Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tuomas


Tuomas
addikt

Jó kis cikk lett :) :C

Nemrég én is hasonlón törtem a fejem, hogy építsek, vagy készen vegyek, végül egy nas mellett döntöttem, mert nem volt sok türelmem ahhoz, hogy alkatrészenként utánajárva, egyesével szerezzem be a dolgokat, rakjam össze és konfiguráljam, szóval emiatt külön tisztelet :)

Ami a távirányítást illeti, és most bocsi ha nagy hülyeséget írok, de mint írtam, nem mélyedtem bele, egy sima, vezeték nélküli egér + kompaktabb billentyűzettel nem lehet megoldani? :) Persze ez csak szobán belül működne.

Ha a más helyszínről, helyiségről szeretnéd elérni, akkor esetleg hálózati megosztással lehetne megoldani :F
Egy példa rá: létrehozol egy megosztott mappát, amit total commanderrel elérnél bárhonnan, erre teszem azt tudsz letölteni torrent fájlokat, és igazából ha a torrent alkalmazásban be tudsz állítani egy mappát, amit folyamatosan monitoroz, és ha új torrent kerül bele, automatikusan megkezdi a letöltést az előre megadott mappába, akkor már ez a része meg van oldva :)

Mindenesetre biztos hogy fognak nálam jobban hozzáértők is írni, szóval nem szaporítom a szót :)

Csak így tovább a bütyköléshez :)

[ Szerkesztve ]

We were here

(#2) AGE-T


AGE-T
senior tag

Köszönöm!
Ez a legózás szerintem nagyobb fun, mintha megvennél valamit aztán csak használnád. Persze te meg megspórolod a fejfájást, ami esetleg ezzel jár. Remélem most nem futok bele semmi olyanba, ami nagyon felborítaná a történetet.

TV elől ok a vezetékmentes irányítás, de jobb lenne mobilról és néha távolról is elérni a masinát. Értsd, nem lokális hálózatról.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#3) Pilok


Pilok
tag

Torrentre micro[link] es van ket hasznos funkcioja a szamodra a webebes (tavoli elereshez)eleres es az rss letoltes(automatikus letoltes)
taviranyitora: Logitech Wireless Touch Keyboard K400[link] ez bill es tapis eger kompakt meretben

[ Szerkesztve ]

(#4) sagit


sagit
addikt

Frankó kis gép lesz, használd egészséggel a házat. :))

Én itx lapot raknék bele, az nem lóg be az odd alá, PCI-e riser meg ígyis-úgyis kell. Bár itx ben ugyan ez gondolom drágább.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#5) AGE-T válasza sagit (#4) üzenetére


AGE-T
senior tag

Még meg kell álmodnom, hogy elég-e az egy darab pci slot. Ha elégnek bizonyul, akkor más deszka lesz. De az mATX jobb döntésnek tűnik, hely van neki. Riser úgy is kell majd, árban is jobban jövök ki.

:R

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#6) tomazin


tomazin
veterán

En eleg sok klienst kiprobaltam, win alatt nekem a deluge nyert. Alapbol van kliens-server oldala, addonnal webes is, rss-re nekem nem volt szuksegem. Ami viszont fontos volt, hogy ne zabaljon eroforrast. Ha utorrent akkor viszont ne az ujat, kicsit utanaolvasni melyik az ajanlott.

Jah nekem 30wot eszik, csak viszonyitaskepp.

[ Szerkesztve ]

(#7) tomazin válasza tomazin (#6) üzenetére


tomazin
veterán

megnéztem van autoadd addon is. könyvtárat figyel, ha kerül bele valami (akár magnetlink), akkor hozzáadja.

3rd party addonként van rss, itt vannak a pluginek

(#8) AGE-T válasza tomazin (#7) üzenetére


AGE-T
senior tag

Köszönöm a tippeket, ez valóban jónak tűnik! :R

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#9) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Szerintem meg transmission-daemon kéne torrenthez.
Szolgáltatásként fut, beépített webes felület és a kodi is kezeli, tudod abból is vezérelni.
És mielőtt valaki beszólna van wines verzió is, én is azt használom.

(#10) tomazin válasza qqcqqc (#9) üzenetére


tomazin
veterán

Linuxon kérdés nélkül azt használom. Viszont windowson eléggé zabálta nekem az erőforrást (ez volt az első, amit kipróbáltam)

(#11) qqcqqc válasza tomazin (#10) üzenetére


qqcqqc
őstag

A daemon vagy a qt?
A qt tényleg zabál, a daemon-nál nincs nagy prociterhelés és a ramot is be tudod állítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.