Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) etele34 válasza HZoli87 (#550) üzenetére


etele34
tag

Ha szigorúbban fogalmaznál akkor azt mondnád, hogy hazudok. Igaz?
Na szépen vagyunk hallod-e.
Egyébként ezek után NO comment bármihez is.

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#552) HZoli87 válasza etele34 (#551) üzenetére


HZoli87
veterán

Nekem tökmindegy mit írsz vagy állítasz , nekem már letelt az 1 éves előfizetésem a Nortonból , ugyanúgy XP - t használok , ugyanúgy nem rendelkezem asztali PC - s erőművel , szóval csak nevetek a dupla időn amit kihoztál a Kasperskyhez képest .

Ha meg igaz amit leírtál , akkor nem a programmal , hanem a gépeddel van baj , no comment . ;)

Plag sem hülyeségből írta előbb , hogy sokkal gyorsabb nála a NIS , mint a KIS .
De részemről a téma lezárva , nálad lassú , mindenki másnál gyors a program , erről ennyit barátom . ;)

"És nem veled van bajom , csak azzal amit állítasz/írtál ." :K

[ Szerkesztve ]

(#553) #41133696 válasza HZoli87 (#552) üzenetére


#41133696
törölt tag

+1 A NIS nagyon gyors előtöltéssel is, eredeti Windows Vista Home Premium 64-bit OEM OS-el.

(#554) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A Safeweb-nek mennyi ideig szokott normál esetben tartani, egy URL ellenőrzése?
(Gondolom a kb 36 óra az elég sok :DDD )

Fire.

UI: Nem etele34 gépével van a baj, hanem bugos a NIS2010, ennyire egyszerű. Lehet, hogy nem itt, de egyszer már írtam, hogy ha a korai betöltést bekapcsolom, akkor simán elszívhatok egy cigit, mire elindul rendesen a gépem. Anélkül is nagyon lassú a boot, de régebben nem volt ilyen gond... A többi bug-ról meg nem is beszélve, ami BSOD-t okoz nálam...(netet böngészve, nem csak nálam...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#555) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#554) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja a lényeget meg miért írtam volna le :W
Szóval az Angol változat meg kifogástalanul működik... :K Minden. Nem lassú a boot, működik az Identify Safe(nem egyből BSOD ha bekapcsolom), nincs váratlan, semmiből előtűnő BSOD, a CPU terhelés 0-3% stb stb, szóval úgy működik, ahogy azt a NIS-től elvárható és megszokott...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#556) #41133696 válasza Fire/SOUL/CD (#555) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor meg miért nem az angol verziót használod ? :F

(#557) Fire/SOUL/CD válasza #41133696 (#556) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az, hogy Én mit használok, az lényegtelen. Nekem azért fontos elsősorban, hogy a Magyar verzió jól működjön, mert gyakran ajánlom ügyfeleknek és egynél már előfordult, a BSOD, amit a NIS2010 okozott. Engem nem zavar, hogy Angol, csak egy Magyar user-nek nem fogsz felrakni Angol AV-t, mert inkább mást vesz adott esetben. Viszont ha meg én ajánlok valami AV-t, aztán az a későbbiekben gondot okoz, akkor az én arcom ég, de rendesen. Az eddigi pályafutásom során sem, meg ezután sem volt rám jellemző, hogy valakinek bugos progit telepítek, vagy javaslok megvételre... :N Amit összerakok, az össze van rakva, amit és ahogy telepítek, az meg kifogástalan... Csak tudjam, ha valamiben hiba van, mert akkor átmenetileg nem javaslom, mert ellenkező esetben nem engem fognak legközelebb megbízni a melóval...

Fire.

UI: Amúgy mi van a safeweb-el, mennyi ideig szokott tartani egy elemzés átlagosan?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#558) #41133696 válasza Fire/SOUL/CD (#557) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Safewebbel nem tudom, nekem is feltűnt, hogy mintha egy picit....

Nade ,hogy egy példát mondjak a magyar user - angol szoftver viszonyra : Szomszédom egy szót nem beszél angolul, de a Bitdefender angol verziójához foggal körömmel ragaszkodik :)

(#559) Fire/SOUL/CD válasza #41133696 (#558) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A SafeWeb-el nem vicceltem, kb 36 órája felküldtem az URL-t, de mindig csak az van, hogy bekerült az ellenőrizendők listájába, azt ennyi...
(Mondjuk a KIS-nek is elküldtem ma(azaz már tegnap az órát nézve) délután 2 körül, de onnan sem jött még semmi válasz, gyilkos lehet az a kártevő... :DDD

Az a "gond", hogy néha nem 1 userról van szó, hanem pl egy iskoláról. Nyilván ha érdeklődnek és véletlenül nyertek valami pályázatot és abból AV-ra is telik minden gépre, akkor Magyar nyelvű AV-t javasol az ember, az a természetes...Eddig a NIS2010-t is simán mertem javasolni. De gondolom nem nehéz elképzelni, ha egy sulinak 20 gépéből a fele alig akar elindulni vagy xy időközönként kékhalálozik...Sz@rul le tudja magát égetni ilyen esetben az ember, aztán oda sem kell többet menned... :DDD

És itt nem arról van szó, hogy a NIS-t lehúzzam, de ha tapasztalok hibát, akkor azt leírom, tök mindegy milyen AV-ról is legyen szó...

Valakinek itt PH-n az aláírásában az szerepel, "amíg egy hiba csak nálam fordul elő, az akkor az én hibám, ha viszont másnál is, akkor az már mások hibája"
(szabad fordításban kb ezt jelenti)
Ezzel max egyetértek és ennek tükrében írok le egy hibajelenséget vagy olvasom más "beszámolóját" egy adott hibával kapcsolatban... :K

Persze vannak egyértelmű hibák is, egy példa tegnapról, haver hív, nem megy a gép, hiába kapcsolja be semmi. Kérdem, valami egyéb hibajelenség? Erre: Azt hiszi ég, mert rohadt büdös van a szobában és most hogy jobban nézi füstöl is...Na ez egyértelmű hiba, egyből tudtam is neki javasolni, hogy a karácsonyfa alá egy új gépet kérjen a feleségétől, meg ha lehet, húzza már ki a gépet a 220-ból, hátha akkor nem fog kigyulladni a lakás is... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#560) etele34


etele34
tag

Nos a tegnapi KIS/NIS cserélgetés és tesztelgetés után jelenleg (még) a NIS2010 van a gépemen bármilyen hihetetlenül is hangzik.
Újabb hiba ami előtte csak néhányszor jelentkezett a NIS mellett, és ami már akkor is bosszantott de mostanra állandósulni látszik és csak akkor tudok belépni rendesen a FF-be ha kikapcsolom a NIS AutoProtect védelmét. Kép a hibáról >>:

Hogy futna amikor csak most kapcsoltam be a gépemet?
Ez a hibaüzenet már a laptop első bekapcsolását követően jelentkezik, amint meg akarom nyitni a FF-ot. A sokadik kattintásra és a köztes időbeni várakozás után sikerül csak nehezen belépnem a FF-be. Na ez meg milyen? Kikapcsolom ideiglenesen a NIS védelmét, akkor azonnal megszűnik ez a hibajelenség és hasít a Firefoxom és azonnal Ki/Be tudok lépegetni bele nem kell közte sokszor percekig is várnom.
Ötletem sincs erre mi lehet a bibi, de mindegy már erre a néhány napra. Használom addig az Operát mert remélem hamarosan lesz már KIS 736-os magyar is és akkor rakom vissza.

[ Szerkesztve ]

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#561) etele34 válasza etele34 (#548) üzenetére


etele34
tag

A helyzet még mindig változatlan CPU használat terén. Kép.
Az asszony meg egyfolytában duruzsol nekem két napja, hogy minek kellett variálnom. Ha már Ő is észreveszi a lassulást akkor tényleg lehet valami mert Ő aztán tuti, hogy az a tipikus átlag user.

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#562) Fire/SOUL/CD válasza etele34 (#561) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Magyar vagy Angol változatot használsz? Ha magyart, akkor próbáld ki esetleg te is az Angolt, mert mint korábban írtam, az Angol változattal nincs semmi gond nálam...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#563) etele34 válasza Fire/SOUL/CD (#562) üzenetére


etele34
tag

Szia!
Magyar verziót hsználok.
Mindegy most már, kibírom ezt a talán egy hetet aztán úgy is leszedem. Még jó, hogy hírtelen felindulásból nem vettem meg a két éves licenszet.

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#564) #41133696 válasza etele34 (#560) üzenetére


#41133696
törölt tag

Sohasem fordult ilyesmi elő nálam. Azon még nem gondolkoztál, hogy esetleg nem használ egy OS-nek ha több IS-t cserélgetnek rajta folyamatosan?

(#565) eddy15 válasza etele34 (#560) üzenetére


eddy15
tag

Sziasztok!
Nálam sem fordult elő egyetlen egy hiba sem amit leírtál. Firefox-nál sincs ilyen gond. Nekem tökéletesen működik a NIS2010, pedig magyar. Nem tudom nálad mi lehet a gond.

Ui.: Nekem a Kaspersky volt úgy, hogy 98-99%-os a proci terhelés.

(#566) #41133696 válasza eddy15 (#565) üzenetére


#41133696
törölt tag

Minden konfiguráció más és más, sok minden lehet, én csak azt tudom mondani, hogy nálam a NIS remekül működik. BSOD-m csak a Macival fordult elő, ott is csak egyszer. Az is szerintem azzal lehetett összefüggésben, hogy egy gépen cserélgettem a két IS-t, hol az egyik volt fent hol a másik.

[ Szerkesztve ]

(#567) etele34 válasza #41133696 (#564) üzenetére


etele34
tag

Azért még a folyamatos cserélgetéstől igen messze vagyok. Négy hónapja megy a KIS és csak most vettem le addig, amíg ki nem javítják azt rootkit mizériát, de időközben már az is megtörtént így csak a magyar 736-osra kell várnom.
Közben leszedtem a NIS-t és feltettem az ESS-t próbára és azzal semmi gond. NIS vissza és megint megkergült a FF. Jelenség újra az amit leírtam. Ja és az az átkozott CPU használat megint 30-40-százalék holott az üresjárat meg 98-99%. ESS-nél sem volt ilyen.
Persze most mondhatjátok, hogy akkor használj másikat a Norton helyett. Ez is lesz a jövő héten, de azért átkozottul érdekelne, hogy mitől vannak ezek a jelenségek és miért csak a NIS2010-nél? Előtte használtam NIS2009-et mert megvettem de azzal nem volt ilyen problémám sosem.
Na ennyit erről, nem érdemes tovább boncolgatni ezt mert úgysem lesz megoldás másképpen csak ha leszedem a NIS-t. Azt a pár napot ami odáig van azt meg kibírom már.

[ Szerkesztve ]

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#568) etele34 válasza eddy15 (#565) üzenetére


etele34
tag

Megoldás, cseréljünk gépet. :D

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#569) modflow


modflow
veterán

Windows 7 alatt nekem állandóan háttérműveletet végez a NIS. Vajon miért?

(#570) polonic


polonic
félisten

Sziasztok!

Új NIS 2010 felhasználóként lenne pár kérdésem.
A Norton Task-okat lehet szerkeszteni, ha igen, hol? Nálatok mi a programverzió? Angolt használok és ez:

Azért kérdezem, mert kijött egy új patch és nekem nem ajánlja fel telepítésre. Ennek a verziószáma 17.1.0.19. Nektek feltelepítődött ez a verzió?

(#571) #41133696 válasza polonic (#570) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyelőre maradt a 17.0.0.136, tegnap néztem én is az update centeren.

(#572) polonic válasza #41133696 (#571) üzenetére


polonic
félisten

Egyébként ha jön ez a patch, akkor a magyar verzió később fog települni?
A norton taskok között az az optimalizáló tulajdonképpen mit csinál? Mit optimalizál?
Lehet valahol ezeket állítani.
Elolvastam a cikkedet még régebben, ami nagyon jó, de nem rémlik, hogy ott megemlítenéd.

(#573) modflow


modflow
veterán

Elvileg kiadták a javított frissítést:

http://community.norton.com/norton/board/message?board.id=nis_feedback&message.id=85746#M85746

(#574) egykori válasza modflow (#573) üzenetére


egykori
őstag

Sajna még nem teljeskörű a frissítés, nem mindenki számára érhető el, csak a véletlenszerűen kiválasztottak kapják a Live Update-en keresztül. "On Monday, 9th of November, we will be releasing the patch to some randomly selected customers." - Norton fórum.

(#575) Szellem. válasza egykori (#574) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ez eddig mindíg így volt. Kicsit várni kell rá. A 2009-es kiadásoknál is vol olyan frissítés, amit 2 nap alatt megkaptam, de volt olyan, amire 1 hetet kellett várni.

(#576) polonic válasza Szellem. (#575) üzenetére


polonic
félisten

És a magyar verzióknál ez még később jön? Vagy ez nem olyan mint a megjelenésnél, hogy csúszik egy kicsit?

(#577) egykori válasza polonic (#576) üzenetére


egykori
őstag

Az én gépem, és a család másik 2 gépe kapott egy - hibás - 17.1.0.14-es frissítést, viszont a FF addons-ai "meghaltak". Ezért újra raktam a NIS-t, hogy működjenek a kiterjesztések, és visszaállt a 17.0.0.136-ra.
Úgy néz ki, hogy a hibát most már kijavították, de óvatosan, tesztelgetve bocsátják közre. Szerintem nincs nyelvi megfontolás az ügyben.
Majd jelzem, ha megkaptuk a 17.1.0.19-est.

(#578) modflow válasza egykori (#577) üzenetére


modflow
veterán

Nálam is ez volt, írtam is.

(#579) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Most ismerkedem a Norton IS 2010-zel. Egész jó cuccnak tűnik, nem lassít, mostanában sok jót hallottam róla.
Egy olyan kérdés merült fel benne, hogy ha kikapcsolom a toolbarjat, akkor azután ellenőrzi-e a weboldalakat? (Engem kicsit zavar, nem illeszkedik böngésző stílusához... Meg nem hiszem, hogy szükségem lenne rá)
A másik, hogy a frissítéseket hol lehet beállítani, hogy mikor keressen utánuk, illetve alapértelmezettként hogy keres, és milyen gyakran frissül az adatbázisa?
Üdv
István

(#580) #41133696 válasza stvnppp (#579) üzenetére


#41133696
törölt tag

5 - 15 percenként pulzáló frissítése van.

Amúgy a toolbarja teljesen rendben van.

(#581) egykori válasza stvnppp (#579) üzenetére


egykori
őstag

A NIS2010 automatikusan frissít, úgy ahogy GoodSpeed írta. A toolbart nyugodtan eltüntetheted, mert ha pl. nem biztonságos oldalra lépsz, egy kis ablak akkor is előugrik - jelzi a veszélyt. Nagyon intelligensen viselkedik és nem tolakodó az ügyködéseiben sem.

Amúgy a fentiekben ígértem, ha megjön nekem is a frissítés, jelzem - megjött! (Hamarabb kaptam meg, mint a H1N1-et. ;) )

(#582) polonic válasza egykori (#581) üzenetére


polonic
félisten

Nekem még azt írja a régebbi verzióra az update center, hogy a legújabbat használom.

(#583) stvnppp válasza egykori (#581) üzenetére


stvnppp
senior tag

köszi!

(#584) egykori válasza polonic (#582) üzenetére


egykori
őstag

Nekem tegnap késő este érkezett a frissítés, ma reggel még az Add-On 4.1.0.10-re frissült.
Amikor eszedbe jut, manuálisan indítsd a Live Update-t - így nem kell az újraindítást megvárni, ha jön a patch.

Szívesen - i90venom.

(#585) polonic válasza egykori (#584) üzenetére


polonic
félisten

Már friss van nekem is, lefuttattam a live udpatet és az új verziós norton van. Amikor írtam, akkor az update center tényleg nem jelezte.

(#586) egykori válasza polonic (#585) üzenetére


egykori
őstag

Örülök neki, már 4 napja csepegtetik a frissítést és nagy nehezen elért kis Hazánkba is. :C

(#587) #41133696


#41133696
törölt tag

Nekem is megjött a frissítés, a Norton Addon Packból, viszont csak a 4.0.0 installerjét tudom leszedni, az meg nem települ fel, mert szerinte nincs fent a NIS :(

(#588) egykori válasza #41133696 (#587) üzenetére


egykori
őstag

Az Add-on pack nekem is külön jött, és nem forszíroztam a letöltését. Talán 1-2 PC restart után próbáld manuálisan a Live Update-t.

(#589) #41133696 válasza egykori (#588) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az Addon Pack mostanában nem volt feltéve, most akarta feltenni. Azért nem használtam az utóbbi időben, mert ha fent volt, azt tapasztaltam, hogy az Opera hibásan jelenítette meg az oldalakat. A LiveUpdate-et tehát hiába próbálgatnám, mert mivel nincs fent (nem települt fel) az addonpack, így nem is fogja felajánlani.

(#590) Szellem. válasza #41133696 (#589) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Mit frissítettek az új verzióban? Ma jött le, egy több mint 6 megás cumó.

(#591) Xelo válasza Szellem. (#590) üzenetére


Xelo
addikt

most fejből nem tudom a teljes listát, de azt tudom hogy fejlesztették a norton file insight-ot (még jobban véd, jobban elemez), illetve az előző verzióval volt vmi kékhalálos mizéria bizonyos körülmények közt és azt javították.

(#592) #41133696 válasza Xelo (#591) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja kétszer tapasztaltam BSOD-t , szóval üdvözlöm a javítást :)

(#593) Szellem. válasza Xelo (#591) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Az jó akkor.
Ettől függetlenül, ez marad a gépemen, mármint a NIS2010.

(#594) #41133696


#41133696
törölt tag

A Symantec honlapján délben még a 176.0.36-os verzió volt, remélhetőleg pár napon belől le lehet tölteni a frissített telepítőkészletet is.

(#595) polonic válasza Szellem. (#590) üzenetére


polonic
félisten

Ezeket frissítették.
Csak kimásoltam a norton fórumról.

Corrected an issue with Quarantined files that occasionally prevent upgrading to 17.0 from older products.
- Updated Norton Insight to enhance its effectiveness.
- Corrected a forum reported issue regarding Exclusions and Help information.
- Fixed several licensing related WinQual reported errors.
- Corrected an issue with upgrading from 2009 to 2010.
- Corrected an issue with FireFox 3.5.3 to make sure the toolbar is shown.
- Corrected a Performance UI 1 day view issue so that details are correctly being viewed on the UI when a user selects activities.
- Corrected an issue that could produce a Blue Screen under certain conditions.
- Fixed issue relating to handle leak in ccSvcHst.exe.

- Corrected an issue where the Norton Toolbar was missing in Firefox.

Also included the changes from the previously released HotFixes:

- SONAR quarantines files that are already excluded.

- "Activation not complete: No response received from the Symantec server" when you activate your Norton 2010 product.

(#596) Szellem. válasza #41133696 (#594) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Igen, a telepítőkészlet még nem frissült. Szóval, remélhetőleg hamar le fog jönni.

(#597) egykori válasza #41133696 (#594) üzenetére


egykori
őstag

Hali GoodSpeed,
Nem értem, miért kell a legfrissebb telepítőkészlet, amikor egy új telepítés után, az első Live Update-re kattintáskor az aktuális verzióra frissíti magát. Legalábbis eddig nálam így működött...
Üdv, egykori

(#598) GEPESZ66 válasza #41133696 (#594) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A honlapjukon hol lehet ezt megtalálni? Honnan lehet letölteni mindig a legfrisebb verziót?Ezeket nem sikerült megtalálnom.

(#599) Szellem. válasza egykori (#597) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ez így is van!
Viszont a telepítőkészlet tartalmaz minden korábbi frissítést, stb.
Egyszerűbb egy friss telepítővel azoknak, akik nem használták még a NIS2010-et!

(#600) polonic válasza GEPESZ66 (#598) üzenetére


polonic
félisten

Gondolom a szervereken kicserélik majd a legfrisebb telepítőkészleteket. Aztán ugyanazokon a közvetlen linkeken lehet elérni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.