Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#176044) ryz


ryz
csendes tag

Sziasztok! Véleményt szeretnék kérni a Lenovo Ideapad 5 Pro 16ACH Laptophoz. A legtöbb igényemet (Tárhely, CPU, RAM, méret) kielégíti de kicsit félek a fixen installált 16GB RAM-tól mert ha jól tudom nem bővíthető. Ez mennyire gáz, illetve igaz-e egyáltalán?
Van ezzel a tipussal illetve a szériával valami más probléma is esetleg amit érdemes figyelembe venni?
Köszi!

(#176055) cs.zs. válasza Drughi (#176053) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
szerintem manapság a legminimálabb szint az i3-11.gen, 8GB RAM társaságában, mamikának telepített windows-zal,
az olyan 160-180.000 Ft.

Acer Aspire 3 A315 155.000 körül
Asus Expertbook P1 P1512CEA 160.000 környéke
Lenovo Ideapad 3 180.000

Persze nem ártana ha bekapcsoláskor lenne ott egy "írástudó", mert ha a néni nem látott még ilyet, sokkot kap az első lépésektől, meg kell pár egyéb dolog is...

...itt kérem mindenki!

(#176061) Boost3er válasza cs.zs. (#176059) üzenetére


Boost3er
tag

Szia,
amit néztem az HP Pavilion 5 2022 173 ezer Ft, ebbe AMD Ryzen 5 8gb ram és 512 gb SSD van.
vagy Asus ZenBook 13 UX325JA-KG321WS 234 ezer Ft, ebben Core i7, 8gb ram és 512 gb SSD van.
esetleg Lenovo idepad 3 163 ezerért, Core i 5, 8gb ram, 512 gb SSD.
Lenovo idepad 5 235 ezer, core i 5, 8gb ram de csak 256gb SSD.
Lenovo idepad Flex 186 ezer, Ryzen 5, 8gb ram és szinten 256 gb ssd.
Asus vivobook x415EA, 218 ezer, core i5, 8gb ram és 256gb ssd.
nagyjabol ezek azok amik belefernenek az árba.
köszönöm!

(#176066) moklys1 válasza ryz (#176044) üzenetére


moklys1
aktív tag

Én is nemrég vettem Lenovo Ideapad 5 Pro 16-ost. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Teljesen jó vele még játszani is, full hd felbontáson és közepes grafikai beállításokkal.

#176052ryz - kérdésedre csak azt tudom válaszolni, hogy bőven elég a 16 GB RAM. Ha meg olyan speciális felhasználó vagy, hogy már most is kevés vagy a határokat súrolja, akkor nem érdemes a 16 DB RAM-ot választanod - én legalábbis biztos nem számolnék a bővíthetőséggel.

(#176068) moklys1 válasza cs.zs. (#176067) üzenetére


moklys1
aktív tag

Röviden: én nagyon meg vagyok vele elégedve +++++
LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 7 5800H, 16 120Hz, 1000 GB, 16GB, Geforce RTX 3050 4GB

350 nits kijelzőn először meglepődtem, hogy nem e lesz túl „halvány” de igazából sosem megy max fényerővel a kijelző, még ezt a 350-et sem használom ki. Valószínűleg napos időben a füvön fekve, már kevés lenne a fényereje… de nem szoktam így dolgozni :D és aki használja, az sem.
Azért volt furcsa először a nem túl erős fényereje, mert a saját laptopom egy MacBook pro M1 16-os, 1600 nits (papír szerint) gyönyörű kijelzővel. Nyilván ahhoz képest ez azért más kategória… de nem is kerül annyiba :D Még itt maradva a kijelző témánál: szeretem a 120 Hz-es kijelzőt is. Op. rendszernél is én 144hz-es monitort szeretek használni.

Szép igényes a fém szerkezetű háza is, megint csak hozzáteszem ár/érték arányban.

Komolyan mondom én szeretek rajta dolgozni, amikor úgy alakul. Tetszik a matt kijelzője és ami nagyon az a 16-os képarány, ezt a MacBook-nál is nagyon jól kitalálták, gyanítom onnan jött az ötlet.

Hogy hátrányt is írjak: a billentyűzet minősége szerintem nem a legjobb. A baloldali billentyűknek: „S” „V” „E” más a hangjuk, mint a többi, olyan „kotyogósabbak”. A feleségem azt mondja, hogy ő nem vesz észre rajta semmit 😊

Összességében egy jó erős kis „munkagép” és örülök, hogy ezt választottam!

(#176077) cs.zs. válasza Luppanch (#176075) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
ez nem egyszerű, ekkora teljesítményt laptopban, 400-ból nem lehet összehozni.

eMag-on van jelenleg angol billentyűs, fekete színű Lenovo Legion 400.000 Ft-ért RTX 3060 6 GB GPU-val, attól erősebbet ebben az árban vélhetően nem találsz.

...itt kérem mindenki!

(#176079) p3p3


p3p3
csendes tag

sziasztok, föleg programozáshoz, illetve linux alatti mókoláshoz keresek egy notit. Van asztali gépem is ezt föleg este használnám a nappaliban...

Két dolog lenne nekem fontos a kijelzö illetve a billentyüzet.
Gondolkdotam a Lenovo Thinkpad-en de nem tudom melyik generáció lenne jó pl. használtan.

Van valakinek ötlete ilyesmire?

Köszönöm!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónap
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
~250k
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
programozás / linux
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" - 15" sajnos a panelek között nem ismerem ki magam de szeretném ha a kijelzö jó lenne (van egy hp 250-esem de annak a kijelzöje, meh)
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
keveset
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
linux
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
250SSD elég lenne; 16GB
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
fasza billentyüzet, ETH port
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával
Használt is érdekelne




(#176082) p3p3 válasza cs.zs. (#176080) üzenetére


p3p3
csendes tag

wow,ez nagyon jónak néz ki, köszönöm.
Eddig még nem volt a kezemben asus, csak lenovo meg hp.

(#176094) MacEdm


MacEdm
tag

Sziasztok!
Adott két laptop, mindkettő 140k-ba kerül. Melyik lenne a jobb választás?
Sulira kellene a gép (word, excel, teams), nem játszanék rajta meg fontos h az akksija jól bírja.
Ezekben lehet bővíteni a ramot?
[Lenovo IdeaPad 5 82LM004MHV (Ryzen 3 5300U]
[Lenovo IdeaPad 5 82FE00JCHV (i3-1115G4]

(#176115) Olázs


Olázs
friss újonc

Sziasztok!

Jelenlegi, Lenovo ideapad 320-15IKB laptopomat cserélném újabb, már DDR5 architektúrás laptopra. A jelenlegi gép már megszolgálta az elmúlt 6 évet, és habár még mindig gyors (I7-7500U, 12GB DDR4, GeForce 940MX, 2TB SSD) munkára kezd kevés lenni.
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Bármikor, amikor találok jobbat ár-érték arányban
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
400.000 Ft a plafon
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Hálózatokkal és szerverekkel foglalkozok főként(Cisco, Ubiquiti rendszerek), programozásból csak esetenként C#-ot lát a gép, a Horizon client meg az RDP meg lassan kenyérpirítón is elfut.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Csak LoL szokott rajta menni, az R6-ot már nem bírja el.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Legalább 14", a 3:2 felbontás nagy kedvenc (Céges surfacen megszoktam, imádom), de bármi jó 1920*1080 és felette.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ne legyen gond ha be kell vágni a táskába, meg akkor se ha 2 órát kell gubbasztani a Router mellett
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD, legalább 256Gb de inkább 512Gb amivel elégedett lennék.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Laptopból járt már pár a kezemben, Lenovo-Dell-Hp hármasból nem szívesen mozdulok ki, hacsak valaki nem tudja hol lehet itthon kapni System76 laptopot :D (vagy nincs tényleg valami ultrakirály cucc amiről nem tudok). HDMI, RJ-45 előnyben.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak új vásárlásában gondolkodtam.

A sztori sajnos itt még nem merül ki. Az alábbi modell van kinézve: Lenovo IdeaPad 5 Pro 16ARH7 , 16GB LPDDR5 4800Mhz rammal, I5-12500H procival. Bajom vele hogy nincs rajta RJ-45 port, meg csak magyar billentyűzettel találtam :(.
Amit szeretnék kérni:
-Lehetséges alternatívák (más gyártótól is, ezzel vagy ennél csak erősebb processzoral). -Tapasztalatok a 4800Mhz-es rammal (nekem lassúnak tűnik, látva hova tart a DDR5 piac hogy már 7200Mhz-nél tart pár modell).
-Tapasztalatok forrasztott RAMmal (rettegek tőle).
-Valamint hogy szerintetek jó munkás vállhat-e belőle, mint elődjéből.

Válaszaitokat előre is köszönöm, és nagyra becsülöm. Hatalmas pacsi mindenkinek aki segít a döntésben!

(#176141) Energie X válasza CARNIVAL (#176139) üzenetére


Energie X
őstag

Acer Aspire sorozat max multimédiás, a hűtése sem arra van teervezve, hogy játszon az ember órákat max 1-2 indie játékkal fél-1 órát. Dell inspiron sem, az aspire Vero az újrahasznosított anyagokból készült lapos. Ezek mind-mind gyengébb hűtést és multimédiára alkalmas videókártyát kapnak max.

Ilyen felhasználásra és hardveres elképzeléssel a felsorolt típusok nem lesznek jók és a keret is alacsony. Ha játszani szeretnél javaslom ezeket a szériákat nézd meg magyar boltokban:
- Lenovo Legion
- Dell G15
- ASUS ROG

Ha a keretösszeg a max amit nem tudsz feljebb pumpolni akkor pedig használt a Hardveraprorl, de ott se dőlj be a "KisGamer" kifejezésnek, mert olyan nem létezik, csak vevőcsalogató.

[ Szerkesztve ]

>> Új Galaxy S21 szériás Nillkin tokok és Spigen üvegfóliák adatlapomon <<

(#176145) Energie X válasza CARNIVAL (#176143) üzenetére


Energie X
őstag

Nem írtam olyat, hogy élből alkalmatlan játékra bármelyik is nézd meg újra az előző válaszom.
A tapasztalataim:
Volt Acer Aspire 5-öm is (i5 8250u + Gef Mx150): 1 hőcső, 1 venit. AC Black Flaget próbáltam ki rajta. Nyilván nem maxoltam a beállításokat mert az sok lett volna neki. Full HD low-on lehetett játszani rajta kb 25- 30 fps-el. A ventinek olyan hangja volt mint mikor mellőled akar felszállni egy helikopter. Hőfok nem vészes, de hosszú távon nem képes kordában tartani a hőmérsékletet és majd jön a lagg. Magyarul: 1 venti + 1 hőcső = nagyon hangos hűtés terhelés alatt és visszaeső teljesítmény.
Kijelző: Legalapabb, leggagyibb FullHD IPS panel. Lenovo G510 fényes TN paneljához viszonyítva ultramarhajó kategória, Gamer laptophoz viszonyítva fikagagyi sohanevegyélilyetmertmeghalsz.

Volt Dell G15-öm is (11400H + RTX3050): Az is tudott hangosabb lenni de abba nyilván 2 venti és több hőcső van a bika hardver miatt. Azért az jóval hűvösebb volt. Kijlező 120Hz, másabb volt az Acerhez viszonyítva a színe, nekem az Acer-é jobban bejött.

Költői kérdés: Tényleg szükséges a 100% Adobe SRGB?

Az általad feltett kérdésekre csak az tudna számodra megfelelően válaszolni aki rendelkezik az általad felsorolt laptopokkal és pont játszik mindegyiken, ezáltal rendelkezne a megfelelő tapasztalattal. Nem tudom itt Ph-n van-e ilyen user, ha olvassa ezt a topikot reméljük segíteni fog.

De hagyjuk is, nem akarlak meggyőzni, hiszen ahogy olvasom első laptopod lesz és hiszel a teszteknek. Vedd azt ami neked jobban tetszik, aztán egy pár laptop múlva majd megtanulod a saját pénzeden.

>> Új Galaxy S21 szériás Nillkin tokok és Spigen üvegfóliák adatlapomon <<

(#176151) VA312


VA312
friss újonc

Sziasztok! Jelenlegi HP 15 bs028nh 6 éves laptopomat szeretném lecserélni újabb, modernebb darabra.
Gondoltam kezdésnek beteszem azt a két laptopot, amit eddig kinéztem. De a téma összefoglalóba ezekre kapásból azt írtátok, hogy nem jók, így most még inkább kell a segítség... :R (Kinézett laptopok: Lenovo IdeaPad 3 82H8025RHV, ASUS VivoBook 15 A1500EA). Természetesen kicsit sem ragaszkodom ezekhez, csak ennyire értek a témához. Viszont a munkám során sokat használom a laptopot, ezért szükségem van egy megbízható darabra. Következők a paraméterek:
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb, amint megtalálom a megfelelő darabot.
2. A gépre szánt összeg forintban?
200.000 - 300.000 Ft (szerintem nekem nincs szükségem 300-at megközelítő laptopra, de ha azt mondjátok, hogy az elvárásaim inkább azt az árat közelítik meg, akkor tudok rá szánni 300 ezer körül is).
3. Felhasználás?
Gyógypedagógusként dolgozom Digitális kultúrát tanítok sérülteknek és ehhez szükséges anyagokat állítom össze a gépen. Digitalizálom az óraterveket, tananyagokat. Sokat használom a Word, PowerPoint programokat, és az átlagnál azért többet gépelek, de nincs tervben, hogy egy 700 oldalas regényt írjak. Illetve hobbi szinten elkezdtem foglalkozni az Inkscape vektorgrafikus programmal. A régebbi laptopom elég nehéz, jó lenne ha az újat könnyebben tudnám hozni-vinni magammal, de nem ez a legfontosabb.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem szempont.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nincs különösebb elképzelésem. Viszonylag sokat nézem egy nap a képernyőt, ezért jó lenne, ha egy képernyőhöz képest szembarát lenne.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Munkahelyre szoktam bevinni (hetente 1x-2x), időnként jön velem, ha elutazok (kb. 3 havonta egyszer).
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Nincs különleges elvárásom.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újabbat preferálnék, de nyitott vagyok egy használt laptopra is.

(#176161) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Asszonypajtásnak keresnék egy laptopot. Jelenleg egy 5-6 éves 15"-os undormány, olcsó, lassú (még SSD-vel is) konzumer Lenovo-t használ, aminek én a látványától is sikítok és mióta időnként kölcsönkéri (amikor csak lehet) az én e6430-am, szeretné lecserélni.
Az elvárások nem nagyok:
- Használat: online adminisztratív, szerkesztői munka sok dokumentummal, megnyitott böngészőlappal plusz közösségi oldalak, Youtube stb.
- 14", HD+ elég, jó lenne IPS, de nem feltétel
- hosszú akksi idő (legyen cserélhető az akksija relatíve egyszerűen, hogy vehessünk bele újat, ha kell)
- masszív, strapabíró felépítés, de azért ATG nem kell
- Lehetőleg világítós, kényelmes billentyűzet (numpad nem kell)
- Integrált VGA nem kell, egy 4.gen I3 vagy i5 bőven megteszi
- legyen halk
- RAM: min 8GB
- Bluetooth, stabil Wifi
- SSD-ből jó lenne, ha standard Sata2-es foglalata lenne, hogy a meglévőt átrakhassuk
- Működjön jól Dell D6000 usb-s dokkolóval
- Következő 5 évben ne kelljen lecserélni, ha nem muszáj
- Keret: max 3-400Eur, elsősorban használt, üzleti
- Lehetőleg Dell gépet szeretnék. (munkaeszközként használtam az elmúlt években sokezer eurós üzleti HP és Thinkpad munkaállomásokat, de egyikkel sem voltam olyan elégedett, mint a jó öreg e6430-al.

Tulajdonképpen az e6430 (SSD, 8GB, 3rd gen i3) is teljesíti az elvárásokat, de egy kicsit újabbat, karcsúbbat, halkabbat, erősebbet, időtállóbbat szeretnék neki.

Milyen irányban lenne érdemes nézelődni? 7450/70/90? vannek ezek még olyan megbízhatóak, mint a régebbi modellek?
Köszönöm előre is! :R

.

(#176165) l.istvan92


l.istvan92
lelkes újonc

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok, de nem igazán követtem a változásokat az utóbbi években, viszont vannak dolgok amik eléggé megmaradtak és ezekben szeretnék tanácsot kérni.

Acer, Asus és Lenovo márkákat néztem elsősorban.

Mi a helyzet garanciális részen? A Levono még mindig problémás?

Digiprime/Radium kerülendő? Más helyekhez képest kb 100 ezerrel olcsóbban találtam meg a kinézett laptopot és így sajnos felmerül kérdés.

Illetve mik a tapasztalatok a notebook.hu-val és a laptop.hu-val kapcsolatban?

A jelenlegi laptopommal belefutottam néhány szervizzel kapcsolatos problémában ezért próbálok még körültekintőbb lenni.

A válaszokat előre is köszönöm.

ui: Elnézést, ha nem megfelelő vagy kényes kérdést tettem fel. Kérlek jelezzétek és törlöm.

(#176213) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,
egyik barátomnak segítek notebookot keresni:
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A közeli jövőben, 2023 márciusban.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300 ezer forint, minimális mozgástérrel.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Elsődlegesen használt programok böngészésen és filmezésen túl: Adobe Photoshop, Adobe Indesign, Fusion 360 (CAD modellező). A kijelzőn történő skiccelés és rajzolás is jó lenne, ha menne, linkelek példának olyat ami elvileg tudja ezt ezen az áron. Időnként lehet 3D-s (kép) renderelésre is be lenne fogva (Keyshot programban), de ez sokadlagos szempont.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Semmi játék.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Legalább fullHD felbontás, a többi aszerint hogy mi fér az árba.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lenne hordozva (egyetem, munka miatt), emiatt fontos hogy könnyű legyen.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows. (M1-es MacBookok sajnos már kívül esnek a kereten, esetleg használtan, ha szerintetek az is jó erre.)
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD, 8gb RAM minimum.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
USB-A és USB-C csatlakozó is előny, ha van rajta. HDMI is jó ha van.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép.

Fehér vagy ezüst színűt szeretne! :) Amiket ő már kinézett, légyszi mondjátok meg ha felejtősek:
[HP PAVILION X360 14-DY0003NH (396K2EA)]
[Lenovo ideapad flex 5 14alc05]
[Asus VivoBook S14]

Nagyon köszi előre is! :R

meg

(#176249) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ismerősöm vett egy ilyen laptopot,nektek mi a véleményetek róla?
Lenovo IdeaPad 3-15ALC6 82KU005AHV
Netezésre használni jó lenne-e?
Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#176267) ace666


ace666
tag

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még márciusban
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
4-500.000 Ft, cégként venném.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Szoftverfejlesztés, programozás, irodai munka, netes meetingek. Néha fut erőforrásigényesebb fordítás, de alap esetben nem kell erőmű.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt. IPS. 17,3" legalább Full HD felbontás
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti egyszer cipelném, utazás közben nem tervezem használni.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win11 támogatás, jó szoftveres támogatás legalább 3-4 évig
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Min 512 SSD, 16GB RAM, esetleg jó lenne tovább bővíthető
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Thunderbolt, USB-C, HDMI
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Jobban vonzódom egy újhoz, de nem kizárt a használt.

Volt már néhány laptopom, többségében üzleti Lenovo-k, más gyártók termékeit nem nagyon ismerem.
Valami kellően masszív darab kellene, ami nem recseg, meg nyeklik megemeléskor. Jó szoftveres támogatással, bírjon ki mondjuk 4 évet mind mechanikailag, mind teljesítményben.
Valami modern, többmagos procira gondoltam, pl 1240P, 1260P, vagy hasonló AMD.
Jó hűtéssel, lehetőleg ne melegedjen túlzottan
Tudom, hogy a 17-es kicsit kilóg a sorból, és leszűkíti a lehetőségeket,
A 14-es nekem idegesítően kicsi. 15,6-os van most, de itt is sokszor érzem, hogy lehetne nagyobb... ha ügyfélhez kell mennem, ott nem biztos, hogy van külső monitor, és a szemem sem a régi már...

*** Alfa 155 ***

(#176270) memorix válasza ace666 (#176267) üzenetére


memorix
aktív tag

Több lehetőséged is van

Arukeresőbe ird be és megtalálod ezeket. Nagyobb mint a 15.6 -s de kisebb mint a 17 -s. A választék meg bőséges. Kb 5 perc alatt találtam ennyit. Nézz szét több boltban hol a legkedvezőbb az / garancia/ kiszolgálás / kiszállitás költsége.

Az AMD modellek nem Thunderboltosak. De jobb az aku idejük. Kevésbé melegszenek jellemzően.

Ha meg van a model ird be a google keresőbe és a keresendő kifejezés végére rakd be a review vagy teszt szót. Igy ha van elérhető teszt akkor azt is eltudod olvasni. Ki mit ajál.

16"

ASUS VivoBook 16X X1603ZA-MB110 Notebook Intel 12500H, 16GB ,512 SSD kb 300eFt

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16 120Hz, 512 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics kb 330-380eFt között van különböző felszereltséggel. Nagyon ajánlom.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - i5-12500H, 16 120Hz, 512 GB, 16GB, Arc A370M 4GB, Win11. kb 430 környékén kapható

DELL Inspiron 5620 - i5-1235U, 16FULL HD+, 512 GB kb 380eFT tól indul.

Ha mindenáron 17" kell akkor se reménytelen.

17"

LENOVO LEGION 5 17 - i5-11400H, 17.3FULL HD, 512 GB, 8GB, Geforce RTX 3050 4GB kb 390eFt től indul és bővitehető. Nagyon ajánlom. 430eFt tól van 16GB -l.

ACER Aspire 5 A517-53G - i5-1240P, 17.3FULL HD, 512 GB, 16GB, Geforce RTX 2050 4GB, Win11 kb 420eFt

ASUS ROG Strix G17 G713RC - Ryzen 7 6800H, 17.3FULL HD 144Hz, 512 GB, 8GB, Geforce RTX 3050 4GB kb 430eFt környékén kapható. Nagyon ajánlom.



(#176282) memorix válasza ace666 (#176278) üzenetére


memorix
aktív tag

A preferenciád a következő ezek szerint,

1. Jó fényereje legyen a kijelzőnek.
2. 17", 16" vagy 15.6 kijelző legyen
3. Korszerű CPU legyen benne, valamint 16Gb ram, legalább 512 SSD.
4. Laptop súlya utolsó szempont
5. Lenovo márka tapasztalatod van.

Mit szólnál egy LENOVO IDEAPAD 5 Pro hoz. (review a csatolt linken). Az egyik forum társ is vett ilyet . Meg volt elégedve vele. A forumba is lehet keresni.

A 2,5K 16" 120 Hz-es frissítési frekvenciájú kijelzővel rendelkezik IPS panellal.
A 16:10-es képarány és a 90%-os AAR nagyobb függőleges felbontást biztosít a kódoláshoz, íráshoz, szerkesztéshez és egyszerűen többet tehet, míg a 100%-os sRGB élénk és pontos színeket biztosít, hogy a böngészők, alkalmazások és szoftverek mind pontosan úgy nézzenek ki, ahogyan kell.

A fényereje : 400 nit.
Képernyő felbontása: 2560 x 1600

A 15.6 -l nagyobb de még nem 17". Súlya jellemzően :1.9Kg

Kapható : Intel 12500H, 12700H , AMD 6600S, stb CPU -l.

(#176287) atjeng


atjeng
újonc

Laptopot szeretnék venni:
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül
2. A gépre szánt összeg forintban? max 350 EFt
3. Felhasználás? MULTIMEDIA: Szövegszerkesztés, netezés, foto-video megtekintés és szerkesztés, zenehallgatás és szerkesztés, külső hangkártya meghajtás lehetősége, DAC.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? semmilyen játék NEM.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? IPS, 15 coll FULL HD szabvány, minél szemkimélőbb kivitel legyen.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Néha.
7. Operációs rendszer? Windows 11 kompatibilis hardver
8. Tárhely mérete és típusa: SSD min.: 128 GB, memória min.: 8 Gb RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények? JÓL MEGÉPÍTETT, ÜZEMBIZTOS HARDVER, LAN, USB C, kizárólag fekete vagy sötétszürke ház, szabványos gyári magyar billengyüzettel, kiváló hűtés, halk üzem.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Használt is.

L. szivesek adjatok tippet. A HP a hangja miatt , a Lenovo a megépítettsége miatt szimpatikus lenne, de élőben még nem láttam őket.( 250 km BP)

(#176307) kress válasza Gabis (#176306) üzenetére


kress
aktív tag

összefoglalóból "!!! ASUS VivoBook, ASUS X és nevezetlen sorozat, Lenovo Ideapad 3-as sorozat a Lenovo V15 és más V-s, KERÜLENDŐ!!!!"

a rog meg valamí "csúcs" játék gép, szóval biztos van különbség 😃

(#176311) magpetergy


magpetergy
csendes tag

Sziasztok!

Egy picit off:
Nem régiben vásároltam általatok segítve egy Lenovo Ideapad 5 Pro laptopot, viszont egy furcsaságra lettem figyelmes. Egy sima Windows Defender teljes vizsgálat indításkor is simán felmegy a proci hőfoka 100 fokra. Hogy nem szabályozza vissza vajon a gép magát? Játék alatt is 85-90 fokon megy. Üresjáratban 40 fok alá nem megy. A hűtés beállításainál túl sok variáció nincs UEFI-n belül: Intelligens hűtés (ami szerintem rosszabb mert 70 foknál éppen elkezd felpörögni), és van az extrém performance (itt már hallani, hogy maxon megy a hűtő). Valaki találkozott már ilyennel? Nincs 2 hónapos a gép.
Win 11 van fent, UEFI legfrissebb, a proci típusa pedig AMD 6600HS
Még annyi, hogy nem ölben használtam, de ha megemelem, hogy kapjon több levegőt is ugyan ezeket a hőfokokat látom.
Core temp 1.18-cal mértem, de más progik is ezt mutatják. :F :U

(#176315) Hulkeinstein


Hulkeinstein
csendes tag

Sziasztok!
A következő paraméterekkel kértem segítséget kb. egy hónapja a topikban:

Egy barátomnak lenne ajándék szülinapra, teljesen átlagos napi használatra (Office programok, netezés, emailek, stb). Egy olyan gép lenne a cél, ami sok évig tudja majd szolgálni a gazdáját otthoni környezetben, heti pár óra használattal. Igazából a jelenlegi aktuális tucat/sláger termékek is nyerők lehetnek, nem kell spéci feature.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most, a következő másfél hónapon belül.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 200-220 ezer Forint. Ha valami éppen kicsúszik ebből, de egyértelmű előrelépés, akkor az is szóba jöhet. A fő szempont az ár/érték arány - ha van gép, ami mondjuk 150 alatt kijön is hasonló tudású, akkor az a preferált.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, emailezés, összességében kevés erőforrást igénylő programok. Nem must have, de plusz pont ha ilyen nagyon alap játékokat (CSGO, Among Us-hoz hasonló online hobbijátékok) el tud futtatni haverokkal való játékra. Mindez hobbi felhasználásra lenne, nem pedig munkára
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Lásd fentebb.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Alapvetően rugalmas - egy standard 15.6-os lenne a kiindulópont, de ha kicsit kisebb/nagyobb, az sem gond.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sokat, de azért ne törjön el a zsanér három hónap után. Alapvetően otthoni használatra lesz, de ha olyan életszituáció adódik, akkor lehessen használni pl. utazás közben.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Nem kell óriási tárhely, egy 500GB / 1TB bőven elég. Az SSD jó lenne, de nem létszükséglet.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs spéci igény, de azért alapfunkciókra lehessen használni, szóval legyen rajta HDMI, legalább 2 USB port, ethernet port, stb.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gépben gondolkodunk.

Ajánlották itt a HP 255 G9-es gépét és részletesebb átnyálazás után továbbra is tetszik ez. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy ebben az ársávban 190-220k van-e gép ami ennél egyértelműen jobb vagy erős versenyző és érdemes ránézni?

A három modell amit néztem:
6A1A7EA - 16 GB RAM, 512 GB SSD, Oprendszer nélkül
6F299EA - 8GB RAM, 256 GB SSD, Win11-gyel
6A1A5EA - 8GB RAM, 256 GB SSD, Oprendszer nélkül

ÁK-n megtaláltam például ezt az ASUS Expertbook-ot, de nagyon gyanús nekem, hogy 2 bolt kivételével mindenhol 400k+-ba kerül, erről tudtok valamit? Illetve specifikációkban így hirtelen nem láttam óriási különbséget még ezzel sem.

Ezen kívül néztem még a Lenovo IdeaPad 3-at, a Vivobook 15-modelleket és 1-2 ACER-t, de nem láttam nagy különbségeket.

Nagy segítség lenne ha valaki meg tudná erősíteni, hogy ebben az ártartományban nagyon nem lövök mellé ezzel a géppel a fenti paraméterek alapján.

[ Szerkesztve ]

(#176321) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nincs pontos dátum.A mostani régi Asus K501-es gépem képernyője néha becsikozódik és lehet gépcsere lesz belőle.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300 felett akár,de kevesebbért is jó lenne... :)
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Netezés,zene hallgatás,youtube...Régebbi játékok esetleg...
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Most egy régi Asus K501-em van 15.6" mérettel,ennél kisebbet nem szeretnék.
Igaz nem is volt kisebb soha nem tudom mennyire lenne gyengébb az élmény.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Itthon lenne az asztalon,max ágyba néha...
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win11.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
1 GB SSD, 16GB RAM.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Nézegettem fentebb a Lenovo IdeaPad 5 Pro-t egészen jókat írnak róla a tech2-es vieóban is egészen jókat mondott Laci.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#176323) memorix válasza Orlin (#176321) üzenetére


memorix
aktív tag

Jó gép, érdemes ezt a modelt keresni:

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 512 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#176329) imis


imis
senior tag

Sziasztok,

Notebookot keresnék és szívesen vennék néhány véleményt és tanácsot. :R

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? (1-2 hónapon belül)
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) (3-400 ezer)
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) (hobby szinten fotószerkesztés, videórenderelés /4K/, netezés, irodai alkalmazások)
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?(nincs ilyen igény)
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? (13-14" , otthoni használatnál van 29-es monitor)
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? (esélyes hordozásra, de majd meglájuk)
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) (Windows)
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? (500Gb ssd, 16GB ram)
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(mivel homeofficeban van itthon egy dell thunderbolt dokkoló (wd22TB4, amit lenovoval notebookkal használok, így egyszerűbb lenne ezzel kompatibilis gép)
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) (új)

inkább a 13" felé hajolnék, mivel fotóhoz és videóhoz és amúgy is többségében a monitorral használnám, árban viszont drágább a 14"-nál.
de 14-esben ezeket nézegettem a notebook.hu-n:
ASUS ZENBOOK 14 OLED UX3402 (UX3402ZA-KM062W)
és
Lenovo Yoga 7 14IAL7 (82QE000UHV)

(#176334) Vladislav


Vladislav
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Jelenleg egy ThinkPad E531 típusú gépem van, mely 9 éves. Természetesen a megvásárlása óta már fejlesztgettem, így belekerült egy 1 T SSD és a memóriát megdupláztam, 4 GB-ról 8 GB-ra, már kijelzőt és billengyűzetet is kellett rajta cserélnem, mivel volt több kis balesetem. A gép előzőektől függetlenül megérhetett a cserére, mivel a műanyagok is elfáradtak, már nem mai darab stb.

Elolvastam az összefoglalót, és megadnám a keresési szempontokat:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2 héten belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 300.000-400.000 Ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Irodai programok, netezés, filmezés, esetleg régebbi (5 - 10 éves) játékok, pl. Total War játékok
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Stratégiai játékok, közepes részletességgel, elsősorban Total War széria, régebbi assassin's creed.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6 col és matt kijelző
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Elsősorban ,,asztali gépként" funkcionálna, de néha hordoznám, pl. nyaralás során, de utazás közben (vonat vagy repülő) semmiféleképpen nem használnám.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? Nem lenne rossz, ha lenne benne SSD (Bár a jelenlegi gépemből áttudnám rakni), minimum 8 GB memória kellene (a jelenlegi gépemben is ennyi van)
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Nincs speciális elvárás.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Elsősorban új gép, de jó állapotú, esztétikus használt gép is szóba jöhet, a számla viszont fontos.

Lenovo Thinkpad-am van, mely a 9 év alatt bizonyított, így nem lenne rossz egy másik Lenovo, akár Thinkpad.

Megköszönök előre is minden tanácsot.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Vlad

(#176361) Dr. Akula válasza Yany (#176351) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Életemben nem hallottam még erről a márkáról, a nevéből ítélve valami német lehet, gondolom ilyen Gericom utánérzés. Az se volt üzleti, ez se, ebben stimmelnek.

Azt mondod játék nem szempont, erre 3050Ti - 4050Ti mint legalja... 1. Üzleti gépekben nincs ilyen, mert minek (a workstation kategóriában van erős VGA, de az meg inkább Quadro / FireGL). 2. Neked (haverodnak) minek, ha nem játékra kell?

"USB-C dokkolható"

Bármi az, hiszen ennek épp az a lényege, hogy USB C csati már mindenen van, a hagyományos dokkolócsatik meg nem. Viszont bekapcsolnia gépet dokkolóról csak akkor fogd tudni, ha azonos a laptop gyártójával. És még az is lehet hogy csak (valódi) üzleti szériákkal működik, ezt a részt ennyire nem vágom, de logikus lenne.

"SSD 1 TB legalább, bővíthető kéne mindenképp. RAM: 2x16GB legalább"

A te szavaiddal: "Nem szempont, utólag is megoldható." :)

Ha hordozni akarod, ne 15, hanem 13-14"-ben gondolkozz!

2000 euró az olyan 400-as fitying árfolyammal számolva olyan 8 kiló, ebből lehet már minőséget venni, de ha tényleg csak annyi az igénye a haverodnak amit leírtál, akkor feleannyiból is kijöhet. Ez pl. valódi üzleti notebook, és a keretből még neked is vehetne egyet a haverod. :) Nem WQHD (ebben a körben ez annyira nem divat, a fullHD az alap, úgyse látszik ilyen méretben a különbség), az inkább a nagyobb modellekben van csak (a Lenovo konfigurátor konkrétan 1 db 16"-esett dobott csak ki, máshol se lehet jobb az arány). Kell hozzá egy bekapcsoló gombos Fujitsu dokkoló és kész. Nem a legújabb gen, mert "csak" 11., és most épp a 12.-nél tartunk (notiban még ne keresd a 13.-at), viszont az IGP ugyanaz az Intel Xe, egy fillérrel nem lesz jobb az se. Viszont drágább igen, az nincs ennyire beakciózva, arra tényleg el fog menni a 800k-s keret, és csak annyit nyertél, hogy elmondhatod hogy 12. gen. Nem DDR5, "csak" DDR4, bár azt nem látom, ez a hosszú távú használatot miben akadályozza. De leginkább azt nem látom mit vár egy üzleti géptől, a megadott paraméterek és felhasználási kör nem igazán fedi egymást.

[ Szerkesztve ]

(#176367) Dr. Akula válasza kress (#176366) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Hát akkor lehet hogy a 7-est úgy ahogy van átnevezték U-nak. Viszont ennyire bármelyik nem fém noti horpad, pláne ha ilyen erővel belenyom. Még a régi IBM Thinkpadek is, pedig azokon még át mertek menni autóval is tesztből, meg lábbal ráállni (viszont ott a kijelzőfedél merevítés nem engedte volna a kertesztirányú mozgást, pont azért volt ott, csak aztán a Lenovo legagyizta). Hasonló erőnél már lehet hogy a fémlap is horpadt volna, csak az már nem ugrik vissza utána eredeti alakjára.

[ Szerkesztve ]

(#176368) Pyttawrx válasza kress (#176366) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez teljesen normális. Nem is értem mit vártál ettől :)
Nem volt még a kezedben akkor hp 250, lenovo idapad noti. :D
De ezt itt zárjuk is kérlek nem ennek atopiknak a témája már.

(#176369) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Lehet hamarabb kell majd új notebook mint gondoltam,ezért aktívan elkezdtem nézelődni.
Az itt is többek által ajánlott Lenovo IdeaPad 5 Pro lenne vagy esetleg HP Pavilion 15-ből valamelyik...
Esetleg privátban valaki írna melyik boltból lehet nyugodtan rendelni?
Radium-ról olvastam sok negatívat...
A moderátortól elnézést az offért ismét.A múltkor is gyomlálva lett az értetlenkedésem. :B :R
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#176372) Kátai


Kátai
senior tag

Itt is érdeklődök:
"Erről a gépről [link] vélemény?
Dell és HP és Lenovo laptopok között vacilálok, hasonló árkategóriában. Csak internetes böngészésre kellene."
Hosszú távra tervezem.

(#176376) #39028480


#39028480
törölt tag

Sziasztok!

Milyen 16 inches laptopot tudtok ajánlani, akár használtan is, FHD minimum, AMD (nem U-s processzor), jó képernyő, jó billyentyűzet és jó anyagminőséggel? Kb. 500E-ért (Lenovo legionokról nem beszélve). Dedikált videó kátya opció, nem baj ha van. Nézegettem a Zephyrus G14-et, de azt hiszem túl kicsi a képernyője.

[ Szerkesztve ]

(#176382) #39028480 válasza Pyttawrx (#176377) üzenetére


#39028480
törölt tag

Kb 1 hónapon belül.
500e körül.
Irodai programok, programozás, tervezés tanulás szintjén.
Játék opcionális.
Minél jobb kijelző, minimum FHD (talán 14'' is, de inkább ~16"), min 400nit.
Nem lesz sokat hordozva.
Op rendszer nem számít.
Memória, 16GB, jó lenne ha bővíthető lenne 32GBig.
Használt is ok.
AMD preferált, U-s processzorok kizárva, jobb billentyűzet, dedikálty kártya nem ártana.
Szóba jöttek: Zephyrus G14, Lenovo 7 Slim (AMD), Thinkpad P14/P15 (AMD), Yoga Slim 7 PRO (AMD).
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#176383) #57171968 válasza #39028480 (#176382) üzenetére


#57171968
törölt tag

A felsorolt gépek, teljesen más kategoria. A Zephyrus G14, egy kis gémer gép, az amd procival elég jól elbír. Sokan dícsérik.
A slim7 a Lenovo konzumer vonalának tagja, annak minden hátrányával. A yoga a kifordítható, érintős verzió. Kell ilyen, biztosan?
A thinkpad teljesen más minőségi szint mint az előzőek. P14 nem létezik, a P14s viszont a T14 quadrósított változata. Jó gép, én amd-vel nézném, esetleg 12gen intellel. A P15 viszont igazi workstation, nagy nehéz erős és nagyon drága.
Én csak tippelek, hogy igazából a P15s-re gondoltál, ami viszont a T15-el egyezik meg. Vehető nyugodtan, itt is amd-t néznék inkább.

(#176384) #39028480 válasza #57171968 (#176383) üzenetére


#39028480
törölt tag

Köszi az infókat.
A Lenovo Slim 7-et elírtam.
Lenovo Legion Slim 7 Gen 7 (16" AMD), erre gondoltam.
Szóval, ha jól értem, a Yoga még a Zephyrus alatt van jóval, minőségileg, igaz?
Nem akarom kavarni, a P14s és T14 között nagyobb a külümbség mint a P15 és T15 között?
Esetleg még: A P és T széria között mi a külömbség?

[ Szerkesztve ]

(#176385) #57171968 válasza #39028480 (#176384) üzenetére


#57171968
törölt tag

Nem, ezek egy szinten vannak nagyjából. A zephyrus kicsi 14-es, a Lenovo meg 16-os. Próbálj meg dönteni!
Ami kilóg az a Thinkpad, felfelé.
Nincs különbség a T14, P14s között amd cpu esetén. A P15s T15 szintén megeggyezik. Az hogy csináltak a T14 T15-ből egy P14s/P15s-t csak marketing. Ne keverd ide a P15-öt! Az teljesen más ligában játszik.

[ Szerkesztve ]

(#176387) Roachy


Roachy
senior tag

Sziasztok!
Segítsetek légyszi a választásban.
Ultrabookot, vagy 2in1 laptop/tablet gépet keresek.
Használtban gondolkodom max 400ezerig.
Ami nagyon fontos:
Utazásokhoz keresek gépet, leginkább fotó és olykor videó szerkesztésre.
Minimum 100%rgb elengedhetetlen.
Kijelző méret 13-tól fölfelé.
Proci minimum 10. generációs i7, Amd nem.
Usb C töltés
Ram min. 16Gb
Súly max 1.5kg
Aksi bírjon átlag használat mellett, legalább 4-5 órát
Qwertz billentyűzet, nem szeretnék a hosszú í-vel szarakodni.

Ami jó lenne, de nem létszükséglet.
Dedikált VGA jó lenne.
Utólag bővíthető Ram, és háttértár.
Kijelző jó lenne ha matt lenne.
Érintőképernyő ha ultrabook.
Strapabírás.
Világító billentyű.
Nagyjából ennyi ami eszembe jut.

Első körben annyi is elég ha leírjátok mely márkák, melyik szériái tudják nagyjából ezt, amik ajánlottak és megbízhatóak és azon belül már megoldom a konkrét típus keresést.
Amiket eddig néztem a Microsoft Surface gépek, konkrétan a surface 7 pro, ebben 10. generációs i7-et találtam ami belefér az árba.
Illetve egy nagyon jónak tűnő ajánlat egy Lenovo IdeaPad 5 pro, 12. generációs i7-el, dedikált 2050 vga-val
Meg láttam még P szériás thinkpad-eket amik szimpatikusnak tűntek.
De annyi féle van, hogy már teljesen belefáradtam a guglizásba és nem tudom mi az ami ajánlott és mi az ami kerülendő.
Illetve hogy ha van 2 ajánlat, mondjuk induljunk ki a fent máw említett surface és IdeaPad gépekből, az egyik egy 2in1 10. generációs i7 16gb ddr4-el dokkolóval, tollal, egérrel, magyar billentyűzettel, vagy a Lenovo ultrabook 12. generációs i7-el, 16Gb ddr5-el de érintőképernyő nélkül, dedikált vga-val nagyjából hasonló árban akkor melyik a jobb vétel. Érzésre a Lenovo, de nem tudom minőségre milyen.
Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni.

(#176397) Roachy válasza Roachy (#176387) üzenetére


Roachy
senior tag

Igazából jó lenne annyit kideríteni holnapig, hogy a Lenovo IdeaPad 5 pro mennyire ajánlott, vagy nem ajánlott vétel?
Mert most van egy elég jó áron, amit ha érdemes rá, holnap megvennék.
Mondjuk a Fujitsu Lifebook-hoz hasonlítva. Ok a Fujitsu magnézium és 0,9kg, a Lenovo aluminium és 1,4kg. De a Lenovo sokkal jobb hardveresen.

(#176399) fordjee válasza Roachy (#176391) üzenetére


fordjee
aktív tag

Nekem matt érintős notebookom van, lenovo thinkpad 13 2nd gen, nem mai darab, de létezik matt érintős.

fordjee

(#176401) Dr. Akula válasza Roachy (#176397) üzenetére


Dr. Akula
félisten

"Lenovo IdeaPad 5 pro mennyire ajánlott ... Mondjuk a Fujitsu Lifebook-hoz hasonlítva"

Ez gondolom csak vicc akart lenni. :)

(#176417) Zoli bácsi válasza Pyttawrx (#176409) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én januárban jártam itt, és kértem tanácsot. Mivel abszolút nem volt sürgős a vásárlás (Miután a régi Lenovo G780 kapott egy SSD-t megtáltosodott), illetve másra jobban kellett a pénz, eltolódott picit a vásárlás, most ugrottam neki újra.
Szinte ugyanazok az igényeim, mint akinek ajánlottad. Jobbára egy helyben használnám, asztali gépet már szerintem felesleges vennem, egyszerűbb így.
Van itt a közelben, Győrben ugyanez a típus: [link] Akkor megvenném itt.
Akkor ebben az árkategóriában, esetleg +10-20e. még beleférne...Ez a legjobb választás?
Köszönöm! :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.