Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spuros


spuros
őstag

Egyetértek.. Én is a blade topik lakója voltam. Aztán váltottam optimus 3d-re.. A felbontás maradt de a méret nagyobb. 4,3-as.. Hát igenis számít a méret.

Régen az volt a "menő" ha a telefon kicsi volt.. Akkor max az sms volt az extra..
Manapság ezek a kütyük olyan funkciókat kínálnak amik kiabálnak a nagyobb kijelző után..

(#2) Prof01


Prof01
veterán

"10 éve a minél kisebb telefon volt a menő, most a minél nagyobb"

Ennek egyszerű oka van: Akkoriban nem is volt rá szükség, mivel gombokkal kellett őket kezelni. Aztán 2007ben jött a mérföldkő, az iPhone (előtte is volt ugye érintős mobil, de lassú, és pontatlanok, főleg rezisztív kijelzősök). Aztán mindegyik gyártó elkezdte majmolni (ahogy ez szokás, minden Apple termék után).
A blackberry maradt amilyen volt, maradtak a gombok. Igaz az újaknak már a kijelzője is érintős, de attól a fő kezelőszerve maradt a billentyűzet.

Szóval muszáj nagy kijelző ezekhez fizikai bill. nélküli telefonokhoz, mert egyszerűen kényelmetlen a gépelés kis virtuális billentyűzeten. Tapasztalatból mondom, mert ezelőtt ZTE Blade-em volt nekem is, amit Xperia Mini-re cseréltem. Következő okos telefonom biztos min. 4"-os lesz.
Egyébként ezt a 4,7-4,8"-t én is túlzásnak tartom. Egy Xperia S bőven elég lenne nekem. :)

A szoftverfejlesztésben szintén egyet kell étsek! Emlékszem az 1gen iPod Touch-omon és az 3G iPhone-on milyen szépen futott minden játék, pedig csak 400hmz-s processzor volt bennük! A 600hmz-s ZTE Blade-n meg szinte minden akadt, vagy el se indult. Még ha kicsit fejletthúztam a CPU-t, akkor se... iOS-t jobban tartom, mint az Android-ot az iTunes, és az egyéb néha idegesítő korlátai ellenére...

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#3) barnam_ válasza spuros (#1) üzenetére


barnam_
nagyúr

Manapság ezek a kütyük olyan funkciókat kínálnak amik kiabálnak a nagyobb kijelző után..
Igen, de a méretet nem tudod a végtelenségig növelni...

(#2) Prof01: na a virtuális billentyűzet ki is ment a fejemből. Vagy egy éve a SlideIT-et használom, és mivel elég jó benne a swype, 90%-ban el sem fordítom a telefont "gépeléskor". Pedig ez csak egy kicsi 3,5-es kijelző :D

Az iOS célhardverre optimalizált rendszer, az Android meg nem. Kb. mint a konzol és PC közti különbség.

[ Szerkesztve ]

(#4) spuros válasza barnam_ (#3) üzenetére


spuros
őstag

Nem is kell. Pont ezért marad a Note és az SIII közötti méret.. Note egyszer volt a kezemben.. Az már túl nagy telefonnak..
Nekem pl. az optimus 3d mérete tökéletesen kézre áll.. Nincs kicsi kezem nekem sem, de ez pont kézre esik.

Szerk.: persze szerintem az SIII is kézre esne.. :B

[ Szerkesztve ]

(#5) Prof01 válasza barnam_ (#3) üzenetére


Prof01
veterán

Kösz, ki fogom próbálni ezt a SlideIT-et! :K

Igen, tudom minek köszönhető az iOS előnye. Ez miatt nem fogom az Android-ot sajnálni. :D Ott a Motorola, most vásárolta fel a google. Mutassák meg mit tudnak... Persze nem az androiddal, új OS-sel... :U
Ha tehetném akkor csak iPhone-t vennék, almáéknál valahogy ráéreznek a dolgokra...
Csak hát nálam 50-60k a max, amit egy telefonért kiadnék... azért meg csak az android van. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#6) barnam_ válasza spuros (#4) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha ölembe pottyanna egy S3 (milyen fura hogy ez régen még egy videokártyát jelentett :)) ), eladnám, és vennék belőle egy telefont meg egy táblát.

(#5) Prof01: utoljára 3GS volt a kezemben, az annyira nem volt meggyőző, vagyis nem volt kiemelkedő. De egy iPhone 4-t kipróbálnék.
De most a favorit a BB OS7 nálam, csak az a baj, hogy ők sem az olcsóságukról híresek, na meg szolgáltatóknál nem is nagyon kapni full érintőst (9860, 9380).

(#7) rbalint88


rbalint88
addikt

sok dologgal egyetértek a cikkben, sőt, mondhatni az egészével, de a tabletes résszel nem. (biztos régimódi vagyok, de szerintem nem KELL tablet)
nekem nem hiányzik a tablet, a telefonom most 4,3"-os, de 4"-osra fogom cserélni, ezen kívül van egy alsó/közép kategóriás laptopom. na az van tartalomfogyasztásra és előállításra is.
a sok kütyü tartását több szempontból sem tartom nyerő ötletnek: egyrészt több gyorsan avuló eszközöd van; sokat költesz, többet buksz, még többet költesz ésígytovább. elég egy apró figyelmetlenség, elhagyod az egyiket és a sok másik kiváltó készülék miatt nem fog feltűnni, hogy elhagytad, mire feltűnik, valaki már elvitte. nem beszélve az anyagi bukóról újfent.
minek vigyek magammal egy tabletet, amit nem tudok zsebre rakni, amikor egy telefonon ugyanúgy tudok tartalmat fogyasztani, és telefonálás közben is akár, kihangosítva vagy fülessel (nézd má' meg a vonat/busz/szülés mikor indul). a tableten telefonálás is megoldható lenne így, de ugye még mindig ott van, hogy nem tudom zsebre rakni (én utálok bármit kézben vinni, zavar, hátráltat. ha meg sok cuccom van, viszek táskát és abban elfér egy laptop is)
ha valaki annyira gépre van ítélve, inkább visz magával egy laptopot, munkától függően ez lehet egy 10-12" vagy 14-17" is, ez már az ő baja. na neki megint felesleges egy tablet, mert az amúgy is hurcolt laptopon ugyanúgy meg tud nézni mindent, ha nem kényelmesebben, korlátozásoktól mentesebben. b-verzióban meg előkapja a telefont és megnézi azon.
szóval a tabletet egy kicsit fingfestésnek tartom emiatt, annak ellenére, hogy van családon belül, jó poén meg minden, de hogy én egy ilyen eszközért pénzt adjak, főleg ennyit, na neeee.
az asus padfone féle megoldást jónak tartom, csak a laptop részén futtathatna windowst a programkompatibilitás miatt.* (ha az alma hozna ki ilyet, ott meg egyértelmű az osx/ios.)
egy ilyen telefonban lenne létjogosultsága a bika hardvernek, de átlag használat mellett még a kétmagos laptop is röhögve elfut.

*az isteni szikra: tulajdonképpen valamiféle szabvány által szabályozni kellene, hogy a telefonon hol legyenek az alapvető csatlakozók vagy kellene egy szabványos dock-connector és többféle méretben legyen választaható olyan univerzális tablet-billentyűzet páros, amibe bármelyik telefont be tudod tenni, ezzel áthidalva az elavult a telefonom, dobhatom ki az egészet problémát. átlagusernek ez simán elég lenne mindennapi teendői ellátásához.
további ötlet, hogy ha már a jövő úgyis a felhő alapú tárolásé, akkor a kütyü automatice leszinkronizál mindent wifin keresztül otthon(ssid alapján ugye simán megoldható) a hálózati hdd-re és így akkor sincs gond, ha az "agy" szervizbe kényszerül, lehet használni a cserekészülékkel.

na ez jóhosszúlett :DDD

(#8) Syl válasza rbalint88 (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez a te véleményed. Nekem viszont kell a tablet. Mindenhová viszem magammal (inkább ezt, mint egy másfél-két kilós laptopot, amit pl. budin ülve nem tudok használni :DDD ) így telefonban már nincs szükségem nagy darabra (pedig lapátkezem van, olyan Note-hoz való).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) #56573440 válasza rbalint88 (#7) üzenetére


#56573440
törölt tag

alapvetően igazad is van meg nem is.

a tablet számomra is teljesen fölösleges dolog. volt nálam cimboráé (egy kínai noname, egy pow, egy ipad, és egy gala tab is) nekem nem jött át az érzés. ha feküdtem és filmeztem tartani kellett valamivel (kézzellábbal), jó van olyan tok amivel szögbe állítható tudom... a laptopomat nem tudta kiváltani 100%ban, innentől még egy kütyü amit megvennék de se gépelni se filmezni nem ideális nekem. ettől még van akinek ki tud váltani egy laptopot is akár, és nekik pl tökéletes, hosszabb akkuidő, stabilabb oprendszer, stb miatt.

arról meg csak álmodozhatunk hogy egységes csatikkal dolgozzon konkurens cégek tömege. nem érdekük még az sem (alma kivételével talán) hogy az egymást váltó generációk kompatibilisek legyenek. pusztán azért amiért a laptopoknál is bevett szokás ez. megoldható lenne, de ha cserélsz akkor cserélj mindent, add el, dobd el, akármi. fogyasztói társadalomnak hívják, nekem se tetszik, de ez van. nemtetszésemet meg úgy fejezem ki hogy egy 13"-os laptoppal ami szempillantás alatt felkel sleepből kényelmesen megcsinálok mindent, és nem vásárolok számomra fölösleges eszközöket. ;)

Syl: a budin ülést minden tabletes ismerősöm mondogatja, de nemáááár ;] egyébként tökre megértem hogyha nem gépelsz sokat vagy nem szoktál 10 ujjas vakon gépeléshez akkor menet köben is ideális társ, én pl igen, úgyhogy másfél mondat leírása után leginkább falhoz vágnám az egészet. :(

[ Szerkesztve ]

(#10) Syl válasza #56573440 (#9) üzenetére


Syl
nagyúr

a budin ülést minden tabletes ismerősöm mondogatja, de nemáááár

Pedig demáááár :K Ezt a bejegyzésedet is ott olvastam. Nem vicc.

Az esetek 90%-ban nálam van a Tab. Ha valahol várni kell, már kapom is elő. Az irodában a gépemen nincs beállítva az email-em, chat-em, tehát alkalmanként ott is jól jön.
Otthon laptopom van, de inkább asztali gépként van használva. 7 tyúkbél lóg belőle (táp, billentyűzet, egér, monitor, fejhallgató, lan, usb vinyó), tehát budira rohanva csak úgy felkapni lehetetlen :D Ha nincs különösebb dolgom nem ülök oda az asztalhoz. Eldőlök a karosszékben és a táblát használom.

Hosszabb szövegeket kijelzőn megírni valóban nem egy leányálom, de e-mail-ezni, chat-elni, fórumozni, webet böngészni, könyvet olvasni számomra tökéletes a tab.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) barnam_ válasza Syl (#10) üzenetére


barnam_
nagyúr

Otthon laptopom van, de inkább asztali gépként van használva.
Dettó :) Nálam is egér, hangfal, lan, külső HDD, nyomtató mind rá van aggatva. Nem éppen a hordozható kategória :D

Tehát nekem tablet legfőképpen otthonra kellene, hogy amikor kimegyek a nappaliba, vagy az udvarra, ne kelljen a laptopot magammal cipelni. Ha meg utazok, valami válltáska biztos van nálam, amiben elfér. Ha meg csak kiugrom a városba, elég a telefon is, nem fogok az utcán filmet nézni, vagy játszani :DDD

(#12) rbalint88 válasza Syl (#10) üzenetére


rbalint88
addikt

@Syl, Aggregator
akkor nektek egy PC kellene, mert így tényleg használhatatlan a lapos lényegi funkciója, a hordozhatóság :))
mi ezt megoldottuk wifis nyomtatóval, töltőzsinór a kanapé párnái között van, egér-bill csak munkához, böngészni jó a sajátja (ha már kifizettem...), filmezni van mediabox, így a monitor is felesleges, vagy ott a tévé hdmi-n legrosszabb esetben.
chatelni meg gépelni pontszar, ugyanúgy sokat írsz, csak nem egyben, szóval ez nem érv.
ja és a 15,6" is simán budikompatibilis, bár ezt -már- nem onnan írom :DDD
gyors boot ennél is megvan, mióta kapott egy ssd-t, 25sec alatt használható teljesen kikapcsolt állapotból való ébresztésből is.
a kimegyek az udvarra meg... ne röhögtessük ki magunkat. ha annyira kocka vagy, ki se mész az udvarra, ha meg kimész, elég egy normális telefon is napozáshoz meg lehet vinni a laptopot, az legalább megáll a saját lábán.
szóval még mindig nem győztetek meg arról, hogy KELL egy tablet. unokatesóm se használja túl sokat, mert vette egy kindlet, amin olvasni sokkal kényelmesebb, játszani meg nem szokott annyit, hogy feltétlen kellene a tablet, pedig csak arra használja. oké, sudokuzi kényelmesebb rajta, de azért elég luxus kiadni 70-170 ruppót :) (ennyiből papíralapon megoldom az összes kombinációt kétszer kb...)

(#13) Syl válasza rbalint88 (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

akkor nektek egy PC kellene

Kell a francnak egy villanyzabáló ventihalmaz! Nekem nem mindegy hogy a gépem 20 vagy 200 W-ot fogyaszt. Ha napi 8-10 órát megy a gép, az már elég szép különbség a villanyszámlán.

filmezni van mediabox

Nincs szükségem olyan gépre ami éjjel-nappal megy, feleslegesen fogyasztja az áramot.

a monitor is felesleges, vagy ott a tévé

Nincs tévém, szerintem az felesleges.

a 15,6" is simán budikompatibilis

Akkor neked vagy nagyon hosszú lábad van, vagy kis asztalt tettél a budi elé, mert én próbáltam a laptopot és nem ment. Simán lebukfencezett a térdemről.

meg lehet vinni a laptopot, az legalább megáll a saját lábán.

Nem cipelem sehová a laptopot. Nem csak azért mert be van kábelezve. A gépem valahol 2 kiló fölött van. A tábla meg 480 g. Nagyon nem mindegy!

szóval még mindig nem győztetek meg arról, hogy KELL egy tablet

Ki akar erről meggyőzni??? :Y
Inkább te fogadd el, hogy van akinek kell tablet, ki tudja használni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14) spuros


spuros
őstag

Én úgy gondolom mindenki azért használja azt amit mert praktikusabb/ olcsóbb/ kényelmesebb/ gazdaságosabb.. Nekem van egy asztali gépem. Azon dolgozom, töltök le/fel, és ha nem konzolozom akkor játszom is..

Viszont netezésre/facebook meg sok minden egyébre a telefonom is használom ha nincs kedvem a gépnél ücsörögni.. Sőt sokszor nincs.

A pc-m szívesen kiváltanám egy olyan notebookkal ami évekig hozza a játékkövetelményeket de az baromi drága lenne.. Ezért is maradt pc mert alkatrészeket lehet cserélgetni/fejleszteni.. :)

Szerk.: Filmezésre van médiabox..
Tudom, hogy a pc nagyságrendekkel többet eszik és hosszútávon megérné a gamer notebook de egyben nincs rá zseton és nincs is ezen mit szépíteni. :U

[ Szerkesztve ]

(#15) No-kia válasza Syl (#13) üzenetére


No-kia
őstag

15,6" nálam is budikompatibilis, de téged olvasva, tudom,hogy egy tablet nekemis jóljönne,sokat utazok, és sakatkell néha várnom bizonyos okokból,ilyenkor jó lenne ha nem mindig a laptopot kéne bedobnom a táskámba, nem isasúlya miatt,mert felse tűnik ahátamon,csak a 1,5 órás akku miatt :(

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#16) barnam_ válasza rbalint88 (#12) üzenetére


barnam_
nagyúr

Alapvetően nem is a meggyőzés a cél :)
Azért írtam, hogy szükség lesz tabletre, mert ahogy fejlődnek a telefonok hardverben, ahhoz hogy a multimédiás képességeket kihasználd, kevés a képátló. Pl. ilyesmi az Asus PadFone.

A másik megközelítés, hogy én például nagyon szeretem az Androidot. Nem nagyon van olyan dolog, amit ne tudnék megcsinálni vele, amit a windows-on igen. Plusz sok jó alkalmazást meg is vettem, ezeket szívesen használnám desktop/laptopon is. De nincs rá Android... Valamint a táblára is ugyanúgy lehet kötni egeret, billentyűzetet, külső hdd-t, stb. De ha ezek nem kellenek, sokkal hordozhatóbb. Asztali PC nem kell: zajos, sok helyet igényel, sokat fogyaszt.

A budira nekem nem kell se laptop, se tablet, megoldom anélkül is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) rbalint88 válasza Syl (#13) üzenetére


rbalint88
addikt

PC-ből van olyan, ami egyrészt passzív hűtéses, másrészt fogyasztásra van kihegyezve. vagy olyat raksz össze, ami keveset eszik, de ha kell, erős (nem tudom, mivel foglalkozol, de pl videovágáshoz asszem kevés lenne egy atomos gép-mondjuk az atom kb mihez nem kevés...)

186 magas vagyok, arányos hosszúságú lábbal, szóval semmi extrém :)

mediabox alapból ki van kapcsolva, csak akkor kapcsolom be, ha nézem.
nekem kell tévé, mert házirozi van, ahhoz meg nélkülözhetetlen. viszont így nincs monitorom :)

a megáll magától dolgot arra értettem, hogy a tabletnél egy kéz elveszik azzal, hogy tartod. sajnos még nem találkoztam olyan tokkal, ami tartja úgy, hogy gépelni is lehet rajta normálisan

a tablet KELL dolgot meg úgy értsd, hogy a létjogosultságát kérdőjelezem meg. egy dokkolós 12 collos ultrabookszerűség neked is ki tudná váltani a "rendes" laptopot és a tabletet is. egy kiló körüli tömeg, rendes billentyűzet, ssd-vel fastboot, otthon a dokkolóba bedugva a monitortól kezdve az összes periféria. és nem több géped van, amit cserélgetsz, plusz még dolgozni is tudsz vele. a budin is ;)

(#18) Syl válasza rbalint88 (#17) üzenetére


Syl
nagyúr

passzív hűtéses

Persze. Pénz kérdése. De én nem akarok rá költeni. Egyáltalán PC-t nem akarok. Ha lenne rávalóm akkor a laptopomat Mac Minire cserélném nem PC-re :D

nem tudom, mivel foglalkozol

Otthon pihenéssel, olvasással, filmnézéssel. :B
Munkámat az irodában végzem asztali gépen, két monitorral (DTP - Indesign, Photoshop, Illustrator), digitális nyomdagéppel, vágógéppel stb.

tabletnél egy kéz elveszik azzal, hogy tartod

Én két kézzel tartom és a hüvelykujjaimmal gépelek.

plusz még dolgozni is tudsz vele

Csakhogy ilyenre nincs szükségem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19) rbalint88 válasza Syl (#18) üzenetére


rbalint88
addikt

na ez megint ugye, hogy kinek mi, én pl itthon "dolgozom"
PC alatt macmini-féle dologra gondoltam, azt is meg lehet erőszakolni a windózzal :D
rendes qwerty kiosztás híve vagyok, nem szeretem ezt a szétosztott dolgot, próbáltam már.

(#20) Syl válasza rbalint88 (#19) üzenetére


Syl
nagyúr

Semmi gond. Kinek mi az igénye. De akkor ne próbáld megmondani, hogy nekem mi lenne jó :D
Mac Minire vindózt? Ember magadnál vagy? :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#21) Gergő_ válasza Syl (#18) üzenetére


Gergő_
őstag

Ennek a virtuális billentyűzetnek mi a pontos neve? :R

(#22) Syl válasza Gergő_ (#21) üzenetére


Syl
nagyúr

AnySoft Keyboard
Magyar kiosztás
3D Theme

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#23) rbalint88 válasza Syl (#20) üzenetére


rbalint88
addikt

azé' mondtam, hogy megerőszakolni :)
mondjuk nekem nem áll kézre se az osx, se az ios, telefonon az android, számítógépen meg a w7, amivel együtt tudok élni. i-cuccokból egyedül az ipod classic tetszik, az van is 3, de szigorúan 4-5gen, mert sokkal jobb a hangminősége, mint a 6-7g-nek, ott feláldozták a vékonyság árán. 2db 5g 80gb és egy 4,5g 60gb van (hifihez, hurcolni, kocsiba :DDD )
asszonynak van a 7g, anyagilag jól járt vele, mert az egyik 5g helyett kapta :))

(#24) barnam_


barnam_
nagyúr

Most nézem, szerencsére még gyártanak telefont kis méretű kijelzővel :P
Sony Xperia U - 3.5" WVGA felbontás, 2 magos cpu, Mali-400MP gpu, led vaku, és kamera gomb :))

(#25) degu


degu
senior tag

A trend egyertelmu!
Gordiuszi csomo-feloldhatatlan ellentmondasokkal.
Legyen nagy a kijelzo,hogy lehessen olvasni/elvezni,szemkifolyas nelkul!
Legyen nagy a bill,hogy a felhasznalonak ne kelljen kulon kezelot alkalmazni-csepp ujjakkal.
Legyen kicsi a keszulek,hogy elferjen egy kezben, :K
Ne fogyasszon sokat,de rengeteget tudjon.
A olyan egyszeru legyen a kezelese,hogy a szokek is tudjak kezelni,de az IT-magusokat is kielegitse.
Ehhez nem allnak rendelkezesre jelenlen a szukseges technikak.
/Egyszerubb holo-technika,hang/gondolati vezerles,szuper energiasurusegu,miniatur eroforras,stb./
Az emberiseg altalanos szuksegletkielegitesre fordithato anyagiak alljanak rendelkezesre /Ez soha sem lesz megvalosithato,a tarsadalmi/politikai rendszer felepitese miatt./
Tehat a jelenlegi megoldas 1 telo+1 tablet+1 notebook+1 hordozhato akkumulator-telep+1 GPS+1 aranybanya...a hatso udvarban! :DDD /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#26) rbalint88 válasza degu (#25) üzenetére


rbalint88
addikt

az aranybányát kérném :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.