Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bull1


Bull1
aktív tag

Azt azonban fontos kiemelni, hogy az új tulajdonos megtartja a Linksys márkát, hiszen ha ma már nem is cseng olyan jól, mint egykoron, számos régióban még így is sokkal jobban kedvelik, mint például a Belkint.

Ez jó. :DDD

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#2) Fr3eWar válasza Bull1 (#1) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Akkor a kövi routerem a jelenlegi E2000-után tuti más gyártótól fog származni.
Netgear-t még nem próbáltam. Meglátjuk mit alkot idén.

(#3) Bull1 válasza Fr3eWar (#2) üzenetére


Bull1
aktív tag

TP-LINK ? Ez a menő manapság.

[ Szerkesztve ]

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#4) Lenry


Lenry
félisten

végeredményben akkor a Cisconak lesznek sajátmárkás kihálózati cuccai?

(#3) Bull1 +1 a TP-Linknek, eddig meg vagyok elégedve a cuccaikkal.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Spectrum válasza Lenry (#4) üzenetére


Spectrum
aktív tag

Elvileg most is vannak, bár nem a sarki boltban (pl. T ad HGW formájában). Én örülnék neki, mert egy Cisco eszközre nyugodtan bíznám az otthoni LAN-t, ahogy eddig egy Linksysre is lehetett.

(#6) Low Noise válasza Bull1 (#1) üzenetére


Low Noise
senior tag

Akartam is írni, hogy a belkin routerei-től ments meg uram minket.

De így hogy mindent átvesznek talán megmarad a minőség.

(#7) MasterMark


MasterMark
titán

Ezt a Cisco-t hogy kell kiejteni? :B

Switch Tax

(#8) Lenry válasza MasterMark (#7) üzenetére


Lenry
félisten

a szó San Francisco város nevéből származik, tehát Sziszkó

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) MasterMark válasza Lenry (#8) üzenetére


MasterMark
titán

:R

Switch Tax

(#10) Bull1 válasza Lenry (#8) üzenetére


Bull1
aktív tag

My whole life was a life... mindig Kiszkó-nak ejtettem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#11) schawo


schawo
titán

Broáf

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12) ivana válasza Spectrum (#5) üzenetére


ivana
Ármester

A T-s HGW az az ipari hulladék kategória, kb. nem láttam még instabilabb routert.

(#13) Lenry válasza Spectrum (#5) üzenetére


Lenry
félisten

nem hallottam még embert, aki pozitívan nyilatkozott volna azokról a HGW-kről, pedig volt köztük jópár Telekom dolgozó...

Linksys routerem néhány hete van, eddig nem vágott hanyatt, mert szüleimhez vettem, beszereltem, néhány nap múlva pedig hívtak fel, hogy nincs net... most csináltam meg, mert most jártam otthon.

A TP-Linkemmel nincs ilyen gond. megy.

persze ezzel nem írom le az egész márkát, mindösszesen az első találkozás nem volt túl fényes

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) Zotya84


Zotya84
őstag

Ezek szerint lehet, hogy mostani lesz az utolsó Linksysem? Az első routerem egy BEFSR41 volt 10 évvel ezelőtt, a mai napig megy egy ismerősömnél. Az utódja egy WRT54GS volt, amit mostanában adtam el. Most meg a WRT320N megyen szépen, gyorsan csendben - bár kicsit melegen, főleg, mikor megpörgetem több száz giga mozgatásával...
Bár amióta a Cisco megvette őket, azért volt jópár félresikerült modelljük...

A Belkinnel eddig nekem csak rossz tapasztalaim voltak. Vagy én vagyok peches?

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#15) KevinMulder válasza Lenry (#13) üzenetére


KevinMulder
tag

Majd lesz azzal is. A 1043ND volt egy pár. Abszolút megbízhatóan működtek ... de furcsa dolgokat csináltak dőnként: ha ment az rsync olyan 30 napig felfelé, akkor elkezdte eldobálni a port forwardjait, majd szépen lassan lehalt. Router reboot után ok, aztán megint 2x nap után eldobja magát, de csak ha a felfelé link ki van használva.

Azóta van mikrotik, nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#16) Laci.M


Laci.M
senior tag

Egy Tp-link eladási statisztikát én is szívesen megnéznék! Régen volt két 2 linksys routrerem, amelyek mind a mai napig működnek másokkal, de az elmúlt években Tp-link párti lettem, mint a legtöbb ismerősöm is. 1043ND-vel kezdtem, most wdr3600-at használok teljes megelégedettséggel. (az 1043-nak a jelerőssége jobb volt mint a 3600-é. sajnos)

Aláírás

(#17) weiss válasza Fr3eWar (#2) üzenetére


weiss
addikt

Mikrotik?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#18) Kashim válasza Zotya84 (#14) üzenetére


Kashim
őstag

Nekem is volt egy Belkinem, nem is gagyi, abban az időben a csúcs routerük, kijelző miegymás... Ettől függetlenül katasztrofális volt, állandóan újraindult. 1 db firmware frissítés jött hozzá, nem segített semmit. Nem is tudom hány hónapot ment aztán megkergült és feldobta a talpát. (végtelen ciklusba került) Úgy vágtam ki le se esett. Szerintem abból a típusból mindegyik kukában végezte, ahogy olvasgattam.
Van tőlük egy usb-s wifi vevőm is, az is állandóan eldobálja a jelet, csak arra jó, hogy valamelyik offline gépbe ideiglenesen bedugjam aztán telefonról megosszam rá a netet.
Szóval nagyon remélem, hogy nem nyúlnak bele a Linksys eszközökbe és meghagyják a profiknak, ellenkező esetben fölösleges pénzkidobás volt az akvizíció.

(#19) M@trixfan válasza Laci.M (#16) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nekem csak amiatt vannak fenntartásaim a teljesen kínai márkákkal, hogy esetleg bizonyos környezetvédelmi és egészségügyi szabványok csendes megkerülésével tudnak olyan olcsók lenni és olyan nagy jelerősséget elérni. Most nem azt állítom, hogy konkrétan tudok eseteket és pont a TP-Link is ilyen lenne, csak elgondolkodtató.

Nem tudom mi lesz akkor a következő router az új helyre majd. A Belkin nekem sem mond valami sokat ilyen szempontból. Szerintem kár érte, lehet új márka után fogok nézni.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#20) Lewzke válasza Kashim (#18) üzenetére


Lewzke
őstag

Nem mindenik Belkin router instabil, az enyém abszolút stabil, 3 éve megvan és még egy újraindítást sem kellett tennem, a sebessége kitűnő ... szóval egyedi esetről nem kell leírni Belkin-éket, mindenesetre én is így írnám le ha több eszközöm is szórakozna tőlük. Én örvendenék ha a a Linksys brigád felkarolná a régi Belkineket is és ahol lehet megoldaná a problémákat.

[ Szerkesztve ]

(#21) Integra


Integra
titán

sebaj, már úgyis belépő szintű cisco-t nézek otthoni felhasználásra.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Nálam a Linksys jól csengő név, mivel WRT54GL-em van már vagy 6-7 éve és semmi bajom sincs vele.

(#23) Kashim válasza Lewzke (#20) üzenetére


Kashim
őstag

Nem hinném, hogy annál a típusnál (N1) egyedi eset lett volna, hullámoztak a fórumok az anyázástól. Hamar ki is vonták őket a forgalomból. Egy csúcsterméknél elég illúzióromboló ilyenbe futni.

[ Szerkesztve ]

(#24) N!GhTyka


N!GhTyka
tag

Belkin te jó ég... Linksys minőségnek lőttek...

(#25) mepet


mepet
addikt

Nem csodálom, hogy bajban van a Linksys. Évekig foglalkoztam ezen termékek kereskedelmével, de kishazánban a márka ma már nem versenyképes pl. a TP-Linkkel. Belkinre sokan panaszkodtak, de meglepő módon az 5év garis, messze a legolcsóbb TP-Link routerekkel és hasonlókkal igen elégedettek voltak a vásárlók.
Linksyst csak a márkahívők vesznek. Plusz szolgáltatások nincsenek, a support olyan, mint a többinél (mellesleg igen korrektek, gyakorlatilag mindegyik márka supportja segít telefonon beállítani az eszközt, ráadásul magyar nyelven), gari rövidebb, mint a TP termékekre, megbízhatóságuk otthoni felhasználás mellett, mint a TP-é, vagy egy Asusé. Ami plusz az, hogy egy 100megát bíró Linksys gyorsabb, mint egy 100megás TP, de otthon ez nagyon keveseknek számít...

WRT54GL meg egy külön eset, elég kevesen akarnak garivesztés mellett firmwaret hekkelni, de nekik ez az egyetlen választási lehetőségük...

A csicsás, kijelzős, csúcsdrága Belkinek meg sokaknak bejönnek, erre nincs alternatívája a Linksysnek, és a többieknek sem, akkor sem, ha az az előző hsz-ekben emlegetett példány megbízhatósága a 0-át közelíti...

[ Szerkesztve ]

(#26) TeeJay válasza mepet (#25) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem a TP-Link WR1043ND-n is DD-WRT fut prímán és 100x több opciót lehet benne állítani illetve megtekinteni mint a gyári szoftverben...
utóbbi években mindenhova csak TP-Link-et vettem bár ott is elkezdődött már a butítás
pl a 841ND legújabb V8 kiadása már nem tudja futtatni a DD-WRT-t
szóval amit most vennék az WR1043ND, 941ND vagy 842ND ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27) schawo válasza mepet (#25) üzenetére


schawo
titán

WRT54GL meg egy külön eset, elég kevesen akarnak garivesztés mellett firmwaret hekkelni, de nekik ez az egyetlen választási lehetőségük...
Ez volt a helyzet 6-8 éve. Azóta más világ van :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28) mepet válasza schawo (#27) üzenetére


mepet
addikt

Ezt úgy érted, mint az előtted szóló, tehát hogy már sokféle típuson lehet firmwaret hekkelni?

Vagy úgy érted, mint ami az én személyes véleményem is, hogy inkább egy hosszabb kábellel (esetleg PoE adapterrel) felteszem a cuccot a szekrény tetejére, vagy veszek egy nagyobb antenát, vagy +3-4 ezerért egy többantennás cuccot, minthogy nekiálljak a firmwarerel babrálni?

(Persze vannak olyan esetek, amikor nem a nagyobb hatótávért, hanem a plusz szolgáltatásért kell a fw csere, de ez meg ritka mint a fehér holló.)

(#29) schawo válasza mepet (#28) üzenetére


schawo
titán

Én úgy értem, ahogy írtam: 6 éve használok OpenWRT-t, és egyetlen Linksys routerem sem volt. Nekem csak a szolgáltatások a 3rd party firmware oka, nem a nyerhető extra teljesítmény. :)

szerk: És igen, én rootolva használom a telefonom, kernelt cserélek win7 alatt, stb :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) Cobra.


Cobra.
őstag

Nem tudom kinek mi a tapasztalata, de ahogy olvasgattam a Linksysnek a az 54GL óta az egyetlen normális darabja a 320N, Szóval ma már a Linksys max a márkanévből él(t).

(#31) mepet válasza schawo (#29) üzenetére


mepet
addikt

Le a kalappal ezen tevékenységeid előtt, bár az egynéhány ilyen user nem változtat érdemben az eladásokon, sőt ezek szerint még nekik sem kell emiatt Linksyst venni.

Cobra.: így van, végre valaki megmondta a frankót! :)

[ Szerkesztve ]

(#32) schawo válasza mepet (#31) üzenetére


schawo
titán

Igen, szomorú és egyben randa vége van a cégnek :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33) {Zodiac} válasza Bull1 (#3) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

tp link a legalja, undorítóan gagyi, a linksys hanyatlásáról csakis a vásárlók tehetnek, akik totál leszarják a minőséget, csak óóócsóóó legyen... aztán megy a hiszti, hogy szakad a net, nem látja a wifi-t stb...

[ Szerkesztve ]

Öntörvényű Sünmalac

(#34) mepet válasza {Zodiac} (#33) üzenetére


mepet
addikt

Na ezzel néhányszáz vásárló véleményére alapozva vitatkoznék...

(#35) MasterMark válasza {Zodiac} (#33) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt ugyanarra a TP-Linkre mondod amire a többiek is gondolnak? :Y

Switch Tax

(#36) {Zodiac} válasza mepet (#34) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

én meg a szervizes tapasztalatomra hagyatkozva mondtam ezt. perpill 12 darab hibás tp link, 2 d link és egy level one termék van nálunk és ez minden héten cserélődik, de az arány ugyan ez marad. az elmúlt 4 hónapban linksys-t nem hoztak vissza

Öntörvényű Sünmalac

(#37) {Zodiac} válasza MasterMark (#35) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

igen, arra... wireless router 3 ezer forintért? viccelsz???? szerinted hogy néznek ki mezek belül? mint egy 5000 forintos ház frontpanelje... ugyan az a minőség... siralmas

Öntörvényű Sünmalac

(#38) schawo válasza {Zodiac} (#36) üzenetére


schawo
titán

Ennek nem az az oka, hogy a Linksys routerek nem hibásodnak meg, hanem az, hogy már teljesen elvesztették a piacot. A visszahozott routerek aránya kábé megfelelhet az értékesítési aránynak...

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) {Zodiac} válasza schawo (#38) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

kb egyforma mennyiséget adunk el kb 4-5 féle routerből, ebben van linksys, d link, tp link, level one, netgear... és mondom: 12 tp link van most is itt mellettem, 2 dlink stb, ahogy azt már írtam és ez minden héten így van, nem fogy, nem lesz több se, kb ez az átlag... szóval tp linket max macskát dobálni... másra nem.

Öntörvényű Sünmalac

(#40) TOM-202


TOM-202
senior tag

Akkor ezentúl Cisco-t fogok venni Linksys helyett ha új router vásárlása mellett döntök majd valamikor a közeljövőben. N-es és gigabites LAN porttal ellátott modellt vettem volna.
Egyébként egy WRT160NL rouerem van évek óta és teljesen meg vagyok vele elégedve. Előtte nekem is WRT54GL volt mint nagyon sok ismerősömek.

(#41) ryku válasza {Zodiac} (#39) üzenetére


ryku
csendes tag

Mint írták, Linksys a kutyának se kell, míg TP-Link -et viszik mint a cukrot. Az hogy nálatok ekkora a selejtarány a beszállítótokat is minősítheti.

(#42) TommyGun


TommyGun
őstag

Nekem ez -> BEFW11S4 asszem lassan 11-12 éve van meg...
Valami 2001 felé vettem és ha jól emléxem 2006-ban még csináltak hozzá FW-t, a mai napig használom és hibátlan...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#43) M@trixfan válasza mepet (#25) üzenetére


M@trixfan
addikt

"Ami plusz az, hogy egy 100megát bíró Linksys gyorsabb, mint egy 100megás TP, de otthon ez nagyon keveseknek számít..."

Pedig pont ezek az alapok a legfontosabbak egy router eseteben, a különböző irányú ateresztesi mutatók. Nem mindegy a CPU terhelhetősége sem. Smallnetbuilder tesztekben mindig van Linksys az élvonalban.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#44) slashing


slashing
senior tag

100% biztonsággal ki merem állítani hogy a Belkin a router piac legalja de talán még annál is lejjebb van szóval részemről linksys kilőve mostantól, az sem érdekel hogy még nem hozzájuk tartozik, pedig egy e4200 járt nálam és eléggé esélyes volt hogy azt veszek majd de ezek után tuti nem lesz, netgear vagy esetleg asus...

[ Szerkesztve ]

(#45) N!GhTyka


N!GhTyka
tag

Linksysnek azért nem megy a piac, mert túl jó minőségű. Egyszer megveszed 15-ért és 6-10 évet kiszolgál. Nekik ez meg nem üzlet. TP-linket, Belkint meg 3-4 ezerért 2 évente cserélik, mert olcsó... persze egy szar mindegyik, de ez az üzlet. Minden piacon ez figyelhető meg.

(#46) N!GhTyka válasza slashing (#44) üzenetére


N!GhTyka
tag

Belkin mindenben a legalja nem csak a routerekben :D

(#47) mepet válasza {Zodiac} (#39) üzenetére


mepet
addikt

"kb egyforma mennyiséget adunk el kb 4-5 féle routerből": érdekes.
anno ahol én melóztam, kb 5 eladott tplinkre jutott 1 linksys. A TP ráadásul 2,5* hosszabb garit vállalt rájuk. Tehát ez alapján, a visszahozott routerek aránya (ha ugyanolyan arányban romlanának el), akkor 5*2,5=12,5 Tehát 12-ből egy visszahozottnak kellene Linksysnek lennie. Ennél talán egy kicsit jobbak voltak a Linksysek, de nem 2-szer, az tuti, pedig az áruk általában több, mint 2-szerese volt a TP-knek...

Szerintem a Linksys ár/(tudás+üzembiztosság+garancia) arányban messze le van maradva a konkurenciához képest. Ettől függetlenül tény, hogy üzembiztosabbak, mint a többi, de ez nem elég a piacon maradáshoz.

(#45) N!GhTyka: A TP-nek az az üzlet, hogy 2-3szor ingyen cserél garanciában 1 routert? :D

[ Szerkesztve ]

(#48) Jaffafa válasza Fr3eWar (#2) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

A Netgear-t nagy ívben kerüld el. Egyszer volt, hetente minimum 2szer kellett resetelnem. 1,5 éve van Linksys E4200-am és azóta kb 2x indult újra, ebböl az egyik egy áramszünet volt. Szal innentöl kezdve csak Cisco-t fogok venni.

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#49) proradeon válasza N!GhTyka (#45) üzenetére


proradeon
őstag

"persze egy szar mindegyik, de ez az üzlet"

Érdekes. Nekem albérletben valamint otthon is TL-WR1043ND router van, valamint az adott router-hez tartozó fórum topicban is sok-sok fórumtársnak, mégis mint rendszeres olvasója, sose láttam, hogy bárkinek gondja lett volna azzal a "szarral", és nekem se volt soha gondom azzal a "szarral". :U
Volt már nekem is Linksys router-em, de aztán rájöttem, hogy ugyanazt megkapom fele áron egy rakat év garanciával ... :U

Szóval kéretik stabil indok nélkül nem leszarozni egy márkát. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#50) Jim Tonic válasza N!GhTyka (#45) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

ROTFL.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.