Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) arnyekxxx válasza daczkó (#68) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Te felfogtad, hogy Svédországhoz képest több mint háromszoros leírom még egyszer több mint h á r o m s z o r o s a visszaesők aránya mint itt keleten

már csak az kellene a pontos összehasonlításhoz tudni, hogy a svédeknél a börtönbe kerülők hány %-nál dicsőség börtönviseltnek lenni, és hány % az akinek a börtön lényegesen jobb életkörülményeket biztosít mint a saját otthona

(#152) arnyekxxx válasza daczkó (#84) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nem, nem azért van hogy büntessen

Akkor itt az ideje átnevezni a Büntető törvénykönyvet Rehabilitáló törvénykönyvvé, és itt is

http://www.complex.hu/kzldat/t1300240.htm/t1300240.htm#kagy1

2013. évi CCXL. törvény

a büntetések, az intézkedések, egyes kényszerintézkedések és a szabálysértési elzárás végrehajtásáról

elég gyakran a "büntetés" szó szerepel, ideje lenne megreformálni.

(#153) arnyekxxx válasza Kékes525 (#115) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"A bűnözés nem etnikai, hanem életszínvonal kérdése. A cigány etnikumban azért nagyobb, mert az átlag életszínvonaluk is alacsonyabb."

Azért ez neveltetés kérdése is. Sok nemetnikum is szegény, de azt tanulta kiskorában, hogy lopni szégyenteljes dolog. Egyes etnikumban meg teljesen természetes elvenni mástól ami kell, és nem szégyen hanem dicsőség a priusz.

[ Szerkesztve ]

(#154) gordakos


gordakos
csendes tag

Van itt olyan, aki volt előzetesben?
(Nem olvastam végig a hozzászólásokat.)
Ha senki, akkor majd leírom mi a harci helyzet odabent a telefonnal.

(#155) Met válasza gordakos (#154) üzenetére


Met
nagyúr

Írd:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#157) Crafter32


Crafter32
őstag

A kórházban meg száraz kenyeret meg mackó sajtot kaptam. Az ágyban pedig betonvas tartotta a vékony szivacsot. Nyáron a hőségtől, télen pedig hideg huzat miatt nem lehet aludni. Én olyan kórházban voltam ahol 6 embernek jutott 1 vizes helység, de a kisebbekben 1 folyosóra jutott 1 WC (kb 25 ember) .
A börtönben maga az álom lehet az élet egy kórházhoz képest.

(#158) Met válasza Crafter32 (#157) üzenetére


Met
nagyúr

A börtönben maga az álom lehet az élet egy kórházhoz képest.

Na ja, ha a dákó jó végén állsz:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#159) gordakos válasza Crafter32 (#157) üzenetére


gordakos
csendes tag

Ugyanaz a helyzet sajnos!
Kivéve a két magánbörtönt, Szombathely, és Tiszalök, plusz a fizetős Kecskemétit.

(#160) Feketelaszlo válasza Jack@l (#52) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Frissítés: Tippünk helyesnek bizonyult, ugyanis a BVOP és a Magyar Telekom is közölte az állami média képviselőivel tegnap este, hogy 42 millió forintról van szó. Megkeresésünkre ezt közölték, de arra nem tértek ki, hogy a hivatalos költségvetési dokumentumban hibát követtek el, ezen elegánsan átsiklottak.

Ezzel szerintem a vita java le is zárhtó, 42 misi 20.000 készülékért+szolgáltatásért bagó.

[ Szerkesztve ]

(#161) daczkó válasza Egon (#113) üzenetére


daczkó
aktív tag

dupla

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#162) daczkó válasza Egon (#113) üzenetére


daczkó
aktív tag

"börtönben lévő felnőtt férfiak fele cigány - derült ki egy tíz évig tartó, 2002-ben lezárt reprezentatív kutatásból, amely 1500 elítélt személyes megkérdezése után jutott erre az eredményre."

Viccnek szántátok ugye? De ha komolyan írtátok, ez 13 éves "adat", 1500 emberre kivetítve, akiket megkérdeztek. Ha mongolokat keresek, akkor 10 év alatt fogok találni 100 mongolt a magyar börtönökben, és azt mondom 80%-os a mongolok aránya. Amúgy meg hivatalos statisztikáról volt szó még mindig.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#163) zoli62 válasza daczkó (#162) üzenetére


zoli62
addikt

Az etnikai, vallási hovatartozások felmérése itthon önkéntes kijelenetésen alapul.

(#164) gordakos válasza Met (#155) üzenetére


gordakos
csendes tag

Szóval, fél évet lehúztam a Maglódi úti BV-ben, nem egy olyan hely, ahova az ember önszántából megy, az biztos.
A X. kerület amúgy sem a szívem csücske.
Tegnap pont mutatták egy picit a BV-t ennek kapcsán az RTL híradóban.

A telefonálás úgy néz ki, hogy napi 10 perc van engedélyezve.
2014. december 1. előtt heti 3X10 perc volt.
Ügyvédet korlátlanul lehet hívni, de a tehetősek itt már trükköznek, hogy a barát, barátnő, stb. számát írják fel az ügyvédhez, mint kapcsolattartó.
Plusz az ügyvédi hívásokat nem hallgatják, így van beállítva a rendszer.
Egy szinten voltam a Vizoviczkival, na az amit leművelt a telefonnal, arról regényt írhatnék.
Mindenkinek van egy vonalkódos kártyája, azzal tud telefonálni az egy darab vezetékes készüléken a szinten.
Egy szinten pedig kb.: 70 fogvatartott van elhelyezve.
Amióta bevezették a napi 10 perc telefonálást, az egy őr, aki a szinten van, szinte egésznap azzal foglalkozik, hogy a zárkákból engedi ki a fogvatartottakat telefonálni.
És akkor a percdíjak!
A mobil hívások hétköznap 112 (!!!) Ft-ba kerülnek percenként, hétvégén 71.
Vezetékes helyi hétköznap 14, hétvégén 10.
Vezetékes távolsági hétköznap 44, hétvégén 23.
A számlázás másodperc alapú!
Contel fantázianevű cég üzemelteti jelenleg a BV-s telefonokat az egész ország minden BV-jében.
A telefonról ennyit akkor.
Remélem kimerítő választ adtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#165) daczkó válasza zoli62 (#163) üzenetére


daczkó
aktív tag

Pont ezért nincs hivatalos statisztika, amire wwenigma veri a nyálát, utoljára '90-ben volt ilyen. Tegnap óta várjuk, hogy linkelje a hivatalos statisztikáját, de maradt a hazugsága, a hozzá nem értése mellé.

/ignore wwenigma

(#166) Egon válasza daczkó (#165) üzenetére


Egon
nagyúr

A felmérés reprezentatív volt, neves kutató jegyezte, ergo jó eséllyel nem lőtt különösebben mellé azzal az aránnyal (ha elfogadod, ha nem).
Lehet sruccpolitikát folytatni (ahogy ebben a témában a politikában megszokott, különösen az előző ciklusban - nem kis részben ennek is tulajdonítható a Jobbik térnyerése), de attól a tény még tény marad.
Jah, és van frissebb adat is, szerintem te is tudsz róla, csak éppen igorálni egyszerűbb, mint cáfolni... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#167) daczkó válasza Egon (#166) üzenetére


daczkó
aktív tag

Közzé tenném a privátot, amit wwenigma küldött, de nem lehet. Azzal érvelt, hogy "cigány honap ezért vitán felüli". Egyébként Póczik Szilveszter minden csak nem kutató. Ő kriminológus és pár jobboldali oldalon kívül sehol sincs jelen ez a publikáció.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#168) Egon válasza daczkó (#167) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL, az Inforádió mióta jobboldali?!? :W Másrészt az, hogy a baloldalon ezen kérdésben nagy a szemérmesség, és megy a struccpolitika ezerrel, az már egyből cáfolat?!? Ehhh...
Másrészt, állítottál valamit (laza börtönviszonyok előnyei), amire már többen is reagáltunk - az előző hozzászólásom ezen részét valahogy elegánsan figyelmen kívül hagytad... :U Idézve magamtól:

A visszaeső-statisztikák pedig egyértelműen arra vezethetők vissza, hogy ott is (ahogy itthon is) bizonyos rasszok igen felülreprezentáltak a börtönviseltek között. Nyilván zömében alacsony képzettségű, a munkaerő-piacon hátrányos helyzetű emberekről van szó (akik persze priusszal már halmozottan hátrányosak), így teljesen érthető a magas arány. Ellenben a svédeknél ez nagyon nem így van. Ehhez van köze a visszaesőknek, nem a lazább börtönviszonyokhoz...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#169) daczkó válasza Egon (#168) üzenetére


daczkó
aktív tag

Mikor írtam, hogy az inforádió jobboldali?
"pár jobboldali oldalon kívül sehol sincs jelen ez a publikáció."
Még a publikációi közt sem említik sehol.

Én egyszer nem állítottam ilyet, én azt állítottam, hogy a börtön célja a rehabilitáció, le kellene állni a ferdítéssel, ha az érvelés nem megy. Nem is tudom, hogy ki folytatja a strucc politikát oly módon, hogy elkezd üvöltözni alátámasztatlan baromságokat, majd bedugja a fejét a földbe és tovább ismételgeti, hogy "akkor is nekem van igazam, akkor is nekem van igazam bebebebeb".
Vagy csak simán nem kellene elhinni mindent, amit a neten olvasol egy oldalon, úgy hogy még a "szerző" publikációi közt sincs jelen, ez már Echo Tv színvonal.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#170) wwenigma válasza daczkó (#167) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Sajnalom, nem ezzel érveltem de a szemellenződ miatt nem látod. Viszont gratulálok, remekul sikerül villogtatnod a háttérben a rasszista kártyát a fejem felett mikor megmondtam korábban, nem erről van itt szó. :U

Továbbra is fennáll a kérdésem a börtönökkel és a rehabilitálással kapcsolatban amit a #82-ben kérdeztem. Mert te ezt hajtod, szemtol szembe elmondanad ezt az aldozatok csaladjainak, hogy szegény rabok nem ezt érdemlik? :(

Egon: hagyd, tipikus jogvédő.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#171) 8th válasza Kékes525 (#4) üzenetére


8th
addikt

És? Jó magasról sz@rok a jogaikra. Nem véletlenül vannak ott ahol, erről ennyit. Eddig is telefonálhattak akkor nem mindegy, hogy kint a folyosón beszél egy "nyilvános" kártyás telefonról vagy a zárka ajtóban egy őr jelenlétében mobilról? Oldják meg, hogy olcsóbb legyen nekik kártyáról telefonálni mert az tényleg horror drága de annyi semmi egyéb kedvezményt nem adnék. Akit kaptárba vágnak egy dologhoz legyen joga: befogni a pofáját...

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#172) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Aha, és szóval lehallgatják a telefont, meg csak őrök jelenlétében telefonálhat meg egyéb, mert olyat még sosem hallottunk, hogy egy őr lefizethető ugye? :U

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#173) aram01 válasza 8th (#171) üzenetére


aram01
nagyúr

Le dolgoztatnám velük a telefonálást

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#174) Kékes525 válasza arnyekxxx (#153) üzenetére


Kékes525
félisten

A szokások, kultúra kialakításában nagy szerepe van a lehetőségeknek. Ezt jórészt a pénz dönti el.

(#171) 8th: Amikor magasan sz@rsz a jogaikra az eszedbe sem jutott, hogy vannak ártatlanok is? Másrészt ha valaki vétkezett, azt nem kell örök életre eltemetni. Az ilyen felfogásból egyenesen következik a Taigetosz.
Lehetőséget kell adni a visszatéréshez is. Ha minden reményt elzárunk, akkor tényleg jobb, ha már egy kifli ellopásért halálbüntetést, vagy életfogytiglant adnánk.

(#172) enginev3.0: Mindenki megvesztegethető, általában. Ha ebből indulunk ki, akkor minek a börtönőrök, azok is megvesztegethetők, Ja, ezt te mondtad. Akkor ki őrizze őket? :U

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#175) arnyekxxx válasza Kékes525 (#174) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A lehetőségek alakulásában meg a kultúrának, nevelésnek. Akit ugy neveltek, hogy lopni menő, mástól elvenni nem bűn, börtönt megjárni az emberréválás része, az maga előtt zárja be a lehetősegeket.

(#176) Kékes525 válasza arnyekxxx (#175) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem érzed, hogy ellentmondás az ahogy fogalmazol? Függetlenül a tartalmától.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#177) arnyekxxx válasza Kékes525 (#176) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem, de lehet, hogy túl bonyolultan fogalmaztam

(#178) Kékes525 válasza arnyekxxx (#177) üzenetére


Kékes525
félisten

Tökéletesen érthető, ráadásul annak fényében, hogy nagyjából ismerem a világnézetedet.

Senki nem tud beleavatkozni abba, hogy a szülei őt hogyan nevelik, ezért nem ő a felelős. Azonban a gondolkodás mindenkitől elvárható, így a felnőtt tetteiért természetesen mindenki maga a felel, de te nem ezt írtad.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#179) enginev3.0 válasza Kékes525 (#174) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem mindegy, hogy megvesztegethető, hogy több repetát kapjon az ingyen kajából, vagy megvesztegethető, hogy kis pénzért "ne hallja" meg a telefonálásokat

Megértésünket köszönjük :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#180) daczkó válasza wwenigma (#170) üzenetére


daczkó
aktív tag

Senki sem lebegteti a rasszista kártyát, csak a saját tudatod mert olyat akarsz bizonyítani, amit nem lehet hivatalos statisztikával.

Miért kellene bárkinek is szemtől szembe elmondani? Vagy a hóhér és/vagy bíró is menjen szépen oda személyesen minden rokonhoz,? Demagóg faszságokat beszélsz már megint. Fogd már fel, hogy a középkorban se díjazták a szemet-szemért elvet ami után annyira sírsz. Lehet eltakarodni Bangladesbe vagy Pakisztánba, aztán ott érvényesítheted a szemet-szemért elveidet, feltéve, hogy valaki nem érvényesíti hamarabb rajtad meg a családodon, vélt vagy valós sérelmei miatt.

Én jogvédő? Ahahahahahhaha :DDD Az évtized vicce, de ezt hívják náci kártyának, amit úgy kezdtél el emlegetni, hogy nem is tudod mi is az, pontosabban olyan háttértudásod van (volt) róla, mint erről az egész témáról: Zéró.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#181) wwenigma válasza daczkó (#180) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Akkor most mondd ki, hogy nem vagy hajlando valaszolni a kerdesemre ergo megtagadod azt amit allitottal korabban. En tovabbra sem szemet-szemert elvrol beszelek, hanem korrekt buntetesrol az altalad preferalt rehabilitacio helyett.

Tehat, valaszolsz vagy sem? Van vér a pucádban azt mondani, hogy a bűnözők nem érdemelnek büntetést?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#182) Armahun


Armahun
addikt

Azt tudjátok, hogy a börtönbeli vezetékes telefonokról milyen percdíjjal lehet vonalast hívni?
Én 150 forintról tudok.
Ha ennyi lesz a benti mobiloké is, akkor az nem kis bevétel ugye?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#183) Met válasza Armahun (#182) üzenetére


Met
nagyúr

#164

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#184) zoli62 válasza Kékes525 (#174) üzenetére


zoli62
addikt

Ja vannak ártatlanok, de egy Tánczos Gábor örökre "gyilkos" marad.

(#185) Kékes525 válasza zoli62 (#184) üzenetére


Kékes525
félisten

Úgy tudom őt felmentették.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#187) Kékes525 válasza #40993792 (#186) üzenetére


Kékes525
félisten

Úgy emlékszek, mintha ártatlannak nyilvánították volna. Nem tudom, hogy ez hivatalos e?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#188) Kasya


Kasya
nagyúr

Bors cikkbol kiindulni, majd HVG.hu cikkre alapozni hiba. A HVG online tere vetekszik a Index-szel. Es ahogy nezem, erre a silany utra teved mar a Hirado.hu is. A kormany.hu egyes hireirol ne is szoljak...

A temahoz hozzaszolva: Folosleges beruhazasnak tartom. Veszelyforrast is erzek benne, de fokent folosleges plusz koltseget. Hogy lobbiztak ezt ki?

[ Szerkesztve ]

(#190) aram01


aram01
nagyúr

Ezeket a mobilokat csak hűségnyilatkozattal adják? ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#191) Apollyon válasza Kasya (#188) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jah, sajnos már a hvg is az agyhalál mellett lobbizik. Gyakorlatilag egyáltalán nem lehet semmilyen értelmes hírt olvasni ami nem valami tematikus kategóriába tartozik.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#192) Kékes525 válasza Apollyon (#191) üzenetére


Kékes525
félisten

Mindez azért, mert a hivatalos hatalom ellenségképben gondolkozik, feltüzelve és megosztva ezzel az embereket. Ma Magyarország legalább 2, de inkább 3 részre oszlik. Jobb-bal-egyik sem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#193) 8th válasza Kékes525 (#174) üzenetére


8th
addikt

Igen a hazai BV intézmények pont arról híresek, hogy dugig vannak szegény ártatlan elítéltekkel akik mint köztudott maguk is áldozatok. LOL

ha valaki vétkezett, azt nem kell örök életre eltemetni. Lehetőséget kell adni a visszatéréshez is. Ha minden reményt elzárunk, akkor tényleg jobb, ha már egy kifli ellopásért halálbüntetést, vagy életfogytiglant adnánk.

Te miről beszélsz ember? :DD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#194) Kékes525 válasza 8th (#193) üzenetére


Kékes525
félisten

És Te miről beszélsz? :U

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#195) 8th válasza Kékes525 (#194) üzenetére


8th
addikt

Én arról beszélek, hogy a raboknak ma is lehetőségük van telefonálni teljesen felesleges ez az egész hajcihő ha EU-s rendelet ha nem. De persze te azonnal megjelensz és összehordasz egy rakás sületlenséget ami abszolút nem kapcsolódik a témához.
A következő mi lesz? Majd netán állami pénzen a mi adónkból prostikat fognak behordozni nekik csak mert valami baltaarcú eu bürokrata kitalálja, hogy jajj szegény kis nyulam-bulam elítéltektől még a szexuális élet lehetősége is el van véve és ez micsoda égbekiáltó embertelen jogtiprás? Senkit sem zárnak börtönbe de még fogházba sem csak úgy. Aki ott van az vastagon megérdemli, hogy oda került és pont. Teszek én az ő jogaikra jó magasról. Viselkedjen ember módjára ne kerüljön összeütközésbe a törvényeinkkel és szabad lábon annyit mobilozhat amennyit csak akar. Ennyi.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#196) Kékes525 válasza 8th (#195) üzenetére


Kékes525
félisten

Ne túloz. Én csak az emberi jogokról beszéltem. Aki törvényt szeg, annak jog szerinti büntetés jár. Luxus körülmények pedig a haza börtönökben nincsenek. Aki ilyet állít az nem ismeri a tényeket. Az hogy néhány extrém eset van az nem jelenti, hogy a teljes rendszerre ez a jellemző. Ezt a telefont pedig meg kellett adni, mert EU-s rendelet, ebben egyetértünk. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#197) Kasya válasza #40993792 (#189) üzenetére


Kasya
nagyúr

Tudom, ezert is tettem fel a kerdest.

(#199) 8th válasza Kékes525 (#196) üzenetére


8th
addikt

Már megint miről beszélsz ember. :W

Na ne ferdíts! Sehol sem állítottam, hogy luxus körülmények lennének a magyar BV intézetekben.
Nem, nem értünk egyet, nagyon nem. Ott bukik el az egész, hogy a mobil használat nem emberi jog. Eddig úgy nézett ki a dolog, hogy szólt a fogvatartott az őrnek és hamarosan kivitték telefonálni. Most úgy fog kinézni, hogy szól a fogvatartott az őrnek és pont ugyanúgy kiemelik a cellából, hogy telefonálhasson mint eddig. Pont ugyanúgy egy őr jelenlétében fog telefonálni mint eddig. Pont ugyanúgy előre leadott és leellenőrzött számokat hívhat mint eddig. A mobil pont ugyanúgy nem visszahívható mint a folyosói telefon. A mobil pont ugyanúgy nem elérhető mint a folyosói telefon mivel végig az őröknél van tehát csak akkor tud beszélni az elítélt ha engedélyezik neki a hívást, pont mint eddig. Akkor minek ez az egész színjáték? Mert a mindenható EU így rendelkezett? Az az EU amelyik olyan agyzsibbasztó rendeleteket hoz, hogy nem lehet görbe az uborka meg tiltsuk be a gömbölyű akváriumot mert az stresszeli a halakat? Kabaré. Sérülnek az elítéltek jogai mert nem telefonálhatnak? Miért is? Ott a telefon eddig is ott volt. Csak szólniuk kellett és ha engedélyezték kimehettek telefonálni ha nem akkor nem. Ez a jövőben sem fog változni.

mod: De legalább a Deutsche Telekom AG jót kaszál majd a sitteseken. Hurrá éljen-éljen. :C :(((

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#200) Kékes525 válasza 8th (#199) üzenetére


Kékes525
félisten

Nyugi, az nem neked szólt, hanem az én véleményemet mondtam el, mert sokan itt a fórumon ezt hangsúlyozták.

Egyetértek azzal amit írtál. Egy dolgot viszont nem értek, miért pfujolsz annyira az UNIO-ra, ha mint írod ez nem sok mindenen változtat? A politikusok már ilyenek, nagyon sok értelmetlen döntést hoznak. Az ilyen döntések legyenek a legnagyobb hibájuk.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#201) 8th válasza Kékes525 (#200) üzenetére


8th
addikt

És nekem mi közöm ahhoz, hogy más mit ír? Ha nem nekem szólt akkor ne nekem írd, ilyen egyszerű.
Azért piszkálja a csőrömet az eu mert nem ritkán képzetlen hozzá nem értő seggfejek hoznak idióta döntéseket egyes bizottságokban amiket aztán kötelező érvénnyel teljesítenie kell minden tagállamnak legyen az bármekkora kreténség akkor is. És már elnézést, az adómból a sittesek és a telekom anyacége helyett inkább az egészségügyi dolgozókat és a dajkákat ill. óvónőket támogassák, hogy ne hagyják itt ezt az országot kalandvágyból pusztán anyagiak miatt mert néhány éven belül nem lesz aki ellásson ha kórházba kerülsz és nem lesz aki a gyerekeddel foglalkozzon amíg te azért gürcölsz orrvérzésig, hogy állambácsi lenyúlhassa a fizud felét.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#202) Kékes525 válasza 8th (#201) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem tudtad, hogy ez egy fórum, amit mások is olvasnak? :U Másrészt ha elolvastad, amit írtam láthattad, hogy nem neked szólt az a része.
Amiket írsz azért döntőrészt nem az EU a felelős, hanem a hazai politika. Sőt, ha nem nyúlnák le itthon az EU pénzt amit adnak (pillanatnyilag az tartja életben az országot), akkor már egészen más lehetne a helyzet itthon. Úgyhogy egészen rossz felé irányítod a haragodat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#212) Karma


Karma
félisten

Az utolsó off hozzászólásokat töröltem. A témával kérlek fáradjatok át a Politika topikba, vagy engedjétek el.

“All nothings are not equal.”

(#213) HENE válasza wwenigma (#181) üzenetére


HENE
aktív tag

Akkor én válaszolok a kérdésedre.
Szerinted az általad leírt esetek hány százalékát jelentik a hazai bűnözésnek, illetve az ügyekben elítéltek hány százaléka a börtönnépességnek?

De hogy a kérdésedre is válaszoljak. Az elítéltek többsége előbb-utóbb szabadul. A kérdés, hogy amikor 1-10 év után kijönnek, milyen mentális állapotban vannak? A zsúfoltság konfliktusokhoz, erőszakhoz vezet. Aki ilyen körülmények között húz le néhány évet, az minden lesz, csak normális ember nem, emiatt sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy újabb - akár erőszakos - bűncselekményt követ el.

A büntetésnek több célja van, egyrészt az elrettentés. Ehhez valamilyen hátrányt kell okozni, de ha túlzásba visszük a rossz körülményeket, akkor azzal ellentétes hatást érünk, ha tetszi,. ha nem. A reszocializáció nem az elítélt érdeke, hanem a társadalomé.

Egyetértek azzal, hogy ne legyenek luxus körülmények között, de legyenek olyanok, amelyek nem nyomorítják meg jobban a bentiek lelkét, mert szabadulás után mi isszuk meg a levét.

Ehhez persze megfelelő nevelői munka kellene, amihez meg sokkal több szakemberre lenen szükség, de a normális elhelyezés is sokat javítana a helyzeten.

Akiket meg a 82es hozzászólásodban írtál, azok eleve hosszú tartamú fegyházat kapnak (esetleg életfogytot), tehát teljesen más szabályok vonatkoznak rájuk. Az életellenes bűncselekményeknél az elrettentés pedig általában nem működik, jellemzően az elkövető alacsony intelligenciája miatt. (nem gondolja végig a következményeket).

(#214) HeyTchiki


HeyTchiki
csendes tag

Voltam beszélőn a haveromnál a múlt héten, és kibeszéltük a rab mobilt is persze.

Hétköznap 91 Ft, hétvégén 81 Ft a percdíj bármely hálózatba.

A volt börtönös vezetékes telefonról a helyi vezetékes számokat legalább 14/10 Ft-ért lehetett hívni.

Abból a szempontból valóban jobb, hogy reggel 7-től 21 óráig lehet a telefonálni, utána automatikusan lezár.
(A volt börtönös telefonról 8-tól 11:30-ig, majd 12:30-tól 18 óráig.)
Azt is mondta a haverom, hogy valamikor a nyáron elvitték Győrbe, mert volt egy tárgyalása, és a Győri börtönben hétvégén nem lehetett telefonálni, pont akkor, amikor kedvezményes a percdíj.
Ez is érdekes, hogy egységesnek kellene lennie a Büntetés-végrehajtásnak minden szempontból, de nem.
Most ha másban nem is - ezáltal hogy bevezették a mobilt a raboknak - a telefonálásban egységes lett.

Egy teljesen alap mobilt kaptak, ZTE márkájút, amin a menü le van zárva, SMS-t sem lehet küldeni.
Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy bejövő SMS-t tudnak-e fogadni, bár ha a bejövő hívás is le van tiltva, akkor nem valószínű.
Nehogy már a hozzátartozó, vagy kapcsolattartó ingyen felhívja a fogvatartottat.
A feltöltés ami ugyanúgy működik, mint a "rendes" mobilnál, Telekom üzlet, ATM, stb..

Egy szó mint száz, a Telekom megint jó befektetést csinált.

(#215) fauv


fauv
őstag

Amint látom sok ember nincs tisztába pár fogalommal. A büntetés mint olyan, arról szól, hogy a bűncselekményt elkövetett fogvatartottat elszigeteljék, elzárják a társadalom többi tagjától, azaz kijelölnek neki egy helyet , ahol az ítéletben szereplő időt kell letöltenie. Ezek a helyek, a BV intézetek.
A BV Intézetek, mint ahogy a nevében is benne van, végrehajtó intézetek. Ezek az intézetek egy belső szabályozás alapján működnek, ami ugyan ugyanúgy vonatkozik a fogvatartottra, mint az ott szolgálatot teljesítő őrre.

Na most , a BV-nek az a célja, hogy a náluk lévő fogvatartott a számára kirótt ítéletét nyugodtan, letöltse. Ennek megfelelően igyekszik elhelyezni őket / ez függ az ítélettől, azaz fogház, börtön vagy fegyház fokozat, továbbá a férfit a nőtől és a fiatalkorút a felnőttől el kell különíteni, az előzetest pedig a jogerősen elítélttől./

Mindenki tisztába van azzal, hogy túl vannak terhelve ezek az intézetek, így igen nagy a zsúfoltság. Ez tény.

És itt térjünk ki akkor arra, hogy a fogvatartottak " luxus " elhelyezésben részesülnek. Na szóval, vannak a Bv-n belül olyan elhelyezési körletek, azon belül is olyan zárkák, ami a többi körlethez képest, igenis luxusnak nevezhető. De, ide csak olyan fogvatartottakat tesznek, akik ezt megérdemlik, a fokozatuk enyhe, szabadulás előtt állnak stb. Ne tévesszen meg senkit, nem ez a jellemző. Vannak egyszemélyes, 2, 4 -6-8 és még ennél nagyobb létszámú zárkák, ennek megfelelően minél nagyobb annál több ember.
Én mindig azt mondtam, hogy a börtönben nem az idővel van a gond, mert az telik, nem is az elhelyezéssel, mert a lehetőségekhez képest igyekszik a BV a legjobbat biztosítani, hanem akik között kell ezt az időt eltölteni, na az a húzós.
Én nem akarok most ezzel foglalkozni, mert tényszerűen nem írhatom le, hogy hogyan áll össze a fogvatartotti létszám, de maradjunk annyiba, hogy ez a legnehezebben kezelhető egy benn lévő embernek.

Olvastam egy kicsit előrébb, hogy összehasonlítják visszaesés szempontjából egyes skandináv ország fogvatartottjait a miénkkel. Ez egy vicc. 2 olyan országot összehasonlítani, amely egészen máskép épül fel társadalmilag, azaz más társadalmi rétegek képezik, hááát szóval . no comment.

Kicsit térjünk vissza a BV-re. Egy dolgot kell tudni, az a fogvatartott akinek tele van a hasa, nem gondolkodik / megfelelően van foglalkoztatva / és a problémáira megkapja a segítséget, az nyugodtan fogja letölteni az ítéletét. És ez a cél.
És akkor ide tartozik , ugye a topic címe is, a kapcsolattartás, azaz a telefonálás. Ez is azt a célt szolgálja, hogy a benn lévő fogvatartott nyugodt maradjon, hallja a szerettei hangját, nem kell idegeskednie stb.

Na írhatnék még kb 10 oldalt, de nem akarok, igazából ezzel az volt a célom, hogy ha esetleg valakinek lenne kérdése, szívesen válaszolok neki.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.