Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) madgie válasza Gergosz2 (#98) üzenetére


madgie
titán

Időgép vagy türelem, és 3-4k-ért megvehető minden jó cím :)

(#102) Mr.Csizmás válasza ProEvoFan (#9) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mondhatni a gagyisztikus konzolportokért cserébe megkapják a steam/origin rendszert konzolon, trololo

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#103) FefeeX


FefeeX
veterán

A cikkel kapcsolatban az első érzésem az volt, hogy az Xbox360am mellé akkor nem új boxot, hanem PS4-et veszek majd. Aztán a második, hogy engem ez max annyiban érint, hogy nem tudok használtan 1 hetes játékot 30%-al olcsóbban beszerezni, és várnom kell 1-2 hónapot... Nagy ügy, fél éve már kb, hogy nem vettem játékot... Tehát lehet, hogy nem is érdekelne, akármilyen gennyes szemétségnek is gondolom ezt amúgy :)
Plusz a cikk nem megbízható forrású hír, tehát ezzel majd akkor lesz érdemes foglalkozni, mikor már tény...
(mondjuk a Wii U már hírként jelen van egy éve, aztán csak év végétől árulják, remélem a kétéves reklámkampány miatti nagy elvárások be is borítják, utálom, mikor évekig húzzák a mézes madzagot)

(#104) Gergosz2 válasza madgie (#101) üzenetére


Gergosz2
veterán

az igaz , én is sokszor kivárok. :K

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#105) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

a pendrivera mint alternativára nem gondoltok...nem csak optikai adathordozó létezik....és lehetne így a kulcsokat accounthoz kötni,mint a live előfizetést...

(#106) NGA válasza FefeeX (#100) üzenetére


NGA
addikt

Jogos, én sem értem mi a francért cserélem le a sok dvdrip-emet hd, vagy fullhd brrip-re :-) Basszus, a Csillagok háborúja régi 3 része FullHD-ben baromira ütős! Igaz 10 giga mkv-ben is darabja.

(#107) DrTroglodyte válasza baryll (#90) üzenetére


DrTroglodyte
tag

Ne legyél már demagóg. Mi az az "annyira jó" játék? Ami neked tetszik?
Számomra pl. a FIFA tök érdektelen, mégis az egyik legtöbbet eladott játék. MW3 sem hozott lázba: sokmillió embert meg igen.
Az Enslaved szerintem maga a tökély: csúfosan megbukott, kb. senki nem volt rá kiváncsi.
Akkor most mi a jó játék?

(#108) Jander


Jander
senior tag

Nem lesz fizikailag használt játék védelem, mert a gamestop meg hasonló irgalmatlan cégek túl nagy üzletet hoznak az MS-nek (is). Az már más kérdés, hogy online pass és hasonló dolgokkal lesz megoldva a dolog, de ez már nem az MS dolga, hanem a kiadóké. Nekem spec azzal semmi bajom, hogy a multira tesznek egy online pass-t (lásd BF3).

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#109) dani3l válasza wxppro (#80) üzenetére


dani3l
őstag

"Egy pc-t sokkal több dologra lehet használni."

Pontosan ez a lényeg. Egy céleszköz mindig jobb teljesítményt fog nyújtani egy univerzális cuccnál, lásd pl a kamerákat a telefonban. 12 meg 15 megapixelnél tartanak, aztán hol csinálsz velük olyan képet, mint egy normális 8-10 megás akár kompakt géppel?
Egy konzolgenerációt kihoznak 8-10 évre, annak végig ugyanolyan hardvere van, és midnegyik gép ugyanolyan, így sokkal könnyeb ill jobban lehet optimalizálni, szemben a pc-vel, ahol amennyi háztartás, annyi féle konfig majdnemcsak. Én pl azért vettem anno, majdnem 4 éve a gépem, hogy játsszak rajta, de nem szeretek, mert egyrészt kényelmetlen egy idő után, másrészt meguntam, hogy folyamatosan fagy ha valami nemteteszik neki, szaggat a játék, grafikát állítgatni, stb.. Konzol elé meg leülsz a kényelmes fotelba, aztán amit beteszel játékot, az futni is fog, nemkell idegeskedni, meg driverekkel meg mindenfélre vacakkal szórakozni.

"Meg minek még egy kütyü, ami zabálja a villanyt?"

Nos tegyük fel, hogy ha játszani akarsz, és van egy konzolod, akkor arra az időre, amíg játszol, lekapcsolod a gépet, mert úgyis a konzol előtt fogsz ülni. A konzol fogyaszt 150-200 wattot kb maximum, a csúcs gamer konfig meg 5-600 wattokat, vagy akár többet is. Akkor melyik zabálja a villanyt? :U

Én pl nemrég lettem boldog tulaja egy konzolnak, de sokkal szívesebben ülök le elé játszani, mint gép elé bármikor, és filmet is lehet rajta nézni. Az anno direkt játékra vett konfigomat pedig jó ha havonta bekapcsolom, de inkább 2-3 havonta, mert netezni meg sulihoz ott a laptop.

(#110) Mr.Csizmás válasza dani3l (#109) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

most tényleg a fogyasztással érvelsz? :DDD

130W körüli az x360 tápegysége + a tévé fogyasztása

csúcsgamer 600W > gondolom 3x SLI/CF, meg húzott i7.

én 250W-ból GTA4-ezek fullHD-n, és sokkal szebb grafikája van mint konzolom :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#111) keIdor válasza Mr.Csizmás (#110) üzenetére


keIdor
titán

Azt hiszem ha latom. Csak az 5850 majdnem 200W.

A masik meg, hogy a 2-3 GPU 1kW vagy afolott eszik, nekem kell az 1 VGA ala a 600W-os tap, hogy ne legyen kicentizve... A fogyasztast meg nem o hozta fel, csak valaszolt a baromsagra, meghozza helyesen. PC meg az uj konzol generacio utan dragabb, de legalabb rondabb lesz,mint a konzolok. Kezd fogyni az a maradek PC elony is.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#112) dani3l válasza Mr.Csizmás (#110) üzenetére


dani3l
őstag

Látom azért sikerült leszűrni a lényeget. :)

Mivel arról volt szó, hogy a gépet a tv-re köti, így a gép esetében is ott van a az a + ami a tv fogyasztása. Bár azzal a konfiggal nekem kicsit sántít az a 250W fogyasztás, de legyen, te konfigod, te tudod mennyit fogyaszt, úgyhogy nem szólok bele. De még így is a kétszerese, mint a konzol. És mint az elején is írtam, nem a fogyasztás volt a lényeg, csak reagáltam erre is, hogy nem feltétlenül olyan villanyzabáló. Felbontás lehet, hogy szebb, erről sem tudok nyilatkozni, de amíg pcvel a monitor előtt ülsz kb 0,5-1 méterre, addig ha konzollal játszol, akkor kb 2-3 méterre ülsz a tv-től, ahol ez már nem is olyan szembetűnő.
És azt se felejtsük el, hogy ezt egy elég jó konfiggal éred el, amit nem árt, ha az ember 2-3 évente frissít, különben marad a közepes felbontás az új játékoknál, úgy meg már mindjárt nem röhögi körbe a konzolokat, amik viszont (ahogy már az előző hsz-ben is írtam) gyakran 2-3szor korosabbak mint egy pc.
Tehát megveszed az új konzolt 100 ezerért (vagy 150, nemtudom sajnos, mennyi volt a mostani generációs gépek nyitóára) és 6-8 évig vígan eljátszol az arra optimalizált játékokkal, míg pct vehetsz mondjuk 3 évente kétszer annyiért, hogy rendesen futtassa a játékokat.
Arról nem beszélve, hogy a konzolok megjelenéskor azért kicsit jobb teljesítményt nyújtanak, mint az akkori aktuális csúcskonfig (de javítsatok ki, ha tévedek). (Persze arra nincs garancia, hogy az az egy darab konzol működni is fog 8 évig, de ezt most direkt nem akartam idekeverni..)

(#105) Giinos: Azért a BD/DVD lemezek tömeggyártásban még mindíg olcsóbbak, mint a flash alapú adattárak, és mint tudjuk, a profit mindenek előtt..

[ Szerkesztve ]

(#113) Gergosz2 válasza dani3l (#109) üzenetére


Gergosz2
veterán

így sokkal könnyeb ill jobban lehet optimalizálni, szemben a pc-vel

pc re is lehet optimalizálni és nem kerül nagyobb erőfeszítésbe mintkonzolon. Csak nincsenek rákényszerítve a fejlesztők, mert ugye konzolon az ms/sony szépen leteszteli a játékokat hogy kellő sebeséggel futnak-e , és ha számukra elfogadható szinten van akkor bólintanak rá.

pc nincs ilyen , senki sem követeli meg tőlük , hogy optimalizáljanak.

csúcs gamer konfig meg 5-600 wattokat

a pcsek több mint 90%-a középkategóriás pc-t használ.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#114) dani3l válasza Gergosz2 (#113) üzenetére


dani3l
őstag

Persze, nem mondtam, hogy nem lehet, de azért szerintem egyszerűbb egy adott hardverre fejleszteni, mint többre.
Abban igazad van, hogy minek görcsöljenek a fejlesztők az optimalizálással, ha így is viszik a játékot, még ha lehetne is sokkal jobban optimalizálni. Csak ebből az egyszerű felhasználó csak annyit érzékel, hogy az egyik optimalizált, míg a másik nem, és nem nagyon érdekli, hogy lehetne a másik is optimalizáltabb, mert nem az.

"a pcsek több mint 90%-a középkategóriás pc-t használ."

Pontosan. És nem is játszik fullHD-ban a legújabb játékokkal. Itt van példának az én gépem. Lassan 4 éves, akkor azért nem számított olyan rossz gépnek, és szerintem még most is beleillik a középkategóriába. Viszont már a korábban említett GTA IV-gyel sem tudtam, nemhogy low grafon, egyáltalán játszani, ahogy a CoD Black Ops-szal sem, meg még valószínű így lett volna sok egyéb játékkal, ha próbáltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#115) andew válasza keIdor (#111) üzenetére


andew
tag

hol :Y

1 5850 játék alatt 140-150w

nekem a komplett gép gtx480!-al megáll gta4-alatt konnektroból 330watt körül

ha nem hiszed levideózom!

[ Szerkesztve ]

Hardverek jó áron: http://t7.hu/qk7-andew _____ Két felé lehet osztani a Hardveraprót, aki hirdetni akar és aki eladni. Én az előbbibe tartozom.

(#116) Mr.Csizmás válasza keIdor (#111) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szép is lenne 400-as táppal :DDD

@többi konzolos: pc-n nemcsak játszok. ti ezeket hozzászólásokat milyen eszközről írtátok?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#117) WhiteWalker válasza Gergosz2 (#113) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

"pc re is lehet optimalizálni és nem kerül nagyobb erőfeszítésbe mintkonzolon. Csak nincsenek rákényszerítve a fejlesztők, mert ugye konzolon az ms/sony szépen leteszteli a játékokat hogy kellő sebeséggel futnak-e , és ha számukra elfogadható szinten van akkor bólintanak rá."

Jézusom!! Te szoftver fejlesztő vagy talán?
Konzol egy fix hardver,a fejlesztők előre megkapják a paramétereket, és tudnak mivel dolgozni,milyen erőforrásokkal bír az adott vas,sokkal könnyebb megírni egy játékot fix hardverre...és nem nem csak azért fut jól az adott gém mert rábólintanak,hanem mert amit az előző mondatomban irtam...Szted pc-re nem tesztelik le előre mielőtt kiadnák? :U
Csak szorítja őket a megszabott határídő amit tartani kell....aztán majd jönnek a javító patchek ;]
De továbbra sem értem,miért az van a köztudatban hogy pc = játékplatform :o

dani3l olcsóbb az biztos,de tejelnek inkább a sonynak? vagy inkább drágább flash alapot használnak (így nem a konkurenciának fizetnének)....de lehet hogy akkor profitilag mindkettő ugyan ott lenne... :F

[ Szerkesztve ]

(#118) andew válasza andew (#115) üzenetére


andew
tag

bocsánat!

a kedvedért elkezdtem játszani. 1920*1200-ban minden beállítás maxon 280-320 kötött vesz fel

Hardverek jó áron: http://t7.hu/qk7-andew _____ Két felé lehet osztani a Hardveraprót, aki hirdetni akar és aki eladni. Én az előbbibe tartozom.

(#119) keIdor válasza Mr.Csizmás (#116) üzenetére


keIdor
titán

Telefon. Most csak játékokról beszélünk, ez a Gamepod, remélem tudod, hogy játékokkal foglalkozik. Nem érdekel ki hol konvertál, meg min dolgozik.

andew: Kitölthetnél egy konfig részt az adatlapon. Amúgy a GTA4 annyira nem is pörgeti a GPU-t, inkább a procit. Előbbi lenne a lényeg most.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#120) ProEvoFan válasza FefeeX (#99) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ha te annak érzed, akkor: szívesen!
Mostanában divat temetni a PC játékipart, mert a konzol így, meg a konzol úgy.Unalmas.Az én szobámban elfér mind a kettő, de a PC előnyt élvez.
A x360 tulajok elviselik a Live-ért fizetni kell ha multizni akarok szolgáltatást, akkor túl fogják élni ha nem lehet használt játékot cserélni.
Én (+ csomó haver) sem haltam bele, mert a Steam account-om alatt van 100+ játékom, amit egyenként sem eladni, sem elcserélni nem tudok.Na és?
De továbbra is fent tartom.Ezt csak a konzolgyártók összefogása hozhatja el.Külön-külön nem fogják bevezetni.

(#121) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Az elmúlt 5 hsz-re (szerk.:109-114). Erős túlzásokat vélek itt felfedezni mindkét oldalon.
Ha kérhetem és szeretnénk, hogy a hihetőségi indexünk a kedves olvasókkal szemben a legmagasabb maradjon, akkor maradjunk mi is a valóság talaján, vagy nagyon közel ahhoz.

Egy remek FHD LCD TV 80-100W (LED-CCFL). Plazmát érthetőségi szempontból most ne vegyük szemügyre. Ezzel szemben egy monitor nem éri el legtöbb esetben az 50W-ot. LED monitor lehet úgy 25-30W.
Csúcs gamer gép valóban ehet 1kW felett is, ha eszetlen a tulajdonosa és a nagy semminek tesz össze 3way SLI-t meg hasonlókat.
Kíváncsi lennék arra a játékra ma, amelyik nem fut el egy i5 2500 meg egy HD6870-en HIGH de sőt! hogy-hogy nem ULTRA beállításokon olyan sebességgel mint némelyik konzoljáték.
Jelentem, a konfigom fogyasztása Battlefield3 játék közben írd és mond bruttó 200W (csak a gép, húzott i5 kb +15-20W). Ez a leadási oldalon már csak 180W 90%-os hatásfokkal számolva.
Aki nem hiszi, azt csak sajnálni tudom, állandóra van betéve a gépre egy ideje fogyasztásmérő, mert gyanakodtam rá.
Mondanom sem kell, a 400W-os Zen tápom nemhogy elég ide, hanem még megvan benne az a szükséges plusz, amitől a legtöbben biztonságban érezzük a gépünket. (350W/12V körül van a leoldási határérték).

Szerk2: még az vicces kicsit, hogy hol azt olvasom itt a fórumon: "nekem nem kell az 5770-től erősebb VGA", meg "minek adnak ki Ilyen erős 7970-es VGA-t mikor az 5770-el is megy minden mai konzolport játék", hol meg azt olvasom, hogy: "nem éri meg gépet tartani, mert évente kétévente cserélni kell a VGA-t". Most mi az igazság???

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#122) keIdor válasza gordonfreemN (#121) üzenetére


keIdor
titán

Hat ez igenytol fugg. Gondolom az 5770-eseket nem zavarja a kompromisszum, pl nem hasznalnak AA-t meg egyebeket. Es nem minden max.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#123) dani3l válasza gordonfreemN (#121) üzenetére


dani3l
őstag

Nem igazán értem a problémát, a hozzászólásod felében kb ugyanazt írtad le, amit én is írtam.
TV-vel kapcsolatban direkt kikötöttem, hogy számoljuk (vagy ne számoljuk) hozzá ugyanúgy a PC-hez, mint a konzolhoz, minvel a hsz-nek, amire kezdetben reagáltam, ez volt a lényege.
Az i5-ös 6870-es géphez pedig annyit, hogy 2-3 éves cuccok, miközben a 7. gen konzolok jelenleg kb 6 évesek, szóval ez azóta már a 2., de inkább 3. generáció a szg konfigokból. És ugye ezt is írtam korábban. Persze, hogy teljesen normális, hogy 6 év után utolérik a gépek teljesítményben a konzolokat (megjegyzem így is dupla vagy tripla áron..). Ha jól emlékszem, amikor ezek megjelentek, még nagyban a pentium korszak ment, és akkor kezdtek csak el szálingózni a még nem natív 2 magos pentium d processzorok. Azokon próbálj meg futtatni most valamilyen játékot, akár 2-3-4 évest is. Érted, mire akarok kilyukadni? Persze nyilván mindig utol fogják érni egy ponton a PC-k a konzolokat, de egy asztali gép eletciklusa akkoris kb harmada-negyede a konzolénak.

(#116) Mr.Csizmás: utolsó bekezdésben ott a válasz. Egyébként meg az 1 hét konzolos múltammal nem nevezném magam "konzolos"-nak, csak egyszerűen leírtam a véleményem erről. Véleményem szerint jobban megéri megvenni x összegért egy céleszközt >5-6 évre, mint 2-3 évente venni egy univerzálisat 3x összegért, holott, jelen esetben pl a játékokon kívül nem indokolná semmi a gépcserét. Egy újonnan felső-középkategóriás gépen/laptopon pedig, ha nem játszik az ember, szintén vígan elvan 3-4-5 évig, mert netre/szövegszerkesztésre/filmézésre/letöltésre/satöbbire bőven elég.

De én le is zártam a témát, elmondtam a véleményem, van, aki egyetért, van, aki nem és ez így teljesen rendben is van. :R

(#124) wxppro válasza NGA (#92) üzenetére


wxppro
aktív tag

Oké, nem az évszámokon van a hangsúly, elnéztem, tényleg '82. Mentségemre szolgáljon, hogy akkor még csak 9 éves voltam... :R
Csak hogy én is hozzátegyek, az első korongok Hannoverben készültek, 1982. augusztus 17-én... :)
A számítógépbe szánt adattárolós lemezek és meghajtók meg 85-től vannak.

A témához: most ez a használt játék olyan, hogy ha ezt átültetem autós környezetbe, akkor pl. veszek egy használt autót a piacon, mondjuk egy Ford-ot, tökmindegy, és a Ford képviselői ott állnak majd az autópiac kijáratánál, és alávágnak egy kézigránátot a kocsinak, hogy ne tudjam használni? Majd megadják egy közeli Ford márkakereskedő címét, hogy vegyek újat?
Vagy, megveszem a használt kocsit, felhajtok vele az intelligens autópályára, az meg ledob magáról?

[ Szerkesztve ]

(#125) Mr.Csizmás válasza dani3l (#123) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

használtan, másodvonalból rakom össze a gépemet. sose ér 60-80nál többet az aktuális árfolyamon.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#126) wxppro válasza dani3l (#123) üzenetére


wxppro
aktív tag

Én vágom ezt az életciklusos modellt, amit levezettél, de egy pc-t pl. lehet pénzszerzésre is használni, meg millió más dologra, sok embernek a munkaeszközük, vagyis éppenséggel lehet, hogy 200k-ba került a gép, de keres a segítségével havi 300k-t, és még játszhat is vele... :)
És akkor ez csak egy plusz a millió közül, amikre egy konzolhoz képest használható még pluszban a pc. Így szerintem nem olyan vészes az ára.

(#127) gordonfreemN válasza dani3l (#123) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:R
Értem mit mondasz és egyes elemekkel egyet is értek, de több mindent tarts szem előtt, mert úgy veszem észre, kicsit inkább a konzolok felé billen a mérleg nyelve a te világodban (ezért reagálok én is neked PC-sebben, hogy egyensúlyban maradjon a világ) ;] .

A konzolok a legelső pillanatokban -értsd első 2-3 év- bizonyára kitűnő gépek voltak teljesítményben (bár nekem az a PS3-as nv GPU szúrja a szemem), de meg kellett tanulni programozni mert a PS3-ban a Cell volt előremutató a boxban meg a ~GPU. Ezért a véleményem az a látottak/tapasztaltak alapján, hogy 2010-re már egész jók voltak (xbox talán egy évet rávert erre), 2011-ben meg még felül is múlták a megjósolt képességüket. Mondhatjuk úgy, hogy dx9-ben többet nem tudott a PC sem felmutatni.
Talán a legjobb tapasztalati alanyok a boxon a gears of war sorozat PS3-on meg az uncharted.

A TV-vel kapcsolatban butaság a géphez TV-t alapul venni, hiszen mindenki tisztában van vele, hogy ez nem így működik. PC-hez monitor, konzolhoz TV. Kár ebbe belemenni, kicsavarni, maradjunk az alapleosztásoknál.

A 6870 2010 október végi. i5 2500 és társai 2011 eleji. Ha jól számolom, akkor a jelenlegi konzolgeneráció óta ez ajelenlegi az 5. VGA gen. Nem kevés, de folyamatos. Ezért lesz majd bajban az ipar, ha kijönnek az uj konzolok. Hirtelen nagy ugrás. Új koncepció, csak nézd meg a leendő xBox GPU-t. Biztos nem a hatos széria rokona lesz benne. Erre "ide a bökőt".

szerk: ide szerettem volna még annyit megjegyezni, hogy kíváncsi lennék, hányan cserélték le a konzoljukat egy az aktuálisnál ujabb revízióra?

De valóban, ez jóval többe kerül, mint egy konzol. Sosem erről szólt, hogy olcsóbb. Viszont azt se felejtsd el, hogy nem mindig került a PS3 vagy xBox 50 rongyba.
Utol nem kell érni a PC-knek a konzolokat a fentebb ecseteltek miatt. Ami hardveres előnyre szert tesznek (mindazonáltal, hogy eddig az a tendencia mutatkozik meg, hogy az aktuális csúcs PC elemekből veszik ki a lényeget, a grafikus részt), az pont annyi, amennyit vesztenek a szoftveres fejlesztéssel a betanulási idő alatt. Mert azért csak új rendszert kapnak ilyenkor.

Én úgy érzem, kinek a pap, kinek a papné. Teljesen mindegy, mindkét oldalon meglehet találni a megfelelő érveket. Sőt, azt mondom, hogy adjanak az uj Box.hoz gyári harveres támogatást egér és billentyűzetre, akkor lehet nekem is az fog figyelni itt az asztalomon a gép helyett, win8-cal és hasonló finomságokkal.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#128) Gergosz2 válasza WhiteWalker (#117) üzenetére


Gergosz2
veterán

Lol.

Értem hogy ko nzolra könnyebb optimalizálni, de pc-n sem lehetetlen feladat.Csak az a baj , hogy pcre mindent portolnak , aminek az az eredménye hogy sok játék(tisztelet a kivételnek) úgy jön ki hogy éppen fut , és az első héten már x drarab patchet kap hogy legalább élvezhető is legyen.

Szted pc-re nem tesztelik le előre mielőtt kiadnák?

De , csak nem arra mennek rá hogy optimalizáljanak hanem hogy éppen elfusson a játék.Pl: Batman Arkham Citynél már előre jelezték , hogy dx11 sz*r , ne is próbáljátok(azóta jött rá valami patch).
Vagy vegyük az Skyrimet amibe akkora baromságok voltak pl: 2gb ramot kezelt, randoom fagyások stb. Még a modderek is csodálkoztak hogy lehetett így kiadni amikor egy kicsi odafiggyeléssel 50-75%-al több fps-t tudna a játék.

...és nem nem csak azért fut jól az adott gém mert rábólintanak,hanem mert amit az előző mondatomban irtam

pl: bf3 betaja azért csúszott majd egy hónapot mert az ms-nek meg a sonynak nem nagyon tetszett ahogy a futott .

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#129) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Végre?

(#130) madgie válasza Gergosz2 (#128) üzenetére


madgie
titán

Nekem PS-en is úgy kezdett eddig egy pár új játék, hogy izé, kéne neki az 1.01 patch :))

(#131) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Van egy bizottság akinek az a dolga hogy eltöröljék a játékokat a föld színéről?
Csak így tudom elképzelni...

-Fiúk...mindenki unja már hogy csak 4 háza van 6 kocsival, gyorsbüfében akarnak dolgozni.
Unnak játékokat csinálni viszont nem tudják abbahagyni mert lincs hangulat várható. Minket bíztak meg azzal hogy tegyük tönkre az egész játékipart, a cél hogy a nagyközönség önszántából hagyja abba a játszást...ötleteket várok!
-Hu én tudod én tudom...DRM!
-Nem rossz nem rossz, még valaki?
-Énénénné..csináljuk azt hogy minden játékot bugosan adunk ki
-Van benne fantázia...ilyen ötletek kellenek...valaki?
-Háááát...én arra gondoltam mi lenne ha a játékot 30%osan adnánk ki a többit meg DLC-k formájában tolnánk be a kis köcsögök arcába sok sok pénzért...
-Ezt nevezem!!
....
-Még így is veszik basszameg...mi legyen?
-Mi lenne ha továbbra is 4-6órás singlevel megáldott játékok 30%át adnánk 10-16K-ért de most már EL SEM ADHATNÁK és ott rohadna meg a játék a polcon?
-Megvettük!

Kb így képzelem!

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#132) Ateszzero válasza Sirandrish (#131) üzenetére


Ateszzero
őstag

Ezt nagyon eltaláltad. KB én is így képzelem el, azok után amiket csinálnak mostanság.

(#133) cbr688 válasza Sirandrish (#131) üzenetére


cbr688
senior tag

like :C

(#134) wxppro válasza Sirandrish (#131) üzenetére


wxppro
aktív tag

És nem is tévedsz nagyot... :N

Kivéve, hogy nem a 4 házat meg a 6 autót unják, és gyorsbüfében akarnak dolgozni, hanem kevés a 4 ház meg a 6 autó, és semmit nem akarnak dolgozni... :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.