Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49651) Buci21 válasza Alpachino (#49645) üzenetére


Buci21
addikt

Úgy jön ide az x4-es phenom, hogy az övé is egy olyan, csak 1 mag letiltva, van benne rendesen l3 cache, míg amit te athlont emlegettél, abban nemigen, és az l2-t is csak úgy csúzlival lőtték bele AMD-éknél :D
szerintem sokkal erősebb az ő Phenomja, mint az Athlon, amit lecseréltél :D jah és az 5830 kicsivel erősebb kártya mint az 5770/6770 :D

és tudom, hogy rá lehet bízni, 4ghz-en szaladgál és nagyon lazán rá van bízva, nem láttam még játék alatt procit 100-on pörögni, de ellenben a VGA-t igen :D és a minimum FPS-ek sem vészesek, sőt, majdnem megvan egy core i5 szintje, kicsit persze lassabb, nem mai csirke már a proci :D
és egyébiránt, ha meg 4magosítani tudja, akkor végképp nagyon jó a dolog :D de szerintem az a cucc 3 magon is bőven elég erős a kártyákhoz :D Az 5770-es elég kiszámíthatóan viselkedik, kiegyensúlyozott kártya, de nem túl erős, nincs nagy igénye. A tesztelést meg szerintem a hoszúhétvégén megejtem, és a screenshotokat bevágom ide :D mondjuk egy Far Cry 2 és MW3 (utálom, de fent van) meg ondjuk Minecraft játékok alatt, most még a 6870-el, vajon mikor érünk el limitet a processzorral, mikor kezdenek drasztikusan esni az fps-számok, nah ott még az 5770.el lazán VGA-limit lesz :D

#pockhome
és felettem szólóhoz csatlakozom, de igazából én Gigabyte-ot kerülnék, nálam meghalt egy 5770-es hűtése és az nem valami happy dolog... szerintem még a VTX3D és a Palit megoldásai jók, ha van belőlük 7750-es :D
gigától csak passzívat, a ventik sajnos elég gyengék, csapágyas lett, leégett, a kártya meg 95C-on kifagyott, csoda hogy nem ment tönkre... xD (öcsém nem vette észre, hogy egy ventivel kevesebb megy)

[ Szerkesztve ]

(#49652) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

15-18k-s MAX árban érdeklődnék melyik a legjobb ér/érték arányú kártya?

Akár használtan is!

undefined

(#49653) csucsbicep válasza ludsimon (#49652) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

5770/6770 használtan.

(#49654) Buci21 válasza ludsimon (#49652) üzenetére


Buci21
addikt

Keress GTX 260-at, ha a platform nVidia, persze használtan :D Újonnan az ár-érték arány ebben a kategóriában csapnivalónak mondható, legalábbis így írható le legkönnyebben :D ha egy 5770-est 18 körül meg tudsz kaparintani, vidd azonnal, ha nem, akkor talán egy 5750, netán egy 4870 vagy 4890 megnézhető :D a 4-es sorozat nagyágyúi :D persze mind használtan :D

(#49655) csucsbicep válasza Buci21 (#49654) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Hd4xxx-et és GTX260-at nem éri meg venni, amikor nem is erősebbek, mint az 5770, cserébe régebbiek és sokkal többet esznek.

(#49656) trickyy


trickyy
senior tag

Sziasztok!

7850 2gb-os (i5 2300) kártyám van és nem vagyok vele egyelőre megelégedve, szerintem valami driver probléma, beállítás, vagy nem tudom mi lehet. Arkham city-be 25 fps-em van FHD-ben maxon, nemrég láttam egyik cimborámnál 30-40 fps-el ment neki 5850-el (955BE).. Esetleg ötlet, hogy mit állítsak, driverbe, vagy mit nézzek meg?

Előre is köszönöm!:R

[ Szerkesztve ]

(#49657) Buci21 válasza csucsbicep (#49655) üzenetére


Buci21
addikt

ellenben olcsóbbak lehetnek picivel :D, és mellesleg opciónak írtam oda, nem tudom nVidiánál mik vannak most ilyen használt áron, de tudom hogy a GTX 260 egy bitang kártya :D kicsit erősebb mint a 4870, az 5770 környékén van :D

#trickyy
Nézd meg haverod gépében a kártyát, lehet, hogy újra kell telepíeni a drivert, vagy ha van egy elfekvőben vinyó, akkor arra egy win7 fel, és teszteld le azon :D vagy tedd újra a játékot, ha csak abban teljesít gyengén, de másban erős. Ha mindenhol gyenge, akkor minden drivere reinstall :D

[ Szerkesztve ]

(#49658) ludsimon válasza csucsbicep (#49655) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszönöm a választ! :R Keresek 5770-et vagy 6770-et akkor. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#49659) trickyy válasza Buci21 (#49657) üzenetére


trickyy
senior tag

Nem ilyesmi a probléma, majdnem a legújabb driver van fent..

(#49660) Alpachino válasza Buci21 (#49651) üzenetére


Alpachino
veterán

"Úgy jön ide az x4-es phenom, hogy az övé is egy olyan, csak 1 mag letiltva, van benne rendesen l3 cache"

Mond, te tudod egyáltalán miről beszélsz ? vagy csak unatkozol és irkálsz ide össze-vissza ?

Erről a prociról van szó : [link]

Házi feladat : keresd a különbségeket, az általad emlegetett Phenom II X4 és e között :D

"majdnem megvan egy core i5 szintje, kicsit persze lassabb, nem mai csirke már a proci
"

Gondolom ezt annak tudatában írod ide, hogy teszteltél már I5-t is. és összemérted az eredményeket.... :W

És jó lesz, ha befejezed a flame-t, és nem vezetsz félre másokat sem.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#49661) pockhome válasza Buci21 (#49657) üzenetére


pockhome
senior tag

te sok hülyeséget írsz és idegesítő ez a sok smiley is.
igaz hogy az 5770 egy szinten van a 4870-nel, (árban is) de sokkal többet eszik régebbi és a dx11 hiánya is egy érv már sok játékban ellene. a gtx260-nal ugyan ez a helyzet :K

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#49662) trickyy


trickyy
senior tag

Meg 4890-et ajánlani, ami annyit eszik mint egy hűtőszekrény.

(#49663) csucsbicep válasza trickyy (#49662) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

De télen legalább segít spórolni, kevesebbet kell fűteni.

(#49664) Alpachino válasza pockhome (#49661) üzenetére


Alpachino
veterán

Nagyon belendült a kolléga :D nem tudom ki, hogy van vele, de nekem, össze kell szednem minden tudásomat, hogy a zagyvaságait legalább válaszadás szinten valahogy viszonozni tudjam..... :(

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#49665) trickyy válasza csucsbicep (#49663) üzenetére


trickyy
senior tag

Ebben igazad van.:D

Egyébként szerinted érdemes valamit állítani 7850-nek a driverében? Több fps-t várnék el tőle 1-2 játékban, lehet csak újra kellene húznom a Windows-t, de egyelőre nem vagyok vele megelégedve. Maxpayne 3 25-30, meg a Batman 20-40-ig.. többet vártam.

(#49666) Alpachino válasza trickyy (#49665) üzenetére


Alpachino
veterán

Tuningal jön meg az ereje a 7850-nek :K Olyan 1100MHz körül megy alapfeszen mindegyik, itt azért már nem szokott rá panasz lenni....

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#49667) drlovi válasza trickyy (#49662) üzenetére


drlovi
aktív tag

Huh egy év alatt mennyi pénzben 1200ftal kevesbb a villanyszámla?!

Ha olcsón hozzá lehet jutni ,akkor még lehet ajánlható kártya egy 4xxx sorozatú darab is! Nem mindenki tud 30-40kt kiadni vgaára!
Jöttök itt ezzel a fogyasztásal,ami valójábban semmi. Havonta 2 sörrel kevesebbet iszom ,és kb ugyan ott vagyok :DDD

(#49668) drlovi válasza trickyy (#49662) üzenetére


drlovi
aktív tag

2x

[ Szerkesztve ]

(#49669) csucsbicep válasza trickyy (#49665) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez így van, ahogy Alpachino mondja.

(#49670) trickyy válasza Alpachino (#49666) üzenetére


trickyy
senior tag

Mennyire van benne tuningpotenciál? Nem lesz baja, ha alapfeszen marad nem? Hosszabb távra vettem a vga-t nem fél évre, nem szeretném, ha bármi baja lenne.

(#49671) pockhome válasza Alpachino (#49664) üzenetére


pockhome
senior tag

én meg elolvasom és hátradőlve röhögök nagyokat...
de ha nevetni akarsz akkor menj ide vannak vicces tagok :D
van olyan hogy 2 magos gémör és társai :D (nV GT210 vga-val xddd)

[ Szerkesztve ]

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#49672) szasanyi válasza trickyy (#49665) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezek az adatok semmit nem mondanak ha nincs mellette a felbontás és a grafkai részletesség beállításai. Két dolog biztos: nem rossz VGA a HD7850 2GB kártya, 1080p-ben alapórajelen szolíd fogyasztás mellett tisztes teljesítményt nyújt de nem izomkodik (derekas tuninggal már más a helyzet). A másik, hogy a Batman AC DX11 módja továbbra sem jó, ezért 7950-en sem úgy fut hogy kéne, de kikapcsolt DX11 feature mellett, Extreme grafikával már jó.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#49673) Alpachino válasza trickyy (#49670) üzenetére


Alpachino
veterán

Van benne bőven :K

Alapfeszen nem lesz semmi baja, nyugodt lehetsz, pláne egy ésszerű tuningal. Próbáld először 1100MHz-et, szerintem ezt bírni fogja, ha nem akkor csökkents 10-20HZ-t

pockhome : Ha ritkán röffent be egy két hsz-t, akkor én is jókat derülök rajta, de ha sorozatban csinálja és még ráadásul bizonyítani is próbálja a saját hülyeségét, akkor már idegesítő tud lenni :N

Ismerem a komplett konfig topic "Showder club"-ját :D

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#49674) trickyy válasza Alpachino (#49673) üzenetére


trickyy
senior tag

1050-en van, catalyst-ba adtam neki. Egyébként írtam korábbi hsz-be, hogy minden maxon. Jó kártya tudom, mielőtt megvettem utánanéztem és mivel egy szinten van kb a 6950-el így bizakodva vettem meg, lehet csak a gépemmel van most gond.

(#49675) ludsimon


ludsimon
veterán

Esetleg ha nem jön össze egyik kari sem, mi lenne 10-12 ezres kategóriából használtpiacon?

Igazából nem játékra kell, hanem netre, film stb mert most már ez a integrált alaplapos megoldás nem fog menni, szaggat néha.

undefined

(#49676) Alpachino válasza trickyy (#49674) üzenetére


Alpachino
veterán

Mehetsz feljebb is, ha 1050-en stabil, elég jól skálázódik a teljesítmény a GPU emelésével.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#49677) mackosajt


mackosajt
addikt

Gyors kérdés!

6850 vagy 7770 OC?
Meghuzva a 6850 jobb teljesítményt nyújt egyértelműen esetleg?
Fogyasztása nem érdekel, stb, csak hogy játékban jobb-e, mint a gigabyte 7770 OC rev1?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#49678) dlaccc


dlaccc
aktív tag

Sziasztok!
Ismerősnek vennék kártyát úgy 7-8e körüli áron. 1GB ram és Pci-e ami kell. 9500GT amit kinéztem neki, van esetleg jobb alternatíva ennyiért? Köszi!

(#49679) Speed® válasza mackosajt (#49677) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

6850. A 7770 OCzva épp utoléri az alapot, de ugye az is jól húzható..

dlaccc
Ebben a kategóriában 1GB VRAM totál fölösleges, nincs hozzá GPU.
9600GT/512MB sokkal jobb vétel lenne, az is megvan apróból ekörül..

[ Szerkesztve ]

(#49680) #78687232


#78687232
törölt tag

Sziasztok!

Az alábbi konfighoz szeretnék egy kártyát, maximum 15 ezerig.
AMD Athlon 64 x2
2GB DDR2
MSI K9VGM-V
lc power 420 w

Mivel ugye a gép sem a csúcskategória, bőven elég egy olyan, amit a rendszer is teljesen kihasznál. Star Wars The Force Unleashed, AC3, Transformers Fall of Cybertron, bf3 és moh Warfighter single menne rajta (természetesen nem full hd-n), már nagyon örülnék neki.

(#49681) trickyy válasza Alpachino (#49676) üzenetére


trickyy
senior tag

Köszönöm!:R egyébként a Catalyst elég a dologhoz nem?

(#49682) dlaccc válasza Speed® (#49679) üzenetére


dlaccc
aktív tag

Köszönöm az infót! :R

(#49683) 93.Szabi válasza #78687232 (#49680) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

HD6770-HD7750-GTS450-ezeknél nem érdemes erősebbet betenned.

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#49684) Alpachino válasza trickyy (#49681) üzenetére


Alpachino
veterán

A te esetedben igen, :K mivel extrém tuning nem játszik...

SwitcX : "lc power 420 w" ezt nagyon gyorsan cseréld le, VGA vásárlás előtt.. :K

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#49685) Gabesz25


Gabesz25
tag

sziasztok,

tudom,hogy az adott konfig már ősrégi, és illene újítani, de egyenlőre nem költenék komolyabban rá...

a konfig a következő:
Alaplap neve ASRock ALiveNF6G-DVI
CPU típusa DualCore AMD Athlon 64 X2, 2000 MHz (10 x 200) 3800+
Videokártya ATI Radeon X1950 XTX
Rendszermemória 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Lemezes meghajtó Maxtor 6 L080M0 SCSI Disk Device (80 GB, 7200 RPM, SATA)
Lemezes meghajtó MAXTOR STM3250624A ATA Device (232 GB, IDE)
Optikai meghajtó PIONEER DVD-RW DVR-112D ATA Device
Tápegység Chieftec CTG-400 80P

a gépben az x1950-et szeretném cserélni dx10 kompatibilis kártyára,amihez ötleteket/javaslatokat kérnék.

köszi

(#49686) Speed® válasza Gabesz25 (#49685) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha olcsón szeretnéd (<10k/15k>), apróból nézelődj, HD4830/4850/5750 még beleférne és gyorsulást is tapasztalnál..nV oldalon 9800GT/GTS250 pl.
Ha az XTXedet el akarod adni, arra biztos lesz vevőd, ritka darabok :K

(#49687) Geresics


Geresics
addikt

Komolyan kezdem itt nem érteni az embereket...
A régi kártyák nagy fogyasztása valóban nem több, mint havi egy sör ára, és akkor sokat mondok.
A másik, a CPU nemhajcsaki a VGA-t. Ne mondja nekem senki, hogy egy 7850-hez kell az i5, mert ez baromság. (Bocsesz!)
Valaki írta, hogy 5770 vagy 6770 a jó... Csak én emlékszem úgy, hogy az ATI AMD az ötös generáció után csinált egy számozás-váltást? Mert az 5770-nek ez alapján sajnos nem a 6770 az utódja...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#49688) kisÁdi válasza pockhome (#49643) üzenetére


kisÁdi
aktív tag

És most van egy Phenom II 555 3,2Ghz procim,.(3,6 Ghz-re húzva) Érdemesebb előbb a VGA-mat lecserélni?(HD 5570) És akkor nem szaggatna annyira a BF3, mert lehet, hogy megkűzd vele a proci?Mondjuk elég gyengének érzem.
Szerk: Inkább a procicsere felé hajlok először.

[ Szerkesztve ]

(#49689) pockhome válasza kisÁdi (#49688) üzenetére


pockhome
senior tag

Előbb a vgat cserélj aztán procit mert a vga a gyengébb.

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#49690) mackosajt válasza Speed® (#49679) üzenetére


mackosajt
addikt

Valami ilyesmi az én gondolatom is. Csak sokan meg pont fordítva mondják.
Nehéz döntenem. Vagy nem?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#49691) BeriHampeR válasza mackosajt (#49690) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

Nem nehéz, ha a fogyasztás nem lényeg akkor HD6850.

(#49692) mackosajt válasza BeriHampeR (#49691) üzenetére


mackosajt
addikt

Közben döntöttem. 6850.
Köszi a tanácsot mindenkinek!

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#49693) Speed® válasza mackosajt (#49690) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Bő 10% előnye van alapon is, ez a tuninggal csak tovább nő, egyértelműen jobb.
Abban az esetben éri meg mégis a 7770, ha bízol a GCNben és érdekel a fogyi..

petyusz851
A topik címéhez viszonyítva nem eldönthető, kérdés-e, amit írtál vagy tény? :)
Egyébként arra a gépre csont nélkül kéne felmennie a W7nek, és az is való rá..
G840 mellé jó a 7770 is, viszont GTA4hez ne fűzz "maxon fut majd" reményt ;p

[ Szerkesztve ]

(#49694) petyusz851


petyusz851
tag

Sziasztok!

Jelenleg gépem szinte teljesen megújult és szinte teljesen kicserélődött. Eddig a már eléggé kifutó szélén álló DDR2-es lapot memóriát és AM2-es procit használtam.
De aztán eljött a változás ideje és most már DDR3-as foglalatú lapot használok, eredetileg Win7-et akartam a gépre de valahogy nem akart feltelepülni a gépre, de én megelégszem az XP-vel is masszív jó öreg rendszerrel. Jelenleg van egy Gigabyte GA-H61-S-m1 alap illetve egy Intel G840-es proci ami 2,8 Ghz-en ketyeg illetve 4 Gb memória van a gépbe. A gépet nagyrészt játékra illetve netezésre szoktam használni, jelenleg csak integrált VGA van benne, de ha minden jól megy és összejön akkor kap egy Gigabyte HD 7750 GDDR5-s VGA-t.
Így reményeim szerint FIFA 13 gond nélkül fog futni illetve a GTA IV-et tervezem beszerezni. :D

[ Szerkesztve ]

(#49695) Alastair' válasza petyusz851 (#49694) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Olyan nincs, hogy a win 7 nem települ fel. Ha megveszek egy oprendszert, azt használni is akarom, és nem érem be a 12 éves XP-vel.

Alister from Hell

(#49696) Speed® válasza Alastair' (#49695) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha megveszed.. ;)
Arra a gépre ráadásul már x64 OS illik, ha lesz VGA is, a 4+GB RAM matt.

(#49697) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy gyors kérdésem:
Milyen videokártyát (PCI-E) tudnátok ajánlani 15eFt körül (használtan és újonnan is)?

Köszönöm!

Üdv: Divi

(#49698) Alastair' válasza Speed® (#49696) üzenetére


Alastair'
nagyúr

MSDN ;)

Alister from Hell

(#49699) Speed® válasza Alastair' (#49698) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azt is meg kell venni..persze esélyesebb a problémamentes üzem..épp erre céloztam lényegében..virágbolti mókolt példánnyal nem kell csodálkozni.

(#49700) Alastair' válasza Speed® (#49699) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Pontosan. Amióta az MSDN-ről letöltött legális 7-et és 8-at használok, nem is volt még semmi gondom az oprendszerrel.

Alister from Hell

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.