Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZperX75


MZperX75
addikt

Hát sajna ,ha rajtam múlna akkor kihalna!

De sry ,hogy így kezdem.....

.* _██_*。*./ \ .˛* .˛.*.★* *★ 。*
˛. (´• ̮•)*˛°*/.♫.♫\*˛.* ˛_Π_____. * ˛*
.°( . • . ) ˛°./• '♫ ' •\.˛*./______/~\*. ˛*.。˛* ˛. *。
*(...'•'.. ) *˛╬╬╬╬╬˛°.|田田 |門|╬╬╬╬ .
¯˜"*°••°*"˜¯`´¯˜"*°••°*"˜¯` ´¯˜"*°´¯˜"*°••°*"˜¯`´¯˜"*°

[ Szerkesztve ]

(#2) smkb


smkb
őstag

" míg éves szinten 264,5%-os a növekedés. Az elemzők azonban azt várták, hogy 19,2 millió tablet fogy majd a vizsgált három hónap alatt, így a kimért 18,1 milliós eredményt némiképp csalódásként értékelik."

Asszem ilyen számok mellett, egy gyártónak sem fog fájni, hogy a 264,5% -os növekedés mellett az IDC által előrejelzett 19,2 helyett csak 18,1m fogyott :) Főleg, hogy ezt a számot az elemzők várták, nem pedig a gyártók... Pl netbookból soha nem fogyott ennyi... és ez még csak most pörög fel...

Úgyhogy a cikk címe nyugodtan lehetett volna az is, hogy "Bődületes mértékben nőtt a tabletek eladása" :)

(#3) Gomez86


Gomez86
őstag

Majd a karácsony kipofozza...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#4) #72042496 válasza smkb (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

A notebookok fokozatosan kezdtek el terjedni, nem olyan robbanásszerűen, mint a tabletek.

Szerintem a nagy növekedés 1-2 évig talán még meglesz, aztán alábbhagy a lelekesedés valahogy úgy, mint a netbookoknál.

(#5) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Azért vicces,hogy a netbook se jó semmire,de az legalább fel tud mutatni valódi számítógépes vonásokat,a tablet még azt sem igazán...és mégis a netbooknak is kampec lett,mindenkinek kellett a mini Atom-os laptop,hogy 3 hónap múlva a barinőnél vagy a gyereknél kössön ki :D
A tablet még rosszabb,mert az a más os miatt nem tudja a pc-t helyettesíteni,összefossa magát egy komolyabb weboldaltól,stb.Tesztekben is vicces,hogy az már jó gép,ami a SCROLLNÁL,MENÜNÉL nem akadozik :DDD..konkrétan nem tudom,ki,hová veszi ezeket,én járok külföldön,még a repülőn is 1 embernél láttam eddig,a boltokban a kutyát nem érdekelte még a nyáron a kirakott soksok tablet...az okostelók körül legalább van mozgás,a legtöbb dologban a nagyobb lcd-t leszámítva hozzák a tablet szintet...Egérmozira meg az is marha,aki ilyet vesz.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#6) erdoke válasza BandiHUN (#5) üzenetére


erdoke
titán

Nézelődj még kicsit, esetleg próbálj is ki néhányat. Alapvető tévedés, hogy a PC teljes kiváltására találták volna ki első körben, de az tény, hogy mióta megvan, mind a laptopom/desktopom, mind az okostelefonom lényegesen kevesebbet használom.
PS: Én havonta többször repülök, és elég gyakran látok iPad-et. Egyelőre elég kevés cég ad ilyesmit laptop és telefon közé, úgyhogy a tipikusan sokat repülő üzleti felhasználók között nem kiemelkedően gyakori (az enyém is privát).

A legjobb aláírás a héten

(#7) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Itt van a 264,5%-os növekedés, panaszra semmi ok.
Bezzeg szegény oroszoknak csak 140%-os jutott. :DDD

(#8) persil válasza BandiHUN (#5) üzenetére


persil
nagyúr

Használtál már iPad-et?

Vagy úgy általában iOS-t.
Most nem azt mondom, nyílván van izomjó gép más rendszeren is, de akadozás meg ilyenek nem létező fogalmak. Minden azonnal.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#9) Misi1979 válasza BandiHUN (#5) üzenetére


Misi1979
őstag

Tegnap vettem egy ipad2-t. Szkepticizmus volt bennem boven. Ugy voltam vele a fizetes pillanataban is, hogy sebaj, max eladom, bukok vele par ezret.

Gyakorlatilag ahogy hasznalni kezdtem, elfogott a wow-erzes (nem warcraft), hogy ilyennek kellene lennie minden feluletnek, ami a netre csatlakozik. 10 perc "belakas" utan mar nem volt kerdes, hogy megtartom.

Ha kerdesed van, esetleg bovebben kifejtsem, irj nyugodtan.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#10) Jose73


Jose73
tag

Közlöm csendesen a hitetlenekkel, hogy épphogy a tablet az a gépezet, ami a notikat/pcket szép lassan kiszorítja az életünkből bizonyos értelemben.

(#11) Oliverda válasza BandiHUN (#5) üzenetére


Oliverda
félisten

Szvsz idővel a netbook sorsára jut. Nem ez lesz a mindent megváltó eszköz. A közelmúltban több forrásból is mesélték, hogy az anno nagy lelkesedéssel bevásárol csúcstableteket adják el az ismerősök, mert idővel rájöttek, hogy valójában semmire sem jó igazán. Arra meg kicsit drága, hogy csak úgy álljon a polcon.

Mondjuk még a Win 8-ra kíváncsi leszek, mert az talán fordíthat ezen, de az sem lesz egyszerű menet.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Na és akkor most is várjuk a kedves ARM huszárok szives bejegyzéseit.

Egy troll... :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#13) ThePlayer


ThePlayer
tag

Ez az egész tablet mizéria csak azért hülyeség mert aki ilyet vesz az vagy lusta cipelni a laptopját vagy még mindig asztalija van és ha elé ül akkor nem tudja nézni a tv-t féjszezés közben.A rendszerek még nagyon nem kompatibilisek.Szana széljel vannak az opok.Megoldás lehet egy teljes Macko rendszer de kinek van arra pénze?Az iCloud összekomunikál a rendszereddel és bármikor bárhonnan bármelyik eszközöd tartalma elérhető.Ez lesz majd a W8-nál is.Egy W8 Tábla, egy W8 Laptop egy Mango SP(SmartPhone, mielött valaki félreértené :DD ) és SkyDrive.Ez a Két komplett rendszer ami életképes lesz és akkor lesz értelme a tebletnek is.

vettem két peremet kétszázezerér'

(#14) aram01 válasza MZperX75 (#1) üzenetére


aram01
nagyúr

én is így vagyok vele

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#15) Jose73


Jose73
tag

Túlságosan számtech fejjel gondolkodtok. :)
Átlag userek között még mindig nagyon sok az olyan, akik idegenkednek a computer mostani felépítésétől, nekik sokkal könnyebb kezelni ezeket a cuccokat, és az informatikai igényüket (mail, voip, web, cociális izék, pici játék) bőven kielégíti.
A 150-200K-s csúcstabletek mellett azért már van jópár 50K körüli modell, ami szerencsére átlépte a gagyiság határát, árban így erős konkurenciát adva a netbookoknak.
(És akkor még nem említettem a 10-20K körüli tényleg brutálgáz via procis, döglassú, rezisztív érintőképernyős kínai förmedvényeket, amiket én speciel az életben nem vennék a kezembe, de nagyon sok embernek mégis elegendő ez a teljesítmény is.)

Laptop ügyben valszeg előtérbe kerülnek majd az olyan modellek, amik touchscreen támogatást is adnak, illetve a helyüket részben átveszik az olyan tabletek, amiket billentyűs dokkoló egységgel látnak el.

Átlag user-lakásban a tabletek mellett max smart-TV lesz még, lassan előtérbe kerül majd a beszéd-felismeréses irányítás, stb.

Szép új jövő. :)

(#16) aram01 válasza Jose73 (#15) üzenetére


aram01
nagyúr

Laptop ügyben valszeg előtérbe kerülnek majd az olyan modellek, amik touchscreen támogatást is adnak, illetve a helyüket részben átveszik az olyan tabletek, amiket billentyűs dokkoló egységgel látnak el.- ez már megint "egy csomó plusz kacat" akkor inkább egy könnyű netbook

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) Jose73 válasza aram01 (#16) üzenetére


Jose73
tag

akkor inkább egy könnyű netbook
De természetesen touchscreennel. :)

(#18) aram01 válasza Jose73 (#17) üzenetére


aram01
nagyúr

ezt megbeszéltük :))

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19) erdoke válasza Oliverda (#11) üzenetére


erdoke
titán

Nálunk jelenleg 2 db iPad 2 van a családban, de simán lehetne 5. Valószínűleg tavasszal veszek egy harmadikat is, amikor kijön az újabb generáció. Aki nem tudja, mire való, ill. mire veszi, nyilván csalódik, ha PC-ként szeretné használni.
Egyébként ha lenne benne normális email kliens (értsd: full Exchange 2010 fícsör támogatással), engedélyezné a cég az intraweb és SharePoint elérést, akkor a laptopom csak akkor kapcsolnám be, ha komolyabb Excel táblák bütykölésére van szükség.
A céges laptopom tipikus üzleti gép, jelenleg a 3 éves ciklusának pont a felénél tart. Kb. 2 kg, durván 3-4 órát bír akksiról, és 4-5 perc, mire hibernálásból elkezdek válaszolni az első emailre. Az iPad 2 600 g, 10-12 órát bír az akksija, és a ratyi érintős billentyűzeten megválaszolok 4-5 emailt, mire a laptopon neki tudnék kezdeni. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#20) Oliverda válasza erdoke (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Én a helyedben még kettőt vennék mielőtt hiánycikk lesz. :D

Persze ha lenne benne még ez, meg lenne benne az akkor talán általánosságban egy igazán használható termék is lehetne. Jelen funkciói illetve képességei mellett viszont szerintem sem éri meg az árát. Mondjuk a hype jól láthatóan itt is remekül működik, és szépen viszi a hátán az eladásokat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) MZperX75 válasza erdoke (#19) üzenetére


MZperX75
addikt

Persze nagyon jó kis kütyüre sikeredett Ipad2,jól használható emberbarát,rengeteg programmal(65000alkalmazással ) Apple store stb.
Fotó shoppal,rengeteg jól használható funkciókkal.
Hordozhatóság szempontjábol,egyik konkurens sem ér fel hozzá.
Kinek fontossak ezek az előnyök(sokat utazik,és emiatt használható dolgot keres annak az Ipad2 a legjobb választás.

Nekem nem kell,mert nem tudnám kihasználni,elbohockodni meg drága lenne,illetve itt a pénz is dominál.
Ezért viszont ,ha fele ennyibe kerülne ,sem venném meg,olcsobbat más gyártótól sem vennék tabletet .

Ha 3000eurót keresnék ,akkor lehet ,hogy simán bohockodásra beruháznék egyre.
De ez olyan ,mint itthon 800ezret vagy 1 milliót keresnék.

Ha megteheted,és kihasználod akkor ez a legjobb,ez tény.

-mellékesen ,ha hasznát venném(nem csak játékra) akkor 140.000Ft körüli ár nem rémísztene el,és vennék.

(használtam egy jó 5hétig ajánlom mindenkienek ,hogy ki kell prószálni)

simán letíltható ha ellopják,rengeteg adatvédelmi szolgáltatással,a gépeddel való szinkronizáció miatt,1 néhány perc alatt rendbe hozol bármilyen problémát.
Ennyi pénzt megér!(feltéve ha kiasználod)
Így megértem hogy már 3 van a családban.

(#22) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Már megint olvasom itt a feltételezéseket, hogy majd ez lesz, meg az lesz, meg igy lesz, meg ugy lesz. Hát öregem, ha megboldogult Csirke Mari még élne a drágám, aki nem mellékesen a környék jósnője volt, akkor irigyelne titeket, hogy mennyi mindent tudtok ti nélküle is...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#23) Hohocali válasza Oliverda (#11) üzenetére


Hohocali
aktív tag

"Szvsz idővel a netbook sorsára jut."

Óvatosan az ilyen kijelentésekkel testvér, mert ha nem jön be, akkor minden későbbi jóslatodra ezt vissza lehet idézni az arcodba.

Egyenlőre nagyon nem úgy néz ki, hogy a netbook sorsára jut. Nagyon jól használhatóak arra, amikre az emberek korábban a netbook-ot szerették volna.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#24) Oliverda válasza Hohocali (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha nem jön be akkor tévedtem. Ettől még le merem és le fogom írni a nézeteimet és a véleményemet.

A "testvér" megszólítást pedig hanyagoljuk az irányomba ha kérhetném. Köszi

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) gordonfreemN válasza Hohocali (#23) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen, 11db évi hsz-el lehet inkább "más" fórumokon kellene testvérezni...
És már számtalanszor elhangzott tőlem: "többször véltem felfedezni, hogy az egyenlőre memnyiségi jelzőt időhatározóként használjuk. Nem bántásból, csupán figyelemfelkeltésként: az időhatározói alak ami nektek kell, az az egyelőre. "

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#27) persil válasza gordonfreemN (#26) üzenetére


persil
nagyúr

Az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek, nekem is a halálom, viszont, akik ezt a hibát általában elvétik, azok valószínűleg a magyarázatot sem értik, hogy miért helytelen.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#28) Elemental


Elemental
addikt

Jelenleg én sem tudok elképzelni olyan élethelyzetet, amikor tabletet akarnék használni.
Viszont az nem jelenti azt, hogy nincs olyan.
Példaként azt írnám le, hogy mindig is furcsán néztem a netbookokra. Fölösleges, mert kicsi a kijelző, lassú. Inkább laptop, annak van értelme. Viszont úgy alakult, hogy kaptunk egy netbookot, és a melóhelyen pedig lett net. Bevittem, és lám, mintha oda találták volna ki. Kicsi, nem foglal el sok helyet. Emailokat olvasni, meg pár oldalt, amit hirtelen meg kell nézni, arra pont jó. Igaz másra sem.
Így lehet a tablettel is, gondolom.
Megjegyzem, ha pénzt kellet volna adni a netbookért akkor nem lenne még ma sem olyanom, de a tabletért sem adnék pénzt. :)

(#29) MZperX75 válasza Oliverda (#24) üzenetére


MZperX75
addikt

Látom a vicc nem jött be.....

(#30) Drizzt válasza Elemental (#28) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Amikor Usaban voltam, volt munkatársam, aki szó szerint egész nap használta az iPadjét. De egyébként internetezésre szerintem nem nagyon van jobb eszköz, mint egy tablet, márpedig az itthoni gépemet netezésen kívül kb. heti 5 óra játékra használom, meg némi sorozatnézésre.

I am having fun staying poor.

(#31) 33as válasza Drizzt (#30) üzenetére


33as
senior tag

Érdekes munkatársad volt, csak felhőbe dolgozott? :F

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , Apple TV , Pixel 7a , Pocket 3 és Action 2 , Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#32) Drizzt válasza 33as (#31) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Azt nem mondtam, hogy munkára használta. De amint volt egy kis "idle" ideje, rögtön ipad-en netezett, levelezett, stb., pedig ott volt mellette a 24-es monitor is. Attól függetlneül jól dolgozott, s mindent megcsinált, amit kell. De sokszor van olyan idő a munkánkban, amikor egyszerűen nem tudsz mást csinálni, mint különféle dolgokra vársz. És ilyenkor jött neki nagyon jól az ipad.

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.