Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Én akartam írni a tesztet, de neked ahogy látom, hamarabb megérkezett.
Azért várok még én is, hogy ide érjen.
Talán szánok majd rá 1-2 sort:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) Alexios


Alexios
veterán

Ha nagyobb aksi lenne benne lehet én is vennék egyet:) Bár nekem kinézetre nem nagyon jön be.

(#3) gtamate2


gtamate2
veterán

Mire kellett ez neked most úgy igazán? 2 óra wifivel, az nem sok, ha már hordozható, filmet nem játszik csak gyenge felbontáson, tehát konvertálni kell, netre meg zene hallgatásra jó. Játszani megint nem tudsz vele a gyenge hardver miatt, a kijelző is reprezentatív. Esetleg e-bookhoz használhatod még. Nekem nem igazán tetszik, bár csábító az a 20k-s ajánlat de még így se vennék táblagépet.

*Sn0w

(#4) z0d1AK


z0d1AK
veterán

(#2) adam014: Szerintem nem néz ki rosszul, ez az iPad klón, ami igazán gáz.

(#3) gtamate2: Én azért vettem meg, mert 20K-t megér egy ilyen tesztelése is. Aztán ha megkapom, akkor majd elválik, hogy mire is elég.

Amúgy a felmérések szoktak reprezentatívok lenni nem? A kijelző maximum rezisztív. :U

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) frescho


frescho
addikt

Par aprosag hianyzik, hogy elfogadhato legyen, nagyjabol azt tudja, mint egy jo par eves Nokia internet tablet. Gyors lista arrol, amit hianyolok:

- Nagyobb felbontasu kijelzo. (1024x600, de a minimum 800x600)
- Multi touch (kapacitiv touch screen)
- Flash
- Nagyobb memoria (minimum 512 RAM)
- Erosebb processzor

https://frescho.hu

(#6) z0d1AK válasza frescho (#5) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, ez mind jó volna.
De akkor gondolom nem 99.99$ volna :F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7) BandiHUN válasza z0d1AK (#6) üzenetére


BandiHUN
veterán

jó ez,szerintem még a kijelző sem olyan gáz...bár nekem a telefonom felbontása is ennyi(Diamond2),de a nagyobb probléma szerintem,az a videózás és a tv-hdmi out hiánya.
Merthát mp3 lejátszó helyett nagy,a hardver és a régebbi android miatt netezni sem az igazi,videózni nem ajánlott,és még hamar le is merül.
Szerintem igy,akinek már van valamilyen korszerűbb okostelefonja,akkor sem ér semmit,ha olcsó.
Remélhetőleg lesz ilyen,olcsón,komolyabb hardverrel is,én fenném a fogam egy kisebb méretű,jó kijelzős-hardveres android kütyüre,ami azért megüti az ipod touch használhatóságát,csak nem kerül annyiba,jó lenne a telefonom kiváltani,mint zene,videó,net cuccot,mert sokszor vagyok úgy külföldön,vagy repülőn,hogy jó lenne kimélni az akkumulátort,viszont szórakozni is kellene,és erre csak egy ipod touch elég drága mulatság,ráadásul az nem bővithető és körülményes a tartalom cserebere,stb.
Ha lenne valami kevésbé neves,de hasonló alternativája a touch-nak,sokan vennék,de sajna nincs,azt kell,hogy mondjam,ez a kütyü bőven kevesebb annyival,mint az ára,és még ócska kinai ragasztott-hibásan összerakott is,garancia meg hmm...
A mostani mp4-ek meg még nem oprendszeresek sajna.De első fecskének igéretes,1-2 év múlva simán nem lesz gond elérni olcsón jó kis kütyüket.
Jelenleg talán a legjobb alternativa még mindig szerezni egy használt táccsot.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#8) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

dealextreme-ről haverom is most rendelt ha megjött neki akkor nem kizárt hogy én is fogok nagyon jó kis gép ez

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#9) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

tetszik a készülék d e a teszt alapján elég lassú lehet :(((

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#10) fairi


fairi
addikt

Csak tudnám mire jó,azon kivül hogy olcsó..
Videolejátszás gyenge, jobb játékot nem bírja, kijelző se túl acélos, netezni lehet, de wifi használata hamar lemeríti.. Mp3 lejátszás najó,de azt minden mobil tudja lassacskán...
Arra tök jó,hogy 20000 Ft-ot kiadjunk vmire és még plusz egy kütyünk van..

(#11) z0d1AK válasza BandiHUN (#7) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az iPad most elhozta megint a megújulást, így jönnek majd a tábla gépek sorjában.
A Samsung is készíti a sajátját, bár nem tudom, milyen platformon.
Ha Androidos volna, erős hardverrel, akkor jó lenne.
De még időbe telik, és biztos, hogy nem lesznek olcsók.
Jó is volna ennyiért jóval erősebb hardvert kapni, de ez ugye nem így működik. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#12) Komplikato


Komplikato
veterán

"Igen, lehetne benne 3g, meg bluetooth, meg GPS,..."
Lehet tévedek, de ezek a 9"-os verzióban benne vannak (bár lehet GPS nem?)
A második legolcsóbb dolog az ez: Enso zenPad
155USD, +40USD a HSDPA és a GPS modulja, +25USD shipping. Viszont csak valami 5-6"-os? És nincs benne gyorsulás érzékelő ... a gyári paraméterek sajnos nem elérhetőek, mert elszabták az oldalt és a megrendelő lap jön be helyette, de emlékeim szerint jóvval erősebb vas van benne.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#13) Komplikato válasza z0d1AK (#11) üzenetére


Komplikato
veterán

"Az iPad most elhozta megint a megújulást, így jönnek majd a tábla gépek sorjában."
Nem baj az, hogy az iPad robbantott, de most jön ugyan az a marhaság, mint iPhone esetén. Minden Tabletre rá fogják majd az "okosok", hogy iPad utánzat, nem számít hány éve fejlesztik. :W

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#14) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Hol lehet ezt beszerezni?

when the sun shines, we'll shine together

(#15) z0d1AK válasza Komplikato (#13) üzenetére


z0d1AK
veterán

Engem ez különösebben nem érdekel, csak hogy erős konkurencia harc legyen, ami olcsóbb árakat hoz, és nagyobb kínálatot!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#16) z0d1AK válasza mexicanraven (#14) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ebay-en.

Drágábban van más fajta is.
Win 6.0-s, és iPad klón is. Utóbbi még tényleg jónak is tűnik videó alapján, bár amíg nem tesztelném, nem hinnék neki.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

ez a tablet szerintetek átverés? Csak mert ennyiért most megveszem. :Y
szerk.: Ja de most nézem csak: This auction is deposite just for pre-order! the final price is only explained by wiipad ehh :/

[ Szerkesztve ]

(#18) RepeatSector válasza mexicanraven (#14) üzenetére


RepeatSector
senior tag

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.39169

itt megtudod rendelni ingyenes a posta!!!!!!

ennyiért eléggé korrekt a cucc

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#19) vsgaborr11 válasza RepeatSector (#18) üzenetére


vsgaborr11
tag

Én személy szerint nagy Dealextreme-es vagyok, rendeltem már tőlük sokszor, és eddig mindig pont 8 nap alatt hozták ki, amit vettem, szóval ajánlott inkább tőlük megvenni, mint a kínai ebayesektől. Amúgy én eddig ezeket nem is láttam :B

(#20) RepeatSector válasza vsgaborr11 (#19) üzenetére


RepeatSector
senior tag

van netbook is haverom olyat használ érintős androidost nagyon cool bill+touch netezni kjó és még sokat is bír az akku

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#21) ClioRS válasza fairi (#10) üzenetére


ClioRS
őstag

Na ezaz :U
Mire is jó ez pontosan?

(#22) doc válasza BandiHUN (#7) üzenetére


doc
nagyúr

erre (utazas kozben filmnezes, stb) eeePC-t hasznalok ket eve, toketeles a celra, alkalmankent meg fejleszteni is lehet rajta ha muszaj :)

amugy en ezt nezegettem: [link]
kivancsi lennek hogy tenyleg olyanok-e a filmlejatszasi kepessegei mint ahogy a spec. alapjan kinez

(#23) RepeatSector válasza doc (#22) üzenetére


RepeatSector
senior tag

elméletileg jók a filmnézési képességei haverom csak ezért rendelt, meg azért ert látta hogy milyen jól viszi a gemeket XD

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#24) Matthu


Matthu
aktív tag

Egész jó cucc. Azonban kicsit felemás érzésem van. Még 20k-ért sem best buy. Azonban a veterán valami okos árulja 45k-ért.... Ami a durva, hogy meg is fogkák venni.

(#25) RepeatSector válasza Matthu (#24) üzenetére


RepeatSector
senior tag

itt ph-n is volt egy srác aki 40k-ért árulta fogadok itt lesz több ember is aki árulni fogja ez olyan mint az iphone clone 10k-t minimum keresnek rajtuk

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#26) Vamp


Vamp
senior tag

Hozzám hétfőn érkezik egy ilyen, ha kell valakinek, azonnal vihető. Persze nem 20-ért. :D

(#27) Sonky


Sonky
aktív tag

Mintha iPad Clon lenne :U

Egy legenda vagyok.

(#28) Matthu válasza RepeatSector (#25) üzenetére


Matthu
aktív tag

Háde könyörgöm :D Jó nem mindenki ért hozzá, meg nem tud rendelni Dealről, de akkor is. Ilyen ez a világ:)

@Sonky: Csak úgy érzed:) Teljesen véletlen a hasonlóság. Azért a kínaiak nem szaroznak. Sok helyen még meg sem jelent az Ipad, de a klónok már támadnak:D

[ Szerkesztve ]

(#29) Vamp válasza RepeatSector (#25) üzenetére


Vamp
senior tag

Nem keresnek rajtuk 10K-t. Azért, mert az oldalon 99 dollár, nem biztos hogy mire ideér, meg is áll 99-ben. A DHL legalább még egy 20-as (USD), azt vámolják is. Ha megnézed, a dollár most 250 körül van, és mindjárt 30K-nál (HUF) is tartunk. Valamiből a kereskedő is él. Ha te bemész egy boltba, ott majdnem minden műszaki cuccon kb 50% tiszta haszon van.

[ Szerkesztve ]

(#30) RepeatSector válasza Vamp (#29) üzenetére


RepeatSector
senior tag

dx-en ingyenes a posta és ajándékként jön vagyis nincs posta költség

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#31) Vamp válasza RepeatSector (#30) üzenetére


Vamp
senior tag

És vársz rá minimum 8 napot, de inkább 2 hetet. Az, hogy ajándékként jön, nem jelent semmit. Volt, hogy tőlem ajándékként feladott cuccra is számlát kértek.

(#32) Sonky válasza Matthu (#28) üzenetére


Sonky
aktív tag

xD
Ezek a kínaiak.

GTX480/HD5970-ből még nincs klón? Miért hogyhogy? :Y :Y

Egy legenda vagyok.

(#33) BandiHUN válasza doc (#22) üzenetére


BandiHUN
veterán

van egy tippem,hogy valami itt is sántithat...mert még senki nem irt review-t a dealon,pedig nem drága ez sem,és képek is csak "gyártóiak" vannak,teljesen aranyos,hogy a képekből 1 mutatja a készüléket,2 a menüt és a today-t,de a today üres,a menü kép meg igy negyedelve kicsi,és tele ákombákomos menüpontokkal,még kinézni se lehet semmit belőle.
Nomeg ezeknél semmi gyártó,stb.,nincs proci tipus,nincs RAM mennyiség,VGA kamera minek,vicc,látszólag semmi pluszt nem kapsz másfélszer annyi pénzért.Az adatokat egyébként is óvatosan kell kezelni a kinai kütyüknél...sazerintem csak sima klónja a 99-esnek+VGA kamera.Ezt is szeretik eljátszani a kis sárgák,lesz ez még Hello Kitty-sben is 1 hónap múlva,az mp3-mp4-eik is dettó ugyanazok a hardverek kategórián belül,csak meg van kavarva a külalak,gombok...
Nomeg ottis rájön az ember,hogy mekkora ótvar is,amit vett,a cuki menü hótbuta cuccot takar 0 supporttal,gagyi lcd-vel és összeszereléssel.Éshogy ha rászán még egy kicsit,vehetett volna akár valami normálisat is,ez általában a haver márkás hasonló kütyüjének próbája után fordul kétségbeesett megszoptam-érzésbe a kezdeti örömködés után.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#34) Matthu válasza BandiHUN (#33) üzenetére


Matthu
aktív tag

Ezt nagyon jól megfogalmaztad :) Jártam már így:)

(#35) Solten


Solten
addikt

20k penzt meger szerintem ez jo kis kutyu... :)

Saor Alba

(#36) BandiHUN válasza Matthu (#34) üzenetére


BandiHUN
veterán

Én szerencsére még nem,Sony mp3-am van,htc telefonom,ezekben nem csalódtam 10 éven keresztül...
De mivel műszerész vagyok,sok ilyen kütyü megfordult már nálam javitásra,és annó borzalmas dolog volt közölni a rossz hirt annó,hogy a 30 helyett(márkás) 20000 Ft-ért vett mp4 lejátszóba,amit elejtett a gyerek,nem lehet sehol lcd-t venni,persze gari ilyenre nincs,vagy csak amikor hozták az ilyet,hogy kéne rá film,vagy csak simán nem működtek a gombjai,saját magát meghalasztotta a firmware,stbstb...
Érdekes is lenne azt gondolni,hogy a kinaiak jót adnak olcsón,de ilyen hiszékeny világ ez,ruhában,cipőben is vesznek a szemétből 4x annyit harmada árért,és nem fogják fel,hogy gagyiban jártak,és még pénzt is buktak vele...
Nem a semmiből fejlődnek a kis sárgák,mégha bagóért dolgoznak is,mi is azt tesszük majdnem,mégse szárnyal az ország,de ez már más fórum...

Solten,jaja.Ha nincs alternativád a tudására,akkor.De ha már van egy jobb telefonod,vagy mp3-4ed,akkor csapd hozzá ezt a pénzt inkábba következő generációra,első fecskék ezek.
Netbookot is vettek sokan alig kevesebbért,mint egy rendes laptop,mert "trendi" volt,és most 20k-t se adnak a bővithetetlen fix flashes "izékért",alig 1 évesen.

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#37) Solten válasza BandiHUN (#36) üzenetére


Solten
addikt

Csak azert irtam, mert kb ennyit koltok kajara/het (nem nagyzolas - UK). :) Szoval £50-60 -ert eleg vallalhato szvsz. Szetesik 1 ev mulva? "Naesakkormivan"...

Az igaz hogy elofizetessel mondjuk a Dell Streak-et ingyen "hozzadvagjak"... Vagy akar egy 4" telefont is.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#38) BandiHUN válasza Solten (#37) üzenetére


BandiHUN
veterán

1 év...haha...1 hónap,ismerve a kinai portékákat,és 2 hónap múlva itt a 2x jobb ennyiért.

UK jó,múlt héten voltunk Birmingham-ban 10 napot az IPEX-en(nyomdatechnikai kiállitás),jó kajátok van :D persze nem valami olcsó...

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#39) Solten válasza BandiHUN (#38) üzenetére


Solten
addikt

Jo hehhe... :D A kaja egy magyar etelekhez szokott gyomornak szerintem katasztrofalis. Hozza lehet szokni btw. Alapanyagok meg vannak itt is (ezert is hoztam a baratnomet fozes celjabol... :DDD ) es rengeteg a lengyel shop. Nagyon hasonlo a konyhajuk (ismerik pl az ecetet is... :D ).

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#40) doc válasza BandiHUN (#33) üzenetére


doc
nagyúr

persze hogy nincs review, ma kerult fel az oldalra :DDD
amugy DealExtreme-mel nekem nagyon jo tapasztalataim vannak, igaz hogy az egyetlen komolyabb muszaki cucc amit vettem toluk a Dingoo volt, de az abszolut BestBuy
a filleres MP3-lejatszok is tokeletesen mukodnek, sok a nagyon minosegi kinezetu/osszeszerelsu cucc; a Zasszony eloszor azt hitte hogy 10-20ezerbe kerult a 16 dollaros aprosag :D (aluminimum haz, stb)
amint lesz egy-ket review, amiben azt irjak hogy hasznalhato rendesen filmlejatszasra, komolyan elgondolkodom rajta... bar az eeePC kivaltasahoz a 3G modem nekem meg nagyon kene bele, amugy toketelesen eleg lenne

(#41) BandiHUN válasza Solten (#37) üzenetére


BandiHUN
veterán

Hát jó,kár a külföldi viszonyokból kiindulni...
De egyébként pont pl.az ár miatt kellene több embernek gondolkodnia kicsit,tényleg kell-e neki a csodakütyü,és ha tetszik,tényleg nem kéne-e várni még 1 generációt,stbstb.Itthon azért egyre nehezebb 20ezret is összedobni,ráadásul használtan eladni is gond a rövid avulási idő miatt,meghogy el is árasszák ezzel a népet,rengeteg helyen hirdetik már ezt a masinát is,3 hónap múlva mondjuk már akinek kell,lesz ilyen,mehet a polcra porosodni,mert használtan nem lehet értelmes áron eladni.

Én pl.ebből tutira megvárnám a jobb procit,az android 2.x-t és a kapacitiv touchot és a Videó/HDMI outot megspékelve ugye a HD lejátszással...De a jobb hardver ugye hozná a normálisabb böngészést és a jobb játékokat is egyúttal,sőt ha szerencsés az ember,közben ugrik felfelé a pixelszám is.Esetleg befigyel még a GPS,ami jó,a kamera igazából szvsz felesleges/úgyis lesz a telóban is akkora átlagos modellnél.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#42) BandiHUN válasza doc (#40) üzenetére


BandiHUN
veterán

nekem FIIO E5-ös füleserősitőm van onnan,tényleg :C :R a dolog,meg a cucc is...
a dingoo érdekelt engem is,de mire rátaláltam,addigra volt kavarodás,hogy a régi-új hardver között nagy külömbség van vagy mi,és a Dingux-ot nem támogatja az új,stbstb...és addigra a dealon is az új volt,igy ejtettem a dolgot,nem néztem a helyzetet vagy 2 hónapja.

Bárha úgy tűnik,hogy befutóban lesznek az ehhez hasonló masinák,szerintem inkább majd egy ilyen,későbbit veszek majd,jövő zenéje.

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#43) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Szvsz ez az a méret ami épp nem jó semmire. "telefon"-nak nagy internettáblának kicsi

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#44) doc válasza BandiHUN (#42) üzenetére


doc
nagyúr

van uj verzio? nem is tudtam
mondjuk annyira nem kovetem, asszonynak vettem, nekem egy GPH WIZ van, lenyegesen erosebb hardware-rel, imadom :C :R

(#45) BandiHUN válasza FRENK1988 (#43) üzenetére


BandiHUN
veterán

szerintem ponthogy ez még elmegy kategória,mivel nem telefonos.Bár az lcd ekkorában már nem elég felbontású szerintem,netezni nem az igazi,videóra nem jó,mp3-ra meg hatalmas,ráadásul gyorsan merül.
Cserébe nem ad semmit,ami ne tudna egy okosabb telefon,kissebben és tovább.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#46) FRENK1988 válasza BandiHUN (#45) üzenetére


FRENK1988
veterán

Pont ezt akartam a fentebbi hsz-emmel mondani :R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#47) frescho válasza z0d1AK (#6) üzenetére


frescho
addikt

Inkabb adnek egy kicsit tobbet, (a memoria, proci filleres) de nagyobb dolgokat is rendesen lehessen futtatni rajt'.

Az N800-al is az a bajom, hogy ugyan fel lehet ra hegeszteni barmit, nagyon lassuak a programok. Pedig ma mar minimum hogy meg tudjak nyitni barmilyen elterjedtebb dokumentumot. Marpedig ennek a tabletnek csak a kijelzoje nagyobb.

https://frescho.hu

(#48) cwn


cwn
tag

megerdemled ezt a szart :D, ilyen kell a csoro nepnek :D

flasht futtat?, multitask ? XXXDDDDD

[ Szerkesztve ]

(#49) Atos23


Atos23
senior tag

Teljesen korrekt :)

(#50) BalanceR


BalanceR
addikt

Hát...
Tetszik is a kütyü, meg nem is...
Tetszik a nagy kijelző, a letisztult design,a mérete...
Viszont énsem igazán értem, mire is van tervezve...
Netezni talán jó, de 1.6android alatt nincs flash, és lassú is...
Zenére meg nagy, filmnézésre alkalmatlan, az akku gyengusz..
Könyvet olvasni talán jó.

Viszont első fecskének tűnik és ez pozitívum..
Talán az ár megtartásával a távol keleti gyártók sorra jönnek majd, a jobbnál jobb hardverekkel, és az android modderek felfedezik benne a lehetőségeket...
Szép jövője lehet...

Én egy Samsung Spicával tolom, teljes elégedettséggel...
Bár , ha ugyanezt (gyors proci, DivX támogatás,kapacitív touch,kamera,wifivel is 1,5 napos akku) megkapnám egy kicsit nagyobban, ilyen áron, lehet, hogy váltanék...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.