Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 12:13:25

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Intruder2k5 válasza Medve_papa (#400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Itt van egy screenshot, épp linkelni akartam.

[ Szerkesztve ]

(#402) szaboi6512 válasza attilav2 (#396) üzenetére


szaboi6512
őstag

torrent letöltés közben csak lassan nyílik meg a transmission webfelülete.
transmission-remote-gui programot használok torrent használatára.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#403) aerol válasza rErEaT (#283) üzenetére


aerol
tag

rErEat: nekem egylőre olyan problémám van openvpn-nel, hogy webes felületről nem tudtam kulcsokat generálni, mindig failed-et írt. SSH-n bitbucket-es link alapján sikerült a kulcsokat generálni és a server fülön ott is vannak, viszont a kliens oldalon egyáltalán nincs semmi.

Ilyenkor mit tudok tenni? Fussak neki a link alapján mégegyszer, vagy reset, szoftverből lehet, vagy mindenkép hardveres kell? Azt jól láttam, értettem, hogy van egy olyan lehetőség, hogy a jelenlegi beállításokat lementem és reset után vissza tudom állítani?
:R

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#404) rErEaT válasza aerol (#403) üzenetére


rErEaT
senior tag

nekem csak úgy működött ez ha teljesen újra raktam a padavant recovery tool-al, ha webui-n frissítettem azonnal elrontotta a VPN.

szóval tanácsolom, hogy akár igen mentsd le a beállításaid és fuss neki újra nulláról :D
factory resetet csinálj és törölj mindent amit enged webeuiban (2 piros opció) és utána rakd újra mert nem vesznek el alapból a beállítások, és ez gondot okozhat

(#405) aerol válasza rErEaT (#404) üzenetére


aerol
tag

remek hír... :Y

breed-del tettem fel, ilyenkor mi a teendő? prometheus-os forgatást ha lehet kihagynám, mert csak egy 775-ös lapba "erőszakolt" xeon gépem van aztán beleőszülnék mire készen lenne... :U

az elfelejtettem írni, hogy egy Xiaomi mi 3 g-ről van szó :K

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310 - SonyEriccson w200i - Nokia N8 - Honor H60-L04 - Xiaomi Mi 8 /128 black

(#406) rErEaT válasza aerol (#405) üzenetére


rErEaT
senior tag

Nekem ASUS RT-AC57U szóval arra nem tudom hogyan raktatok padavant, de szerintem full reset után kezd előlről, nekem csak ez segített :(

(#407) attilav2


attilav2
őstag

Van értelme a prometheusban a forrást kicserélni erre:
https://gitlab.com/dm38/padavan-ng
és ha kicserélem akkor ugyanúgy működni fog és lefordul AC57U-ra?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#408) rErEaT válasza attilav2 (#407) üzenetére


rErEaT
senior tag

https://gitlab.com/dm38/padavan-ng/blob/master/changes.eng.txt

nem látok nagy különbséget, ha jól értelmezem akkor ez ugyanaz amit jelenleg forgattatok, csak ahogy az én linkemre is mondta woodworm, csak magának alakítgatja az fw-t lényegi újítás nincs benne :-/

Én ezeket találtam még:
[link] - erről még nem mondtatok semmit, de valószínűleg ugyanúgy semmi :D
[link] - ebben semmi új sincs

[ Szerkesztve ]

(#409) woodworm válasza rErEaT (#408) üzenetére


woodworm
veterán

Erre viszont többször volt hivatkozás, hogy folyamatosan dolgozik rajta. A linkelt changes.txt szerintem még az eredeti padavané és a 2016-ban kiadott 99-es buildhez tartozik. Azóta csak az aktuális commitlista alapján buildelt béta fw-k sora van.

(#410) rErEaT válasza woodworm (#409) üzenetére


rErEaT
senior tag

áh értem, szóval akkor van értelme ebből forgatni egyet? :D
(megkérdezem attilav2 kérdését, ha nem baj)

(#411) woodworm válasza rErEaT (#410) üzenetére


woodworm
veterán

Van, a 4PDA-n már ez az ajánlott, nem lehetetlen, hogy a prometheusban is lecserélésre kerül.

(#412) klrt


klrt
tag

Sziasztok!
A padavanban a ddns-nél van lehetőség más szolgáltatót megadni, vagy csak ugyan azok mint a gyári rendszerben?

(#413) Intruder2k5 válasza klrt (#412) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nem, attól egy kicsit szélesebb a skála, illetve az alábbiakon kívül lehet még a WAN UP eseményre és/vagy időzítve egyedi scriptet is használni. Én magam is az utóbbi opcióval használok 3 DDNS címet.

[ Szerkesztve ]

(#414) rErEaT válasza woodworm (#411) üzenetére


rErEaT
senior tag

4pdaról csak Androidos cuccokat töltök le :D
Oroszul sajnos nem tudok, de egyelőre most működik így ahogy van, nincs gondom vele :D

Max ha kiadtok valami frissítést akkor felrakom :))

(#415) klrt válasza Intruder2k5 (#413) üzenetére


klrt
tag

Kösz a választ, főleg a képeket!
Amiket írtál ahhoz én nem értek :N
Az alsó képen látom van custom lehetőség. Ott ugye én tudom megadni az adatokat. (pl. az ipdns adatait) Erre gondoltam, csak lehet rosszul fogalmaztam.

Azt had kérdezzem meg, hogy az itt készült firmwareket a router upgrade funkciójához betallózva lehet frissíteni az eszközt és, ha vissza akarok állni gyárira akkor simán a gyári firmwaret betallózom és mehet a frissítés?

(#416) Intruder2k5 válasza klrt (#415) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lehet, a gyári firmware nem fogad el csak másik gyári firmware-t. A padavan-t feltenni failsafe módban tudod, és szerintem vissza is csak így megy.

(#417) klrt válasza Intruder2k5 (#416) üzenetére


klrt
tag

Oké, köszönöm!

(#418) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#416) üzenetére


nrg_52
addikt

Szerintem a gyari fel kellene menjen padavan alol, legalabbis nekem moddolt gyari felment siman.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#419) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#418) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, akkor meg kell próbálni. Bár nekem eszembe se jutna semmilyen, a jelenlegitől eltérő rendszert annak saját upgrade menüjéből feltenni, ilyenkor mindig azonnal teszem failsafe módba a routert, ebben eddig sosem csalódtam. :)

(#420) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Halló Urak!
Az internet felöli elérést melyik menüpontból tudom engedélyezni. A haver távoli Asus RT-AC57U routerét akarom netről elérni, de most nem ugrik be a dolog.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#421) woodworm válasza the.odzsy (#420) üzenetére


woodworm
veterán

Firewall>>General>>Enable Web Access from WAN?: Enabled

(#422) the.odzsy válasza woodworm (#421) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Ok Kösz! :R

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#423) attilav2 válasza trance89 (#299) üzenetére


attilav2
őstag

Most kísérletképp forgattam egy új fw-t a prometheus oldaláról letöltött 64bites vmware virtuális gép image csomaggal, a host rendszer win10 és vmware player. SMBv2 és összes skin be volt kapcsolva és simán lefordult. A teszt ágból forgattam ha ez számít. Az általam fordított korábbi fw-k is a teszt ágból vannak.

templates.config
A virtuális gépnek 2GB ramot adtam és a hardveres virtulizációt bekapcsoltam, így viszonylag tűrhető idő alatt fordult a toolchain és a firmware.
Most álltam neki egy olyan verzió forgatásának amiből kivettem az orosz nyelvet és az aria2 download managert és annak webfelületét, a bekapcsolt SMBv2 és az összes skin maradt.
Mivel ez a második fordítás a script felajánlotta a quick buildet, de nemmel válaszoltam, mert woodwordm írta a R3G topikban hogy hibákat tapasztalt quick builddel.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#424) attilav2 válasza attilav2 (#423) üzenetére


attilav2
őstag

Sikerült a második forgatás is, orosz nyelv és aria2 kiszedve, összes skin és SMBv2 támogatás bennehagyva, a mérete kisebb lett mindössze 12.6mb! templates.config
Míg az előző verzió 13.7mb lett, mert benne volt az aria2 és az orosz nyelv.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#425) attilav2


attilav2
őstag

Feltöltöttem mindkét újonnan forgatott firmware-t a tárhelyemre
a link az összefoglalóban is benn van. Külön mappákban vannak az új fw-k a mappák neve egyértelmű.
Láttam a konfig fájlban hogy sok mindent be lehet kapcsolni, többek közt zRam támogatást, Tor proxy-t a hozzátartozó GeoIP adatbázissal(ennek nem tudom van e webfelülete).

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#426) nrg_52 válasza attilav2 (#425) üzenetére


nrg_52
addikt

Koszonjuk! :C

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#427) attilav2 válasza attilav2 (#425) üzenetére


attilav2
őstag

"Láttam a konfig fájlban hogy sok mindent be lehet kapcsolni,"
Pontosítok, nem bekapcsolni hanem beleforgatni. A fordítás konfigurációs fájljára gondoltam természetesen nem az élő rendszerére.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#428) rErEaT válasza attilav2 (#423) üzenetére


rErEaT
senior tag

most akkor ez frissebb padavan forrásból van? :D

(#429) attilav2 válasza rErEaT (#428) üzenetére


attilav2
őstag

Sajnos még nem :(
Ez még a linaro féle padavan-ng. Azért csináltam új fordítást hogy nekem is legyen SMBv2-es buildem, meg kísérleteztem is hogy lehet e csökkenteni a fw méretet ha ezt azt kiszedek belőle, úgy hogy közben minden skin bennmarad, meg kíváncsi voltam hogy egy rendesen beállított virtuális gépbe mennyi idő alatt fordul le, ubuntut és származékait nem akarom egyelőre felrakni. Majd még lehet csinálok egy olyan SMBv2-es full skins buildet, amiben benn marad az aria2 és csak az orosz nyelv lesz kiszedve, hogy úgy mekkora az fw mérete. Én is várom már hogy bekerüljön a prometheusba az új dm38 féle repo :)

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#430) rErEaT válasza attilav2 (#429) üzenetére


rErEaT
senior tag

köszi a választ, akkor felesleges ezt most felraknom :D

(#431) woodworm válasza attilav2 (#429) üzenetére


woodworm
veterán

Esetleg a magyar nyelv berakása lehetne még cél. Korábban valamelyik topikban napokig téma volt, de végül nem került megosztásra a nyelvi fájl.

(#432) gabor_01


gabor_01
senior tag

Van lehetőség beállítani a wifi esetén valami hasonlót, mint a roaming asszisztens?
(Adott jelerősség alatt bontsa a kapcsolatot.)

(#433) trance89 válasza attilav2 (#429) üzenetére


trance89
őstag

Jövő hét elején forgatok a dm38 repóból egy friss R3G fw-t, már lecseréltem a prometheusban a forrás linket és szépen le is töltötte az új forrást de most nem lesz időm leforgatni

(#434) attilav2 válasza trance89 (#433) üzenetére


attilav2
őstag

AC57U-ra is forgass.
Hol és melyik fájlt kell szerkeszteni a prometheusban a repo kicseréléséhez, és mit kell beleírni?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#435) Intruder2k5 válasza attilav2 (#434) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak egy file van, a start.sh script.

(#436) attilav2 válasza Intruder2k5 (#435) üzenetére


attilav2
őstag

A prometheusban tegnap esti dátumúra frissültek bizonyos fájlok amiket behúz az indítószkript:
http://prometheus.freize.net/scripts/
Lehet hogy berakták a dm38 repót?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#437) rErEaT válasza Intruder2k5 (#372) üzenetére


rErEaT
senior tag

ext4re formáztam windowsban minitool partition wizarddal :D (hát nem mondom nem tartott kis ideig az 1 terrás HDD-t formázni...)

de elvileg jó :D [link]
Nov 14 21:50:36 kernel: sd 0:0:0:0: [sda] Attached SCSI disk
Nov 14 21:50:37 kernel: EXT4-fs (sda1): mounted filesystem with ordered data mode. Opts: (null)

lefuttattam a parancsokat, de csak annyit kaptam, hogy: "tune2fs 1.44.5 (15-Dec-2018)"
ez elég? :D

[ Szerkesztve ]

(#438) attilav2 válasza attilav2 (#436) üzenetére


attilav2
őstag


Ezek a frissített fájlok a prometheusban.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#439) rErEaT


rErEaT
senior tag

Elég hülye kérdés, de nem tudom megváltoztatni routeren a HDD nevét? Most AiDisk_a1 a neve :D

WinSCP-n nem engedi :-/

(#440) Intruder2k5 válasza rErEaT (#439) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

tune2fs -L HDD_NEVE /dev/sda1

(#441) varso


varso
tag

Sziasztok! ;)

Akinek ASUS RT-AC57U routere van, és Diginete, az tudna küldeni egy képernyőfotót a beállításokról? Valahogy sehogy sem akar jó lenni az IPv6. :O

Köszi! ;)


[link] [link]

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#442) rErEaT válasza Intruder2k5 (#440) üzenetére


rErEaT
senior tag

basszus de pofon egyszerű, hogy ezt nem tudtam kiguglizni...
igazából találtam ilyeneket, szó se róla, de nem akartam elrontani ha már újra vissza raktam rá a 300 gigányi adatot :D

Köszönöm szépen!

(#443) attilav2 válasza varso (#441) üzenetére


attilav2
őstag

Link

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#444) varso válasza attilav2 (#443) üzenetére


varso
tag

Köszi. Most így állítottam be, de így sem megy. :(
Lehet valami más lesz a baj, majd megnézem.

Azért köszönöm! ;)

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#445) varso válasza varso (#444) üzenetére


varso
tag

Megvan a probléma! :C

Az én asztali gépemnél van csak ez a probléma. A másik számítógépen van IPv6 elérés! :W

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#446) woodworm válasza attilav2 (#438) üzenetére


woodworm
veterán

Véletlenül nem generálódnak ezek újra napi szinten? A beltartalomban ugyanis nem találtam friss dátumot. A start.sh script 06.27-ei, szerintem akkor került módosításra a github>>gitlab váltás.

(#447) attilav2


attilav2
őstag

Kicseréltem a forrásrepót a prometheusban dm38-é ra, megtaláltam azt a 4pda fórumot ahol ezt tárgyalják. A már bekonfigurált prometheus (amiben 2 fw-t is fordítottam) nem volt hajlandó frissíteni a forrásokat hiába írtam át a repót. Cselhez folyamodtam kicsomagoltam újra a virtuális gépet egy másik könyvtárban és első indításkor lelőttem a scriptet, átírtam a repót a start.sh-ban dm38-é ra és restart után már remélhetőleg az új forrást klónozta. Az előbb lebuildelődött a toolchain most a fw forog AC57U-ra remélhetőleg az új repóból. A start.sh 211.-ik sorát írtam át: https://gitlab.com/dm38/padavan-ng.git erre.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#448) Intruder2k5 válasza attilav2 (#447) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ha nincs lényegi változás, akkor mi értelme az új fw-nek?

(#449) attilav2 válasza attilav2 (#447) üzenetére


attilav2
őstag

Na megvan az DM38 repóból buildelt új firmware:

Összes skin benne van, aria2 és orosz nyelv kiszedve.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#450) woodworm válasza Intruder2k5 (#448) üzenetére


woodworm
veterán

Csak a prometheus fejlesztői nem léptek még, ez így volt a nyáron is, amikor megszűnt a githubos repo. Ha megnézed Alexey (dm38) munkáját, szeptember óta folyamatosan dolgozik. Még új hardver is került a listára (Archer C5v4).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.