Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) KrAt válasza Calogero (#448) üzenetére


KrAt
veterán

Erre én is gondoltam, le is írtam ([link]), de nem jött semmi konkrét :)

Ha raktok fel képet, hogy melyik mehet, akkor megcsinálom :)

(#452) Rover623 válasza Calogero (#448) üzenetére


Rover623
félisten

[link]...:C
Szegény csak volt...:R

primus inter pares

(#453) ALYRA


ALYRA
tag



SZIA !

tungsram megalight 50% + a legtutibb eddig mindenkinek csak ajánlani tudom viszont nem kék csak fehér & fehér


:C :C

"Taníts minket úgy számlálni napjainkat , hogy bölcs szívhez jussunk."

(#454) Vada


Vada
tag

Ő lenne az én kicsikém [link] :))

WC graffity: Ne ide nézz, a vicc a kezedben van.

(#455) Amu válasza Vada (#454) üzenetére


Amu
tag

szép, le is zsíroztam :)

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#456) Vada válasza Amu (#455) üzenetére


Vada
tag

Thx ;) még alakulóban vagyunk :R

WC graffity: Ne ide nézz, a vicc a kezedben van.

(#457) Vigneau válasza Vada (#454) üzenetére


Vigneau
félisten

Gratulálok hozzá. :C

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#458) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ki tudja, hol lehet Corsa hímzéssel ellátott szőnyegeket venni C Corsába?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#459) parandroid válasza Calogero (#448) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De lehetne, mindenki adja meg az adatokat egy hozzászólásban mostantól a kép(ek) linkjével, és beleszerkesztem az első hozzászólásba. Javaslom még az évjárat feltüntetését.

Pl:
peterkeT: Astra G Caravan 1.6 Twinport - 2006 ([link])

Bár igazából azt hiszem egy kép elég lenne, ha jól sikerült, de ha valakinek több jó képe van, rajtam nem fog múlni (legyen 4 a max).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#460) Vigneau válasza parandroid (#459) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor folytatom tovább... ;)

Vigneau: Corsa A 1.2i - 1992 ([link])
Vigneau: Corsa C 1.0 Twinport - 2003 ([link])

Vigneau

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#461) parandroid válasza Vigneau (#460) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy a képek célszerűen ne legyenek nagyobbak 1024x768 képpontnál, kb ez az a alimit amit még minden netkapcsolat gyorsan be tud hozni, és hát igazából fölösleges 4-6-8-10 megapixeles képeket feltöltögetni... :U

Ha végre a költözés utáni hajrá csillapodik, és végre kívül-belül le tudom pucolni szegény autót, akkor én is csainálok majd róla valami rendes méretű képet az imént linkelt bélyegkép helyett, de most mintának ez is jó volt...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#462) KrAt


KrAt
veterán

Eddig: (aki nem szeretné ott látni a sajátját, szóljon, és kivetetem :) )



PH!-sok Opeljai:
-----------------------------

Vada: Astra GSi, 2.0 [link]

Amu: [link]

_seth_: Kadett E 1.3S - 1985[link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

KrenAtesz: Kadett E 1.3S - 1986[link]

k.: Astra G 1.4 [link]

- iSO -: Pickup, 2.5TD [link] [link]

akom: [link] [link] [link] [link]

Vigneau: Corsa A 1.2i - 1992 [link] ill. Corsa C 1.0 Twinport - 2003 [link]

peterkeT: Astra G Caravan 1.6 Twinport - 2006 [link]



Akik kimaradtak / elrontottam, szóljatok :)

peterkeT: tess, egy óra alatt csak megcsináltam : ))))

[Szerkesztve]

(#463) Vigneau válasza parandroid (#461) üzenetére


Vigneau
félisten

Jól van, egy darabig ne vegyétek figyelembe a linkjeim. Majd ha lesz türelmem, akkor jönnek a kisebb verziók, jó? Talán holnap, ma már zokni vagyok... :B
Az A Corsás amúgy 5 mp-s volt. Jó a szemed. ;)

KrenAtesz: Elkéstem... Ezek szerint beraktátok a nagy képeket. Ha nem lenne jó, akkor meg majd elkészítem a kisebb méretűeket. ;)

[Szerkesztve]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#464) KrAt válasza Vigneau (#463) üzenetére


KrAt
veterán

Hopsz :DD Enyim is az :B Majd hnap kicserélem, ma már kifolyik a szemem :B

mod: meg a linkek fele halott :((( :( :((

[Szerkesztve]

(#465) parandroid válasza KrAt (#464) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Beraktam, amit összegyűjtöttél, ha lesznek jobb, más képek, akkor majd javítunk, cserélünk. Amelyik kép kb két napig tartósan hibás linket produkál, azt törlöm.

Vigneu: Operát használok, és itt nincs automatikus leméretezés, csak külön pluginnel. Úgyhogy ilyen nagy képeknél győzök görgetni...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#466) _seth_ válasza KrAt (#462) üzenetére


_seth_
veterán

GLS :) Opel Kadett E 1.3S GLS így szebb :)

+ A képeket hamarosan le kell cserélni mert már nem úgy néz ki mint a képeken igaz ez csak a külsejére vonatkozik :)

Így néz ki jelenleg:
[link]
[link]
[link]

Kicsit sportosabb lett :) Holnap viszem megcsináltatni a törött elejét + festetni :)

Vagy: [link] Majd itt lesznek friss képek ha készen lesz :)

Egyébként jó lesz ez a lista ;)

[Szerkesztve]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#467) Vigneau válasza parandroid (#465) üzenetére


Vigneau
félisten

Értelek, én megmaradtam a FireFox-nál. Itt nincs ilyen gondom. Legalábbis azt hiszem...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#468) KrAt válasza _seth_ (#466) üzenetére


KrAt
veterán

Széép :) Grat :R

(#469) Tacso


Tacso
aktív tag

Azt hiszem lemaradtam...:D
Szóval ''Őlomhasága'': [link] :)
Astra G 2002 1.2 16V

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#470) Calogero válasza Tacso (#469) üzenetére


Calogero
addikt

A motorháztetőn mik azok a fekete pontok?

(#471) Tacso válasza Calogero (#470) üzenetére


Tacso
aktív tag

Csak képhiba, sajnos ennyit tud a telefonom ''optikája''... :)
Majd alkalmasint csinálok valami normálisabb fotót a gépsárkányról...
Addig is még egy kép: [link]


[Szerkesztve]

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#472) Calogero válasza Tacso (#471) üzenetére


Calogero
addikt

Szép járgány

(#473) Dpower


Dpower
csendes tag

Sziasztok belinkelek én is egy két képet. A kadettemről is mutatok pár képet bár már nincs nálam, de nagyon a szívemhez nőtt, vele indult el az opel rajongás. :) Sok mindent magam csináltam meg rajta, annak ellenére, hogy nem vagyok autószerelő (ültetés, ülés alól nyíló csomagtérajtó, home-made lökhárító, felni polír - ez utóbbit méregzöldre festve vettem, utána jöttem rá egy karcolás után, hogy valójában polírozott és barbár módon átfestették).
[link]
[link]

De öreg volt már szegény, aztán lecseréltem 1 fiatalabbra :C B vectra gyönyörű alapnak szerintem, bár ehhez már kell a kavicsot gyűjteni, ehhez már nem szívesen nyúlok hozzá otthon. :) ültetés 1 nagyobb guruló mindenképp illendő lenne hozzá!
[link]

'Mi erősek pedig tartozunk azzal, hogy az erőtlenek gyengeségeit hordozzuk, és ne a magunk kedvére éljünk.' Romans 15.1

(#474) Dpower


Dpower
csendes tag

LOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!
Ezt a lámaságot!! így két óra felé nem kéne már ieneket csinálnom! a vágólapra valamiért Tacso képét másoltam be mind a három képnél, bár nem tom hogy sikerült bocs már!!
Remélem most jó lesz
[link]
[link]
[link]

'Mi erősek pedig tartozunk azzal, hogy az erőtlenek gyengeségeit hordozzuk, és ne a magunk kedvére éljünk.' Romans 15.1

(#475) Amu válasza KrAt (#462) üzenetére


Amu
tag

Amu: Astra Classic II (G) 1,4 '04
A link az jó :)

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#476) Tacso válasza Calogero (#472) üzenetére


Tacso
aktív tag

Kösszönöm... :R
Neked előreláthatólag mikorra jön meg a H Astra? :)

Dpower: semmi gond, elnézzük...:D

Ezúton szeretnék gratulálni minden PH!-s Opelosnak az autójához...lassan el lehetne kezdeni a tavaszi PH! Opel találkozó szervezését...(persze ha mindenki egyetért benne, hogy legyen egy kis ''összejövetel''...) ;)

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#477) deicide válasza Tacso (#476) üzenetére


deicide
veterán

természetesen, valami találkoz kellene...
képeket is rakok majd fel, ha végre lemosatom...:)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#478) _seth_ válasza _seth_ (#466) üzenetére


_seth_
veterán

Verda szerelőnél leadva... 1,5 hét múlva a törött részek ki lesznek javítva + a mocitető színre lesz fújva :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#479) Petya25


Petya25
addikt

A Corsa csak egy hajszállal lett 2. az Év autója szavazáson.
[link]


Én a Corsa győzelmét vártam, amit a két nagy egyterű szorongathatott volna. Sajnos néha a rétegmodellek nagyobb megbecsülést kapnak, mint amit érdemelnének.
Nagy Tibor nem ért az autókhoz az látszik, ahogy a két éve a Priust megválasztó zsűri se racionálisan pontozza az autókat. Véleményem szerint a C4 Picassoból nagyságrendekkel több fog fogyni, mint az S-Max-ból, és a Corsából nagyságrendekkel több fogy majd, mint a Picassóból, de ezt majd a piacon lehet lemérni. Ha holnapután kigurítom a DeLorean-t a garázsból, ami szeméttel is üzemelhet, az győzne. Tulajdonképpen mindegy hogy mennyibe kerül vagy hogy valójában milyen széles körnek nyújtja az autózás örömét, úgyis elfogult emberek értékelnek.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#480) Calogero válasza Tacso (#476) üzenetére


Calogero
addikt

Április - Május (eleje) lesz belőle valami.
Meg akartuk rendelni most, de tt is meg más fórumon is mondták hogy vigyázzak nehogy 2006 -os modelt adják majd 2007-es áron.
Így majd év elején rendeljük meg, megnézzük milyen felszereltségű lesz a 2007-es model.

Nem akarjuk elkapkodni, nem kis összegről van szó.
A kiszemelt példány lista ára 4,7 millió HUF

(#481) Tacso válasza Calogero (#480) üzenetére


Tacso
aktív tag

Hát igen, megértelek, 4,7M valóban nem kis összeg...
És milyen lesz az autó (motor, felszereletség,...), csak, hogy ''folyjon a nyálunk''?! :)

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#482) KrAt válasza Tacso (#476) üzenetére


KrAt
veterán

Nemrossz ötlet, támogatom :)

Egy PH!-s autóstalit már rendeztem, ebben is segíthetek, ha gondolod :)

(#483) Calogero válasza Tacso (#481) üzenetére


Calogero
addikt

Nem valami erőmű lesz, de cél az hohy kényelmesen biztonságosan elvigyen A-ból B-be.
Most még ketten használnák, de tervbe van véve +2 fő is :)

Egyedül csak a színével van bajom ennél kényesebb színt nem is választhatott volna. De viszont abban igaza van hogy, nagyon elegánssá teszi a kocsit, és a hátsólámpák és az első hátsó króm csíik nagyon szépen mutat a kocsin.
Női szemmel nézzétek a kocsit, a páromé lesz az autó, és mindent ő válaszatott. Mint például Megvilágított smink tükrök ;]
[link] + Riasztó, és Structure felnikkel/kerekekkel jár hátulra is tárcsafék.


[Szerkesztve]

(#484) Tacso válasza Calogero (#483) üzenetére


Tacso
aktív tag

Jó ''kis dög'' lesz ez, én is feketében választanám szigorúan férfi szemmel!:D
Egyedül a motorválasztással van bajom... én próbáltam már az 1.4-es mocival, és hát menetteljesítménye kb azonos az 1.2-es G Astra-éval! Ez kb annyit tesz , hogy 1-2 emberrel még okés a dolog, de amint rányomod a klímát, vagy beleültök 4-en, szenvedni fog a gép, főleg ha mondjuk ráadásként az easytronic váltó nem találja az ideális fokozatot... :)
Szóval én mindenképp 1.6-ost venném, ha jól látom 200000-rel drágább, namármost ennyit egy normális helyen, egy kis ügyességgel lazán le lehet alkudni (sztem még többet is)! ;)

[Szerkesztve]

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#485) Calogero válasza Tacso (#484) üzenetére


Calogero
addikt

Én is hallottam hogy az 1.4-es elég lomha lett.

Csak ne lenne ekkora különbség a két kategória közt.
1.4
Éves kötelező alapról indulva: 65 136 (AB EGON)
LE adó : 19 800 FT

1.6
Éves kötelező alapról indulva: 98 520 (AB EGON)
LE adó : 21 900 FT

És ebbe még nincs benne a CASCO

Easytronic-os váltóval lehet manuálisan is váltani nem?



[Szerkesztve]

(#486) Foglalt név válasza Tacso (#484) üzenetére


Foglalt név
addikt

Viszont 1.5-től felfelé nő az összes illeték összege, elég jelentős mértékben...
Úgyhogy ha már 1.6, akkor akár lehet 2.0 is. :U

(#487) Calogero válasza Foglalt név (#486) üzenetére


Calogero
addikt

Hát igen :)
De városban elég az 1,4-is. Hosszabb távra meg ott van az én gyöngyszemem egy Pajero L200-s személyében :P

(#488) Lord Myn válasza Calogero (#483) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Vazz... Tiétek lesz a 2. Enjoy H Astra, amiben 4 elektromos ablak van? :DD

Egyébként ezt pl. olyan surmó dolognak tartom, az ember megvesz egy 3-4-5 millás autót és elöl elektromos, hátul kurblis az ablak, most nem azért, de az hogy néz ki? Nem igaz, hogy nem tudnak szériába adni egy 50-60k-s cuccot az autókra. Egyébként engem le akart beszélni az üzletkötő a hátsó elektromos ablakokról, mondva, hogy akkor többet kell várni rá (miért is?), meg senki nem szokott ilyet kérni... (De: én!). Egyébként úgy kb. 6 hét alatt jött meg az autóm. :C

"War does not determine who is right - only who is left."

(#489) parandroid válasza Calogero (#487) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az a baj az 1,4-es motorral, hogy kicsi a kocsihoz képest. Az 1,2-esről nem is beszélve, szerencsére hamar leszoktak róla. Ennek folyományaként az 1,6-os motor hiába megy egy nagyságrenddel jobban, nem eszik többet, mert nem kell erőlködnie. Csak városi használatban persze más kérdés, ott valóban előny lehet egy pörgős, magas fordulatszámon működő kisebb motor, de jó fogyasztást ne várj tőle. Talán még az 1,7-es dízel lehet megfontolandó alternatíva, de az meg már jóval drágább. Egyébként ne haragudj, de sokallom az autód árát. Jó, tudom, új széria, rengeteg extrával, de 4,7-ért egy 1,4-es középkategóriás kocsi... Pfff... Ennyiért a Classic II változatot már 1,9-es dízelmotorral adják, nem sokkal kevesebb extrával (néhány dolog sajnos nem kérhető hozzá, ami a H Astrához igen), bár egyértelműen kevésbé trendy külsővel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#490) Tacso válasza Calogero (#485) üzenetére


Tacso
aktív tag

Hát nézni kell másik biztosítót, pl. ha jól emlékszem (nem olyan rég nézegettem a konfigurátorokat) Uniqa-nal nincs ekkora differencia...
Easytronic-kot valóban lehet manuálisként is használni , de ilyen váltót nyilván azért vesztek, hogy ne kelljen manuálisan váltogatni, legalábbis nekem ez jön le, bár nem ismerem a Kedvesed... :) Mindenestre én akkor is megfontolnám az 1.6-ost, sőt igazából 1.8 alá nem is adnám...mondom ezt az 1.2-es Astra után...:D

peterkeT: Classic II-be 1.7es dízel moci van 80LE-vel, nah ilyet is próbáltam már és ez sincs a helyzet magaslatán, bár kétségtelen, hogy 1.4 benzin-nél jobb választás, csak hát az ára!

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#491) Calogero válasza parandroid (#489) üzenetére


Calogero
addikt

A 4.7 csak lista ár.
Mivel nem az idén lesz megrendelve így az akciók nem érdekelnek, de volt olyan kereskedő aki még a vételárat is elküldte, amely a nála élő akció miatt 3 950 000 lenne.

(#492) parandroid válasza Calogero (#491) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, hogy ez listaár. :) Sorry, az a 4 misi meg már tényleg reális.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#493) kolnay


kolnay
senior tag

Ha megtalálom itt a nagy rumliban a képáttöltő progimat én is felrakom a képeket. :D
Amúgy: Opel Astra G 1.4

Tyűű, de meleg van!

(#494) Calogero válasza Tacso (#490) üzenetére


Calogero
addikt

Az easytronic váltó a barátnőm mániája, kormányról akar váltani (azt hiszi hogy a Forma 1-ben van ;] )

(#495) Tacso válasza Calogero (#494) üzenetére


Tacso
aktív tag

:D Itt egy kis leírás az Easytronic-ról:[link]
''Az Opel „Easytronic” fantázianevű váltóműben minden megvan, ami a legklasszikusabb mechanikus váltóművekben: van benne mechanikus tengelykapcsoló, ötfokozatú előtéttengelyes sebességváltó szinkronizált kapcsolóhüvelyekkel, tolórudakkal. Az újdonság az, hogy a tengelykapcsoló kiemelését és a tolórudak mozgatását villamos motor végzi'' -- Ez egész jól hangszik, a táblázat szerint [link] (17-18. oldal) még kevesebbet is fogyaszt Easytronic-kal (1.6-nál), csak a gyorsulás romlik jó 1-1.5 másodpercet :)

[Szerkesztve]

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#496) Calogero válasza Tacso (#495) üzenetére


Calogero
addikt

Kösz a leírást.

Opel prospektusba ez van még erról a váltóról

Easytronic
Egy ötfokozatú kézi sebességváltó és egy automatikus sebességváltó előnyeit egyesíti magában. A kormányon elhelyezett ActiveSelectŽ gombokkal a sportos váltások is adottak.

port kapcsoló
Két autó egyben: tüzes és szívós viselkedés egyetlen gombnyomásra. Szériában jár az IDSPlus, IDS Sport csomag, Easytronic és automata váltó rendelésekor.

A Sport kapcsolóról meg itt írnak/mutatnak be animációt [link]

(#497) Tacso válasza Calogero (#496) üzenetére


Tacso
aktív tag

Kezd egyre szimpatikusabb lenne ez az Easytronic-csomag! :)
IDS+ -t meg nagyon jó dolognak tartom: élénkebb gázreakció, rövidebb váltási idők (Easytronic-nál), és keményebb futómű, már csak néhány lóerő kéne plusszba...:D

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#498) _seth_


_seth_
veterán

[link]
[link]
[link]

''Xenon'' izzó Cora módra :)
140/150W!!! Hehe...
4350K! Ezt szemre nem tudtam megállapítani de fehérebb mint a többi izzóm (tungsram dolux, philips, noname...)

Fényerő: érdekesen alakult: philips tűnik a legjobbnak, közelben mindenképpen (8-10 méterig), tungsram/noname gyenge bár közelben ez a csoda xenon volt talán a leggyengébb de még ott is fehér volt a fénye és nem sárga, ha távolabbi(nem távolsági csak távolabbi tárgyak) tárgyakat néztem akkor a philips és ez a csoda egyforma volt azzal a különbséggel, hogy a philips enyhén sárgás míg ez tiszta fehér. (philipsből 1 ilyen 3xxx a corában, csak egy ilyen izzóm van).

Kék színe még véletlenül sincs :) Ha kikapcsolt állapotban szemből belenézek a fényszóróban akkor lehet látni, hogy kék az izzó de ennyi az egész...

A 2db ára 1,9K volt... tartalék izzóknak jók lesznek alapon vettem meg ezeket :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#499) Calogero


Calogero
addikt

Tegnap bogarat ültettetek a fülembe ezzel a motorral. Ma a kereskedőnél kezdtem a napot az Opel szervízes mondta mind1 hogy milyen motorral rendelem az autót, csak 1.6-ost ne, mert sok baj van velük :(
Ilyenek pl. nagyon eszi az olajat, városi fogyasztása nagy, és nem megy..... ugyanolyan lomha mint az 1.4 :(

Kezd már szétmenni fejem ettől az autó vásárlástól, inkább veszek a páromnak busz bérletet :P

[Szerkesztve]

(#500) Amu válasza Calogero (#499) üzenetére


Amu
tag

én pedig a mostnai eszemmel tuti 1.6-ot vennék
(más fórumokon mindenki szídja az 1.4-et H astrában, azt mondjták ott olyan az 1.6 mint G ben az 1.4)

opelfórumon sokan beírtuk a fogyinkat és semmivel sem ettek többet az 1.6 az 1.4-nél.

Az olajfogyi meg tuti csak vmi kezdtetleges gyerek betegség volt, vagy csak vmi városi legenda.

[Szerkesztve]

Az adott szó nálam még sokat jelent

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.