Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mghltm


mghltm
addikt

koszonet a tesztert! :R

a noctua megint nem okozott csalodast, pedig nem is ez a legdurvabb hutojuk ( d14/c14 ;) )

borsos ara ellenere nagyon jol hut, mindezt szinte hangtalanul, oc-hez szinten tokeletes :C

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#2) tálusz


tálusz
tag

Grat a teszthez! :C

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#3) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Jó teszt, gratula hozzá. :R

(#4) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Az összehasonlítás szerintem két szempontból lett volna jó, vagy közel azonos fordulatszámon pörgő ventilátorokkal végzed, vagy közel azonos hangerő/zaj mellet hogyan teljesítenek.
Ilyen összehasonlításnak nem sok értelme van, hogy az első táblázatban a Noctua két darab kétszer gyorsabban pörgő ventilátorokkal szerepel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5) Merlinclub válasza Dluinet (#4) üzenetére


Merlinclub
senior tag

A teszteket más szempontok alapján végezte, mint a Te elképzelésed.
Rengeteg módja, és célja lehet egy tesztnek, itt az volt, ha egy mindennapos felhasználó vesz egy ilyen hűtést, mit várhat tőle. Aki kicsit tuningol, még azoknak is ad iránymutatást.
Amennyiben a végletekig rámegyünk a tesztben a bordák teljesítményére, akkor nem is egy 92mm-es ventis hűtőt kellett volna választani, viszont ebben az árkategóriában a Notcua ezt adja, sőt a legdrágább a hűtők közt. 2500-3000 Ft a GrossClocknerhez képest az ártöbblet.

Ha pontos eredményt akarunk, akkor:
ugyanazon pasztával
ugyanazzal a ventivel
állandó hőmérsékletű, légmozgás nélküli helységben
a leszorítást azonos NM erősséggel rögzíteni
a felületeket vegytisztítani, mind a borda, mind a talp tekintetében
és még sorolhatnám, hogy mik a hivatalos kritériumok.

Ez egy jól összeszedett, korrekt teszt azoknak, akik nem tudják, hogy mit várhatnak el egy ilyen hűtőtől, vagy globálisan ettől a kategóriától

Összességében informatív írás.
Például, ha nem tudod mit vegyél egy 1156-ra, akkor ez után úgy gondolom, hogy veszek a Sellára még egy ventit, és megkapom a dupla árú Notcua teljesítményét.......
Szerintem ez erről szól.

De ez csak egy "kicsit" elfogult vélemény..... ;)

(#6) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a tesztet :R
Szereltem ilyen hűtőt és nagyon meg voltam vele elégedve :)
Nagyon halk, szinte alig lehet hallani a venti hangját, a merevlemeznek (Samsung) nagyobb sajnos :R

Dave666

(#7) Gude


Gude
senior tag

Jó lett :D Gratula

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#8) #43960832


#43960832
törölt tag

Aztamindenit! Ezek ilyen forrúófejű procik? Még 2000RPM is csak ~70 fokon tudta tartani.

(#9) agressiv válasza Dluinet (#4) üzenetére


agressiv
addikt

Igazad van úgy is lehetett volna, de valóban az volt a lényeg, hogy ha egy átlag felhasználó megveszi akkor tudja, hogy mindenféle trükk nélkül pontosan mire is számítson, persze végül szerepet kapott egy kis "ventilátor tuning" is.. A Noctuánál tényleg túl gyors volt a ventilátor a többihez képest, viszont zaj szempontjából ugyanolyan volt mint a többi, mert nagyon jó ventilátorokat kapunk hozzá, és az, hogy kettő ventilátorral szerelik, megint csak gyári megoldás.
Kiváncsiságból kipróbáltam egy ventilátorral is és láthatóak az eredmények.

Annyit tennék még hozzá, hogy a noctuán kívül, minden ventilátort ugyanazzal a szabályzóval használtam és a sella ventilátora alacsony teljesítményű, ezért lassult le ennyire. Kipróbáltam a Noctua ventilátoraival és jól látható, hogy maga a hűtőborda az nagyon jó és az egésznek a gyenge pontja a ventilátor.
Ha valakinek nem fér el nagy borda a házában, akkor választhatja a Sella-t és hozzá egy komolyabb ventilátort és máris egy nagyon jó hűtővel lesz gazdagabb, ráadásul olcsóbban.

Ez lett volna ennek a tesztnek a lényege. :R

Hát még a borz.....

(#10) Dluinet válasza agressiv (#9) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Köszi

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#11) baleee89


baleee89
aktív tag

Jó írás én egy brockent használok nagyon meg vagyok vele elégedve!

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#12) capulet75


capulet75
addikt

Mindíg mondtam hogy az EKL nagyon jó kis hűtés. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#13) deathtania


deathtania
senior tag

jó kis teszt, csak kár, hogy a Scythe azonos árkategóriájú megoldásait kihagytad, minta 10k körül lévő Ninja 3, Mugen 2, Rasetsu, Yasya vagy az olcsóbbak közül Shuriken rev B., Big Shuriken, Katana, Samurai Z stb. azokkal szemben is megnézném őket. :)

ja és a GrosClocknernek van egy nagy hibája: a hőcsövek alul nincsneke össszekötve, hanem közvetlenül a procval érintkeznek. emiatt sajna a középső hőcsövek jól elvezetik a hőt, de közben a szélsők meg alig kapnak valamit, mivel a procc ugyebár nem egyenletesen melegszik a felépítése miatt. ha valahogy összedobnák őket egy plusz réz réteggel vagy valami, még lehetne rajta javítani. nem is értem, hogy tudták ezt így megcsinálni, amikor már több gyártó is bebukott ezzel a megoldással évekkel ezelőtt :(((

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#14) agressiv válasza deathtania (#13) üzenetére


agressiv
addikt

ja és a GrosClocknernek van egy nagy hibája: a hőcsövek alul nincsneke össszekötve, hanem közvetlenül a procval érintkeznek. emiatt sajna a középső hőcsövek jól elvezetik a hőt, de közben a szélsők meg alig kapnak valamit, mivel a procc ugyebár nem egyenletesen melegszik a felépítése miatt. ha valahogy összedobnák őket egy plusz réz réteggel vagy valami, még lehetne rajta javítani. nem is értem, hogy tudták ezt így megcsinálni, amikor már több gyártó is bebukott ezzel a megoldással évekkel ezelőtt

Maximálisan egyetértek, mert ugyanez a baja a Nordwand-nak is, azon 5 hőcső van amiből 3 érintkezik egy Q6600-as processzorral, éppen most próbáltam.
A másik hibája, hogy túl messze van a vetilátor és sűrűen vannak lamellák ezért minden irányba kifúj, de a bordán nem nagyon fújja át a levegőt. :F

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#15) embe


embe
nagyúr

Én is Alpenföhn Sella-t használok. Az itteni tesztben van ami nem helyes. Ennek a hűtőnek a ventijének a minimum fordulatszáma: 900, max: 2200. Lehet ezekkel az értékekkel más eredmény született volna. Itt egy rövid kis teszt róla, amit én készítettem. Csak pár mondatos. Korábban ezt az un. "narancssárga" EKL hűtőt használtam, igaz 775-ös prcihoz. maximálisan elégedett voltam vele.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16) wody21 válasza embe (#15) üzenetére


wody21
tag

Igazán korrekt logout cikk!
( - lehet hogy én voltam ügyetlen, de nekem viszonylag nehéz volt felszerelni AMD-re a narancs szönyet! : ) - )

(#17) bul07 válasza embe (#15) üzenetére


bul07
nagyúr

Olvasd el agressiv hozászolását feljebb
ere a részre gondolva
Annyit tennék még hozzá, hogy a noctuán kívül, minden ventilátort ugyanazzal a szabályzóval használtam és a sella ventilátora alacsony teljesítményű, ezért lassult le ennyire.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18) agressiv válasza embe (#15) üzenetére


agressiv
addikt

A minimális fordulat függhet a szabályzótól is, de én mindegyiknél ugyanazt használtam (kivéve a noctuát persze) és ezzel ennyire lecsökkent a fordulat, viszont a sárga fordulata csak 700-ig csökkent pedig az alaplapom szabályzójával 500 alá ment az is (nekem is volt ilyenem :) ).
A max fordulata a sella ventilátorának 2160, de azt nagyon ritkán érte el és az átlag az 2059 volt és kerekítettem, mert nem sokat nyom a latba..

wody21 Én is sokat szórakoztam vele, mert éppen csak elfér a lefogatót feszítő fül. :R

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#19) DrJános válasza agressiv (#18) üzenetére


DrJános
aktív tag

Jó teszt :C
Biztos, hogy az összes fordulatszám a szabályzó miatt volt annyi amennyi.
Ami nekem van az min 5v max 11v között állítható, így sosem éri el a ventilátor a maximális fordulatát, sőt a gép által használt fordulatszám alá tudom vinni jócskán.
Persze nem használom inkább csak ritkán szórakozásból, így nézem meg milyen halk 1 venti min fordulaton. Jobb szeretem, ha a biosz magának szabályozza a hűtési teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#20) Gonz0


Gonz0
tag

Kis helyesbítés: a noctuán 2x4 hőcső van nem 2x3

“I can’t see an end. I have no control and I don’t think there’s any escape - I don’t even have a home anymore. It’s time for a new keyboard.”

(#21) agressiv válasza Gonz0 (#20) üzenetére


agressiv
addikt

És valóban, köszi a jelzést. :R

Hát még a borz.....

(#22) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Köszi a tesztet !!!
:R

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#24) zeix


zeix
senior tag

Én beruháztam egy EKL hűtőbe.
i7-960-as procira raktam rá.
3,2GHz-en közel 100C-os volt a processzor.
1,6 GHz-1,0V-on sikerült 89C-ra lehűtenie!
Maximum fordulatszámon! kb: 2300rpm
A lamellák a hűtőn hidegek voltak.
A "hővezető" csövek nem voltak képesek elvezetni a hőt a lamellákra.
Nagyot csalódtam benne. A ventilátort viszont tudtam használni.

Mivel a gyári hűtője sajnos nem volt nálam,
így 2db s775-ös hűtőbordát illesztettem egymásra.
Az EKL ventilátorát átszereltem ezeknek a tetejére.
A ventilátor furatai szerencsére pont passzolnak az 1366-os foglalathoz.
Jelenleg 2db intel hűtöborda és az EKL venti tartja a processzort 50C-on.
3,2GHz-1,152V-on.

(Thermaltake Bach házban, a TV álványban, kb 1cm-es felső hézaggal)

[ Szerkesztve ]

(#25) agressiv válasza zeix (#24) üzenetére


agressiv
addikt

Ha a sárga ventilátoros EKL hűtőről van szó, akkor ott valami nagyon nem stimmel, mert ebben itt is látható, hogy messze volt a 100c foktól füleg nagy fordulaton és sokkal jobb is lehetett volna, de sajnos nem szorult rá rendesen hűtőborda, mert elsősorban AMD-re lett kitalálva a lefogatója és a hozzá adott kit nem stimmel rendesen, de ha a leszorító alá raksz valamit és rendesen odaszorítja akkor nagyon jó.

Hát még a borz.....

(#26) zeix válasza agressiv (#25) üzenetére


zeix
senior tag

Elég laza volt az tuti, a hűtőt el lehetett forgatni a processzoron.
Raktam én is alá egy vékony műanyag darabot, de kipróbálom valami vastagabb 1-3mm-es anyaggal és úgy szorítom le.
Terhelve jó lenne ha 50-60C körül tudná tartani.

Jelenleg a "házi hűtő" 74C-on tartja Aida64 rendszerstabilitás teszt alatt.

[ Szerkesztve ]

(#27) zeix válasza zeix (#26) üzenetére


zeix
senior tag

Ahogy gondolkozom rajta, inkább vízhűtés lesz belőle...
A levegő kevés ezekhez a processzorokhoz.
Vagy valami brutál m3/óra ventilátorral meglehetne oldani nagy felületű hűtőbordázattal.

(#28) agressiv válasza zeix (#26) üzenetére


agressiv
addikt

Ha azt az EKL-t rendesen becsuszpájszolod és odaszorítod akkor max fordulat környékén 10 fokkal hüvösebbnek kell lennie!
az 100%, hogy nem a hűtő hibája volt, főleg, ha hidegek voltak a csövek, mert egy Pentium-D-n ha 60 fokon van a processzor, akkor forrók a csövek!!

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.