Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanyijedi


sanyijedi
őstag

tetszik ez a telefon, remélem lesz 32gb-os verzióban is nálunk. de külsőre nagyon szép!

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#2) Necross


Necross
tag

Akárhogyis magyarázzák, soha nem fogom megérteni ennek a konstrukciónak az értelmét, de biztos velem van a baj.;)

A paranoia jó dolog, éberen tartja az embert.

(#3) AS válasza Necross (#2) üzenetére


AS
félisten

Nem érted?
Pedig nagyon jó. Mész bárhova telot viszed magaddal, egy tablet túl nagy és kényelmetlen . Hazajössz viszont jobb nagyobb kijelzőn böngészni stb. Nem kell Tablet és telo aminere mindig másolhatunk fel dolgokat ami kell. Hanem minden egyben van.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4) sanyijedi válasza AS (#3) üzenetére


sanyijedi
őstag

így van. pl játékok, eredmények.. nem 2 játékkal játszol, hanem egyel 2 képernyő. minden kép, video megvan nem kell memóriakártya vagy másolás vagy cloud ha pl csak egy képet szeretnénk nagyobba szerkeszteni vagy egy videot megnézni/megmutatni ismerősöknek.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#5) ucli


ucli
senior tag

Október óta gondolkozok ezen...
Ez rohatt jó
Csak az ára nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#6) nemlehet válasza Necross (#2) üzenetére


nemlehet
őstag

Pedig nagyon egyszerű. Nekem volt egyszerre tabletem és telefonom ami azt eredményezte, hogy a telefon háttérbe szorult, viszont amikor nem tudtam magammal vinni a tabletet akkor meg halálba idegesített, hogy egyrészt egy csomó file-om nincs meg, másrészt lévén erősebb volt a tabletem a szokott játékaimmal nem tudtam játszani. Ezzel az eszközzel nem kell szinkronizálni a file-okat, ráadásul szerintem olcsóbb mint egy csúcs telefon és egy csúcs tablet külön külön. Az, hogy a tablet tölti a telót szintén nagyon jó mert így power bankot sem kell cipelned magaddal és sose hagy cserbe a telefon. Ráadásul mindig kéznél van a nagyobb kijelző, de ha csak gyorsan kell megnézni valamit akkor nem kell kibányászni a 10"-os batárt.

Amúgy sokan tudnák ezt jól használni. Pl egyetemistaként jó a nagyobb kijelző lévén jól tudsz jegyzetelni egy BT billel, vagy tanulni lyukasórák alatt, de amikor meg este mondjuk elmész valahova akkor nem kell cipelned a kabát részét. De üzletembereknek se rossz, lévén lehet prezentálni, mutogatni a tableten, amikor meg erre nincs szükség akkor is ott van minden lényeges a zsebben, ráadásul a minőségről és jó felhasználói élményről sem kell lemondani.

Szerintem minden szempontból kompromisszum mentes ez a készülék és ehhez mérten az ára sem vészes... Ha azt nézzük egy iPhone 5S 16gb is 220k függetlenül és bár egy droidos csúcskészülék kb 130k de ha ehhez még veszünk egy hasonló teljesítményű fHD tabletet sajnos még 130-150k-t ki kell csengessünk. Így meg már mindjárt más a leányzó fekvése. Ok, hogy ez csak 1 eszköz, de szerintem az emberek 80%-nak tökéletesen megfelel ez a koncepció. Arról nem is szólva, hogy a német T-nél a barátom 200 euróért vette az előző generációsat 20 eurós előfizu mellé amire mondhatjuk, hogy gombokért volt....

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#8) Jóvér válasza nemlehet (#6) üzenetére


Jóvér
csendes tag

Nem mellesleg ha tablet ként használod még a telefonod is töltődik így kitolható a telefon aksi ideje.

Nekem hibátlan, 4 hónapja használom a Padfone 2 esem. Ha lehet kapni ilyen Infinity-t valahol elsők között leszek aki cserél-vesz.

"Ígérgetőkből teli a padlás"

(#9) satz18


satz18
őstag

Nekem mindig is tetszettek az Asus innovatív fejlesztései, viszont azt sose fogom megérteni, hogy billentyűzetes dokkolót miért nem csaptak hozzá. Én személy szerint többet használom a tabletemet dokkolóban, mint nélküle, valszeg egy ilyen készüléknél komoly hiányérzetem lenne.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#10) w333


w333
félisten

Jó kis gépezet ez ... :K

De ne már ... valaki már ilyenkor napozik ? :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#11) ak76


ak76
senior tag

Jó cucc,használtam ilyet kb 2 hétig,aztán szembesülnöm kellett azzal a ténnyel,hogy a bejövő hívásokat bizony nem mindig tudom felvenni ha a készülék a tabletben van,(nyilván valami bug,az előddel is előfordult ez)az aksija papíron szépen teljesít,de a valóságban napi 30-40 perc beszéd,4 fiók szinkronja,2-3 sms,kb 1,másfél óra net,és estére ki is fekszik,nem mintha a többi nagyvas (a G2 kivételével) nem ezt tenné.
Viszont a készülék gyönyörű,szépséges,a fém ház mindent visz,az Lg,pláne a Samsung designereit kötelező jelleggel rugdosnám el egy Asus meetingre,hogyan kell 2014-ben csúcskészüléket gyártani.
Az ára meg annyi amennyi,összehasonlítva egy i5s-el,vagy egy S5-el már nem is olyan sok az a 230,pláne hogy kintről olcsóbban beszerezhető.

(#12) Necross


Necross
tag

Pontosan ezt a részét nem vágom, a telefont értelem szerűen mindig viszem magammal, ha itthon vagyok és nagyobb képernyőre vágyom akkor ott a pc, ha hordozható munkaezköz kell, akkor meg egy 11'6 laptop. Mi szükség egy olyan ezközre ami csak annyival tud többet egy mobilnál, hogy nagyobb a kijelzője, és mellé ugyan úgy viszed a telót, mint a laptop mellé?? De OK. Ha valakinek ez tényleg kell..

A paranoia jó dolog, éberen tartja az embert.

(#13) petipetya


petipetya
nagyúr

Csodás vas. :C Remekül tudnám használni a mindennapokban, mert pont az az erőssége, hogy csak a képernyő változik, amúgy a fájlok és a végletekig testreszabott és jól belakott rendszer ikonról-ikonra ugyanúgy néz ki mindkét kijelzőn.

Ha lenne ennyi pénzem megvenni, akkor még hozzácsapnék valami jófajta billentyűzetet és egy állítható dőlésszögű állványt, és tökéletes lenne az otthoni tartalomfogyasztásra.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#14) 2ofthem válasza satz18 (#9) üzenetére


2ofthem
aktív tag

Az lesz a következő. Asus Transformer Padfone Infinity :C

(#15) Prevent


Prevent
aktív tag

Akkor már inkább note3. Az úgyis a Phablet kategória :D És még marad 80 ropim is :D

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#16) edward2 válasza Necross (#2) üzenetére


edward2
addikt

Nem vagy egyedül elhiheted.

Egy padfone árából veszek egy N5öt meg egy N7et a maradék 100 euróból meg előfizetek 4 év 100 giga Gdrive-ra.

Aztán akkor van 2 készülékem 100 gigán szinkronizálom a legfontosabb adataimat és ugyanannyi pénzből van 2*32GB kapacitásom. stbstb lehetne még sorolni az előnyöket. Majd amikor olcsóbban jutok hozzá, mint két külön készülékhez talán elgondolkodom.

(#17) satz18 válasza edward2 (#16) üzenetére


satz18
őstag

Az N7 az nem pont 10 colos. Ennek a koncepciónak pont az a lényege, hogy egy kicsiből csinálunk nagyot. Nem kicsiből, egy alig nagyobbat.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#18) ak76 válasza Prevent (#15) üzenetére


ak76
senior tag

A Note3 meg az Infinity,minőségileg úgy arányul egymáshoz mint egy ez
ehhez...

[ Szerkesztve ]

(#19) nemlehet válasza edward2 (#16) üzenetére


nemlehet
őstag

Igen, de a N7 az nem 10 colos, és szép dolog a 100 giga felhő, de mobilneted honnan lesz hozzá? Nem mellesleg akkor majd lesz 1 előfizetésed a tabletre és egy a telefonra? Vagy majd a telefonról osztod a mobilnetet? Akkor oda is mindig kell a telefon.... Amúgy meg apróért veszel a telóba egy 64 gb-s micro SD-t (már ha nem volt amúgy is) és máris van 64+16/32 Gb tárhelyed, mindig, mindenhol. Ráadásul a nexusokat hivatalosan nem forgalmazzák itthon ezt meg igen. Ráadásul a nexus 7-ed nem fogja tölteni a nexus5-öd ami sokaknál egy igen csak fontos szempont a vásárlás mellett.

(#12) Necross
Neked úgy látom a tablet mint termékkategória felesleges. Van amire fölös egy laptop (pl jegyzetelgetni meg tanulni róla, vagy gyorsan megnézni valamit) másrészt nem nagyon kapsz te ennyiért olyan lapost ami ilyen jó felhasználói élményt nyújt, ráadásul az aksija is kibírja annyi ideig mint ennek jah és persze csak kb 600 gramm..... Plána ha leveszel belőle 130k-t lévén ott egy droidos csúcskészülék a csomagban.
Most én nem győzködni akarlak, én pl a motornak nem látom értelmét, a legtöbb komoly motor árából egy egész jó középkategóriás autót lehet venni... Persze lehet mondani, hogy az élmény, meg a szabadság, meg az életérzés, meg milyen gyorsan eljutsz A-ból B-be (persze kihágással, életveszélyesen), meg bele van építve a puncimágnes, de soha az életben nem adnék pénzt egy motorért, de ettől még nem fikázom a motorokat.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#20) migabi24


migabi24
nagyúr

Legszebb androidos telefon a piacon

(#21) ucli válasza Necross (#12) üzenetére


ucli
senior tag

Egy laptopot nem tudsz zsebre rakni

(#22) zsoleer


zsoleer
senior tag

Kaphato lesz a telekomnal ha igen mikor??

(#23) Memmaao válasza ak76 (#18) üzenetére


Memmaao
addikt

Azért ez erős túlzás, de tény, hogy az Asus jobb anyaghasználat téren. Legendd kollégát nem értem, mi az, hogy benchmark téren csak a G2 és a Z1 veszi fel a versenyt??? Note 3 ugyan ez a proci de van plusz 1 GB RAM, és 4.4.2 óta nem csal a benchmark versenyben, hozza is ezt az értéket.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#24) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kéne, már rájöttem. Remélem a kinaiak is készitenek már végre vmi hasonlot olcson.

Temérdek megoldás lehetne már.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) BatchMan válasza 2ofthem (#14) üzenetére


BatchMan
senior tag

Asus Transformer Padfone
Az 1. változat még billentyűzettel volt, sőt headsetnek is használható stylus is volt hozzá, ami azóta sem tűnt fel sehol, pedig szerintem király ötlet tablethez. Azért arra kíváncsi lennék, miért hagytak fel ezzel koncepcióval - részemről megvolt az elszánás (és a tőke) egy ilyen szett vásárlására 2.0 kialakításban.

(#26) vicze


vicze
félisten

"A telefonban található 5 hüvelykes, 1080 x 1920 pixel felbontású IPS kijelzőt a Sharp gyártja, és az LTPS sorozatból származik, ami ugyan nem a legújabb, IGZO technológiát használó termékvonal"

Jaj de szép ez a mondat apró bökkenőkkel...
LTPS - Low Temperature Poly-silicon, a kristályok szerkezetét írja le lényegében.
IGZO - indium (In), gallium (Ga), cink (Zn) és oxigén (O), a kristályok anyagát írja le valójában

A fenti kettőnek nincs köze a kijelzőtechnológiához igazából. Az IPS a kristályok modulációja lenne, de ha Sharp panelről van szó akkor ASV, ami VA variáns.

Szegény marketing osztályok nem tudnak sokat kezdeni a fogalmakkal, teljesen felesleges ezeket feltüntetni.

(#27) Hegasus válasza Prevent (#15) üzenetére


Hegasus
senior tag

azt meg hogy?! :O
vagy nehogy már te is azzal gyere hogy abdul gsm-nél vett telefonok mennyivel olcsóbbak :U igaz csak a vért kell letörölni róluk, amit az előző tulaj hagyott rajta
amúgy ha bejön a szolgáltatókhoz szerintem max 190-ért ellehet vinni kártyával (és persze függetlenül, mert asus tiltja h függősítsék a termékeiket)

szerk.: Legendd! a kamera beállításoknál nincs olyan hogy zajcsökkentés?

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#28) tomistarkapi válasza BatchMan (#25) üzenetére


tomistarkapi
tag

Bizony az a billentyűzet erről is hiányzik

(#29) rizso


rizso
addikt

Szép meg jó ez a kütyü, de pl. a multimédiás résznél ami a kamera elemzését illeti...

Rossz tesztképeket nézek? Vagy talán nem jó a monitorom és a szemem? Kb. mintha az ellenkezője lenne leírva annak, mint amit a tesztképek mutatnak.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#30) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Akinek volt már dolga PadFone-nal, világosítson fel pls!

Tabletre váltáskor a UI is "tabletesedik", azaz tabletre optimalizált böngésző, mailkliens stb. kezelőfelületre vált a cucc vagy csak egy sz "óriástelefonunk" lesz?

Nem a lényeg a fontos.

(#31) Hegasus válasza dreamdancer (#30) üzenetére


Hegasus
senior tag

a beállításokban van egy olyan hogy dinamikus kijelzésváltás, ami annyit tesz hogy bezárja-e a programot dokkolásnál vagy sem. például egy külső billentyűzetnél érdemes kivenni a pipát h zárja be dokkolásnál, és utána elindítsa a tabletre optimalizált változatát a program, különben kapunk egy felnagyított billentyűzetet.
a play is tabletnek ismeri fel ha dokkolva, mert azt hiszem ezt az alkalmazást (de lehet másik volt) dokkolva tudom telepíteni, dokkolás nélkül nem, mert tabletekre lett kiadva.
szóval a válasz igen, az ui is teljesen tabletesedik

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#32) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Háát elfogadnék egy ilyet :DD

[ Szerkesztve ]

(#33) buborekosviz


buborekosviz
tag

Ebben már van értesítő led? :U

(#34) Nigér


Nigér
őstag

Nagyon rideg a cucc, kéne.
Kár hogy nemrég vettem tabletet.

(#35) dreamdancer válasza Hegasus (#31) üzenetére


dreamdancer
őstag

Köszi, ez így nem hangzik rosszul. Még egy kis pontosítást, hogy jól értettem-e.

Tehát megfelelő beállításokkal a keretbe pattintva (ha nem akarok óriásmobilos appokat látni) az appok automatikusan bezárnak, majd sorban újra nyílik a böngésző, a mailkliens, a Facebook, az RSS reader stb? Vagy a 3rd patry appok csak bezárnak és nekem kell újraindítani a kívánt (nyilván tabletes) verziót?

Nem a lényeg a fontos.

(#36) Hegasus válasza dreamdancer (#35) üzenetére


Hegasus
senior tag

hát ezt alkalmazása is válogatja, például chrome-nál most bettem a pipát (magyarul ne zárja be ha dokkolom) és ott váltott tablet módból telefonra és fordítva, de egy a swype-nál meg nem működött, ahogy az opera mininél se. (ott várni is kell néhány másodpercet mielőtt elindítod, hogy átkonvertálja magát egyik ui-ból a másikba, viszont ha benn a pipa, akkor jön a felnagyított phone ui tableten.)
de a gmailt például nem lehet ki-be kapcsolgatni, de ott állandóan jönnek a levelek, és váltogatja a tablet és phone ui-t (gondolom mélyebb szinten van integrálva rendszerbe) a vibernél meg például benn kell hagyni a pipát, de ott is váltogatja phone és tablet ui-t, de ott például ha nincs benn a pipa neked kell elindítani, mert magától nem fog elindulni, mint a gmail, vagy a play store.
szóval a legegyszerűbb ha mindenhol benn hagyod a pipát, és amelyik vicces lesz, annál az alkalmazásnál kiszeded.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#37) Spr1nG


Spr1nG
tag

Már csak egy asztali dokkolót kell a dobozba csomagolniuk, és a netezős gépet is kiválthatja... :K

http://www.spring-gas.hu

(#38) Locutus


Locutus
veterán

Sosem a teljesítménnyel, vagy a koncepcióval volt itt a gond, hanem a megvalósítás minőségével. A PF2 is tömve volt még gyártási hibákkal, ami miatt aztán az ember gyorsan megismerte a kritikán aluli szervizhálózatot is. Ez az, ami miatt nem veszek egyelőre újabb Padfonet, pedig imádtam a 2-t. Amíg működött.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#39) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Egy mondatban leírom a véleményemet.

Tökéletes, és ez az álmom. Ez pedig nem vicc. :R :R

(#40) big-J


big-J
őstag

A koncepció megérett, csak nem kellene elvenni belőle a lényeget, a billzetet.

(#41) Goblin12


Goblin12
őstag

Tetszik, jó cikk jó cucc, hajrá. :). Egy dologba tudok belekötni a 32GB-os méretű kártya az microSDHC míg a 64GB-os microSDXC, igazából aki akarja megtalálja googliban attól függetlenül leírom. :R

Visszont 1 kérdés, a tabletnek mekkora a PPI-je? :S

[ Szerkesztve ]

(#42) halkow


halkow
őstag

vizuális részre sehogy se értem hogy kaphat 9 est max 7est kellet volna adni össze hasonlítottam a galaxy s4 el

link s4

mobilarena.hu/dl/cnt/2013-04/96650/s41.jpg

asus pf3

mobilarena.hu/dl/cnt/2014-03/107070/photo11.jpg

Alcatel onetouch idol2s the king

(#43) Deck


Deck
titán

Nagyon tetszik! Király cucc! Az árát viszont nagyon sokallom :/

PS5

(#44) Hegasus válasza Goblin12 (#41) üzenetére


Hegasus
senior tag

220 körül

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#45) Goblin12 válasza Goblin12 (#41) üzenetére


Goblin12
őstag

" belső tárhely mérete 16 vagy 32 GB lehet, amit maximum 64 GB-os microSD kártyákkal tudunk bővíteni," Hee? :S az addig oké, hogy elérhető 16 és 32GB-os verzióban, na de mi, a telefon, a tablet, kettő egyben? És akkor ha én pl 8GB microSDHC karimat belerakom akkor nem fog működni, mert csak 64 GB microSDXC-t képes fogadni? :F

Ez nem tiszta nekem.

H3gam: Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#46) 2o1i


2o1i
senior tag

Gyönyörű az egész.
Simán együtt tudnék élni vele még akkor is, ha a tabletbe helyezéskor újra kell indítani a játékot. :D
Jöhet! :)

(#47) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Korrekt cucc lett.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#48) Graphics válasza halkow (#42) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kicsit több benne a fém, prémiumabb. ,Nem pedig biliműanyag. Talán ezért kap többet, mint egy Sámsung.

Miért adnál Te többet a S4-nek? Nem látom a rációt

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) Graphics válasza Goblin12 (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A tabletnek nincs MICROSD foglalata, szerintem. A telefont tudod böviteni, épp ez a lényege, hogy ha külön lehetne, nem lenne minden adat a zsebedben.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) Djatis


Djatis
senior tag

Még talán meg is vettem volna ha az Asus nem lenne olyan gusztustalan!
Padfone 2-vel rendesen megszívatott, ezek után oda a bizalom!!!!

A magyarázat olyan mint a segglyuk, mindenkinek van de senki nem kíváncsi a másikéra!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.