Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12008) Lajkó válasza imicip (#11997) üzenetére


Lajkó
őstag

Amit linkelték az bizti kafa, de nekem ott megáll, hogy nincs a -> Set Available Funding Sources -> után semmi a használandó bankkártya adatai mellett! :U
otp maestro kártya van hozzáadva, és a hozzá tartozó számláról utaltam is nemrég a paypal-re amit meg is kaptam!
Szóval tetőtől talpig Verified vagyok! :B
De valami miatt még sem fain akkor...

(#12012) sunavlys válasza Lajkó (#12008) üzenetére


sunavlys
senior tag

maestronál nem lehet beállítani, hálisten mindig a bank vált.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#12124) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

A paypal accomhoz szerettem volna hozzáadni a Maestro kártyámat, de elrontottam pár dolgot, emiatt letiltották a kártyám.

Szeretném feloldatni a korlátozást, de nem vagyok túl jó angolból.

"You have reached the limit of attempts allowed to confirm your card. If you'd still like to use this disabled card with PayPal, we need you to send us some documents. Please upload the following documents:

- A valid photo ID (front/back copy)

- A recent card statement showing the last four digits of the card, your billing address and your full name as registered on your PayPal account"

Kép1, kép2.

Feltöltöttem nekik a személyi igazolványom mindkét oldalának bescannert másolatát és azt a számlakivonatot, amikor levették a 445 Ft-ot (1.46 EUR/1.95 USD). Ezen a számlán látszik a számlaszámom/kártyaszámom/vásárlások is, de semmi válasz.
Kb 1 hónappal később feltöltöttem nekik a személyi igazolványom mindkét oldalának fényképét (minden adat tisztán olvasható) és az előbb említett számlakivonatot, de azóta sem érkezett válasz.

Mi lehet a probléma, mit csinálok rosszul, segítsetek ?!

(^)(>.<)(^)

(#12484) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Tegnap beregisztráltam a paypal-ra és most szeretném feltölteni a számlámat. A gond az, hogy én nem szeretném megadni a kártya adataimat. Enélkül lehetséges feltölteni? Egyébként is nekem trambulin maestro kártyám van még, amin nincs csc kód (tudom, hogy e nélkül is elfogadja a Maestro kártyát), szóval hiába állítanám be a kártyaszámot, nem fogja tudni róla levenni a 400 Ft-ot.
Tehát a kérdés, hogy elég lenne csak a 10918001-0000000115050684 számlaszámra utalni (megjegyzés rovatba: a Tranfer ID-m) vagy előtte mindenképpen meg kell adni a kártya adataimat is?
Még egy kérdés. Azt írja, hogy ugyanarról a névről kell történjen az utalás mint amit a paypal accountom-ban megadtam, tehát más fel sem tudja tölteni a paypal számlámat. De ennél igaz nem veszi figyelembe a vezetéknév, keresztnév sorrendjét?

[ Szerkesztve ]

(#12542) taybor28


taybor28
csendes tag

Sziasztok!

Régóta fent vagyok Paypal-en, de ilyennel még nem találkoztam. Általában Steam-en szoktam játékot venni vele, mert Maestro bankkártyám van és azzal ugye nem lehet közvetlenül. A lényeg, hogy bérlünk 2 hónapja egy szervert egy német cégtől és minden hónapban kapom az sms-t, hogy sikertelen tranzakció, tehát elvileg nem tudja levonni a pénzt a paypal balance-ról, pedig van rajta elég pénz. A vicc az egészben az, hogy írtunk nekik e-mailt és azt válaszolták, hogy ők megkapják a pénzt. Szóval nekünk is rajta marad a paypal balance-on a pénz és ők is megkapják, de akkor ki finanszírozza nekünk a szervert? Mert végülis így tök ingyen kapjuk meg és ez elég zavaró, mert nem szeretnék a 3. hónap után kapni egy e-mailt, hogy x dollár tartozásom van.
Tudok erre valamit mondani?

Seat Leon 1P 1.9 PD TDI 140Le

(#12676) kaktuszok


kaktuszok
csendes tag

Sziasztok!
Elakadtam. Ebay-ren volt már számtalan fizetésem, minden rendben működött a paypal számlámmal, de most át akartam utalni egy kisebb összeget e-mail címre, de ne msikerült. Ekkor a címzett küldött nekem egy paypal-os invoice-t, azt sem tudtam kifizetni. "Payment cannot be funded with a credit card."

A fiókom egy OTP-s Maestro kártsyával van összekötve, Ebay-es fizetések rendben működnek.

(#12700) kirket


kirket
csendes tag

hali!

Csináltam PayPal fiókot és mikor a kártyámat akartam regisztrálni és a terhelésig ment a dolog, csak hogy a netbank-ban nem láttam csak a terhelés részt (és nem lehet lekérdezni hogy kik terhelték), de ugye be kell irni egy kódot hogy használhassam a kárytát, elmentem a ügyfélszolgálatra és adtak pár adatot de mint utólag rájöttem nem lehet próbálgatni :W na szóval elvileg azt irta hogy letiltják a kártya számot. :(((

Hogy tudom újra használni a kártyámat?
Hogy a rákba szerezem meg azt a kódot amit be kell írni, a takarékszövetkezetnél van számlám és maestro kártyám.

(#13165) szag


szag
csendes tag

Sziasztok,

Megtudná nekem mondani valaki hogy a Maestro kártyámat miért nem tudom használni a Payaplon eBay-es vásárláskor?
Kártya regisztrálva, "confirm"-álva.

Előre is bocsánatot kérek, ha valahol már leírtátok de elég "hosszú" a forum ezen része. :-)

Segítségeteket előre is köszönöm,

Szép napot :-)

(#13192) Enjoy válasza 426os (#13188) üzenetére


Enjoy
addikt

Szia,

1-2 hete nálam sem működik, szóval nem egyedi az eseted.
Elég sokszor szoktam PP-en keresztül vásárolni, szóval elég idegesítő, hogy most nem engedi.

Melyik banknál vagy?
Én UniCreditnél vagyok, Maestro kártyával.

► més que un club ◄

(#13193) 426os válasza Enjoy (#13192) üzenetére


426os
őstag

Bp Bank, szintén Maestro.
Remélem nem a Maestro kártyásokat szórták ki (gondolom csak szólnának, ha nem fogadnák el többé).. Esetleg aki szintén ilyen kártyával szokott vásárolni írhatna, hogy neki működik-e.

.

(#13217) pdw_ph


pdw_ph
tag

Hali!

Van vkinek tapasztalata Erste + Maestro + Paypal ugyben? A kartya verifikacio siman ment, de probaltam tenylegesen venni vmit es azt tobbszor is elutasitotta. Paypalnak irtam meg nincs valasz, holnap az Ersteben is rakerdezek.

(#13218) tDr1v3r válasza szag (#13170) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ugyanez itt is. Fszom kivan már... :(((

Ráadásként akárhányszor megadom a kártyámat, von le róla csekkolásra a bank. Legalább azt átrakná az egyenlegemre vagy valami...

(#13217) pdw_ph: Card issuer declined hiba van, vagy más? Nálam ez jött elő... szintén Maestro, PayPass-es, K&H-tól.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13279) tDr1v3r válasza hdekakas (#13276) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Már nálam is jó lett, végre újra kezeli a Maestro-s kártyámat. ^^,

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13291) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hali!

Szerettem volna steam-re felrakni pénzt, de kaptam egy ilyen hibaüzenetet:

"Your purchase has not been completed.
The payment processor has reported a problem with the funding source associated with your account. You can either correct this problem through the processor, or select a different payment method."

Csak azért nem értem, mert eddig mindig sikerült a paypalről úgy átrakni a lóvét, hogy a kártyát "terhelte" meg az összeggel. Amióta Maestro-t is lehet választani a paypal oldalon, azóta mindig így töltöttem fel a lóvét, nem tudom, most mi lehet a gond. Köszi előre is a segítséget.

(#13292) kaszaf válasza Coccolino_O (#13291) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Én is a steam-en szerettem volna vásároni paypal+budapest bankos maestro kombóval és a hibaüzenet ugyan ez. 20 percet csevegtem a bankkal és szerintük náluk nics probléma.
Természetesen minimum 50 sikeres tranzakcióm van már és tudtommal nem változott semmi.

[ Szerkesztve ]

(#13296) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

a segítségeteket szeretném kérni...a héten regisztráltam paypal ügyben. mindent megcsináltam a paypal számlára meg is érkezett a 400 ft de nem tudok fizetni vagy 10x próbáltam már de mindig elutasít, nem tudom számít e de maestro kártya és unicredit kombináció.
esetleg vmit kihagytam? vagy nem állítottam be?

a válaszolóknak előre is nagy köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#13297) pdw_ph válasza baandii (#13296) üzenetére


pdw_ph
tag

Erste-s Maestroval se jo. Nem nagyon tudsz mit csinalni szerintem...

(#13298) szabogabor10 válasza pdw_ph (#13297) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezek a Maestro kártyák pocsékak. MasterCard-dal eddig minden vásárlasom sikeres volt.

Az az érdekes, hogy nyugaton meg majdnem minden bank Maestro-t (esetleg V-Pay-t) ad betéti kártyaként, MC meg Visa csak hitelkártyaként divat...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#13299) tDr1v3r válasza szabogabor10 (#13298) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nálam most fasza volt Maestro-val a payout... eddig évekig azt használtam, csak a múlt héten vacakolt.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13335) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok!
Most regeltem a paypalra, egy holland webshop kedvéért, ami nem fogadja el a maestro kártyámat. Hozzárendeltettem az accounthoz a bankártykát, a 1,5eurót le is emelte próbaként, ami meg is jelent a pp-s számlán, utána beírtam a négyjegyű kódot. Most már vásárolhatok úgy, hogy a webshop oldalán a paypal fizetési módot választom ki? le fogja vonni a bankszámlámról az összeget a pp, vagy előbb utaljam át a vételárat a pp-ra?

(#13439) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Az mitől lehet, hogy több hónap kihagyás után újra akartam használni a PayPal-t, és a rendszer nem fogadta el a bankkártyámat? Maestro kártya, 2015-ben jár le, és van rajta pénz, jó is, azzal veszem a parizert a közértben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13441) Dilikutya válasza hidroponi (#13440) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hozzá volt rendelve, tavaly egész évben használtam, Steam, Ebay, HumbleBundle... aztán tél óta nem volt PayPal vásárlásom, most pedig új kártyát kért, és a Maestrot nem is vette be.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13444) szabogabor10 válasza Dilikutya (#13441) üzenetére


szabogabor10
veterán

A Maestro-kkal vannak mostanában problémák a PayPal-nél. Ha van lehetőséged, kérj MC webkártyát a bankodtól.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#13447) execute93 válasza szabogabor10 (#13444) üzenetére


execute93
őstag

Én most probléma nélkül hozzáadtam a maestro kártyámat.
Elvileg feltöltöttem a kártyámat 1300 ft-tal. Mikorra várható az összeg megérkezése a paypalra?
Trust Pay,a.s.-nak utaltam.

(#13446) maj-viktor Értem.

Szerk.: Köszi!!

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#13493) atala válasza axioma (#13492) üzenetére


atala
addikt

Unicredit bank, és Maestro kártya. Igazad van, benéztem. Amit visszakaptam a közleményben az eladó nevét egybe írták az összeggel, és az zavart be. (JOININJOY207,49 AUD) Ezt néztem 207,49-nek, közben meg 7,49 AUD. Megnéztem Amcsi dollárban a vételi árat, és 6,97 USD volt. Tehát amit vissza kaptam az 217,98-al számolták el. Aznap vettem egy ugyan olyan terméket egy másik eladótól azt meg 227,98-al vonták le. 10 Ft a különbség.

Egyébként nekem ha nem euróban vásárolok, akkor a dollárt átváltják euróra, és annak az árfolyamával számolják el. Tehát az én bankomnál (vagy ez kártya függő) kettős konverzió van.
De még így is jobban járok, mint ha a paypal-el váltanám.

(#13549) Hintalow válasza NORBl (#13534) üzenetére


Hintalow
senior tag

Van bankos topic.
Amúgy tényleg nem mindegy, hogy mire használnád, mennyi pénz jön rá, mire van igényed.
Nagyon jó a rafi prémium szlacsomagja, kb minden ingyen van rajta, annyi az elvárás annyi, hogy havonta 280.000 Ft érkezzen rá.

Csongii:

Gondolom postai utalványon küldték, logikus, mert visszautalni nem tudták hová, lévén befizetted.
Pont erről írtam, hiába fizettél be már sokszor, hivatalosan a paypal szabályzata szerint nem megengedett, lazán kezelik, de ha egyszer valamiért elkezdik betartani a saját szabályaikat, vitának helye nincs.
Ezután lehet, hogy ismét rendben működne, de lehet, hogy ezután mindet megfognák. Nincs lehetőséged utalni, vagy kártyát használni?

hzx0:

nem valami fantasztikus maestro kártya? bőszen reklámozzák mindenütt, hogy már alkalmas online fizetésre ez a típus is, de azért még elég hendikeppes.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#13637) Hintalow válasza TaaT (#13635) üzenetére


Hintalow
senior tag

A paypal csinálta volna az ilyenkor szokásos 1 dolláros próbatranzakciót, de a rendszer valamiért érvénytelenítette.
Hívd fel az erste ügyfélszolgálatát, valszeg többet tudnak mondani.
Amúgy jó eséllyel a maestro kártyával lesz gebasz, nagyon nyomatják mostanában, hogy már ezek is alkalmasak cnp tranzakciókra, a paypal is büszkén hirdeti, hogy már ők is elfogadják, de újra meg újra felmerülnek ilyen esetek, hogy mégsem tökéletes.
(ha esetleg közben kiderülne, hogy mégsem ez az oka elnézést, de én erre fogadnék)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#13856) Hintalow válasza Executioner (#13838) üzenetére


Hintalow
senior tag

Honnan próbálsz vásárolni? Szállítana amúgy magyarországra? Ha nem simán lehet olyan beállítás, hogy nem enged külföldi kártyával fizetni.
De néha az eladók használhatnak olyan beállítást is, hogy egyáltalán nem fogadnak kártyás fizetést, csak paypal egyenlegről.

aftercooler:

nekem van egy tippem a maestro kártyára, hogy az a bűnös (még mindig elég köhögős velük az online vásárlás :K

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#13935) Hintalow válasza albinolynx (#13926) üzenetére


Hintalow
senior tag

A bank oldaláról? azt azonnal látod pl. netbankon, ha ott van könyvelésre váró tételek között, akkor sikeres, ha nincs sehol, akkor sikertelen :)
Nem maestro kártya esetleg? azoknál jönnek mostanában ilyen hibák elő.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#13936) Hintalow válasza Anonymusxx (#13927) üzenetére


Hintalow
senior tag

Láthatólag a paypal nem teljesít personal payment utalást indiai kedvezményezetteknek.
Ha jól értelmezem, árú kifizetésként, el tudod küldeni a pénzt, de az gondolom drágább.

Mr.Csizmás:

a withdraw-nak külön költsége nincsen, csak ha rossz adatokat adsz meg, és emiatt meghiúsul.

zsolx:

Mit ír ki? hogy elutasította a tranzakciót a kártyakibocsátó? a bank nem lát semmit?
Megint a maestro...
Sorra jönnek az ilyen esetek, nem sikerül a tranzakció, sem a bank, sem a paypal nem utasítja el látható okkal, csak simán nem megy, és mindig maestro kártya.
Hiába nyomatják, hogy online is jó már, meg a paypal is elfogadja, láthatólag vannak még gondjai.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#13976) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Rendben , össze lett lőve az egyik (maestro-s) kártyámal a paypal fasza 400ft-s tengap megvolt stb.... na steamen akarnél vásárolni.... mindenjó , a végén elutasitja a paypal weblapján mindent mutat és : Denied felirat , mit rontok el ?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#13977) aytukabozs válasza Micsurin (#13976) üzenetére


aytukabozs
addikt

nézz körül a stream topicban, ehhez én nem értek :)

de úgy fest maestroval gyakori a bibi

[szerk.]
ja látom, már ott vagy :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13982) Hintalow válasza Micsurin (#13976) üzenetére


Hintalow
senior tag

A maestro kártyáknál egyfolytában jönnek az utóbbi időben a megmagyarázhatatlan hibaüzenetek, továbbra sem megbízható online vásárlásra.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14017) Hintalow válasza vtechun (#14016) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nem igazán van olyan helyzet, hiszen a paypal árfolyammarzsa az egyik bevételi forrása.

bajvan2:

véletlenül nem maestro kártya? azok szoktak ilyeneket produkálni mostanában.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14021) llaszlo válasza aytukabozs (#14020) üzenetére


llaszlo
veterán

Ilyen főleg, akkor lehetséges, hogyha EUR alapú bankkártyát használ valaki és USD-ben fizet. Ott kettős árfolyamkockázat van. Először az USD-t átváltják EUR-ra és utána HUF-ra. A Maestro kártyák pl EUR alapúak.

(#14025) albinolynx válasza parkr (#14023) üzenetére


albinolynx
őstag

Maestro kártyával...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#14028) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Jöttem kérdezni, hogy mi a bánat van a Maestro kártyák elfogadásával, de a keresőt használva látom, hogy ez a kártyatípus nem ér lószart sem. Év elején volt egy-két sikeres tranzakció, de azóta egy sem.

Holnap bemegyek a bankomhoz, ketté töröm ezt a hasztalan szart és hozzájuk vágom. Egy évvel a Visá lejárata előtt kérés nélkül kiküldték, rákérdeztem miért volt erre szükség, azt mondták mindent le kell cserépni chipes verzióra, de ne aggódjak, ugyan olyan jó lesz ez is ráadásul 0 Ft az éves díja.

(#14032) Stauffenberg válasza axioma (#14031) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem nekem, feledékeny és mindent az utolsó pillanatra időzítő embernek találták ki a hitelkártyát (pontosabban De, pont az ilyeneken nyerészkednek a legjobban, de érthető na, hogy mit akarok mondani).

Tudom, hogyan kell helyesen használni, csak számolok az emberi tényezővel amit magam jelentek és nem biztos, hogy megspórolom a normál betéti kártya éves díját ha benézem egyszer-kétszer a határidőket. Akinek van türelme ezzel molyolni, az csak nyerhet rajta, ez tény.

Bankváltással egy mezei MasterCard PayPass kijön évi 3600 Ft-ból, ez nekem elfogadható. A mostani bankomnál csak Maestro (fujj!) és MasterCard Gold kérhető paypass opcióval, egyik sem jó nekem, előbbi semmire sem jó, utóbbi meg felesleges extrákkal van tele és nem fizetnék évi 18 ezret miattuk.

(#14204) ®Sapphire válasza ayo (#14203) üzenetére


®Sapphire
csendes tag

Üdv!
Regisztrálnám Paypalon az új Erste Maestro kártyámat,de nem sikerül vele fizetni Ebayen.
Vissza igazoló emailben ezt írja:On Jul 31, 2014, you added a card ending in XXXX to your PayPal account.
You are receiving this email notification because this email address is listed as the administrative contact email for your PayPal account.
Ebay vásárlásnál pedig ezt:We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card x-XXXX.
To pay instantly, link a debit or credit card to your PayPal account or choose another way to pay.
Paypal menüben ezt írja:You have successfully added a credit or debit card. Please note that this card is now your primary card. For more information on your primary card, please refer to your Profile.
Elvileg sikerült az új kártya hozzá adása.
Mi lehet a gond?

(#14205) aytukabozs válasza ®Sapphire (#14204) üzenetére


aytukabozs
addikt

A kártyatipus, az a gond.
Rendre visszatér ez a problem a maestrokkal, olvass vissza kicsit... :/

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#14207) ®Sapphire válasza ®Sapphire (#14206) üzenetére


®Sapphire
csendes tag

Kínából rendelés esetén működik a Maestro kártya Paypalon.
Angliai rendelésnél nem.

Találkozott már valaki ilyennel?

(#14211) Hintalow válasza ®Sapphire (#14207) üzenetére


Hintalow
senior tag

Csak annyit tudok az elmúlt 1-2 hónap tapasztalataiból, hogy hol megy maestroval, hol nem.
Lehet hogy közve van a vásárlás helyéhez, de konkrét infót senki nem tud mondani, a bankok, ahogy írták páran nem is látják az elutasított próbálkozást, valahol bank-kártyatársaság-paypal vonalon lehet bibi.
Én azon a véleményen vagyok továbbra is, hogy aki rendszeresen rendelne külföldről, az ne maestrot használjon, mert hiába nyomják, hogy már jó online, meg hírdeti a paypal is, hogy elfogadja, teljesen random működik még mindig.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#14213) unravel


unravel
őstag

Heló

Szeretném hozzáadni PayPalomhoz a friss K&H Maestro Paypass kártyám. Jó látni, hogy sokaknak gondja van a Maestroval. :W
Ez a hibaüzenet fogad:
"The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer.s customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue."
Mi az oka?
- A számlán nincs összeg. Ez a baja?
vagy az, hogy:
- Még nem is volt használva a kártya és amiatt? (az e-bank azt írja, hogy "Élő" a kártya)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#14220) SKyle


SKyle
tag

Kedves Fórumtársak,
Régóta majdnem üresen tátongó (200 Ft) PayPal számlámra tegnap banki utalásos feltöltést indítottam.
Olyan Maestro hitelkártyám van, amihez a szerződés szerint nem jár web-bank utalási lehetőség, viszont tudok utalni telefonon keresztül. Felhívom a bankot, beazonosítom magam, és a kezelőnek elmondom a szükséges adatokat (cél számlaszám, kedvezményezett, összeg, közlemény, stb). Az utalás általában 2-3 napon belül megtörténik. Sajnos a közlemény rovatba alapértelmezetten bekerül az én számlaszámom (ezen nem lehet változtatni), ugyanis maga az utalás nem az én számlámról, hanem a bank központi gyűjtőszámlájáról történik. 27 karakter áll rendelkezésemre a közlemény rovatban, ez bőven elég lenne a PayPal ID számára.
Az a 2 kérdésem, hogy
- Szerintetek befogadja-e majd a PayPal ezt az utalást / feltöltést, vagy fognak-e problémázni, hogy nem csak az én ID-m van a közlemény rovatban?
- Ezen kívül kell-e nekem valamit csinálnom a PayPal fiókomban, hogy beérkezzen a pénz?

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#14271) Intruder2k5 válasza takessz (#14269) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- A Details alatt nincs valami érdemi infó?
- Véletlenül nem Maestro kártya?

(#14273) takessz válasza Intruder2k5 (#14271) üzenetére


takessz
senior tag

De maestro kártya :)

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#14274) Intruder2k5 válasza takessz (#14273) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor még az is lehet, hogy az a baj! Közelebbi infót én sem tudok, de itt a fórumon az utóbbi időkben elég sokan panaszkodtak Maestro kártyások, hogy nem megy vele a PP!

(#14275) llaszlo


llaszlo
veterán

A PP vagy inkább a bank visszautasíthat azért egy bankkártya regisztrációt, mert nincs épp fedezet a kártyán? Most épp szinte nulla az egyenleg.
A banknál azt mondták, hogy ellenőrzésképp a PP lefoglal egy bizonyos összeget. És ha nincs rajta elég pénz, akkor elutasítja.

Más:
Maestro kártyánál KH nálunk működik a PP. Ez a sima elektronikus kártya, semmi extra. Viszont másnál akinek valami extrább kártyája van, ott én is hallottam, hogy nem jó.
Amit még tapasztaltunk igaz nem PP-nél, hogy a KH-nál van egy extra biztonsági funkció. Azt be kellett kapcsolni ahhoz, hogy aliexpress-szen tudjak vele fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#14307) szmyky


szmyky
aktív tag

Üdv!

Kérem segítsen valaki.
Aug. 4-én volt egy teljes visszatérítésem a MiniDeal-től, azonban az összeget a mai napig nem látom a bankszámlámon.
A bankkártyám egy alap Duna Takarékos Maestro (minden fizetés megy zökkenő mentesen vele), de ilyen visszatérítés dolog még soha nem volt velem...

A kérdésem az, hogy elő szokott fordulni, hogy 7 munkanap telik el és még nincs a pénz a számlán?

Köszönöm a segítségeket!

[ Szerkesztve ]

(#14373) szmyky válasza Samus (#14372) üzenetére


szmyky
aktív tag

Én Maestro kártyával fizettem PP-on keresztül, majd aug. 4-én kaptam egy 154$ refund-ot, ez a 154$ még szintén aug. 4-én a PP visszautalta a kártyámra...azonban én a mai napig nem kaptam meg, azaz 16 napja!
A PP erre csak annyit ír, hogy akár 30 nap is eltelhet mire visszakerül a bankszámlámra az összeg!
:W

Bezzeg ők pillanatok alatt hozzájutnak mindenhez!!!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.