még tervben sem.

Köszönöm :C

Üdv: Bari

(#40) Bari válasza Bari (#39) üzenetére


Bari
Modder

Frissült a bejegyzés !

Üdv: Bari

(#41) jones965


jones965
Modder

Precíz és tökéletes!
Mint mindig. :C

(#42) Bari válasza jones965 (#41) üzenetére


Bari
Modder

Köszönöm :R
Megtisztelő vélemény.

Üdv: Bari

(#43) HookR


HookR
addikt

Szépen alakul, gratulálok! Kíváncsian várom a végeredményt. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#44) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Csodás lesz! :) Gondolom, útközben azért van néma mit újratervezni. :)
Tényleg, van kész terv amihez tartod magad, vagy minden fejben készül el? :)
Tetszik a kábel csatorna is!
Csak így tovább! :) :R

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#45) Bari válasza ViiiiktorOC (#44) üzenetére


Bari
Modder

Köszönöm :R
Hát időnként akad amit újra kell tervezni. Általában készítek 3D-s tervet cad-ben de most csak nekikezdtem, és akkor még nem voltak méretek az egybeépített monitorokról, mert az a rész még nem volt kész, aztán mikor a monitorok össze lettek építve már nem volt kedvem rajzolgatni inkább dolgoztam. A terv fejben megvan, csak pontos méretek nincsenek, ebből kifolyólag vannak néha kisebb újratervezések, mert az adott helyre nem vagy nem úgy fér el ahogy gondoltam, vagy jön menet közben egy újabb ötlet amit megvalósítok és az felborítja a korábbi elképzeléseket méret terén.

Ha minden jól megy a hétvégén lesz újabb frissítés.

#43 HookR: Köszönöm, örülök hogy tetszik. :R

Üdv: Bari

(#46) xedos


xedos
addikt

Fogad gratulációmat!
Ez nem semmi! Maga az ötlet is szuper!
Mennyire sikerült a 2monitor köözötti távolságot lecsökkenteni? 10-15mm?

(#47) Bari válasza xedos (#46) üzenetére


Bari
Modder

Köszönöm :R Örülök hogy tetszik.
A két monitor képe közötti távolság 20mm, az eredeti burkolatokkal 25mm volt. Gondolkoztam a panel keretének átszabásán is, akkor kb 3-4mm-re lett volna a két kép egymástól, de nem tudtam volna megoldani az lcd panel és a fényterelő fóliák összerögzítését, és a ccfl fénycsövek is akadályozták volna az ennyire szoros összeépítést, így inkább letettem róla.

Üdv: Bari

(#48) Bari


Bari
Modder

Köszönöm az eddigi megtekintéseket és hozzászólásokat :R már több mint 3300 megtekintés érkezett a blogra :D

Frissült a bejegyzés!

Üdv: Bari

(#49) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ez sokunknak tetszik.
nekem különösen, mert régóta sok kijlezős, több asztalkiterjesztés mániás vagyok.
(2-3-4)
jó lenne már látni bekapcsolva.
:))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#50) Ramses07


Ramses07
Modder

Ez nem semmi! Hihetetlen vagy :D :C :C Saját üzemet kellene nyitnod!! :D Szép munka!!

Life is short, ride hard!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.