2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-28 15:45:05

LOGOUT.hu

Azért nyílt ez a topik, hogy itt megosszuk közösen, hogy éppen melyik boltban mennyiért van lehetőség hozzájutni a körülmények között jó áron kártyákhoz (hisz jelenleg ritkák mint a gyűjtői darabok). A téma összefoglaló a ti segítségetekkel folyamatosan változni fog, bármilyen ötlet, észrevétel esetén írjatok egy kommentet, vagy egy privátot a topikgazdának! Off topik: [link] Szakmai topik: 3060ti/3070/3070 ti és 3080/3080 ti/3090/3090 ti

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) #65537792 válasza speppi (#4150) üzenetére


#65537792
törölt tag

Igen

(#4152) warcat válasza speppi (#4150) üzenetére


warcat
veterán

Áfát biztosan + vámeljárási díj

EA: It's in the crate!

(#4153) sajti_pajti válasza warcat (#4152) üzenetére


sajti_pajti
tag

Bár nem érdemli meg a kollega mert fütyül rakeresni de ha már, akkor pontisitsunk:
AFA fizetés a vételár plusz szállítási költség plusz esetleges vám után.
De a szgep alkatrészek vammentesek.

(#4154) speppi válasza sajti_pajti (#4153) üzenetére


speppi
csendes tag

600 font lett volna szállítással 3060 -as kártya .248000 forint let volna. akor még az áfa meg a vám már nem éri meg. :(((

(#4155) sajti_pajti válasza speppi (#4154) üzenetére


sajti_pajti
tag

Na pont ezert nem talasz a topikban EU-n kivuli linkeket...

(#4156) nexwo


nexwo
Topikgazda

Ha minden jól megy ma sávszélt tudok növelni a szerveren és megosztok egy trial hozzáférést mindenkinek (ami később törölve lesz, és aki akar kaphat külön hozzáférést).

A cél:
- WebExtension segítségével bárki bármilyen oldalt vizsgálhat videokártya után (hangjelzés találat esetén)
- Weboldal segítségével a találatokat meg lehet osztani másokkal is. (Csak URL-eket tárol és kéretlen linkek esetén azonnali tiltás jár!)
- Automatizált, így csak akkor kell reagálni a felhasználónak, ha vásárolni akar.
- Ez a topik nem korlátozódik le majd videokártya vásárlásos URL-ekre. (Ami most off az később nem lesz az)
- Kulcs alapú hozzáférés, hirdetés és hozzászólás mentes.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#4157) Vektast válasza speppi (#4154) üzenetére


Vektast
aktív tag

Minek vennél onnan.. németből tegnap is volt EVGA 3060 €590ért.

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#4158) Dare2Live válasza Andor22 (#4149) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

3090ből volt hybrid egy hete 3000eur környékén. Már nincs.

Most van drop rakás féle 3080al Végigpróbáltam mindegyik 3080at. Egyedül SuprimXet sikerült egyedül kosárba rakni. 2.139,89 € :Y lett volna magyar fa+szállítással a vége. 770.000Ft. FTW3 is 700Kra jött volna ki de azt nem sikerült kosárba rakni. Mindez egy elvileg nem lehúzós boltból a drop napján. Így is szétkapkodták + úgy néz ki a megemelt árakon is szétkapkodják.

Két ventis Zotac 3070 amikor próbáltam még volt. 1495eur lett volna a vége.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4159) Vektast válasza nexwo (#4156) üzenetére


Vektast
aktív tag

Bevallom nem teljesen értem az oldalad célját. Miben lenne több vagy jobb mint a Distill?

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#4160) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

CKn van még evga 3060 777,68 € = 280Kért.

Ha beleszámolod, hogy CKn rendes viszik, hozzák nem szaroznak gari van nem rossz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4161) nexwo válasza Vektast (#4159) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Nem kell bemásolni az URL-t ha talált valamit ide a topikba, automatikusan elküldi az oldalra.
Az oldal az adott találat esetén hangjelzést ad. Az egyszerű felhasználónak nem kell alkalmaznia semmit, csak megnyitja az oldalt.

Itt egy oldal a németeknél ami gyűjti az elérhető hardvereket: [link]

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#4162) Andor22 válasza Dare2Live (#4158) üzenetére


Andor22
aktív tag

Én ennyi dropot nem láttam még casekingen
igaz drága meg minden de legalább látni ,hogy volt :DDD
most volt valami bányászattal kapcsolatban ,hogy nehezebb bányászni ?
talán elveszi a kedvét pár embernek ?

(#4163) speppi válasza Vektast (#4157) üzenetére


speppi
csendes tag

Hol volt?

(#4164) Vektast válasza nexwo (#4161) üzenetére


Vektast
aktív tag

AHAAA!! Na az marha jó lesz! :Y Köszönjük szépen! Kijár Public Hero érdemrend neked! :R

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#4165) koko52 válasza Andor22 (#4162) üzenetére


koko52
veterán

Nehezebb, de nem befolyásolja semennyire. Így is sokszoros a haszon. Ráadásul ma ugrott az árfolyam is felfelé. :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#4166) Vektast válasza speppi (#4163) üzenetére


Vektast
aktív tag

Alternate.de

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#4167) sajti_pajti válasza Andor22 (#4162) üzenetére


sajti_pajti
tag

Utsó 4 hsz.edbol 3-ban mar kegkerdezted ezt a nehezebb banyaszni temat. Nem lesz ez egy kicsit sok mar? :)
[link]

(#4168) goldb válasza Vektast (#4164) üzenetére


goldb
tag

Mindemellett az emberek (talán) leszoknak a distillről, a page requestek száma drasztikusan csökkenhet, így kíméljük a webshopok szervereit, illetve a közbenső routereket, tehát végső soron még zöldebbek is lettünk.

(#4169) Vektast válasza Andor22 (#4162) üzenetére


Vektast
aktív tag

A bányászat két részből áll. Egyrészt a bányászat utáni eth rewardból másrészt a tranzakciós költségek is a bányászok ölébe hollanak. Na most az van hogy a tranzakciós költségek a 10-edére estek vissza, míg a block reward is kevesebb lett a megnövekedett difficulty miatt ami azért van mert sokat bányásznak. Szóval eddig volt úgy, hogy egy 3080-as kártya kiszedett 13-15 dollárt.. most kb jó ha 8-at. Nagyjából, lekerekítve ez a helyzet. De még így is jövedelmező bányászni.

[ Szerkesztve ]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#4170) nexwo válasza goldb (#4168) üzenetére


nexwo
Topikgazda

A distill adatokat lophat (cookie, stb.) míg a saját watcher webextension egy nyílt forrású kisebb beépülő amit bárki megvizsgálhat.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#4171) Dare2Live válasza Andor22 (#4162) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Bányász elsősorban nem a diff, gas price vagy épp az ETH ára... érdekli hanem, hogy mennyi forint/euroban a bevétele. Tök mindegy, hogy a diff felment 40%ot ha közben az ETH is felment 40%ot. Márc 2től néztem 5napot tök ugyanannyit hozott 100MH mint most.

Én azt látom a dolog egyre jobban pörög fel. Gyártók 3* emelnek idén árat mindig azt gondolom ez már sok lesz és ld CK dropot nem. 30perc alatt lerabolták. Felrakok egy 1070et eladásra 135Kért és győzöm jegelni autóval házhoz jönnek érte.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4172) Dare2Live válasza Vektast (#4169) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hol látsz ilyet?

Tudomisén poolin. [link]

100MH most kb 9$. Márc 2-9 között is ennyi volt. Márc 9-20 közt felment 10-11$ közé majd megint beesett. A február az brutál volt, de a január sokkal gyengébb.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4173) Vektast válasza Dare2Live (#4172) üzenetére


Vektast
aktív tag

Hát ha nicehashen tolod és áramot is fizetsz akkor most kb $8 a profit. Február elején toltam kicsit egy Radeon VII akkor volt nap amikor $13.5 volt a napi bevétel. De amúgy nem féltem a bányát mert az eth ára meg kúszik felfele. Szóval hosszútávon én még mindig arra szavazok, hogy maradnak az agybeteg árak. ;)

[ Szerkesztve ]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#4174) Dare2Live válasza Vektast (#4173) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Máshol is kb 8-9$ most e netto de annyi volt márc elején is. Vagy márc végén. És volt amikor lement 7$ig is. Meg volt amikor felment 11$ig sött volt nap amikor 12ig is a napi AVG. És december, január is ilyen volt.

A februárhoz hasonlítani sztem nagyon szerencsétlen. Február az egy abszurd "csoda" volt. A feb 23-25. egészen elképesztő. Ha az maradt volna most 1millió lenne egy 3070. És 100nap alatt kitermelné azt az 1milliót.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4175) koxx válasza Dare2Live (#4174) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én ezt szeretném megint :) febr 23-i állapot

(#4176) syIex válasza koxx (#4175) üzenetére


syIex
veterán

Most meg két 3090 0,0086 ETH / 24h :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4177) goldb válasza koxx (#4175) üzenetére


goldb
tag

Ha ezt látnád ismét, az nem jelentene sok jót az ETH szempontjából. :K

(#4178) Vektast


Vektast
aktív tag

Érdekes, hogy Mindfactory-n mennyire nem akarja senkise elvinni az 3060 meg 3070-eket.
Szerencsétlen [KFA2 RTX 3070] hát nem kell senkinek? :B

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#4179) echterion válasza Vektast (#4178) üzenetére


echterion
nagyúr

Annyiért? KFA? Mi az, valami teherautó? ;] :P

**********

(#4180) Zoty4 válasza echterion (#4179) üzenetére


Zoty4
őstag

az IFA :)
ez meg klafa :D

(#4181) Doviziozo válasza echterion (#4179) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Palit, Gainward, KFA ugyanaz a cég, annyira rossz nem lehet. ;)

[ Szerkesztve ]

Forza Rossoneri!

(#4182) warcat válasza Doviziozo (#4181) üzenetére


warcat
veterán

Nem gondolom, hogy rossz lenne, azonban a német piaci helyzethez képest és a márka figyelembevételével már ki van maxolva az ára, semmi csábítót nem látok rajta.Nyilván el fog kelni de biztos nem rohannék érte.

EA: It's in the crate!

(#4183) Ferdzsoo válasza Doviziozo (#4181) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Van KFA kártyám, Gigabyte-ot, MSI-t veri.
Hőmérsékletben/teljesítményben/hangszintben.
Sokkal előbb vennék ismét KFA-t mint az előbbi 2 márkát...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#4184) sajti_pajti válasza Ferdzsoo (#4183) üzenetére


sajti_pajti
tag

Az én Gamerock OC-om is nagyon jól muzsikált. Icipicit vissza is sírom...

A Gainwardot tudtam, hogy ugyanaz az istálló, a KFA-t eddig még nem. Viszont akkor az a két ventis KFA tán lehet, hogy a Palit Jetstream unokatestvére, ami egy havernál szépen muzsikál....

(#4185) amstorm


amstorm
aktív tag

Casekingen van Evga xc3 ultra 3080 1690 eur [link]

Efficiency is clever laziness.

(#4186) kzkz válasza amstorm (#4185) üzenetére


kzkz
őstag

Ma volt több is, de magyar áfával és szállítással az már 1820 euro.

(#4187) amstorm válasza kzkz (#4186) üzenetére


amstorm
aktív tag

kérd német továbbítósra és megáll 1720 körül :)

Efficiency is clever laziness.

(#4188) rup1u5 válasza echterion (#4179) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Az egyik legjobb! HOF és Kingpin sorozatuk híres tuningos példányok voltak 900-as meg 1000-es sorozatban is. Ők voltak az egyedüliek akik vállaltak garanciát coil whine-ra, ezért vettem tőlük annó 970-et.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4189) kzkz válasza amstorm (#4187) üzenetére


kzkz
őstag

Ezzel a továbbítóssal (mailboxde.com) nincs jó tapasztalatom, mert ugyanabban a városban élt egy ugyanolyan nevű ember akinek szintén volt mailboxde.com-os fiókja, és ő kapta meg helyettem a csomagot. A mázlim az volt, hogy volt olyan rendes és felvette velem a kapcsolatot, pedig simán le is nyúlhatta volna az terméket.

(#4190) amstorm válasza kzkz (#4189) üzenetére


amstorm
aktív tag

Mailbox hibázott vagy te nem írtad oda az ID-t (vagy a bolt aki hiába írtad be nem tüntette fel a csomagon)?

[ Szerkesztve ]

Efficiency is clever laziness.

(#4191) kzkz válasza amstorm (#4190) üzenetére


kzkz
őstag

Én odaírtam az ID-t, valószínű a mailbox hibázott, mert előtte pár héttel ugyanolyan amazonos rendelést rendben megkaptam. Bocsánatot kértek, én meg kértem, hogy fejlesszék a rendszerüket, hogy több találat esetén se random menjen valakinek :)

(#4192) omfgk válasza rup1u5 (#4188) üzenetére


omfgk
addikt

Az MSI Suprim is nagyon jó, de ettől még az MSI Ventus egy szemét...

A KFA-nak is van teteje és alja is. :))

(#4193) rup1u5 válasza omfgk (#4192) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Kétségtelen. :)
Én itt kifejezetten a "KFA? Mi az, valami teherautó?" kérdésre reflektáltam.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4194) omfgk válasza rup1u5 (#4193) üzenetére


omfgk
addikt

Keresd a hibát. :))
De legalább spóroltak 10 centet.

[ Szerkesztve ]

(#4195) shteer válasza omfgk (#4194) üzenetére


shteer
titán

Te is spórolsz egy tápkábelnyit :)

..szerintem jónak tűnik

(#4196) oZone762 válasza omfgk (#4194) üzenetére


oZone762
tag

nem az enyém

(#4197) nexwo válasza nexwo (#4156) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Ahogy ígértem, biztosítom az ideiglenes hozzáférést:
Íme a webextension: [link] (csak firefoxban működik)
user: !webext
key: 80c6ec27-e1c6-4c8d-9554-305c84f76218

A weboldalt megtekinteni [link] ezzel lehet:
user: !trial
key: 41d957d8-4359-4dc4-8090-a810fb01a26d

Ezek korlátozott jogokkal rendelkező felhasználók. A webextension ki lehet próbálni, tesztelni és állítgatni, de nem fog reportálni egyik user-el sem a weboldalra. (ha nem akarsz bíbelődni a felhasználó váltással akkor érdemes a webextension-t inkognitó módban letölteni.)

A weboldalhoz való hozzáférést a mai napon törlöm, de az extension-t hagyom egy ideig.
Rendes hozzáférést privátban lehet kérni.

A cél az lenne hogy a megszokott német boltokon kívül a magyar boltokra is be kell állítani:
Foramax, iPon, Aqua, Alza, PCX, Emag, Extreme Digital, bestbyte.hu stb...

Illetve a hozzáférési feltételt is a közösség mondja meg, (mióta legyen PH tag, min rang stb.)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#4198) nexwo válasza nexwo (#4197) üzenetére


nexwo
Topikgazda

A következő URL-ekre már alapból működik (csak még nem nézi senki):
https://www.saturn.de/de/category/_nvidia-rtx-3070-779051.html?__note=rtx3070&__watch=true
https://www.mediamarkt.de/de/category/_nvidia-rtx-3070-779050.html?__note=rtx3070&__watch=true
https://www.saturn.de/de/category/_nvidia-rtx-3080-773532.html?__note=rtx3080&__watch=true
https://www.alternate.de/Grafikkarten/RTX-3080?__note=rtx3080&s=price_asc&__watch=true
https://www.alternate.de/Grafikkarten/RTX-3070?__note=rtx3070&s=price_asc&__watch=true
https://webshop.asus.com/de/komponenten/grafikkarten/rtx-30-serie/?p=1&o=4&__note=rtx30x0&__watch=true
https://www.mediamarkt.de/de/category/_nvidia-rtx-3090-773531.html?__note=rtx3090&__watch=true
https://www.saturn.de/de/category/_nvidia-rtx-3090--773533.html?__note=rtx3090&__watch=true
https://www.mindfactory.de/Hardware/Grafikkarten+(VGA)/GeForce+RTX+fuer+Gaming/RTX+3070.html?__note=rtx3070&__watch=true
https://www.mindfactory.de/Hardware/Grafikkarten+(VGA)/GeForce+RTX+fuer+Gaming/RTX+3080.html?__note=rtx3080&__watch=true

Van is kapás:
nexwo www.saturn.de RTX3090 2021-04-13 17:44:44
nexwo www.mindfactory.de RTX3070 2021-04-13 17:43:55
nexwo www.alternate.de RTX3070 2021-04-13 17:43:54
nexwo www.alternate.de RTX3080 2021-04-13 17:43:53

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#4199) Kami11 válasza nexwo (#4198) üzenetére


Kami11
őstag

Ezt a csipogást nem lehet kikapcsolni? Mikor hallgat el, mert már percek óta csak csipog. :D

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#4200) nexwo válasza Kami11 (#4199) üzenetére


nexwo
Topikgazda

Azért csipog mert Sound alert keyword(s): -ben olyan tag-ek vannak amikre van találat :)

Ha beírod hogy RTX3000 akkor sosem csipog :) ilyen kis hangszóró jel jelenik meg a fülön amire kattintva el is lehet némítani :)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.