Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) troller


troller
senior tag

Ez nagyon korrekt a vodától (persze attól eltekintve, hogy már rég ez kellene hogy legyen a normális :((( ). Remélem a másik két istenverése is követi őket hamarosan. :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#2) Syl válasza troller (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, a telekom pl. pont arról híres, hogy bevezeti a voda kedvezményeit :U
Ha igen, akkor is kb dupla áron :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) xmaas


xmaas
őstag

Jo hir , lassan hatha eltunik mindenhonnan az a bzi roaming atok

(#4) azbest


azbest
félisten

"Május elsejével a prepaid ügyfelek is megkapják az Európa adat napijegyet, ezzel 100 MB adatforgalmi keretet vásárolhatnak 990 forintért. "

Már megint egy reklám hír a vodáról.
Egy éve is volt már európa napijegy vitamaxhoz, 100 MB adat és felár nélküli roaming-ot tartalmazott 990 forintért egy napra.

Ez már a többedik hír, ami kizárólag az új red csomagokra vonatkozik és a régebbi csomagok / feltöltőkártyások terén olyasmit állít be újdonságnak, ami nem változott. Lásd voip feloldás, amely továbbra is tiltott a prepaid csomagokon, opciókon és régi előfizetéssel is csak felárasan érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#5) leeate


leeate
senior tag

"Május elsejével a prepaid ügyfelek is megkapják az Európa adat napijegyet, ezzel 100 MB adatforgalmi keretet vásárolhatnak 990 forintért."

Szánalom^3, meg az is, aki ilyet vásárol helyi kártya helyett.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#6) azbest válasza leeate (#5) üzenetére


azbest
félisten

Pár napos külföldi útnál hasznos. Így elérhető marad az ember a saját számán.

(#7) leeate válasza azbest (#6) üzenetére


leeate
senior tag

De legalább lenne 1 giga vagy valamennyire arányos mennyiség, hogy használni is lehessen normálisan.
Komolyan, mintha minimum a Dél-Afrikai Köztársaságba mennénk...

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#8) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ez a 100MB adatforgalom letöltésre irányul, vagy feltöltésre?
Csak mert ha valaki a szállodai wifi-n este töltené fel a felhőbe a szelfiket... :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) azbest válasza macilaci78 (#8) üzenetére


azbest
félisten

is... forgalom, nem számít az irány

(#7) leeate: naponta 100MB. Még belföldi opciókban sem kapsz havi 30GB forgalmat.
Ezeket kínálják vitamax opciónak: [link]
Az itteni táblázatból 30GB adatot úgy lehet kihozni, ha az induló opció után gigabájtonként töltögeted (de csak ha elfogyott, mert a leírás szerint az újabb kiegészítő felülírja a korábbit) 45490 ft. Régebben volt 5GB opció, de az össz képleten nem sokat változtat. Itt nem telefon nélküli, hanem prepaid telefonos opcióról beszélek.

Ilyen mennyiségeknél már muszáj vagy más fajta előfizetést kötni.

A 100MB arra pont jó, hogy a térképen gyorsan megnézzek valamit, meg pár dolgot intézzek a neten, amikor a szállodai wifi használhatatlanul rossz. Az is benne van, hogy a fogadott hívásokért és az indított hívásokért sem kell roamingos percdíjakat fizetni. Múltkoriban jól tettem, hogy készültem ilyen esetre, mert a főnökék elfelejtették kifizetni a lefoglalt szállodát és kellett vagy 5 hívás, mire előkerült akinek ezt intézni kellett volna, hogy ne privát úton kelljen helyben kicsengetnünk a 800 eurós számlát, amit aztán fél év múlva térítene meg esetleg a cég.

[ Szerkesztve ]

(#10) macilaci78 válasza azbest (#9) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor ez tényleg nem akkora buli. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) mukibuci válasza azbest (#4) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

eddig 990et fizettél naponta, hogy a hazai percdíjaid használd, most már 0 forintot fizetsz érte. sűrűbben is jöhetnének ilyen reklámok...

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#12) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

INGYENES A HÍVÁS FOGADÁS?

Ez őrületesen jó. Mondjuk nem értem, miért kell aktiválni.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#13) Jeanne d'Arc

Egyre-jobban azt veszem észre hogy a Voda korrektebb mint a magentas szolgáltató.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#14) asdf_ válasza nyuszi123456 (#12) üzenetére


asdf_
veterán

Nemtom, szerintem hogy ingyen, vagy valami 19 forint/percert fogad az ember hivast az majdnem mindegy kategoria. Jo, persze akinek meg kulfoldon sem bir leszakadni a telefon a fulerol a telefon vagy kulfoldre ingazo melos, annak szamithat ;)

[ Szerkesztve ]

(#15) azbest válasza mukibuci (#11) üzenetére


azbest
félisten

igen, az új red csomagokra előfizetve, havi 10 - 12 -15 ezer forintért. A változások közül szinte mind az új red csomagokra vonatkozik. Prepaid esetén pedig nincsen változás. Régi előfizetéssel nem tudom változott -e bármi.

[ Szerkesztve ]

(#16) mukibuci válasza azbest (#15) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

akkor fuss neki kérlek mégegyszer. a prepaid kártyákkal ingyen és bérmentve tudod kint is a hazai percdíjaid használni. pont.

Május elsejével elindítják az Európa hazai áron opciót, ezzel a feltöltőkártyás ügyfelek is a hazai perc és SMS alapdíjakkal telefonálhatnak, vagy üzenhetnek. Az opció aktiválásával a hívásfogadás is ingyenessé válik ezekben az országokban.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#17) azbest válasza mukibuci (#16) üzenetére


azbest
félisten

Igazad van, elolvastam az ászf mit ír. Ez alapján a korábbi európa napijegyet szétszedték Európa hazai áron beszéd (0 ft) és Európa adat napijegyre (990ft) a nem red eu csomagokkal.

Az is kiderült belőle, hogy miért nincs alapból bekapcsolva:
Előfizető tarifacsomagja szerinti lebeszélhető percek, jutalom percek, kedvezményes percdíjak illetve egyéb kedvezmények, valamint a csoporton belüli díjmentes hívások Európa hazai áron opcióval nem használhatóak fel.

[ Szerkesztve ]

(#18) mukibuci válasza azbest (#17) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

persze, pont ezért nincs bekapcsolva. az részletkérdés, hogy ezeket eddig sem lehetett kint felhasználni

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#19) nyuszi123456 válasza asdf_ (#14) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Ez nagyon fontos különbség. Például, ha épp lemerült az egyenlegem, meg mindig tudok hívást fogadni egész Európában. Kényelem, biztonság.

Általában havonta kétszer annyi ideig fogadok hívást, mint amennyit én telefonálok. 600 perc*36 (mivel nem 19 volt) 21600Ft havi alapon. Nos, nekem számít. Az elv pedig ezen túlmenően is lényeges.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#20) asdf_ válasza nyuszi123456 (#19) üzenetére


asdf_
veterán

Nemtom, hivasfogadas eu teruleten 19,5 Ft/perc, a 36 nem tudom hogy jott ossze neked. Masreszt, ha kulfoldon havi 10 oranyi(!) hivasfogadasom lett volna havonta, mar reges reg valami voip-pal nyomulntam volna. Most persze majd mar nem kell.

(#21) Schaf


Schaf
tag

Na ki akar velem fogadni, hogy elbújtatva ott van az ÁSZF-ben, hogy az opció csak a bevezetés idejére ingyenes, vagy hogy bármikor fizetőssé tehető...

Aztán fél év múlva, amikor lecsengett a hajcihő, hirtelen 1-2-3e ft lesz a díj... ami persze lemondani le lehet majd. :D :D

Mekkora kasza lenne.. és nem is az első cég itthon aki ezt megpróbálja....

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#22) nyuszi123456 válasza Schaf (#21) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Á, nem hiszem. A Vodafone úgyis a legkorrektebb szolgáltató. Szerintem annyiból elszúrták ezt az akciót, hogy eltévesztették a jelentőségét. Az ilyesmit megfelelő reklámmal érdemes bejelenteni, mert óriási dolog.

Azóta mosolygok, amikor hívom a telenoros barátaimat, és sms-ben válaszolnak: Bocs, németbe, svédbe vok - - ilyenkor megírom nekik, hogy a Vodafonnál már a feltöltőkártyások is ingyen fogadják a hívásokat az EU-ban, ők pedig el sem tudják hinni...

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#23) snecy20


snecy20
veterán

Ennél sokkal inkább foglalkoztatott volna két dolog a Vodafone kapcsán:

- Sokszor ellenőrizhetetlen hogy a feltöltésről mennyit húz le, nem egyszer "túlszámlázódnak a hívások"
- A feltöltéses percdíjak szimplán irreálisak és pofátlanok

Ennek fényében pont nem érdekel a roaming díj csökkenése. Persze tudom, hogy a cikk nem pont erről szól, hiszen EU-s tarifacsökkentés.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#24) asdf_ válasza nyuszi123456 (#22) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem annak, aki azt sem tudja, hogy a fenti országokban 19 Ft/perc a hívásfogadás díja (= leszarom kategóriájú összeg) teljesen fölösleges reklámkampányt indítani...

(#25) nyuszi123456 válasza asdf_ (#24) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Ma már sok honfitársunk külföldön dolgozik. Nekik sok múlik azon, hívhatják-e az otthoniak például egy dual sim-es mobilon bármikor költségvonzatok nélkül.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#26) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, vagyis ha megrendelem ezt Európa hazai áron opció , erre a csomira Vodafone Perc+ ,akkor ha megyek mondjuk bulgáriába holnap, ingyen fogadok hivást és én az itthoni díjért telefonállok, ? és ez tök ingyenes? oké a bonuszok nélkül, ez csak itt van még? mert viszünk nem vodás telót is? köszi

(#27) pimmi


pimmi
senior tag

még azt néztem hogy a vodás dijam 49, a telenor roming 75, nem olcsó a voda még igy sem:)

(#28) nyuszi123456 válasza pimmi (#27) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Ingyen fogadtok hívást, csak a Vodafonnál. Talán Szerbián áthaladva lehet, hogy nem.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#29) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Továbbra is áldás az ingyen roamingért a vodafonnak.

Köszönet a kapcsolattartásért. Efölött soha nem nyugszik le a nap.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#30) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Épp egy hónapja, hogy megszűnt a csoda.

Kár.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.