Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) pauliboy23 válasza Piftuka (#647) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Én gyárit vettem. A pcx-nél azért olcsóbb.

(#652) vence válasza elfelejtette (#650) üzenetére


vence
junior tag

+ 1

Nem árt odafigyelni az ilyen dolgokra!
(1ébként 10W már gyorstöltés (volt anno).

Ettől már csak telók speckója a rosszabb, sokszor már a gyártók oldalain is, mert simán csak lefordítják a Globál speckót és az országos weblapokon is az van, hogy valami "régiófüggő".

A G54 -nél a legtöbb weblapon a mai napig nincs normálisan feltüntetve az eSIM, de ez még a készülékekhez adott QSG-re is igaz.

[ Szerkesztve ]

(#653) elfelejtette válasza melodie (#643) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nálunk múlt hónapban megjött az android 14...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#654) vlesi69 válasza Piftuka (#647) üzenetére


vlesi69
senior tag

A másik Blitzwolfnál most már Gearup most olcsóbb, rendeltem is egyet meg ezt azt, de több fajta és teljesíményű van az oldalon.
https://www.gearup.hu/blitzwolf-bk-385-gyorstolto-adapter-4-porttal-48w?utm_source=google_shopping&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link&gad_source=1&gclid=CjwKCAjw8diwBhAbEiwA7i_sJaCMtohCdY7POdl0TDcygq6N_zJ7EJnv7-45relHwB9BjAmVH-9i4hoC8yAQAvD_BwE

[ Szerkesztve ]

(#655) Piftuka válasza vence (#652) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon szépen köszönöm a segítséget Mindnyájatoknak! :R

Valóban nem értek ehhez, és a termék adatlapja a 48 Watt-os értékkel félrevezetett. :B

A javaslataitok alapján kerestem másik típusokat és ezeket találtam:
Vention 1-port USB-C Wall Charger (30W) White (Alza)

4smarts Wall Charger PDPlug Dual 36 W GaN 2C, fehér (Alza)

BlitzWolf BW-S22 35W-os mini PD gyorstöltő adapter dupla Type-C porttal GAN technológiával (GearUp)

BlitzWolf BW-S21 35W-os mini gyorstöltő adapter dupla töltő porttal GAN technológiával (GearUp)

LDNIO GAN gyorstöltő 3 féle kimenettel, USB-C kábellel, 3 cserélhető fejjel utazáshoz, 65W (GearUp)

(Mindkét üzletből rendelek most valamit, így pusztán ebből a szempontból mindegy, hogy melyik lesz a befutó.)

- Tehát mindent figyelembe véve melyik a legjobb vétel a "G54 Power" telefonhoz ezek közül?

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#656) vlesi69 válasza Piftuka (#655) üzenetére


vlesi69
senior tag

A Blitzwolfnál Gearup jó ár érték arányú cuccok vannak. Én már több töltőt és kábelt is rendeltem, különböző teljesítményűeket, kábeleket meg 2 métereseket, a telefonok gyári cuccait nem is használom. Meg itt sok akció szokott lenni!

(#657) Piftuka válasza vlesi69 (#656) üzenetére


Piftuka
veterán

Igen, köszönöm! :K A mostani "GearUP" akcióban én is megrendeltem az LDNIO GAN töltőt, és egy 2 méteres USB-C kábelt hozzá.

Mivel volt több Alza kuponom is még, a telefont is nagyon jó áron tudtam megvásárolni.

Bízom benne, hogy ez a készülék is kiszolgál legalább 5 évet, mint az elődje..! :)
Sebességben biztosan jobb lesz, és nekem most ez a legfontosabb.

"Aquila non captat muscas."

(#658) vlesi69 válasza Piftuka (#657) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én csak azért vettem meg a G54-et hogy egy kicsit kipróbáljam, használjam hogy milyen a tiszta Gugli, meg nekem másodlagos telefon a céges kártyám van benne. Bár nem rossz, rádió, 3.5 jack, nagy akku, ami más gyártónál már ritka mint a fehér holló, de egész jó középkategóriás telefon.

(#659) Piftuka válasza vlesi69 (#658) üzenetére


Piftuka
veterán

Én muszájból váltok, mert a Lenovo K5 telefonom már 5 éves elmúlt, és a banki alkalmazás már nem fut a készüléken elérhető Android verzión.

Az előfizetésemhez szerencsére kaptam egy egyszerű, "Alcatel 1 (2021)" telefont, így legalább a banki alkalmazást tudtam arra telepíteni, és használni, de az a készülék annyira gyalázatosan lassú, hogy nem lehet elviselni.

Én a telefonomat csak hívásra, SMS küldésre, ébresztőnek és a banki alkalmazás futtatására használom. Ha utóbbi még mindig elfutna a Lenovo telefonomon, akkor még mindig azt használnám. A többi célra ugyanis még tökéletes.

Viszont ha már emiatt új telefon volt szükséges, a tesztek és beszámolók alapján a "Motorola G54 Power" volt a legjobb választás. (Pláne ennyi pénzért.)

A gyorsabb hardverrel remélhetőleg nem lesz többé probléma az applikáció sebességével! A nagy méretű aksi pedig hasznos "ráadás".

Egyébként pedig örülök, amikor nem kell használnom. :) (Gondolom ebből kitalálható, hogy finoman szólva sem vagyok "mobilfüggő"... :N )

"Aquila non captat muscas."

(#660) vlesi69 válasza Piftuka (#659) üzenetére


vlesi69
senior tag

Hát az nem egy mai darab. Én sem vagyok telefon függő csak hobbi. Van egy fő telefonom amit rendszeresen használok, és van most ez amibe a céges kártya van. Amúgy én szerettem a Lenovokak meg a Motorolákat több típus is volt, de ebbe nem fogsz csalódni akkor.

(#661) Árpi001


Árpi001
senior tag

Sziasztok.
Feleségemnek keresek telefont.
Eddig xiaomi redmis volt.
Tavaly vettem neki egy redmi note 12 est.de kifogtunk egy problémás darabot.
Most a régi redmi note 5 próját használja.. :D
Most a redmi note 13-4g ,13- 5g, és ez kőzött vacillálok.
Elsődleges szempont az egyszerű használat ,nagy tárhely,(nem szeret mentegetni) jó üzemidő, és vállalható képek időnként.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#662) vlesi69 válasza Árpi001 (#661) üzenetére


vlesi69
senior tag

Ez a G54 fórum ha ezt is nézted a feleségednek akkor ajánlom, ha jobb kellene akkor inkább a Note 13 Pro vagy 13 Pro Plus.

(#663) Árpi001 válasza vlesi69 (#662) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszönöm!

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#664) Pepito81


Pepito81
csendes tag

Pár órája a honlapok elkezdtek fehéren villogni,minden egyéb megy rendesen.
Twitter,livescore,stb fehéren villog de scrollozásra betölt pár apróság az oldalról.
Valami ötlet,hogy mi lehet?

Boti,boti,boti madridista qui no boti!

(#665) Pepito81 válasza Pepito81 (#664) üzenetére


Pepito81
csendes tag

Megoldódott,a chrome frissítése okozta a gondot.

Boti,boti,boti madridista qui no boti!

(#666) Piftuka válasza vlesi69 (#660) üzenetére


Piftuka
veterán

Immár második hete használom.

A beüzemelésének módja, annak és a menürendszerének egyszerűsége nagyon kellemes meglepetés volt.

Mint említettem, nem vagyok nagy "telefon nyomkodó", és a korábbi Lenovo készülékem Android OS-ében még ennyi idő távlatából is úgy kell keresgélnem bizonyos, sokak számára evidens funkciókat.

Itt viszont a "Beállítások" menü annyira logikusan lett felépítve, hogy a kezeléshez, főbb funkciók eléréséhez szükséges lényeget azonnal megtaláltam.

A készülék nagy, ami az online bankolásnál előny (hiszen jobban átlátom, és a nagyobb karaktereket könnyebben olvasom), amikor magammal akarom vinni, akkor hátrány... de tudom, hogy manapság sajnos fele ekkora okostelefonokat (legalábbis érdemleges, gyors hardverrel) egyáltalán nem gyártanak!

Egyébként rendkívül szép, ízléses készüléknek találom.

Az külön tetszik, hogy a kijelzője jó fényes, és remek betekintési szögekkel rendelkezik.

Az üzemideje pedig pazar. Igaz, egyelőre viszonylag keveset használtam, banki műveletekre időnként, de április 18. óta üzemben van, és még mindig 16% energia van az akkumulátorában. Ez mindenképpen kiváló teljesítmény.

Hogy hosszabb távon mennyire lesz megbízható, az majd elválik, de egyelőre az elvárásaimat abszolút igazolta. :K

"Aquila non captat muscas."

(#667) vlesi69 válasza Piftuka (#666) üzenetére


vlesi69
senior tag

Majd a késöbbiekbe derül ki hogy a támogatás meddig lesz rá, smeg zámomra egy kicsivel lehetne nagyobb a fényereje.

(#668) vence válasza vlesi69 (#667) üzenetére


vence
junior tag

Gondolom még sosem találkoztál azzal a mondással, hogy
"Amikor valami jól működik, akkor nem szabad "piszkálni", mert csak rontani lehet rajta!"

Egyébként ismert és adott, hogy meddig lesz rá támogatás, már én is beírtam ide régebben!

(#669) elfelejtette válasza vence (#668) üzenetére


elfelejtette
veterán

(Ezt úgy szoktuk mondani, hogy "Ami nem romlott el, azt nem kell megjavítani")

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#670) FICEK9


FICEK9
csendes tag

Üdv!
(Motorola G54 Power 5G)
Úgy tűnik van egy kis félreértése a duál sim értelmezési módjának a szolgáltatók részéről. A telefon kézikönyve szerint 2 verzió létezik készülékből. Az egyikben a sim tálca úgy van kialakítva hogy 2 fizikai simkártya beletehető, a másik szerint fizikailag csak 1 simkártya. Mindkettőbe tehető vagy/és sd kártya, de a 2 simkártyásnál a tálcának másabb a kivágása hogy beleilleszkedjen a 2. sim. A probléma az lenne, hogy öcsém a duál simesként hirdetett készüléket vette meg a magentásoktól, de ő a 2 simkártyásra gondolt. A szolgáltató állítja, hogy ha bemegy bármelyik üzletükbe ott belevágják a 2. sim kártyáját. Na ez itt nem így működik, mert nem ezért nem tehető bele, hanem a tálca kialakítása miatt. Kérdésem lenne valaki hozzáértőhöz itt, hogy az e-sim-es verzióba ha kicseréljük a gyártó leírásában is illusztrált 1 simkártyás tálcát a 2 sim kártyásra, akkor működik-e a készülék 2 simkártyásként? Ha igen, akkor kapható-e ilyen tálca valahol?
Köszönöm a segítséget előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#671) vence válasza FICEK9 (#670) üzenetére


vence
junior tag

Nem túl valószínű, hogy működne a dolog - még, ha tálcát lehetne is nehezen keríteni - mert, szinte biztos, hogy nincsennek meg benne a SIM-kontaktok, ill. teljesen más a belső kialakítása, a hardver.
Pl. bele van építve az e-SIM és ebből kifolyólag már más a szoftvere is.

Szóval sokkal egyszerűbb az egyik SIM-et átváltani eSIM-re (eSIM profilra), mint ilyen kilátástalan kísérletezgetésbe fogni.
Az eSIM-es megoldásnak egyébként is vannak további előnyei is, megfelelő kompatibilis szolgáltatásokkal.
Pl. így több SIM-es lesz a teló, a G54, 6-8 eSIM-profilt tud kezelni, ha jól emlékszem, de ez is szolgáltatófüggő.

(#672) FICEK9 válasza vence (#671) üzenetére


FICEK9
csendes tag

Sajnos én is erre jutottam, de öcsém nem szeretne e-simet. Köszönöm a megerősítést, akkor lehet másik, hasonló, nem e-simest fog inkább keresni.

(#673) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Van a családban egy ilyen telefonunk és egy kis segítséget szeretnék kérni.
Az alsó navigációs sáv ikonjainak a sorrendjét hogyan lehet cserélni?
Sehol nem találom. :R

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#674) vence válasza Rogiii (#673) üzenetére


vence
junior tag

Volt már téma több moto-s tel. topikjában is, ha rákeresel a "navigációs sáv/ gombok csere" -re, biztos ott lesz a válasz.
Szóval lehet ...

és érdemes a keresőket használni, azért találták ki ezeket. :)
De a "Beállítások" keresőjének is kellene vmit kiadnia a telón.

[ Szerkesztve ]

(#675) elfelejtette válasza Rogiii (#673) üzenetére


elfelejtette
veterán

Most átnéztem a zasszony telefonját, de nem találtam rá opciót, ahol fel lehetne cserélni a gombok sorrendjét...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#676) Vigneau válasza Rogiii (#673) üzenetére


Vigneau
félisten

Play Áruház --> Tevékenység Launcher --> keresőben: Háromgombos navigáció

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#677) Rogiii válasza Vigneau (#676) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Köszönöm!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#678) elenor1987


elenor1987
csendes tag

Sziasztok! Tud nekem valaki abban segíteni hogy a bejövő hívások alkalmával miért kér jelszót a telefonom hogy fel tudjam venni.? Eddig nem volt ilyen.
Motorola g54 power edition

(#679) ghiottone válasza elenor1987 (#678) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem telepítettél fel valami appot, ami teljesen lezárja a kijelzőt és nincs engedélyezve a telefon appnak a "megjelenítés más alkalmazások felett"?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#680) vence válasza Rogiii (#673) üzenetére


vence
junior tag

Az Edge 40 topikjában
# 830 alatt ott a leírás ...
[link]
Az összefoglalóban ott van magyarul is!!! >> GYIK alatt.

Ott lesz még pár más beállítási lehetőség is!

[ Szerkesztve ]

(#681) elenor1987 válasza ghiottone (#679) üzenetére


elenor1987
csendes tag

Szia. Nem lett rajta semmi sem telepítve új. Illetve olyan mintha teljesen random történne pl most hivtak és nem csinálta. Ez valami anomália lehet mint az hogy a töltési hang kő van kapcsolva de ettől függetlenül néha zenél ha feldugom néha nem. 🤔

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.