Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

Szerintem nem rossz ötlet. :) Az a baj, hogy itthon nemigen lesz 50000 Ft alatt kapható :(.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) Jofi81 válasza bteebi (#1) üzenetére


Jofi81
őstag

De egy tunerkártya és egy videomagnó még mindig olcsóbb...

(#3) vili13 válasza bteebi (#1) üzenetére


vili13
őstag

Ezt szerintem kifejezetten hülyéknek találták ki. Szvsz olcsóbb egy video digitalizálásra képes tunerkártya meg egy hagyományos vhs lejátszó együtt...

(#4) szente


szente
addikt

megnéztem a weboldalát.hát ezek a cuccok nagyon gagyik
[link] <--ez pl egy kiherélt dj lemezlejátszó(talán egy numark).megnéztem a "dj" cuccait is.hááááát.... nagyon :(

[ Szerkesztve ]

(#5) jasohn


jasohn
tag

Jó kis cumó azoknak akik nem mozognak annyira otthonosan az IT területen, de mégis szeretnék otthoni kazijaikat áttenni mondjuk dvdre.
A millereknek meg csak az számít hogy ez egyben van és nem külön a két dolog.

(#6) #64791808


#64791808
törölt tag

Hát azért a videomagnó+tuner megoldás és ez nem ekvivalensek. A tuneren majd állítgatod a felvételd, csúszik a hang, nem csúszik a hang, stb.

Ez meg egy kompakt eszköz, rádugom usb-re, felteszem a programját, és gombnyomás és már digitalizál is.

(#7) sekli válasza #64791808 (#6) üzenetére


sekli
addikt

pontosan, nekem meg talan van is nemi affinitasom a szamitogepekhez, megis mar annyiszor elment a kedvem a tunnerrel digitalizalastol..., annyira azert szerintem nem egyszeru...

(#8) wassermann válasza #64791808 (#6) üzenetére


wassermann
addikt

Igen-igen, tuti nem csúcsmegoldás, de ez a kompakt eszköz nem is a hozzáértőknek vagy a legkiélezettebb minőségre törekvő guruknak készül:
Azoknak tökéletes aki mindenféle tanulgatás, utánaolvasás nélkül konvertálni akarják korábbi VHS-kazettáikat. Ezzel valószínűleg egy nagymama vagy egy gyesen lévő anyuka is elboldogul.

(#9) Ste


Ste
addikt

ez hatalmas :)

(#10) fiATHaLON válasza wassermann (#8) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Istenem, hogy hány gyesen lévő anyuka jött már hozzám,
hogy mivel tudna digitalizálni... Nem kevés.
Végre tudok mit mondani nekik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) BSOD válasza jasohn (#5) üzenetére


BSOD
senior tag

Aki nem mozog otthonosan az ne akarjon már számítógépre digizni, hanem vegyen egy merevlemezes írót. Ennyiből már kijön... Egyszerű, gyors és másra is használható...

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#12) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ns, igen. Lényeges, hogy VHS-re legyen h264.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) Male válasza #64791808 (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Mármint jóesetben ezzel ilyen sima a dolog... kérdés hogy valósították meg...

Amúgy az ötlet szerintem is jó.

#12: Miért? Ma ez a leghatékonyabb tömörítő...

[ Szerkesztve ]

(#14) wassermann válasza BSOD (#11) üzenetére


wassermann
addikt

BlueDeath: " Aki nem mozog otthonosan az ne akarjon ...

Miért is? - A szocalizmusban kellett mindenkinek ugyanolyannak lennieés ugyanazt gondolnia ... most már vannak szabad, más utak. Ez így szerintem nem túl szép megközelítés!!!

pl. én nem tudok palackkal búvárkodni, ezért ne is akarjak más módon lejutni a tenger fenekére mert ez ált. csak búvároknak szokás ... de én akkor is egy felfújható, átlátszó zsebtengeralattjáróban gondolkodomi, mert az nekem jóval egyszerűbbnek tűnik!

[ Szerkesztve ]

(#15) jasohn válasza BSOD (#11) üzenetére


jasohn
tag

Ezek szerint aki nem szakács ergo nem mozog otthonosan a konyhában az ne is főzzön magának pudingot, hanem vegyen egy cukrászdát jó az másra is. Igen a cukrászda termeli a pénzt...
Egy 4 éves gyerek sem tud biciklizni, vagyis nem mozog a profi utcai bringások közt otthonosan, mégis meg szeretne tanulni cangázni, akkor ne tegye??? :F

(#16) hdcsaba87 válasza Jofi81 (#2) üzenetére


hdcsaba87
aktív tag

Igen ez így van.
Szerintem is fölösleges. Nem sok ember használ már VHS kazettát. :(

(#17) jasohn válasza hdcsaba87 (#16) üzenetére


jasohn
tag

Hát éppen ez az ez a cumó arra való, hogy a régi családi videókat vhs-ről dvd-re vagy merevlemezre tegye és azon tárolja :))

(#18) Godefroy válasza BSOD (#11) üzenetére


Godefroy
senior tag

Én is ezért vettem merevlemezes írót, hogy az otthoni, kb 300 db os videokazetta mennyiséget helyfelszabadítás miatt digizzem be.
Sajnos, a gyári VHS-eket nem lehetett, mert a védelem miatt nem veszi át :(

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#19) BSOD válasza wassermann (#14) üzenetére


BSOD
senior tag

Pont nem azt mondtam hogy ne menj a tenger fenekére. Ha nem megy palackkal, menj úgy, ahogy egyszerűbb és olcsóbb. Mellesleg a másik "merűlőalkalmatosságodat" használhatod "repűlésre" is...

A piacgazdaság pedig nem arról szól, hogy gyártsunk minél több szemetet a fogyasztó választási igényeinek kielégítésére, hanem (elméletileg, természeretesen sokkal tobb szempont van) a jobb, versenyképesebb termékek uralják a piacot (az csak a magyar sajátosság, hogy minden sz@rt megveszünk, mert "olcsó").

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#20) BSOD válasza jasohn (#15) üzenetére


BSOD
senior tag

Azt hiszem elég egyértelmű voltam. Ne kelljen már minden sánta hasonlatot kimagyaráznom.
A 4éves gyerek NE menjen a főúton, hanem menjen a járdán. Te valószínűleg a kocsik közé engednéd a gyereked, mert profi akar lenni...

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#21) BSOD válasza Godefroy (#18) üzenetére


BSOD
senior tag

El kell, hogy keserítselek. Másik videóra sem tudod átjátszani a másolásvédett kazikat, esetleg régebbi videóval. Valószínűleg ezzel sem menne. ~2 rongyért lehet(ett) kapni macrovision dekódert amivel megoldható, de az usb-videó és a számítógép közé nem tudnád bekötni.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#22) orbano


orbano
félisten

Most komolyan csak az előlapon van USB kimeneet? Ezek hülyék...

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) 1010


1010
őstag

40ezer

hát ha csak 1alakolommal klel csinálni akkor 1 tv tuner jobb lehet

(#24) Degeczi válasza Godefroy (#18) üzenetére


Degeczi
nagyúr

még egy fontos szempont egy jobb (pl Pana) merevlemezes rögzítő mellett: a time-base korrektor, ami pont a régi családi felvételeken segíthet, ha már sokat romlott a szalag minősége, és egy normál digitalizálóval (pláne tunerkártyával) használhatatlan lenne az eredmény

(#25) KTTech válasza Jofi81 (#2) üzenetére


KTTech
veterán

Főleg akkor, ha külön meg kell venni az időalapkorrektoros videót (az enyém 89E-be került, Pana SVHS)... ebbe talán már bele van építve az is. Egyébként meg lehet nézni a szinkronhiba csíkokat és az eldobált kockákat. (Külön időalapkorrektor meg q*rva drága, vagy az időalapkorrektoros digitalizálók sem olcsók: lásd Canopus ADVC300 kb. nettó 135E-be fáj).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#26) kvp777 válasza KTTech (#25) üzenetére


kvp777
tag

"Főleg akkor, ha külön meg kell venni az időalapkorrektoros videót"

Egy 5000 forintos tunerkartya is kepes erre, csak szoftver oldalon kell megoldani, tehat ekkor a kepfelismerest es a tomoritest is a cpu fogja vegezni. Vannak ra ingyenes szoftverek amik tokeletesen kezelik meg a szabvanyhoz kepest 15%-os csuszasu 288p-s kepet is.

Viszont a cikkben szereplo termek tokeletes lenne, ha kepes kezelni a tomoritest is, tehat ha a gep terhelese nelkul general dvd felbontasu, tomoritett file-okat. Ennek alternativajakent tunerkartyabol pedig az az idealis, amelyik a hangot is digitalisan kezeli (tehat hangkartyakent is megjelenik a gepen). Mindemellett, ha van automata vezerles, tehat berakom a kazettat, visszatekeri es beolvassa egy file-ba, akkor mindenkeppen jobb megoldas mint a tobbi. Ha viszont csak egy usb-s tunert raktak a videoba, akkor nem jelent alternativat.

(#27) KTTech válasza kvp777 (#26) üzenetére


KTTech
veterán

Software oldalon nem igazán megoldható az időalap korrekció... Elég nehéz SW-ből kezdeni valamit azzal a képkockával, amit eldob digitalizálásnál a hardver. A zajszűrés, tömörítés már mehet SW-ből, ez igaz. Nem hiszem, hogy gondot okozna egy mai jobb gépnek egy valósidejű VBR MPEG2 vagy bármilyen más tömörítés, 720x576-os felbontásban.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#28) Aprósólyom válasza bteebi (#1) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerintem szánalmas ötlet, ennyi pénzből az átlagember, átlag kazettáját kiarchiváltatja egy céggel DVD-kre, jobb m inőségben, és még nem is nekem kell vele dolgozni.

Ha meg ezt megveszi az ember mit csináljak vele? Nyissak antik múzeumot. Szerintem szánalom... Pár ezerért már archiválnak VHS kazikat DVD-kre. (ráadásul rendes minőségi fejegységekkel dolgoznak, ebben meg mi lehet? Valami sz*r. :(((

Jevons paradox

(#29) n6230i válasza Aprósólyom (#28) üzenetére


n6230i
tag

Vegyük azt, hogy kb 1500-ért archivál egy "cég" VHS-t DVD-re. Na most nekem van itthon kb 180 (!) db VHS kazim. Jó nem kell mindet archiválni csak mondjuk a felét -> 90*1500... azért ha azt vesszük a 40-50000-ből még mindíg jobban jönnék ki.

Quis custodiet ipsos custodes? - Ki őrzi az őrzőket?

(#30) Vevőjelölt válasza Aprósólyom (#28) üzenetére


Vevőjelölt
tag

És mivan akkor hogyha nem szívesen mutogatnám a VHS felvételeimet idegeneknek? :((

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#31) Male válasza Vevőjelölt (#30) üzenetére


Male
nagyúr

Szerinted ott ülnek, és figyelmesen végignézik a felvételeidet digizésnél? Elhiheted, rohadtul nem érdekli őket, hogy mi van a kazettáidon...

(#32) MBazsee


MBazsee
tag

Kövezzetek meg, de nekem akkor is tetszik ez a kütyü, bár az ára lehetne kicsit Magyar-barátabb! :D

(#33) nap


nap
addikt

Egy ideje mar kaphato vhs/dvd kombo. Digitalizalni talan az is megfelel.
Egyszeruen kezelheto es meg szamitogepre sincs hozza szukseg.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#34) Apicius válasza nap (#33) üzenetére


Apicius
tag

Fateroméknak van egy Samsung combojuk, de az csak olvasni tudja a lemezeket. Bár lehet, hogy van amibe írót raknak...

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#35) nap válasza Apicius (#34) üzenetére


nap
addikt

van. eppen duplaja az ara. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#36) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Maradok a magnó + DV kamera megoldásnál. Inkább szerkesztem DV-ben és a végén eldöntöm, hogy akarok-e h.264-et csinálni belőle.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#37) Aprósólyom válasza n6230i (#29) üzenetére


Aprósólyom
addikt

húhhh, mit tárolsz 90 db VHS kazin? Még 180 perces esetén is kegyetlen sok. Hány szalagavatód volt? :U

Szerintem ha igazán kiértékeli az ember, hogy mi az igazán fontos az utókor számára, akkor alig kell pár VHS-t digizni.

Egyébként, amit írtak már, az ilyen cégeket tényleg fullra nem érdekli a tartalom. Nem fogják kihasználni. Én magam is dolgoztam egy darbon ilyen cégnél, a haverom csinálja. Elinditják, és vesz. A DVD-re kidobnak 10 percenként egy könyvjelzőt, ha máshogy nem rendelkezik róla a megrendelő, hozzá kilopják a megfelelő képet a menühöz és kész. Sok megrendelés esetén azt hiszitek nézik, mi a tartalma? Elég nekik teljesíteni a pár napos határidőket, mikor benn van sok sok tucat megrendelés egyszerre. Hidd el sokkalta jobb...

Gondolj csak bele ennyiért milyen kis vacak magnót adnak a pénzedért. Még ha picivel többe is jon ki az ember (az említett szelektálást beleszámolva) akkor is megéri, mintha az ember az ablakon dob ki 40-50e Ft.

Jevons paradox

(#38) Vevőjelölt válasza Male (#31) üzenetére


Vevőjelölt
tag

Nemrég olvastam a "Számtech boltosok " topikjában, hogy az adatmentésre bevitt laptopon talált, intim témályú képekhez összehívták a teljes bolti személyzetet.

Amikor elindítja a nagy cég a VHS digitalizálását, csak ránéznek az elején, hogy mi is az eredmény. Vagy nem?

Ha gyereket nevelsz erre gondolj: Ami nem öl meg, az erősebbé tesz.

(#39) Male válasza Vevőjelölt (#38) üzenetére


Male
nagyúr

Nagyon ráérhettek azok a számtech-boltosok...

Persze, rápillant... de a tartalom nem valószínű, hogy érdekli... (legalábbis engem soha nem érdekelt).

(#40) Godefroy válasza Degeczi (#24) üzenetére


Godefroy
senior tag

Pana van
élt 2 évet hiba nélkül aztán hdd (WD)
106 ba került.
jó volt amig müködött.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#41) demagóg válasza Vevőjelölt (#38) üzenetére


demagóg
aktív tag

Ha valaki olcsó megoldást választ az adatmentésre, akkor erre is gondolnia kell. Profi cégnél ez nem fordulhat elő.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#42) BSOD


BSOD
senior tag

Az oroszok csináltak annakidején videostreamert (videostreamer kártyát) 'aszem 4 gigát lehetett egy 180perces kazira archiválni. Most fordult a kocka...

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#43) kem


kem
addikt

Mikor lehet kapni?
Az, hogy kint 40, az azt jelent, hogy itthon 60k lesz, a médiában meg 180k?:))
PC nagykerek tudnak majd ilyet szerezni?
Csomó jópofa eszközről olvasok itt PH-n, de nagyrészüket sehol se láttam még élőben.
Nekem viszont kellene egy ilyen.

Köszi!

(#44) #65675776


#65675776
törölt tag

USB-s fonográfot nem tervez még valaki?

(#45) kem válasza #65675776 (#44) üzenetére


kem
addikt

Nekem egy USB-s Minidisk is jólenne, de azt se találok.

Köszi!

(#46) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Komolyan néha nem értek egyeseket. Ez egy szakmai topic ez meg egy célhardver. El kéne rugaszkodni a saját kis világtól emberek. Vannak akik többszáz videókazettát tárolnak otthon egyszerűen mert pl. olyan korúak és abban az időben ez volt a egyetlen lehetőség erre. A többségének nyilván nem kenyere a tuneres digizés de szeretnék az anyagaikat átmenteni. Ez nekik van.
Szerintem jó kütyü bár talán csak volt annyi eszük, hogy hátul is van usb csati ;] és kicsit drágább mint kéne de ez van. Nyilván nem fognak többszáz milliót eladni belőle.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#47) vati válasza Hun'reeth (#46) üzenetére


vati
senior tag

"Vannak akik többszáz videókazettát tárolnak otthon egyszerűen mert pl. olyan korúak és abban az időben ez volt a egyetlen lehetőség erre."

Csatlakozom.... 315 db VHS kazettám van otthon. Ebből vagy 15 családi videó, a többi film. Jórészt olyan, amit 1/ soha nem adtak ki nálunk DVDn, és jó eséllyel már nem is fognak 2/ ha mégis, nem szinkronosan, pedig tudom, hogy készült szinkronja 3/ egyátalán nem jelent meg DVDn és jó eséllyel nem is fog (művészfilmek) 4/ lejártak a jogai nálunk, TV-ben sem várható, hogy majd fölvegyem.
Szóval, rengeteg ilyen-olyan okból értékes anyag van, ami csak VHS-en hozzáférhető. Ezért nem hülyeség archiváló eszközt piacra dobni.
"A többségének nyilván nem kenyere a tuneres digizés de szeretnék az anyagaikat átmenteni. Ez nekik van."

Inkább azoknak alternatíva, akiknek reménytelenül meghaladja a számtech. képességeit egy tunerkártya beszerzése, telepítése, belövése, ezért csak 1db kábelt hajlandók bedugni a gépbe.

A mai jobb tunerkártyák már nem olyan szivatósak a hangelcsúszással meg a zajosodással mint akár a pár évvel ezelőttiek. Nemrég behúztam néhány kazettát egy PVR2000-el (hardveres mpeg2 kódolást tud) nincs hangelcsúszás, a minőség is kielégítő. Egy 2003-as gyártású másik, szintén hardver mpeg2 kódolós kártya (Snazzi) viszont nagyon megszivatott, képtelenség volt vele normálisan felvenni VHS forrásból.
A tunerkártya+lejátszó ma már működőképes alternatívának látszik, persze olyannak aki otthonos a PC világban hogy használja. Nekik ez a cucc 50000 Ft-ot nem ér vsz. 20e körül van jó tunerkártya, 0-10eFt körül VHS lejátszó.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#48) Integra válasza vati (#47) üzenetére


Integra
titán

a régi felmondott dumás rambo és commando meg rendőrakadémia is megvan vhs-en????
:)))))))))
tudod, az a faszi aki az összes szereplőt ugyanazzal a fapofa hanghordozással mondja és mondja és mondja... :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.