Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) togateam válasza t72killer (#50) üzenetére


togateam
senior tag

Fogadjunk hogy nem az alföldön laksz? Csak a saját világodban látsz.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#52) t72killer válasza togateam (#51) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már nem, de nagyjából tudom, mi a helyzet "otthon". Igen, vidéken az ember függ a futárszolgálattól (m kir. postára nem biztos, h bíznék mozgó alkatrészt).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#53) F34R


F34R
nagyúr

Nekem van Seagate, Samsung is meg HGST (vagyis meg Hitachi). A legrosszabb a Maxtor volt, az hasalt el meg fenykoroban. A tobbi meg mindig megvan, viszont amiket lehet a Seagate-rol az nem tul biztato. A heliumosokat nem ismerem arrol nem tudok nyilatkozni, lehet ebbe most ujat alkotnak.

(#54) Grumbli válasza t72killer (#50) üzenetére


Grumbli
csendes tag

Eddig semmi más nem produkált olyan jelenséget amit a tápra lehetne visszavezetni /Corsair AX 850/.
Nyilván az esetek nagy részében még mindíg WD merevlemezt ajánlanék az embereknek, de a Red szériát én ezekután kerulom. Szerencsémre az én samum már SATA-s. A WD support hozzáállása amugy dícséretes, nagyon segítokész volt a fickó. +1 pont

(#55) Lauda


Lauda
félisten

Valaki ossze tudna foglalni, hogy ezek a heliumos lemezek miert jobbak, mint a nem heliumosak?

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#56) pilóta válasza Lauda (#55) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mert a "héliumos"-nak hatalmas a marketing értéke, majdnem olyan jó, mintha iWinyó-nak hívnák. ;]

Amúgy kisebb súrlódás, jobb hővezetés.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#57) Lauda válasza pilóta (#56) üzenetére


Lauda
félisten

:D Meg a hovezetest megertem, surlodas milyen van egy merevlemezben? ;]

Amugy nincs jelentosege, valahol ereztem, hogy marketing foleg. :P

Kozben ratalaltam erre a cikkre:

ezáltal jelentősen csökkenthető a légellenállás és a turbulencia, azaz a lemezek forgatásához szükséges energia is csökkenthető, ebből fakadóan pedig a működési hőmérséklet és a zaj is alacsonyabb lesz.

:R

[ Szerkesztve ]

(#58) -=RelakS=- válasza Lauda (#57) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Van ott pl levegő, azzal súrlódik. A Hélium jellemzően kisebb atomokból áll, mint amilyen molekulákból a levegő, ezért jobb.

Legalábbis ha jól emlékszem, ilyesmi volt a magyarázat. Ha ez igaz is, az már komoly, hogy ez is számít :}

Amúgy vajon mi lesz a következő lépés, ha már a Hélium is gond? Vákuum? :D Aztán időnként lehet kiszívatni a beszivárgott levegőt :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#59) Lauda válasza -=RelakS=- (#58) üzenetére


Lauda
félisten

Azon gondolkodtam eppen, hogy ha ennyi a szerepe a heliumnak, akkor az max energiafogyasztasban nyilvanul meg. Konnyebben tekeri a lemezt a motor. Na most mennyit fogyaszt egy merevlemez? Rohej. 23%-al kisebb a fogyasztas es 4-5 fokkal huvosebb a vinyo. Hat ez tenyleg nem tunik tobbnek, mint egy mediabullshit. :DD

Vakuum szerintem nem lenne jo, mert ugy tudom, az a legaramlat tartja az olvasofejet a lemez felett, amit a lemez forgasa letrehoz. Bar ezeknel akkor mar heliumaramlatrol van szo. :D

[ Szerkesztve ]

(#60) -=RelakS=- válasza Lauda (#59) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hát, erről már a mérnököket kéne megkérdezni, hogy az a 4-5 fok most miért is számít.
Pozícionálás?
A mágneses pontok stabilitása?

Légpárna?
Jogos...
Vagy majd kap a vinyó felülete valami alacsony súrlódású szmötyit (nemtomén nanocsövekből), és megint lesz valami bullshit, amivel el lehet adni a terméket :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61) Lauda válasza -=RelakS=- (#60) üzenetére


Lauda
félisten

Olvastam, hogy kisebb a fej rezgese es emiatt kisebb adatsuruseggel tudnak rogziteni. Mindenesetre az ember szaja tatva marad miket kitalalnak. :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#62) pusszycat


pusszycat
nagyúr

Én még mindig várom a sózott, lézerrel melegített HDD-t. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.