Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) vaksi8 válasza petranatasa (#200) üzenetére


vaksi8
senior tag

Ők foglalkoznak a javítással.
Nekem egyébként úgy tört be,hogy nem reagál az érintésre semmire.Telefonon hívtam őket,elmondtam a hibát,ezt a választ kaptam rá.Nem tudom ebből a 25 e Ft-ból mi-mit takar.

(#202) Csendeske válasza vaksi8 (#197) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Szép kis összeg!

(#203) Csendeske válasza vaksi8 (#201) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Egy keveset még hozzátennél, és jobb gépet kapnál mint ez.

(#204) vaksi8 válasza Csendeske (#203) üzenetére


vaksi8
senior tag

De akkor megint ugyanott vagyok ha valami baja lesz.így legalább lesz csere alkatrész :DD

(#205) sweatyy


sweatyy
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, a Navon Raptor 8 tablet működik külső billentyűzettel?

Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#206) User64476 válasza sweatyy (#205) üzenetére


User64476
őstag

Én most is épp egy Logitech rádiós bill+egér kombóval nyomom róla :) Működik!

(#207) Donda


Donda
csendes tag

Szisztok,

Gondolkozom egy ideje a Navon raptor 10 és Navon platinum 10 között. Mire végre eldöntöttem, hogy a raptor legyen, bementem a media marktba és nagyon szomorúan tapasztaltam, hogy a platinum gyönyörűen, gördülékenyen fut, a raptor viszont minden mozdulatnál akadozott, minimálisan, de engem ez is zavar. Újraindítgattam, kiléptem minden megnyitott programból stb, de semmi nem változtatott a helyzeten.
Raptor tulajok, jellemző az akadozás erre a tabra, vagy csak a media marktban lévő volt szar?

(#208) kinetone válasza Donda (#207) üzenetére


kinetone
tag

Nálam a 8-as raptor,mint a selyem,még eddig soha meg sem reccent.

(#209) User64476 válasza kinetone (#208) üzenetére


User64476
őstag

Dettó. csak akkor jön zavarba, ha 7 oldalt megnyitok és még telepít is közben. amúgy sima!

(#210) maki59


maki59
csendes tag

Hali! Kis segítség, hogy kell a Skype-ot feltenni a N :) :) avon Raptorra, ill. működik egyáltalán rajta?
Köszi!!

Mako

(#211) vaksi8 válasza maki59 (#210) üzenetére


vaksi8
senior tag

Csak letöltöd a play áruházból és be jelentkezel/regisztrálsz.

(#212) g_miki


g_miki
csendes tag

Sziasztok!
Erősen hezitálok egy raptor és a Prestigio Multipad 8.0 Pro Duo PMP5580C között. Ti melyiket ajánlanátok? mondjuk lehet, hogy nem ez a legjobb topik ezt a kérdést feltenni:) A prestigio felé a két éves gari és a folyamatos support miatt hajlok, mit gondoltok? nekem elsősorban netezésre és filmezésre kellene, nem játszanék rajta.
köszi előre is!
Miki

(#213) zoli81


zoli81
csendes tag

Roothoz ezt valaki ki meri próbálni?

http://valentijn.sessink.nl/?p=382

Más módszerek nem mükszenek, lezárták a kiskapukat...

(#214) timha0914


timha0914
újonc

Hello mindenkinek!!!

Megszeretném venni életem 1 .tabletjét. Nem dárga(50.000 Ft-ig)

Érdekel a Navon 7 és 8? Olvasgattam a fenti hozzászólásokat(van akinek tetszik, van akinek hibás).

Ezek után nem tudom mit válaszok. Használnam amire egy tabletet(filmnézés, böngészés, játék, zenehallgatás.
Ezekről is olvastam: ConCorde Tab Speed (http://prohardver.hu/tema/concorde_tab_speed/hsz_1-50.html)
GoClever R83.2 (http://prohardver.hu/tema/concorde_tab_speed/hsz_1-50.html)
Ti melyiket választanátok így utólag? Maradnátok a Navonnál, vagy egy másikat választanátok?

Sűrgős választ kérek, ha lehetséges! :)

(#215) Csendeske válasza g_miki (#212) üzenetére


Csendeske
aktív tag

A Prestigio-t ajánlanám!
A Raptorhoz nulla támogatás van! :W

(#216) Csendeske válasza timha0914 (#214) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Én biztosan nem választanám meg egyszer a Raptort, az biztos! :O

(#217) vaksi8 válasza timha0914 (#214) üzenetére


vaksi8
senior tag

Ha nem akarsz belenyúlkálni akkor jó választás.A filmeket,játékokat simán viszi.Nekem a wifin netezés sem jelentett problémát sosem volt fagyás.
Igazából én a támogatások hiányát nem éreztem de én nem is akartam vele soha mókolni..

(#218) User64476 válasza vaksi8 (#217) üzenetére


User64476
őstag

Dettó. Amióta megvettem és belaktam, röccenés nélkül megy rajta minden. Ezt nem tudnám elmondani jópár más androidos készülékemről, amiket folyamatosan tuningolni kell hogy életben maradjanak. Én vennék mégegyszer ilyet, mert stabilan hozza amit elvárok tőle.

(#219) zoli81 válasza timha0914 (#214) üzenetére


zoli81
csendes tag

Nem tudom melyik jobb, de a lényeg, hogy bármelyiket veszed az első napokban teszteld le rendesen, és ha valami rendellenes dolgot találsz (pl. erős melegedés google mapsezés közben, a dobozon feltüntettnél rövidebb üzemidő), vidd vissza. Én nem tettem és bánom.
A raptor gyártója (Yifang) által kiadott termékekre külföldi oldalakon is panaszkodnak, a fő probléma az akkumulátor. Valószínűleg ez nem véletlen, mert ez az az alkatrész amelyiknél tudnak spórolni, mert sok vásárló leszarja, hogyha kifog egy működőképes, de nem éppen tökéletes akksit. Más kínai olcsótableteknél gondolom szintén hasonló a selejtarány.

(#220) zoli81 válasza zoli81 (#213) üzenetére


zoli81
csendes tag

Jó hír: sikerült felrakni a CWM recovery-t és vele együtt megvan a root jog is adb-ben. Innen már csak formalitás a teljes root jog. Két partíciót kellett flashelni (kernel és recovery), persze előtte dumpoltam mindent, így elvileg mindent vissza tudok állítani eredetibe. Linuxban (ubuntu 10.04 virtualbox) az rkflastool és az rkcrc nevű programokkal csináltam, de elvileg van windows-os tool is amivel lehet flashelni (RK_Android_Tool_v1.35) és az állítólag megbízhatóbban is ír mint a linuxus.

(#221) User64476 válasza zoli81 (#220) üzenetére


User64476
őstag

Wow! Szép munka!! Jöhetnek a mókolt romok? :)

(#222) xAttilax válasza zoli81 (#220) üzenetére


xAttilax
őstag

úúú Király vagy! egy jó hír a mai napra :D

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#223) zoli81 válasza xAttilax (#222) üzenetére


zoli81
csendes tag

Megvan a teljes root jog, egyetlen szépséghiba jelenleg, hogy a superuser app nem képes megjegyezni, hogy egy adott appnak már megadtam a root jogot, ezért mindig rákérdez ami kicsit fárasztó... Ki lehet kapcsolni a rákérdezést teljesen, de akkor meg az újonnan telepített app-oknak nem ad jogot. Szóval kicsit kényelmetlen de működik. Lehet a supersu.apk-t kéne kipróbálni talán??
A root jog birtokában elsőre megnéztem a CPU governorokat, megvannak a szokásosak, pl ondemand, performance, conservative, és van még egy hotplug nevű is ami kikapcsolja az egyik procit, ha alacsony a terhelés.
Az alapértelmezett interactive governorral nálam az angry birds szaggat, performance-szal tükörsima, conservative-val és hotpluggal is egész jó. Persze a cpu governor mindig ízlések és pofonok mert mindegyiknek van hátránya is...

Persze próbálok csinálni egy leírást, hogy jutottam el idáig, ha lesz időm. Most csak a vállalkozóbb kedvű "advanced" userek számára küldöm a két módosított partíciót, ami kell a CWM-hez. Csak Raptor 8-ra, mert gondolom a 7-es kernele más!!!

A kernel partícióba a következőt kell flashelni:
https://app.box.com/s/lf0p1s7gmy4r1na72066

A recovery partícióba pedig:
http://files.androtab.info/rockchip/rk3066/20130427/RK30GENERIC_CWM.zip fájlból a recovery.img.

Flashelés menete:
Flash módba úgy tudod rakni a gépet, hogy kikapcs, majd nyomod a volume+ gombot és közben az usb kábelt bedugod a pc-be. Ha jól csináltad a képernyő nem kapcsol be, a windows telepíteni próbálja a drivert, de persze nem sikerül neki.

Windows:
Az rkandroidtool kell hozzá. Bevallom én még nem használtam, mert linuxban dolgoztam, de egyébként ez egy hivatalos tool, szóval szinte biztos működik.

http://www.slatedroid.com/topic/49594-rkandroidtool-v135/ oldalon a 13-as hozzászólásban van a link.

A tool használatához hasznos infók pl az alábbi linken, persze nem minden érvényes a raptorra (pl hogy hogy kell flash módba rakni a gépet):
https://www.miniand.com/wiki/Appendix+C--Using+PicuntuRC3KernelInstaller

Linux:
Én ez alapján dolgoztam:
http://valentijn.sessink.nl/?p=382, csak nyílván nekünk nem a system partíciót kell flashelni.

Ezután a CWM-be úgy tudsz belépni, hogy power és a volume+ hosszú nyomásával kapcsolod be a gépet. A többit később.

Hasznos még ez a thread is:
http://www.freaktab.com/showthread.php?287-RockChip-ROM-Building-Tips-and-Tricks-by-Finless/page5

A gyári recovery partíció itt van:
https://app.box.com/s/uykpj80a27f1txvtkwjn

A kernel partíció eredetileg üres ( gyárilag a bootba és a recovery-be van ágyazva a kernel).

[ Szerkesztve ]

(#224) User64476 válasza zoli81 (#223) üzenetére


User64476
őstag

Az img file sima linuxban mountolhato formatum? A forumban emlegetnek tobbfele nehezitett verziot is, ami direkt hulye formatum, hogy ne lehessen piszkalni.

Ezek szerint te nem a gyari kernellel hasznalod? Ha igy van, akkor melyikkel?

(#225) zoli81 válasza User64476 (#224) üzenetére


zoli81
csendes tag

A system.img sima ext4, mountolható. Úgy is lehet rootolni, hogy ezt módosítjuk, és flasheljük, csak én még nem mertem.

A gyári boot partícióban (az android boothoz használja ezt a rendszer) és a recovery ( recovery boothoz használja ezt a rendszer) partícióban található image nem mountolható. Mindkettőt két részre lehet szétkapni: kernel és ramdisk(utóbi gzip,cpio-val tömörítve).
A kernel partíciót csak akkor használja a gép, ha a boot vagy a recovery partíció nem tartalmaz kernelt. Gyárilag a kernel partíció kihasználatlan, nincs benne semmi adat.
Viszont: a CWM-es recovery.img nem tartalmaz kernelt, ezért muszáj valamit tenni a kernel partícióba, hiszen kernel kell a cwmhez is. Mit? Persze a gyári kernelt, ami a gyári recovery partícióba van ágyazva. Szóval a newkernel.img teljesen gyári. Fórumokban le van írva hogy lehet a gyári recovery v. boot partícióból kiszedni a kernelt, majd megpróbálom leírni érthetően ide is, mert a raptor 7-hez gondolom kelleni fog.

[ Szerkesztve ]

(#226) User64476 válasza zoli81 (#225) üzenetére


User64476
őstag

Tudom, hogy ez nagy kérés, de nem tudnád esetleg a gyári eredeti dumpolt system.img-t és a többi imaget is feltenni dropboxra vagy hasonszőrű megosztóra? Lehet, hogy én is vacakolnék vele egy kicsit... Mondjuk ha a gyári kernel marad, sokmindent nem lehet csinálni, túl egyedi nem lesz tőle a rom, de pl. alkalmazásokat lehet cserélgetni, meg talán témázni is kicsit.

(#227) zoli81 válasza User64476 (#226) üzenetére


zoli81
csendes tag

jó, a héten feltöltöm

(#228) szemy94


szemy94
senior tag

Üdv mindenkinek!
Én 3 napja vettem a 7-es verziót, akadások elég ritkák, szerintem ár/érték arányban elég erős :) Kamerák azok ugye persze semmire vallók, de nem is ezért vettem, viszont a root idővel engem is érdekelne, már csak a külső/belső SD felcserélése miatt is, ehhez tényleg kell kernelt stb módosítani? Eddig csak telefonokat rootoltam, tettem rendszert, bár ezeknek jóval nagyobb támogatása volt/van még most is...

http://navongps.com/tamogatas/
"Szoftverfrissítési tudnivalók
Készülékeink szoftverei az ún. OTA (Over The Air) technológiával frissíthetők. Ez azt jelenti, hogy internetkapcsolat létesítése esetén (pl.: WIFI) a készülék automatikusan felkínálja a frissítés lehetőségét a felhasználónak.
Figyeljünk oda arra, hogy frissítéskor az internetkapcsolat stabil legyen (ne frissítsünk pl. mobilneten keresztül), mert egy esetleges hálózati hiba esetén a frissítés megszakadhat, amely a szoftver nem megfelelő működéséhez vezethet.
Emellett fontos még az akkumulátor megfelelő töltöttségi szintje a frissítési folyamat rendeltetésszerű befejezéséhez."
Ez az oldal mióta áll így körülbelül?

Mi13T, S9, xBox One S 1TB

(#229) zoli81 válasza zoli81 (#227) üzenetére


zoli81
csendes tag

itt van minden ami hasznos lehet:

http://www.mediafire.com/folder/e18qfi55fo7eo/raptor8

A parameter.img-ben vannak a partíció adatok ( hossz@cím). Flashelésnél nem árt 2szer is ellenőrizni.

0x00002000@0x00002000(misc),
0x00004000@0x00004000(kernel),
0x00008000@0x00008000(boot),
0x00008000@0x00010000(recovery)
0x000C0000@0x00018000(backup),
0x00040000@0x000D8000(cache),
0x00200000@0x00118000(userdata),
0x00002000@0x00318000(kpanic),
0x00100000@0x0031A000(system),
-@0x0043A000(user)

a system.img-t csak a windowsos flashtool írja jól állítólag...

(#230) Csendeske válasza szemy94 (#228) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Egészen friss információ!
Idáig ennyi sem volt rajta, hidd el!

(#231) szemy94 válasza Csendeske (#230) üzenetére


szemy94
senior tag

Köszönöm, értem.
Mióta látáskörömbe került ez a készülék így van(nem olyan rég) túl sok info nincs, sztem ezt kb mindenki tudja, az mondjuk jó lenne, ha lehetne keresni a frissítést, de ezt csak automatikusan engedi a rendszer, így nehéz kitalálni,h csak hülyítik a népet vagy esetleg egyszer elér hozzánk az android 4.3 ( álmodik a.... ) egyébként semmi bajom a tabbal, sztem tökéletes billes tokom van hozzá, google drive-ba írok vele (telón keresztül megosztott wifi), Wifi-t olyat is lát amit az LG és Samsung telefonom nem, játékokat is viszi, itt jön a képbe,h sajnos nem tudom root nélkül [lehet még root-tal se haha] megcserélni a belső-külső sd-t, egyébként egyáltalán nem értem miért tesznek a gyártók belső SD-ta telefonba/tabba, semmi értelme, sztem mindenki kibír egy + 4/8 GB-s kártyát és máris mehetnének a nagy tárhelyet igénylő játékok...

Írva Navon Raptor 7 & Intercity WIFI

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, xBox One S 1TB

(#232) TheSaurus62


TheSaurus62
tag

Tegnap vettem egy Raptor10-et, íme egy gyorsteszt, ha valakit érdekel.
Valóban nem könnyű, de viszonylag izmos férfiember lévén, sokáig tudom kézben is nyomkodni, ha ülök, akkor azért le lehet tenni/támasztani. A széle olyan, mintha sorjás lenne a műanyag, de nem sorjás, hanem ilyen a kialakítása. Le kellene csiszolnom vagy smirgliznem, de hát garancia meg minden...
Az akku eddig jól bírja, mondjuk annyit használtam, hogy látja-e a Wifit (látja), milyen a képe (szép), gyorsan megy-e a böngésző (igen). A Playről leszedtem alkalmazásokat, az is hamar megy, telepít, nincs vele gond. A fényerőt csak manuálisan lehet állítani, vagy nincs benne ilyen szenzor, vagy nem tudom, mi van.
Némileg viccből felraktam az Espier launchert (bár messze nem vagyok Apple fan). Filmet még nem néztem vele, de a hét végén autózunk pár száz km-t, a gyerekek majd tesztelik hátul, mit tud/bír.

Bámulatos, hol tart már a tudomány...!

(#233) TheSaurus62


TheSaurus62
tag

Most toltam fel rá a L'ecsó c. filmet a hét végi teszthez (903 MB) USB-n, kb. 5 perc alatt, a belső tárhelyre. Ez nagyon lassúnak tűnik.

Bámulatos, hol tart már a tudomány...!

(#234) TheSaurus62


TheSaurus62
tag

Túl vagyunk a hétvégi teszten, az autóban a gyerekek megnézték a filmet, felváltva játszottak rajta egy csomót, így kb 4 óra alatt lement a töltöttség 20% alá. Azt mondják, hogy mutatóujjra rosszabbul reagál, mint hüvelykujjra (???).

Bámulatos, hol tart már a tudomány...!

(#235) Csendeske válasza TheSaurus62 (#234) üzenetére


Csendeske
aktív tag

Én nem tapasztaltam ilyent!

(#236) tpeter77 válasza TheSaurus62 (#234) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

mi 8" méretűt vettünk a feleségemnek ugyanis tanulásra kell, jobban látni a szöveget és a diákat rajta mint a 7"-okon.
Most utazik fel Pestre, a vonaton majd tanul, kiderül mit bir. Ha az oda-vissza utat kibirja, örülni fog neki ~ 4 óra.

(#237) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

Sógoroméknak van egy navon raptor 10-es tabletjük, de a hétvégén elfárdt, leesett az asztalról és az üveg pókhálós lett. Sógor szétszedte, de azt mondja, hogy az érintésérzékelés jó, csak az üveg tort össze.
Ezt lehet cserélni, vagy az egész érintőt kell?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#238) vaksi8 válasza Sub-ZeRo (#237) üzenetére


vaksi8
senior tag

Ugyanez lett a baja a lányoménak is.Bár mondjuk nekünk az érintője sem működik,de mikor felhívtam a hivatalos szervizüket,ezt nem mondtam.Ők 25 ezret mondtak a javításra.Nekünk 8-as a tablet.

(#239) Sub-ZeRo válasza vaksi8 (#238) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az király. Na akkor majd a szervíz mond rá valamit, mert ma megnézetik valahol. Köszi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#240) vaksi8 válasza Sub-ZeRo (#239) üzenetére


vaksi8
senior tag

Írd majd meg légyszi hogy mire jutottak vele,mert engem is érdekel!
Köszi!

(#241) Sub-ZeRo válasza vaksi8 (#240) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Oké.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#242) marci94


marci94
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Hosszas agyalás után elmentem a MM-be hogy megvásároljam a Raptor 8-t mivel méret, és ár-érték arányban ideálisnak találtam.
Az eladó meggyőzött, hogy jobban járok a Prestigio MultiPad 2 Ultra Duo 8.0-l mert szebb, és jobb is.
Boldogan kezdtem belakni a masinát, de sajnos azt tapasztaltam böngészés közben, hogy finom görgető mozdulatra nagyítja, vagy kicsinyíti az adott képernyőt ami iszonyatosan idegesítő.
Arról nem is beszélve hogy már első este kétszer fagyott.
A MultiTouch-l való teszt azt mutatta, hogy finom simítás alatt az érzékelés szakaszos, amit valószínűleg kettős kattintásnak érzékel a gép, és ezért a nagyítgatás.
Ez után csere gariba kettőt visszavittem ezzel a hibával, és a kiállított példányt tesztelve is ezt tapasztaltuk.
Valószínűleg széria hibáról lehet szó.
Arra a következtetésre jutottam, hogy mégis az első gondolat a jó, és hazavittem a Raptort.

Azonnal képernyő teszt, és boldogan nyugtáztam, hogy szépen működik.
Minden simán megy rajta, fagyásra nem bírtam kényszeríteni, pedig igyekeztem, és a hangereje is jobb. :((

Egyedül az zavar, hogy alvó módból a gomb nyomása után kb. csak 4-5 másodperc alatt tér magához, és hogy a wifi-t annak ellenére is bealtatja, hogy beállítottam a wifi mindig bekapcsolva opciót.

Érdeklődnék hogy ezzel kapcsolatban nektek mi a tapasztalatotok.

Üdv!

(#243) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
Úgy alakult hogy van 2 db még garanciális,de kijelző repedt raptor 8-asom.Az egyik még működik a másik nem reagál az érintésre.Mindkettő javítható vagy alkatrésznek akinek ilyen tabletje van lehetne felhasználni.Esetleg,ha valakit érdekel priviben üzenjen. :)

(#244) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Sziasztok!

...mivel kínából már 7 hete jön egy origi kínai táblagépem (70 dolcsi, 2 magos, duplakamerás), így ma - napok óta barátkozom eme gép ötletével - besétáltam a Mediába, és vettem egy Raptor 7-est.

Legelső meglepetésem a töltő volt. DC csatlakozót sehol nem olvastam a felsorolásokban, pedig aztán sok oldalt felkerestem a technikai specifikációk kérdéskörében.
[link]
[link]

Nálam kardinális, hogy microUSB-n is vegyen fel áramot, mert akkubankom van, microUSB csatival.

Erre ott virít a DC csatlakozó, és abba a tápkábel bedugva a polcon. Poén, mert kicsomagolós videót nem néztem a modellről (pedig aztán ott hamar lebukott volna a kis DC luk).

Egy gyors utánanézés (mellette lévő táblagép microUSB töltője átdug, tölt, okés) után megelégedve konstatáltuk, hogy rendben, tölt microUSB-n is a modell.

Mivel utolsó darab volt, a 26990-es árból kaptam 2000 forint kedvezményt. Elhoztam.

Nagyon kellemes kis kütyü, wifi jelet jól tartja, hamar sikerült belaknom.
OTG kábel (vettem mellé) tökéletesen megy vele, egeret, pendrive-ot felismeri, kezeli. Remek.

Kicsit furcsa volt, hogy nincs (nem találtam még benne) rezgőmotor benne, mert nagyon hozzászoktam már, hogy gépeléskor ez a visszacsatolás.

Hangja (kihangosító) harmatos, de ugye tudjuk, hogy nem egy hangerőbajnok ez és a nagyobb tesó sem.

Kijelző szép, fekvő módban fel és le döntéskor változik csak a kijelző, oldalra mozdítva kevésbé.

Kamerák ugye csak nagyon utolsó utáni képalkotásra vannak ott, de jó ha van.

Egyelőre tetszik.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#245) User64476


User64476
őstag

Nos, én eladtam a kütyüt. Köszi nektek a érdekes hozzászólásokat.

(#246) mrlujoak válasza mrlujoak (#244) üzenetére


mrlujoak
veterán

...nah, megvan az egyik gyenge pont. a
A mikrofon.
Videób és hangfelvétel közben iszonyat halk.
Szerencsére a hangparancsokat tisztán veszi, szóval inkább a rögzítés az ami kritikán aluli hangerővel történik.

Raptor 8 esetében tapasztalt még valaki hasonlót?

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#247) mrlujoak válasza mrlujoak (#246) üzenetére


mrlujoak
veterán

...ma megy vissza az enyém is a boltba...
wifi hiba.
Pár óra alvás után (függetlenül attól, hogy maga vagy én kapcsolatam ki a wifit alvás közben) nem lehet csatlakozni wifi hálózatokra...
Van, hogy be sem kapcsolja a wifit a csúszka...

Csak a restart segít.
Pedig újra is telepítettem tegnap este, ma reggelre megint eljátszotta.
Megy szépen vissza 3 napon belül a boltba.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#248) vaksi8 válasza mrlujoak (#247) üzenetére


vaksi8
senior tag

Nekem a wifivel soha nem volt bajom.Igazából semmivel..Ami nálam a gyenge pontja volt az a hangszóró semmi más.Na meg hogy nem törhetetlen a kijelző.. :DD Én - raptor8 = 2:0 :O

(#249) mrlujoak válasza vaksi8 (#248) üzenetére


mrlujoak
veterán

Navon Raptor 7 wifi hiba - itt a videóm.

Sajnos ez van.
Tegnap este a melóból hazatérve (bekapcsolt wifi, de alvó módban nem csatlakozik a hálózathoz) az itthoni wifihez nem hogy nem csatlakozott automatikusan, de semmilyen más hálózatot nem látott, csak azokat a hálózatokat jelenítette meg, amik már előzőleg csatlakoztatva voltak előtte. Ezeket viszont mind hatókörön kívüli státussal...

Restart. Onnan minden okés.

A rendszert is újrahúztam, hátha. Nem ma reggelre, ismét nem ismert fel semmilyen hálózatot, de még a wifi kapcsóló is meghülyült, majd már délelőtt a melóban is eljátszotta ugyanezt. (ez látszik a videón).

Restart. (és már a dobozzal együtt irány a bolt)

Pénz vissza, átrobogtam egy másik boltba és ott vettem egy másikat.
Ez eddig okés.
Épp most laktam be. Megint.

Mikrofon (pontosabban a hangfelvétel hangereje és minősége) ezen is ramaty.
Halk hangszórót (mert ezen is, és az elődön is az) a DSP Manager Lite (ingyenes) programmal oldottam meg.
Azóta visít a hangszóró, le is kell venni a hangerőt.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#250) Wortexina


Wortexina
csendes tag

Sziasztok!
Beszereztem egy 8-as Raptort.
Igazából amire használjuk az asszonnyal, arra tökéletes: Ágyban film nézés, konyhában recept böngészés... meg ilyen otthoni dolgok. Nagymutter is látja rajta jól a fényképeket :)
Mivel már minden Androidos kütyüt szétROMoltam amit otthon találtam, ezt is szívesen kezelésbe venném. A kérdésem az lenne, hogy OTG kábelen valahogy lehet e hozzá csatlakoztatni bluetooth-t?
Néztem hogy root már meg van oldva hozzá, gondoltam megkérdezem itt a gurukat hogy megoldható e ez valahogy.
Előre is köszönöm!
W.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.