Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Mivel bencheljünk? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) karib


karib
addikt

A kérdés adott: milyen benchmarkokat javasoltok teszteléshez?

Értelmes hozzászólásokat várok, a többi szigorúan moderálva lesz.

Nem értünk mindenhez, de szinte bármibe beletanulunk egy reprodukálható benchmark szintjén, ha értelme van és egy kis segítséget is kapunk hozzá :)

Tehát a javaslatnak tartalmaznia kell a program megnevezését, illetve azt, hogy minek a mérésére használható a legjobban.

Jöhet szintetikus bench és real-world is, bár mi inkább az utóbbiakat preferáljuk (szint. cuccok leginkább architekturális vájkálódásra jók, ami fontos, de az átlag user szempontjából ritkábban kerül előtérbe).

Oprendszerre is lehet javaslatokat tenni, előny-hátrány, stb.

Minden konstruktív hozzászólást köszönünk!

Department of Redundancy Department

(#2) emvy


emvy
nagyúr

Processzorteszteléshez 3Dstudio raytrace, textúrák NÉLKÜL, több fényforrással és tükröződéssel. A textúra azért nem kell, mert a memóriasebesség is belejátszik.

Úgy egyébként:

Nagyméretű forráskódok fordítása mondjuk C++-ban, de akármi más is lehet, csak Windows alatt menjen. Minden optimalizáció legyen bekapcsolva.(!). a Windows-os C mellett lehet hogy objektívebb lenne a gcc, a linux stabilitása miatt.
(nem feltétlenül linux kernel-fordításra gondolok).

Valamilyen adatbáziskezelő használata (rendezésre gondolok), az jó HDD-re is meg CPU-ra is.

while (!sleep) sheep++;

(#3) james


james
aktív tag

Mondjuk lehetne egy maximum rar tömörités kb. 100MB-on. Ebbe ugyan beleszól a winchester is, de egyébként elég gyakori alkalmazás.
Azután lehetne egy Photoshop teszt is. Nem túl nagy file mérettel, hogy ne keljen a scratch disc-et használnia. Itt lehet definiálni egy automata lefutású Actions-t, amit utána elég könnyen lehet használni. Ezt lehet akár letölthetővé is tenni.
A 3D max is jó, de én esetleg kiegészíteném egy no raytrace de full procedurális textúra scene-vel is. Mert itt teljesen máskép dolgozik a proci, mint raytrace alatt.

Különben egyáltalán nem könnyü objektív benchmarkot csinálni. Még valós alkalmazásokban sem egyértelmű a dolog. A legtöbb időigényes rutin még azonos alkalmazáson belül is teljesen eltérő módon preferál különböző processzorokat. Pl. LightWave-ban radiosity kb. 40% a P4 javára ugyanitt volumetric effekt kb. 30% Atlon XP javára és elvben mindkét effekt elég gyakran használható és baromi lassú. :)

(#4) launcser


launcser
senior tag

nekem lenne egy elég elfajzott ötletem:
egy bizonyos SETI egységet lefuttatni a gépeken lehetőleg ugyanolyan rambeállitásokkal, mert az is beleszol eléggé
ez procik tesztelésére lenne jo, fpu-t terheli rendesen :)
3 óra alatt van meg az a baj kb..

tütüü

(#5) guest


guest
veterán

ize.. seti szerintem nem az igazi bar nem ismerem.. de ugy tudom kiertekeli valahogy az adatokat szal le7 ket teszt soran valami egesz mas mennyisegu es tipusu szamolast vegeztetne el, mittomen p4-el szamol x orat, athlonnal y orat cyrix-el meg 3 napot de megtalalja a marslakokat akkor mi van?

talan inkabb ugy kene hogy 1 teszt modern optimalizalt cuccokkal, kifejezetten a ''mindennapi felhasznalast'' szimulalva meg valami teljesen elvont, es osszehasonlito tesztekben csak azokat a ficsoroket hasznalna amit az osszes tesztalany tud. mondjuk ez meg le7 azt hozna csak ki hogy milyen nehez dolgotok van :)))

prohardver vendég

(#6) guest


guest
veterán

ize... tomcs voltam elfelejtettem odairni

prohardver vendég

(#7) emvy


emvy
nagyúr

A RAR tömörítés jónak tűnik, egy baj, hogy kevés a 100 mega. A cache túlságosan beleszól. Mondjuk 2 GB körül kezdene objektív lenni a dolog, és még túl hosszú sem lenne.

while (!sleep) sheep++;

(#8) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Mennyi idő egy 10000x10000-es felbontású képre vmi effektet rakni Corel Draw-ban...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Köszönjük az eddigi hozzászólásokat... egy fontos plusz szempont: a tesztnek gyorsan le kell futnia, és minél fájdalommentesebb legyen a használata. Egy-egy teszt során akár 20-30-40x is le kell futtatni ugyanazt a programot, tehát nagyon nem mindegy, hogy 20 másodpercig, vagy 20 percig tart!

Köszönjük

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) Den


Den
veterán

Szerintem nem csak olyan teszteket kéne ami fullra leterheli a procit, hanem lehetne olyan is ahol hétköznapi folyamatos terhelés mekkora processzor terhelést eredményez. Így esetleg látható lennne a speciális utasításkészletek haszna is. Gondolok it divx, dvd lejátszásra pl.

www.simson4t.hu

(#11) guest válasza Den (#10) üzenetére


guest
veterán

szerintem is jó 5let ez, de ezzel az a baj, hogy nem lehet egy tesztet mindenre alkalmazni. mert a tesztnek még el kell futnia egy 600-as duronon/cerkán (ezt még azért szerintem akarnák bencselni), ám ami ezeket a procikat fullra terheli az egy 2200+ xp-nek/2.53-P4-nek meg se kottyan, és ha még gyorsabb procik lesznek, azokon már csak néhány %-os lesz a terhelés. vagysi nem lehet ua-a tesztet futtatni a 3GHz-re húzott P4-en/2600+-ra húzott XP-n, mint a low end en. ha viszont nem ua futtatjuk, nem lehet összehasonlítani...

prohardver vendég

(#12) Den válasza guest (#11) üzenetére


Den
veterán

Azért az aktuális konfigok között nincs ekkora különbség (1000-es duron, 2000+ athlon), mondjuk ha egy low end cuccot 70%-ra terhelő dolog egy high endet 30-ra terhel ez elég sokat mondó, meg az összehasonlításnak hasonló konfigok esetén van igazán értelme, tehát lehetne mondjuk 2000+ athlont és 2 ghz-es p4-et összehasonlítani, mondjuk a hozzájuk méretezett feladattal.

www.simson4t.hu

(#13) karib


karib
addikt

Köszönjük a hozzászólásokat.

Sok fontos szempont felmerült, néhányat összefoglalok:

- időkorlát: ha sokszor kell futtatni, ilyen-olyan beállításokkal, akkor ne tartson fél napig, lehetőleg pár perc alatt azért végezzen - vagy ha hosszú, akkor legyen öntevékeny, és a futásidővel arányos minőségű információt szolgáltasson :)
- reprodukálhatóság: nyújtson stabil eredményeket
- HDD probléma: a swappolás gyakori probléma, teljesen kiirtani nem lehet és nem is reális a valós felhasználás tükrében, de lehetőleg ne a HDD-t bencheljük indirekte (tömörítési eljárásoknál ez az egyik gond)
- sokszínűség: minél kevesebb benchmarkot akarunk, de ezeken keresztül minél több infót leszűrni - most pl. alig pár benchet használunk, viszont pont azért, mert azok szinte minden reakcióját ismerjük már, nagyon sok infót tudunk kibányászni; tehát nem akarunk később sem húsz oldalnyi mérést végezni mindenhez, de más szempontokat is figyelembe akarunk venni, olyanokat is, ami nem feltétlenül érint minket, de másokat érdekel... azért is fontos tudni, hogy egy adott alkalmazás/bench futtatásából MIT tudunk leszűrni, hogy egyáltalán lemérjük-e (pl. videokártyát max. CPU-skálázódás vizsgálatakor érdemes CPU-limitált felbontásokban nézegetni) - nem célunk minden tesztet minden hw-en lefutni, inkább kell egy eszköztár, amibe megfelelő helyre tudunk nyúlni, ha bizonyos infóra van szükségünk
- skálázódás: nem fontos, hogy egy adott bench mindenen elfusson, mint említettem fent, nem akarunk mindent mindenen futtatni, csak a vonatkozó teszteket

Fontos szempont továbbra is a gyakorlatiasság, azaz a nyert információ tényleg használható legyen. Vagy az eredményből lehessen általános érvényű következtetéseket levonni, vagy egy adott felhasználócsoport számára legyen evidens az eredmény (pl. DTP-seknek fontos, másnak kevésbé).

Várjuk a további javaslatokat, főleg a klasszikus CPU-RAM-VGA vonaltól kicsit elrugaszkodva (pl. PCI buszkezelés, IRQ kiosztás, bármi).

Department of Redundancy Department

(#14) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Szerintem az Aida, vagy másnéven Asm dosos változatai nagyon jók, nélkülük pl.: dos alatt be se tudtam volna konfigurálni a hangkártyámat:)
Főleg a cache sebesség mérése a jó.

I am having fun staying poor.

(#15) karib


karib
addikt

Új SiSandra elég korrekt RAM tesztekkel jön, legalábbis első blikkre, majd megnézegetem jobban.

További tippek? Most tessék nyafogni, nem a teszt után! :D

Department of Redundancy Department

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Mivel bencheljünk? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.