Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#76) Meridian


Meridian
senior tag

Ami azt illeti, gyerekkoromban a méteres parlagfűben bújócskáztam, ami az utcánkban nőtt. Nem is vagyok rá allergiás - pedig kisgyerek koromban (7 éve skoromig) virágporra allergiás voltam, minden tavasszal, rndesen be gyulladt tőle a szemem.

Szvsz van még egy faktora a virágpor allergiának. A pollenszemcsékre mindenféle szennyezőanyag is rátapad, ezek így a pollennel együtt nagyobb koncentrációban tapadnak meg a légúti nyálkahártyákon, és ez az ami leginkább allergiát kiváltja. Azaz a parlagfű pollenje egyben szállítóként is, meg koncentrátorként is részt vesz, melynek során az allergiás reakciót kiváltja... tesztelni kellene steril környeztebn is, hogy a tiszta levegőjű környeztbe juttatott parlagfű pollenek is ugyanolyan allergiát váltanak-e ki vagy sem? Én úgy vettem észre, aki allergiás a parlagfűre, az más pollenre is allergiás.

Amúgy a parlagfűben vannak olyan hatóanyagok is, amiket gyógykészítményhez használtak, az indiánok.
De manapság nem tudok róla, hoyg bármire is használnák... amúgy erős, aromásan kesernyés íze van a virágjának ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.