Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Remélhetőleg a 810-es lapkánál fellépő melegedési problémát is sikerül elhagyniuk.

(#2) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

akkor ez azt jelenti,hogy már szinte kész van?

(#3) tjb007


tjb007
nagyúr

(#4) Kékes525 válasza kelzsoca (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Én is pont erre gondoltam.
Fogyasztása remélhetőleg nem nő, a sebességével arányosan.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Tesztek szerint üti az Exynos 7420-at, várós.

(#6) benike1999


benike1999
tag

Hát ez a processzor bika lesz az biztos... Még azt is elképzelem hogy egy teljes értékű windows 10-es tablet (vagy ultrabook) is fog készűlni vele egy kicsit nagyobb TDP-vel!!! Mert a mostani intel-es hibridekben lévő Z3745, Z3770-et biztos oda-vissza fogja verni mind CPU mind IGP oldalon!

(#7) rodrigez válasza Fred23 (#5) üzenetére


rodrigez
senior tag

Hát majd 1 évvel a 7420 megjelenése után ez lesz a minimum target, különben csúfos bukta lenne. :) Meg gondolom addig a Samsung sem ül a babérjain és a többi szereplőt sem írnám le. :)

(#8) tjb007 válasza benike1999 (#6) üzenetére


tjb007
nagyúr

„Még azt is elképzelem hogy egy teljes értékű windows 10-es tablet (vagy ultrabook) is fog készűlni vele”

Kár, hogy a valóságban erre nem lesz lehetőség.

(#7) rodrigez

Ahogy a Qualcomm sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Végre érdemben fejlődnek a teló hardverek. Ez a HSA a telefonba (is) nagyon izgalmasan hangzik. Mostmár játékkonzol szintet is ki lehet sajtolni egy teló/tabletből.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#10) aprokaroka87 válasza GodGamer5 (#9) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát ez még messze van,nem játékra van tervezve

(#11) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

A Qualcomm be fogja jelenteni, hogy a Snapdragon 820 már elsősorban nem a telefongyártókat célozza meg, hanem a konyhaeszközöket (vízforralók, elektromos tűzhelyek, stb).

Minden szavam magánvélemény!

(#12) ukornel


ukornel
aktív tag

Hoppá. A Snapdragon 820 hivatalosan is támogatni fogja a HSA1.0-t?
Ez egy elég erős hír.
Lesznek HSA fejlesztői eszközök is Androidra, meg minden?

(#13) tothmaxy182 válasza benike1999 (#6) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Egyrészt az általad említett Atomokat is hamarosan leváltja az Intel újabbakra (Cherry Trail), másrészt Win10-et ARM-en legfeljebb 7 colos kijelzőn lehet futtatni (ami ugye a Win10 Mobile), afölött x86-os SoC kell. Ha jól tudom.

Minden szavam magánvélemény!

(#14) batai15


batai15
félisten

Ez a hsa mi?

(#16) tjb007 válasza tothmaxy182 (#13) üzenetére


tjb007
nagyúr

7,99

(#17) LordX válasza batai15 (#14) üzenetére


LordX
veterán

Érdemes rákattintani a megfelelő linkre, ami a cikkben van..

(#18) Crafter32


Crafter32
őstag

Egy-két gyártónak jobban állna, ha megfelelően optimalizálna, mint pakolja bele a erősebb HW-t. Azért nagyon szép, hogy ennyire fejlődik ez a ipar. Semmihez sem lehet hasonlítani szinte.

(#19) GIJoe


GIJoe
addikt

HEVC és VP9 dekódolás kínál
Gondolom, encodeot is tud majd, az ősrégi MTK6595 a videót HEVC ben rögzíti, kisebb tömörebb méret, én várom hogy terjedjen el jobban

(#20) LordX válasza twollah1976 (#15) üzenetére


LordX
veterán

Őszre már minimum 5 telefon lesz elérhető vele.

(#21) batai15 válasza LordX (#17) üzenetére


batai15
félisten

Hat nekem ez magas.
Valami rovid tomor valasz kellene.

[ Szerkesztve ]

(#22) isti215


isti215
tag

Hát reméljük hogy a szeptemberi ifán bemuatott készülékek már ezzel a soccal jönnek pl. sony z5

Asztalos István Telefon számom:06301743895

(#23) aprokaroka87 válasza GIJoe (#19) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem igen,mivel a kamera is h.265-ben rögzit 4k/60fps-ben,én úgy gondolom.

Persze ez gyártó függő lesz gondolom.

(#24) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Az egységesített memória dx12, megnövekedett teljesítmény stb. elég lehet, hogy beérje akár csúcs Tegrát is...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#25) GIJoe válasza aprokaroka87 (#23) üzenetére


GIJoe
addikt

Ideje, szerintem elkényelmesedett picit a gyártó, több mint egy éve tudja az MTK+ folyamatosan piacot veszt lásd új SONY telefon (MTK X10...)

(#26) tothmaxy182 válasza tjb007 (#16) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Csak arra emlékeztem, hogy hetessel kezdődik... :)

Minden szavam magánvélemény!

(#27) ukornel válasza batai15 (#21) üzenetére


ukornel
aktív tag

Nézd meg ezt a linket.
A HSA egy elég széles iparági összefogással készülő koncepció a hatékony és átjárható heterogén programozás elterjesztésére.

(#28) gfpeti


gfpeti
tag

Megvárom a Szanpi 840-et 8 giga rammal.

Hátha nem fog laggolni a menü.

(#29) aprokaroka87 válasza GIJoe (#25) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igazábol ez nem elmaradás,ugyanis h.264-ben már a Snapi 800 is tudott 4k videórögzitést,de azt alapvetően csak FHD enkódolásra/dekodolásra tervezték

Viszont egy olyan készüléken,amelyben nincs hardveres h.265 rész,annak gondot jelenthet egy 4k/60fps videó lejátszása....persze vannak kivételek
Az sokat segitene ha a Neon egységet frissitenék,bár arra kevés esély van,ugyanis onnantól kezdve a cpu betudna szállni a feladat elvégzésében.

(#30) goodboy007 válasza batai15 (#21) üzenetére


goodboy007
senior tag

Virtuális felületet ad, ami elfedi/megoldja az architektúrális különbségekből adódó inkompatibilitást. Kb. mint a Java, csak annál sokkal gyorsabb és sokkal komplexebb dolgokra is lehet használni.

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#31) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Jól hangzik, hihetetlen tempóba fejlődik ez a vonal is, lassan teljes értékű gépet tarthatunk majd a kezünkbe.

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#32) blagolf válasza rodrigez (#7) üzenetére


blagolf
senior tag

Mondjuk inkább fél évvel.

Üdv, Zoli

(#33) tjb007 válasza GIJoe (#19) üzenetére


tjb007
nagyúr

Természetesen tud encode-ot is, azt már a 810 is tudta/tudja.

(#20) LordX

Erre majd térjünk vissza ősszel.

(#34) icp1970


icp1970
senior tag

UP.Várjuk majd az infókat. :K

(#35) blagolf válasza gfpeti (#28) üzenetére


blagolf
senior tag

Nekem már a Snapi 800-al sem laggolt. Nem tudom mit használsz.........

Üdv, Zoli

(#36) Fkris válasza blagolf (#35) üzenetére


Fkris
őstag

Ne etesd a trollt!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#37) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

Jó lesz ez, feltéve hogy nem csak fűtésre lesz alkalmas mint az elődje.

(#10) aprokaroka87:
Ha PS4-et nem is, de egy Wii U-t biztos helyettesíthet.

[ Szerkesztve ]

(#38) Ueda válasza batai15 (#21) üzenetére


Ueda
senior tag

A grafikus vezérlő számítási teljesítményét is kihasználni képes programozási nyelv.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#39) rodrigez válasza blagolf (#32) üzenetére


rodrigez
senior tag

Várjuk meg mikor kerül majd bele az első kereskedelmi forgalomba kerülő készülékbe. :) Bár sokan azt mondják, hogy már idén is több készülékben lesz, a fenti slide-on a Qualcomm is early 2016-ot ír. Ha valóvan úgy lesz, akkor az már inkább közelít az 1 évhez. :)

(#40) GeryFlash


GeryFlash
veterán

,,Egészen pontosan az új architektúrára épülő Adreno 530 lesz elérhető benne, amely 40%-kal lesz gyorsabb a Snapdragon 810 IGP-jénél, de ennél továbbfejlesztett tudás jóval többet ér, és ez az egész lapkát behálózza."

Ha ez igaz, tfopsban ez mit jelent? Egy Intell HD 4000-4600 teljesítményét már hozza?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#41) Fred23 válasza GeryFlash (#40) üzenetére


Fred23
nagyúr

A HD4000 környékén lesz szerintem, bár egyelőre nem néztem meg a számokat. A baj csak az, hogy még mindig nincsenek igazán minőségi androidos játékok.

(#42) GeryFlash válasza Fred23 (#41) üzenetére


GeryFlash
veterán

Igen ez tényleg probléma, Dead trigger 2 már egy ideje kint van, és nem nagyon jönnek jobb grafikájú/fizikájú/játékmenetű gamek. Pedig legújabb Unityvel adott lenne a dolog.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#43) tjb007 válasza GeryFlash (#40) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 4000 szintjét már a most is hozza a 430. Mondjuk sokra megy vele az ember, ha nem tudja mivel kiaknázni.

[ Szerkesztve ]

(#44) GeryFlash válasza tjb007 (#43) üzenetére


GeryFlash
veterán

Akkor ez mondjuk a Haswelles Iris/Iris pro környékén van? Maga a CPU rész kb egy ivy brdige i3 u (tudom, hogy hülyeség összevetni az x86-ot az ARM-mel, na de mégis :DDD )?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#45) bteebi


bteebi
veterán

Nagyon jól hangzik, kifejezetten erős lesz, de cserébe minden bizonnyal ez is egy kazán lesz...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#46) Paul119 válasza GeryFlash (#42) üzenetére


Paul119
addikt

Real Racing 3, deus ex ?:)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#47) GeryFlash válasza Paul119 (#46) üzenetére


GeryFlash
veterán

Deus Exet nem néztem még, RC3 2 éves dolog, azóta rengeteget fejlődtek a SOC-ok, a középkategória is. GTA San Andreas nem lett rossz, de lassan egy GTA 4 is jöhetne, nem kéne butítani a garfikát, maximum a fizikát egy kicsit.

De az a baj a Dead Triger/RC3-mal is, hogy f2p, jöhetnének már 3-6 dolláros címek mikrotranazckió nélkül. Vagyis jönnek, de nagyon kevés. De legalább pro verzió váltás lehetne, reklámok nélkül.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#48) zdanee


zdanee
őstag

...plusz kap egy vezérlőt aktív hűtéshez és kivezetést 3 ventinek (kis telefonra 1, phablet 2, tablet 3).
Itt van pl. az új Samsung Galaxy S7 kiszivárgott hátlapterve:

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#49) LordX válasza zdanee (#48) üzenetére


LordX
veterán

Jó, jó, egyszer-kétszer poén, de nem unalmas ez egy idő után?

(#50) szemy94 válasza Fkris (#36) üzenetére


szemy94
senior tag

Nekem MSM7227-el se szaggatott :D (LG P500 600mhz, 512MB RAM, Mézeskalács rendszer :D )

Mi13T, S9, xBox One S 1TB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.