Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

En nem azt mondanam, hogy trendi, hanem kenyelmes... szerintem total jo dolog :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) dajkopali válasza total90 (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

először én is azt akartam írni, de úgy láttam, nem fér be a boxba - de megnéztem még egyszer, elfér, úgyhogy átírtam :R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) moleculez


moleculez
veterán

Ha engem kérdeznének, én mindent mobilon/tableten oldok meg, a laptopom 1honapja lemerulve fekszik valahol/gyerek mesét néz rajta. Leginkább azért mert utazás közben olvasok/tájékozódom ami holt idő. Tehát bem mikor otthon vagyok, a családommal tölthető időből megy ez(is).

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Szerintem az apróságokat simán lehet okostelefonon vagy tableten venni, mint élelmiszer/bevásárlás/kaja rendelés, viszont a drágább/jobban megfontolandó dolgokat sokkal érdemesebb gépen venni ahol kényelmesebben utána lehet nézni..

Finn the human

(#5) randras


randras
veterán

Aliexpressen rendszeresen adnak kupont/kedvezményt, ha mobilról veszel meg valamit. :K

(#6) razzorr


razzorr
őstag

Én nem vagyok híve ennek a nagy online vásárlásnak. Érdekes módon,eddig is megvolt az emberiség nélküle, akkor ezután miért ne lenne meg :F
A fő ok, a lustaság és az elkényelmesedettség. Közben meg haldoklik sok ország gazdasága, mert sorra be kell a hagyományos üzleteket zárni, az online huszárok meg lekövethetetlenek, ha nincs kedvük adót fizetni, akkor nem fizetnek vagy csalnak...és szépen zuhanunk a kilátástalanságba. Bárki bármit mond, ez az igazság, amióta nyakunkon van az internet, azóta a világ működése valahogy felborult...

(#7) moleculez válasza razzorr (#6) üzenetére


moleculez
veterán

Tehát csak azért, hogy másnak legyen munkája/bevétele, én fizessek többet, járjak utána (szó szerint több boltot a város több pontján), töltsek mindezzel nem kevés időt?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#8) Béééla válasza razzorr (#6) üzenetére


Béééla
őstag

Ez az egyik szempont.

De a másik, hogy ha elmegyek a piacra nagybevásárolni, rohadtul élvezném, ha a hentes is a telóját/terminálját dughatná az orrom alá (én meg nem volnék OTP+Telekom duóra kényszerítve ha mobillal akarnék fizetni), és ha én is kistermelővé vedlenék át, elég lenne a telómra feltenni X alkalmazást, és nem kéne online pénztárgép meg terminál, hanem minden-egyben: az OKOS eszközön, mert nem a fészbúktól meg candycrushtól lenne igazán okos, hanem ettől.
Persze mehet mellette a kápé meg bluetoothon a blokknyomtató készülék ha éppen úgy akarja. Csak a kedves NAV is támogassa!

Bélabá

(#9) dajkopali válasza razzorr (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

ez azért így sarkos
ha megjelenik egy új gazdasági mód, az mindig a hagyományos üzleti modellek felborulását jelenti, ugyanakkor természetes módon hozza létre az új üzleti modelleket
gondolj csak a még általános iskolában tanult legelőbekerítésekre: igen, rettenetesen fájdalmas volt, fölrobbantott egy korábbi modellt, de lassan kitermelte az új munka- és vállalkozási lehetőségeket

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#10) razzorr válasza moleculez (#7) üzenetére


razzorr
őstag

Mindenkinek igaza van és senkinek sem.
Akkor én meg mondjam azt, hogy miért fizetek annyi adót? Hogy kiosszák belőle a segélyeket? Vagy hogy soha nem vagyok beteg és mindenki betegségét kifizessem? Stb.
Persze nem akarok hitvitát kirobbantani, de sajnos én így látom. Valami nagyon nem okés mostanában az európai országokban. Miért van annyi munkanélküliség? Miért van annyi elvándorló? És még folytathatnám, de ez nem ide tartozik, csak tudnám hogy hova :F
És tényleg nem vitát akarok indítani, nem is folytatom, de nagyon sokan a saját önös érdeküket, céljaikat nézik, nem pedig a globális nagytotált :(

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom ez összefüggésben van azzal a tendenciával, hogy egyre többen asztali PC helyett notebookot, sőt notebook helyett tabletet vagy mobiltelefont használnak személyi számítógépnek és azzal érik el legtöbbször az internetet is. Jön (vagy már itt is van), az a generáció, akinek már nincs otthon asztali gépe, sőt tűnnek el a hagyományos dinoszaurusz méretű notik is, amik helyett utrabookok, vagy hibrid tabletes-notik jönnek (persze itt a többségről, az átlagemberekről beszélek).

Én mondjuk bizonyos okostelefonok esetén tízszer is meggondolnám, hogy azzal kritikus online szolgáltatást vegyek igénybe, mint a vásárlás vagy a netbank. A hagyományos asztali operációs rendszerek azért jobban védve vannak még, mint azok. Gondolom kevesen használnak tűzfalat, víruskeresőket és már védelmi szoftvereket telefonon...főleg hogy azok egyben csökkentik is az akkuidőt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Gusztáv válasza razzorr (#6) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ha online vásárolsz valamit, azt jellemzően banki átutalással fizeted, de legrosszabb esetben a futárnak utánvét. Erről mind marad nyom, mint bevétel. Ezt plusz munka, fáradság eltüntetni. Míg egy hagyományos üzletben, kp-val fizetve, vagy púlt alól véve csak nem kell beütni a pénztárgépbe, és onnantól ez a pénz eltűnik. Nem véletlen, hogy minden normális országban az elektronikus fizetés irányába próbálnak lépni. hagyományos üzletek is tűnhetnek el egyik napról a másikra, erre számtalan példát lehet mondani.
Abban igazad van, hogy az internet kiélezi a piaci versenyt, aki nem képes váltani, az előbb-utóbb lemarad/eltűnik.

Laci

(#13) Garada válasza Matada2.3 (#4) üzenetére


Garada
őstag

Ez való igaz, komolyabb műveletek elvégzése még mindig a gép feladata.

(#15) mepet


mepet
addikt

Értek mindent. Csak azt nem, hogy ez miért érdekes? Nem tökmindegy, hogy valaki ugyanabból a internetes áruházból mobilról, tabletről, asztali gépről vesz meg valamit? Ugyanaz a kínálat, ugyanolyan áron, ugyanabba a rendszerbe kerülnek a megrendelések, és ugyanakkor, ugyanúgy lesz kiszállítva. Ezt kb. felesleges is mérni. Szerintem ezek a számok arányban állnak a mobilinternetezésről készített statisztikák számaival, mivel ma már minden webshopnál alapelvárás, hogy legyen normális megjelenésű mobilról elérhető honlapja.
Az meg, hogy egy app-ból vagy egy weblapról vásárol a mobiljával, nem tök mindegy? Pl. WP esetén egy normális weblapból pillanatok alatt összedob egy appot egy fejlesztő...

Hogyan lehetne növelni a mobilvásárlások számát? Olcsóbb mobilnettel. Igen, itt ilyen igen bonyolult összefüggések vannak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.