Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) 1430 válasza _ak_ (#46619) üzenetére


1430
senior tag

Az, hogy levették a hűséget vagy hogy átváltották a díjcsomagot (de a gyakorlatban még az átírás sem) nem nullázza a kedvezményjogosultsági szintet. Vagy előtte sem volt arany szintű a szám vagy más oka lesz.

[rvilike]
Automatikusan lekerül a korlátozás, de ha nem ezt tapasztalod, ki-be kapcs. Ha utána sem, akkor hívd fel az ügyfélszolgálatot.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#46652) -v- válasza 1430 (#46651) üzenetére


-v-
addikt

Ok lekerült valóban :R Csak türelmetlen voltam úgy látom.

(#46653) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Érdekes cikk, az egyik angol szolgáltatónál napi 2 fontért használható az előfizetésben lévő adat roaming során. A hozzászólók meg lázadnak hogy milyen sok (feltöltősök napi 50 megát kapnak). Szerintem én berosálnék ha külföldön használhatnám el az előfizetésben lévő adatcsomagomat ekkora összegért.

Nálunk mikor lesz ilyen? Vagy van már?

http://m.crackberry.com/get-online-while-abroad-just-2-day-o2-travel?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

[ Szerkesztve ]

(#46654) Teko001 válasza lugosi (#46653) üzenetére


Teko001
őstag

Ők se a teljes adat csomagjukat használhatják el

"...we'll slow down the service if you reach an assumed fair usage amount in order to manage traffic on the network. This will be more than 100MB of general data or more than 50MB of streamed video or audio data (the "assumed fair usage amounts") in a day"

Hasonlók egyébként vannak itthon is

[ Szerkesztve ]

(#46655) lugosi válasza Teko001 (#46654) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na ne hasonlítsuk össze a két csomagot!
Az angol szolgáltató 100 mega felett lassít.
A travel and surf esetén 10 mega jár. Kb ugyanannyiért.
Ez eléggé no comment helyzet.

(#46656) club1 válasza lugosi (#46655) üzenetére


club1
veterán

Van lassítós adatroaming csomag is a hazai szolgáltatóknál. Ha jól rémlik a Telenornál.

[ Szerkesztve ]

(#46657) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Oké nem roaming, de most voltam szlovákba, vettem az O2-től 5€-ért egy simet, napi 50 centért adtak 400 Mb netet. Ez már korrekt. Sajnos a lefedettség a lakhelyünkön csak edge volt, de még így is nagyon rendben volt.

Szerk: mondom megnézem már, az adott településen a telekomtól Edge-et sem kaptam volna..... :DDD

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#46658) zoetsa válasza -v- (#46649) üzenetére


zoetsa
tag

Hogy vannak a mobilnetek ilyen rövid időre, mert most nekem is szükségem lenne rá 3-4 hétre.

(#46659) zoetsa válasza zoetsa (#46658) üzenetére


zoetsa
tag

Mármint ?, csak vhol elveszett :D

(#46660) pepe091 válasza #40993792 (#46636) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Dehogynem, sokan tudják ezt. Csak épp senki nem fogja ilyesmi miatt az állását kockáztatni... :)

(#46661) djculture válasza Pszihonaranc (#46634) üzenetére


djculture
félisten

Addig tart amig Vangelis háromszázat nem vesz kuponnal... ;]

(#46662) Pszihonaranc válasza djculture (#46661) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

hmm...kuppóóónn :DDD az rám is rám férne

(#46663) St3ven válasza kali (#46631) üzenetére


St3ven
addikt

Komolyan kikapcsoltatható? Csak ügyintézővel, vagy magam is meg tudom tenni?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#46664) 313313


313313
addikt

Elég vicces eddig ebben a hónapban a szerdai akció. Az amúgy is akciós telefonokat pakolják ki, hogy csak ma, csak most akciós...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#46665) Vangelis válasza djculture (#46661) üzenetére


Vangelis
nagyúr

;]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46666) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Használt készüléket tervezek vásárolni. Amennyiben a telefon nem részletre lett vásárolva, de valami oknál fogva a hozzá vásárolt előfizetés havidíja mégsem kerül befizetésre, ebben az esetben is tiltják a telefont? Tehát törlesztő nincs a készülékre, viszont 2 év hűség lett aláírva az előfizura.

Köszi!

(#46667) St3ven válasza r3dsnake (#46666) üzenetére


St3ven
addikt

Igen.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#46668) skroy válasza r3dsnake (#46666) üzenetére


skroy
senior tag

Nem, csak az előfizetést korlátozzák, a telefon nem lesz tiltva.

(#46669) Vangelis válasza r3dsnake (#46666) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Letiltják mint a xart!

Most józan vagyok!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46670) 313313 válasza skroy (#46668) üzenetére


313313
addikt

Úgy letiltják, mint a sicccc az előfizetésre vásárolt készüléket, ha nem fizeted az előfizetési díjat.

Vangelis: +1

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#46671) skroy válasza 313313 (#46670) üzenetére


skroy
senior tag

Kajak? Na, ezt akkor rosszul tudtam. Hál' istennek nem kellett ilyennel szembesülnöm, nem is tervezem, utálok tartozni, 1 percet sem kések fizetnivalókkal, csak magammal 'asznék ki. De azért jó tudni :)

(#46672) 313313 válasza skroy (#46671) üzenetére


313313
addikt

Először csak a simet korlátozzák ki/bejövő hívásokat az idő múlásával, aztán valahogy a 3. hónapba lövik le a készüléket.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#46673) skroy


skroy
senior tag

Több törlesztőrészletet hogyan kell átutalni előre? Most hoztam ki egy Lumia 820-at részletre, legalább a felét kifizetném előre. Mehet egy összegben és a közleményben az ügyfélazonosító? Vagy a folyószámlaszám? Van olyan is, hogy eredeti számla száma. Kitöltési mintában ez szerepel közleményben. Már belekavarodtam :D Közelben nincs T, nem tudok befáradni.

(#46674) zoetsa


zoetsa
tag

Na, most jött az sms, h már megint változik az ászf... Most már minden hónapban ezt játsszuk?!
9.2 szept.1-től.

(#46675) djculture válasza zoetsa (#46674) üzenetére


djculture
félisten

1+ éve ez megy, úgyhogy nem meglepetés. Ma kötsz egy szerződést arra nem számolhatsz hogy ugyanannyi lesz a havidijad 2 hónap múlva...

[ Szerkesztve ]

(#46676) djculture válasza skroy (#46673) üzenetére


djculture
félisten

Gondolom telefon csak van ha már telefonod is innen van...:D
Felhívod az ügyfsz telefonszámát és rákérdezel az előtörlesztésre.

(#46677) Vangelis válasza skroy (#46673) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Simán befizeteed vagy elutalod és majd addig nem kell fizetned amig tart a befizetés.
De sok értelem nincs, mert a havi fizetendő ugyanannyi marad. Tehát nem fog csökkenni.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46678) #41133696 válasza #41133696 (#46596) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt mondták, hogy megpróbálható, maximum a Telekom kapcsolati beállításokat kell újból megadni.

(#46679) skroy válasza Vangelis (#46677) üzenetére


skroy
senior tag

Nem lesz kevesebb, de jobb letudni az ilyen hiteleket minél előbb, ha már egyben nem ment :)

(#46680) sanzi89


sanzi89
addikt

Volna egy kérdésem a havi forgalmazással kapcsolatban. Van egy darab előfizetéses telefon, és 4 darab kártyát. Mind az 5 darab telefonra meg van rendelve a családbarát kedvezmény, havi 1066,8Ft-ért/telefonszám, így egymás között ingyen beszélhetünk korlátlanul, ez az összeg pedig az egy darab előfizetéses telefon havi számláján jelenik meg. Ez idáig tiszta sor.
Az előfizetéses telefonnak egy ECO csomagja van, havi 2020Ft havidíjjal, mely 100%-ban lebeszélhető. A problémánk nagyon egyszerű:

Hó közepén szeretnénk megnézni, hogy mennyi lett lebeszélve a 2020Ft-ből, és még mennyit lehet dumálni.

A probléma abból adódik, hogy a online felületen a családbarát számok irányába indított hívások is elszámolódnak normális tarifán hó közben, és csak hó végén kerülnek törlésre, plusz hozzáadásra a családbarát kedvezmény havidíja. A tételes listában kellene szűrni, hogy melyik hívás milyen irányba történt, és a családbarát számok tételeit törölni kézzel, ami irgalmatlan meló. Mit lehet csinálni, hogy hónap közben megtudjam, hogy mégis mennyit telefonálhatok még a havidíjam terhére?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46681) bajzal


bajzal
őstag

Be szeretnék menni a telekomhoz aranykártyával, hogy milyen kedvezményem van. De a kártya apukám nevén van. Kell ehhez apukám és az ő személyi igazolványa?

(#46682) szokeherceg válasza zoetsa (#46674) üzenetére


szokeherceg
tag

Lehet tudni h most mik ezek a változások?

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#46683) kali válasza bajzal (#46681) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, kell hozzá apukád, és valamelyik megfelelő okmánya, amivel igazolja magát.
nem tudom, hogy milyen kedvezményre vagy kíváncsi, de az aranykártyához kapcsolódó előfizetés adataival a honlapon bejelentkezve, elég sok információ látható.

(#46684) dedike válasza sanzi89 (#46680) üzenetére


dedike
addikt

Telekom app? My-T?

Jó szerencsét!

(#46685) #TOTTI válasza skroy (#46673) üzenetére


#TOTTI
őstag

Bemész egy T-Pontba és kifizetsz amennyit szeretnél, úgy a legegyszerűbb mindenkinek.

(#46686) djculture válasza szokeherceg (#46682) üzenetére


djculture
félisten

Nem néztem utána de mindig előbb küldik ki az sms-t és a lapokban afigyelmeztetést mielőtt a pdf kikerülne a honlapra... Úgyhogy nem tudni semmit, de a vezetékes szolgáltatásban is komplett csomag váltások /kivezetések lesznek augusztusban annyit tudni.

[ Szerkesztve ]

(#46687) sanzi89 válasza dedike (#46684) üzenetére


sanzi89
addikt

"My-T?"

...online felületen a családbarát számok irányába indított hívások is elszámolódnak normális tarifán hó közben, és csak hó végén kerülnek törlésre...

"Telekom-app?"

A Telekom app az adatokat ugyanonnan szedi, mint a My-T felület, így ott is fals adat található hó közben, és csak a hónap végi elszámolásnál rendeződnek a dolgok.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46688) zoetsa válasza djculture (#46675) üzenetére


zoetsa
tag

Jóvanna, de má" annyi vót, h azt hittem, csak vége lesz eccer...

Leginkább az bosszant, h nem képesek ezt normálisan feltüntetni a honlapon, úgy kell ráadásul folyton nyomozni.

(#46689) zoetsa válasza Vangelis (#46677) üzenetére


zoetsa
tag

Már hogyne csökkenne? Ha azonnal elkezdi fizetni a maradékot, elég havi kevesebbet, még az utsó hónapban sem lesz smi lemaradása. Csak számolni kell, elemi matematika.
12x helyett 6x+11(6/11x) lesz, vagyis 1x helyett 6/11x a havi törlesztőrészlet, kevesebb mint az eredeti fele. Úh bmikor ennél többet fizet be, annyival előbb jut a végére.
Ha úgyis előre fizet, édesmindegy, h a tré mit állapított meg.

[ Szerkesztve ]

(#46690) tomy86 válasza zoetsa (#46689) üzenetére


tomy86
addikt

Rosszul gondolod. A fennmaradó rész nem fog 11 felé oszlani. Ha eddig 5000Ft-ot fizetett részletre, akkor is annyit fog havonta, ha 30000-et előre befizet. Csak már nem 11 hónapon keresztül, hanem csak 6 hónap marad fenn. Legalábbis én így emlékszem.

(#46691) djculture válasza zoetsa (#46689) üzenetére


djculture
félisten

A havi törlesztés ősszege nem fog változni legföljebb hamarabb telik le.

(#46692) zoetsa válasza sanzi89 (#46680) üzenetére


zoetsa
tag

Havonta egyszer ingyen kérhetsz részletes híváslistát, és akkor abból ki tudod számolni. Felhívod üfsz-t, és kérsz, pár nap múlva jön ajánlott levél. De nincs benne utsó pillanatig, azt tudjad. Pontosabbat sajna nem tudok, mert eleve nem használtam az elvesztés miatt az utsó napokban, így nálam kevés látszik, de vmit mondott a nő, h nem fog még minden látszani. Tán 1430 fog tudni pontosabbat.

(#46693) zoetsa válasza tomy86 (#46690) üzenetére


zoetsa
tag

Piszkosul keveritek a szezont a fazonnal. Nem gondoltam, h ilyen nehéz nektek szöveget értelmezni. Ld utsó mondat. Kitalálhat bmit a tré, ha ő másképp osztja be, és neki a saját beosztása számít. Az pedig jelentősen kevesebb, ha így osztja be.

(#46694) zoetsa válasza bajzal (#46681) üzenetére


zoetsa
tag

Meghatalmazás.

(#46695) zoetsa válasza szokeherceg (#46682) üzenetére


zoetsa
tag

Hát nem, mert az majd csak a hónapfordulókor jelenik majd meg a honlapon, jól.31 v aug.1., h mi változik szept.1-től, azt írták....

De lehet, h direkt csinálják, h addigra megfeledkezz róla utánanézni... És akkor esetleg többet fizetsz megint vmiért.

[ Szerkesztve ]

(#46696) tomy86 válasza zoetsa (#46693) üzenetére


tomy86
addikt

"Nem gondoltam, h ilyen nehéz nektek szöveget értelmezni."
Arcod kicsit nagy, azonkívül ez nem szövegértelmezés kérdése. Pontosan értettük, hogy mit írtál, ezért javítottunk ki, hogy ez nem így működik. Ha a szerződésben nem ez van, akkor értelmezhetsz, ahogy akarsz. Ha a T a szerződés szerint havonta 5000 törlesztőt kér, akkor te nem mondhatod, hogy te csak 2500-at fizetsz 6 hónapig, mert már előre kifizettél x összeget. Illetve mondhatod, csak nézd meg a következményeket. :)

[ Szerkesztve ]

(#46697) zoetsa válasza tomy86 (#46696) üzenetére


zoetsa
tag

Nagy pofád neked van itt, aki nem értesz smit... De azért hajtogatod a nagy smi baromságot.... De legalább annyi eszed lenne, h ne hazudj és ne ferdítsd el, amit írtam....

(#46698) tomy86 válasza zoetsa (#46697) üzenetére


tomy86
addikt

Erre a szintre nem megyek le. A nagy az arcodat arra értettem, hogy más stílusban is elő lehet adni, hogy félreértettem azt, amit írtál. Mindegy, majd ha nagy leszel megérted. :DDD

Viszont arra válaszodra, hogy meghatalmazás kell más ügyeinek az intézéséhez, annyit tennék hozzá, hogy nem feltétlenül költséghatékony megoldás:
"Természetes személy Előfizető/Számlafizető/Felhasználó meghatalmazottjaként egyes, a Szolgáltató által meghatározott esetekben kizárólag ügyvéd járhat el, vagy olyan természetes személy, akinek meghatalmazását közjegyző hitelesítette vagy ügyvéd készítette és ellenjegyezte. "

[ Szerkesztve ]

(#46699) kali válasza zoetsa (#46689) üzenetére


kali
legenda

szia,

keress vissza az illetékes 1430 kapcsolódó hozzászólásaira, ő is leírta, hogy miként működik;
amennyiben egy része kerül befizetésre a törlesztőknek, úgy amíg a befizetett összeg fedezi az amúgy aktuálisan befizetendő törlesztős részleteket, addig időrendben szépen nem számláznak befizetendőt, és ha elfogyott az előre befizetett részösszeg, akkor pedig folytatják a kiszámlázást, tehát nem ér hamarabb a végére, hanem kimarad közben az a pár hónap, amit időközben előre befizetett.

(#46700) dedike válasza sanzi89 (#46687) üzenetére


dedike
addikt

Akkor cumi van. Nekem hálózaton belül nulla forintot ír, igaz nem családbaráttal nyomom.

Jó szerencsét!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.