Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Én úgy emlékeztem, hogy a terminátornak a szemébe volt építve ez az okosság és nem kívül hordta :DDD

(#2) nincskanál


nincskanál
tag

Új értelmet nyer a biorobot kifejezés. Így szakképesítés nélkül bármilyen munkát el lehet majd végezni, mert a szemüveg diktálja az útmutatót meg a helpet.

(#3) twollah1976 válasza nincskanál (#2) üzenetére


twollah1976
őstag

Kicsit sarkosan fogalmaztál, azért kell valamennyi képzés, hogy a melós tudja, hogy mit kell csinálnia.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) xmaas válasza nincskanál (#2) üzenetére


xmaas
őstag

Hidd el van boven ember a vilagon aki utmutatas mellett is tul hulye bizonyos munkavegzesre nem kepes rendesen megcsinalni egy muveletet, ezt semmilyen szerkentyu nem fogja megvaltoztatni

Maga a rendszer nem rossz hasznos lehet a munkasoknak segit a jobb/hatekonyabb munkavegzesben

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha nem erőltették volna a kamerát, már rég a piacon lehetne a dolog. Max. befelé kellett volna kamera a szemmozgás vezérléshez.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) haxiboy válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


haxiboy
veterán

Kamera ide vagy oda, szerintem 10-20 éven belül már az emlékeinkben kereshetünk, ami azért lesz nagyon jó mert mindenki tiltakozhat a személységi jogaiért mert "fel lett véve".... :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#7) Kékes525


Kékes525
félisten

Az információ közlés után nem zavaró a szemüveg? Persze lehet, hogy csak megszokás kérdése. Engem biztosan zavarna.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8) Shreky


Shreky
tag

És ezzel majd jobban meg tudják állapítani a káros anyag kibocsájtást? :))

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#9) Cathfaern válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ugye kamera nélkül az egész augmented reality, ami a lényege lenne egy ilyen szemüvegnek nem megoldható. Az meg hogy a kamera képét nem lehet felvenni, csak fel tudja használni a szoftver, kb. biztosíthatatlan.
Statikus információk megjelenítése meg azért nem akkora dolog, hogy azért megérje az árat és a kényelmetlenséget (azoknak akik amúgy nem szemüvegesek).

(#10) ntomka


ntomka
nagyúr

Csak én nem értem mi haszna van pont itt? Akik ezekben a munkakörökben dolgoznak amúgy is javarészt betanulnak az adott feladatsorra, ergo minden nap ugyanazt a műveletsort végzik. Egy idő után álmukból felkelve is elvégzik azt, szóval nem igazán értem mivel egészítené ki a munkájukat.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#11) Patice válasza ntomka (#10) üzenetére


Patice
nagyúr

Minőségbiztosítás?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó ötlet, sok helyen alkalmazható

(#13) ANOka válasza hemaka (#12) üzenetére


ANOka
őstag

Akár a magyar parlamentben is, hogy a "képviselők" tudják, hogy mikor hogyan kell szavazni. :D

(#14) Kékes525 válasza ANOka (#13) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem rossz ötlet! :D Én még tennék rá egy szemellenzőt is, hogy másfelé ne is kacsingathassanak. ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15) arnyekxxx válasza ntomka (#10) üzenetére


arnyekxxx
veterán

gondolom gyakran rontották el a szerelők és tették be az pl első szélvédőt a hátsó helyére.

(#16) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Ha tényleg oda tudja vetíteni az adott információt akkor hasznos lehet, de egy szélvédőnek aztán nagyon brutális műszaki rajza lehet.
Nem azt mondom, hogy nincs értelme, hanem azt, hogy más feladatkörben.
Ott ahol precíziós vagy bonyolultabb munkamenet van, és oda tudja vetíteni, ezzel meg lehet spórolni egy -munkadarab letesz
-asztalhoz odasétál
-katalógus felcsap
-kikeres
-értelmez
-vissza sétál
-beépít.
Pl egy motor összeszerelésnél (mondjuk itt meg olyan magasan képzett emberek vannak, hogy ők is álmukból.
Eszembe jut a Lexus LFA- diszkóveris műsör, hogy a "takeucsik" 1 ember 1 motor ~2nap, szépen precízen.

Ott lehet vele perceket nyerni ami mint tudjuk megtérül, de egy 1x1 sugarú munkafolyamatnál ?
Jó hogy nem jutalom pontokat lehet gyűjteni, mint duloingóban- hogy gratulálok Józsika ma a 239 dik szélvédőt se sikerült el****ni.XD

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#17) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Szélvédő... segíthet pl a pontos illesztésben?

Nem méricskélés, meg szemre jó, hanem kielemzi a kamera képét, és mutatja, hogy még merre kéne elmozdítani a szerencsétlent.

Vagy ennyit azért ne nézzek ki a szerkezetből? :))

Esetleg ha Józsi összetöri a szélvédőt, akkor utánanéznek, és megmondják, hogy hol rontotta el :]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#18) dajkopali válasza HalasKYO (#16) üzenetére


dajkopali
addikt

két dolgot azért érdemes megemlíteni
- az ilyen szemüvegeket már nagyon rég használják az iparban, igaz kis számban, egyedi tervezésűeket, és főként mérnökök, akik pl. egy bonyolult energiaellátó rendszerben végeztek hibafeltárást vagy esetleg javítást - nekik nagy könnyebbség, ha szabad a kezük, és nem kell a sötétben elemlámpával silabizálni egy tervrajzot, hanem a kijelzőn az adott rész rajzát látják
- arról a VW sem adott ki információt, hogy pontosan mire is használják most, és mire kívánják használni később az eszközt - józan ésszel végiggondolva szinte biztos, hogy valami nagyon primitívvel kezdik, pl. a kijelzőn megjelennek a gyártási adatok, meg egy egyszerű animáció és színjelzés, ami jelzi a munkásnak, hogy most épp pontosan vagy rosszul illeszti a helyére a munkadarabot - de egész biztos, hogy ez csak a kezdet, mert az implementáció azért egy hosszú folyamat

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#19) hemaka válasza ANOka (#13) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha egyáltalán be tudnák a szemüveget kapcsolni... :DDD

(#20) kymera válasza nincskanál (#2) üzenetére


kymera
senior tag

Eddig is bio-droidok dolgoztak ilyen helyeken :)

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.