Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) madstunt


madstunt
addikt

Tudtok ajánlani a témában irodalmat, ami a hazai buszgyártásról szól ? típusismertetésekkel, stb...
nem fontos hogy túl up to date legyen hisz a 2000-es évek közepe óta amúgy sem történt túl sok dolog (sajnos :(( )

(#702) Lenry válasza madstunt (#701) üzenetére


Lenry
félisten

Az Ikarus évszázados története

mondjuk majd' 10 rugó a könyv. de lehet, hogy beruházok egyre...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#703) madstunt válasza Lenry (#702) üzenetére


madstunt
addikt

igen ezt láttam, de az árát sokallottam :-\

(#704) dedike válasza madstunt (#703) üzenetére


dedike
addikt

Nem egy olcsó jószág, az biztos, pedig nekem is nagyon tetszik! :O

Jó szerencsét!

(#705) madstunt válasza dedike (#704) üzenetére


madstunt
addikt

hát igen amúgy nagyon jó könyv, a közlekedési múzeumben volt lehetőségem belelapozni :)
ki kell fogni egy akcióz, vagy pl libriben van törzsvásárlói kedvezmények
Kár hogy már nem vagyok középiskolás, akkor mindig könyvutalványokat kaptam a különböző versenyeken :O :D

[ Szerkesztve ]

(#706) MaciG


MaciG
addikt

Kicsit ki van halva a topik de hátha valaki még jár erre és tud segíteni.

Valakinek van esetleg olyan ismerőse aki külföldön (mind1 hol) buszvezetőként dolgozik? És ha igen meg tudná nekem adni az elérhetőségét? (Privátban is tökéletes pl. egy e-mail cím)

Vagy valaki tud olyan "buszos" fórumot mit látogatnak külföldön dolgozó sofőrők? (Az se baj ha nem magyar nyelvű)

BANZAII

(#707) Ck.


Ck.
addikt

A TV-nél van-e olyan, mint az SZKT-nál, hogy odamegyek egy B-s jogsival és ingyé "átképeznek", levizsgáztatnak, ha aláírok x évet?

(#708) MaciG válasza Ck. (#707) üzenetére


MaciG
addikt

Persze, meg ingyen sör és dögös hosztesz lányok. :D

Viccen kívül ,régebben volt ilyen ,de "C"-s jogsi meg PÁV II kellet hozzá, a mezei "B" nem elég. Mostanában már nem igen van ilyen, meg felvétel se nagyon, de ha van akkor is inkább olyanokat keresnek akiknek már van "D". SZKT-nál azt hiszem kell legalább 3 év gyakorlat "B"-re. Tehát ha már 3 éve van jogsid és elmeséled milyen sokat vezettél a világ különböző tájain, akkor jó vagy. :)

BANZAII

(#709) Fecogame


Fecogame
veterán

Kíváncsiság hajt...

Meg tudnátok mondani ennek a busznak a gyártási évét? Tehát hogy hány éves.

Meg vannak mostanában ilyen csuklós mercis buszok is. Azokról nem találtam képet. Azokat mikor gyártották?

:R

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#710) Lenry válasza Fecogame (#709) üzenetére


Lenry
félisten

2006-os évjárat.
Transport Database and Photo Gallery :)

csuklós mercik: azért egy rendszámot vagy legalább szolgáltatót / várost mondhatsz...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#711) Lenry válasza MaciG (#708) üzenetére


Lenry
félisten

SZKT-nál: villamoshoz nem kell semmi. legyen érettségid, meg el tudd olvasni a táblákat, a többire megtanítanak
trolihoz kell a B kat. jogsi 3 év gyakorlattal, buszhoz meg szerintem ua. mint nálatok.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#712) MaciG válasza Lenry (#711) üzenetére


MaciG
addikt

Nekem egyik cimborám ment el így dolgozni az SZKT-hoz villamosvezetőnek, és kértek tőle "3 éves B-s jogsit" . Lehet azóta lejjebb adták akkor?

BANZAII

(#713) Lenry válasza MaciG (#712) üzenetére


Lenry
félisten

passz, amikor legutoljára érdeklődtem a téma felől, 2 éve, akkor még ezt mondták nekem...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#714) Fecogame válasza Lenry (#710) üzenetére


Fecogame
veterán

Nagyobb képet nem találtam... Remélem így is felismerhető :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#715) Lenry válasza Fecogame (#714) üzenetére


Lenry
félisten

elég nehezen, de szerintem a Conecto O345G-kre gondolsz.
2002 - 2006-os évjáratok

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#716) Fecogame válasza Lenry (#715) üzenetére


Fecogame
veterán

Igen, ez lesz az. Köszönöm. :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#717) ABE


ABE
őstag

Képek az új Citarokról: [link]

(#718) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Sziasztok!

Nem tudom, jártok e még erre a topik fele..
Láttam, hogy sok szegedi van itt (is). :) Meg tudja mondani valaki, hogy Makkosházán a troli végállomáson, van egy oszlop, amire fel van tekerve pár méter vezeték, és a végén egy érintkező szerűség, és mikor indulnak trolik néha van hogy egy másik sofőr hozzáérinti a trolihoz, ezt a valamit, akkor kicsit rángatózik a jármű, majd elindul.. Ez mire jó? Földelnek vele?

Csatoltam egy képet is.. :)

(#719) Lenry válasza pepe091 (#718) üzenetére


Lenry
félisten

testkötést mérnek vele, hogy a jármű külső felületén van-e áram. ilyenkor egyben földelik is ezzel a cuccal.

ha jól tudom.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#720) pepe091 válasza Lenry (#719) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Köszönöm. :)

(#721) koshmar


koshmar
őstag

Hónapokig utaztam csütörtökönként egy 395-ös Ikarusszal, de egyszerűen nem tudtam rájönni, hogy milyen busz az. :D

Ma is egy ilyennel mentem be Debrecenbe (Körös-Volános). Hát gyermekeim, ilyen fejedelmi kényelemben talán még sosem utaztam (újabbakon se!).
A hátsó ajtó előtti ülésre ültem jobb oldalt. Szerény 30-35 centis lábtér, dupla hideg levegő befújás.
Végre normálisan ki tudtam nyújtani a lábaimat (nem vagyok alacsony).
Ezt egy MAN Sü363-ason szerintem még sosem tettem meg. :D

Debrecenben már szinte fáztam. Aztán amikor leszálltam, arcon csapott a 28-30 fokos meleg. :D
Egyik kedvenc buszom.

Örülök, hogy megtaláltam a topikot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#722) Imre Fórum


Imre Fórum
újonc

http://www.gkikartya.hu/

(#723) tivadar9


tivadar9
csendes tag

Ilyen buszokhoz (is) gyártunk vezető melletti és utastéri ablakokat. Sajnos ma már csak pótalkatrész szinten.
Ma csak az CREDO, Auto Rad Controlle, NABI gyárt magyar buszokat.
Hol van már az IKARUS-os régi jó világ...
Ha valakinek szüksége van busz ablakra (vagy bármilyen más jármű ablakra),
keressen.

[ Szerkesztve ]

(#724) koshmar


koshmar
őstag

UP!

Az érzés, amikor az 50 perces hazavezető úton végre egy MAN Sg263-assal teszed meg, nem a jó öreg 280-assal. :P

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#725) cirmos87


cirmos87
újonc

én is indittottam egy buszos kedelöi klubot nem réggen én is kedelem a hazai buszokat autóbuszok http://autobuszok.network.hu/

(#726) cirmos87 válasza Lenry (#4) üzenetére


cirmos87
újonc

szép képek

(#727) cirmos87 válasza ABE (#1) üzenetére


cirmos87
újonc

nagyon jó ez a klubb más oldalakon le nézzik a az ikarus buszokat

(#728) cirmos87 válasza gazfickó (#700) üzenetére


cirmos87
újonc

én is kedvelem nógrád ban is gurul még a ikarus e 95

(#729) cirmos87


cirmos87
újonc

@Bloghu http://sony872.blog.hu/2016/07/19/ikarus_autobuszok_a_magyar_egeszsegugyben?utm_source=bloghu_megosztas&utm_medium=twitter&utm_campaign=blhshare

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.